Tehotné - násťročné 🙂

baramborka
23. jún 2009

holky tak tato tema je pre tie ktore sme mozno nedovršili vysoky vek no aj napriek tomu budeme mamicky :D moj vek je 17 a musim povedat ze sa neskutocne tesim na babo :D
tak ktorá sa pridá ?
a pred tym nez nas niekto bude chciet skritizovat : niesme prve ani posledne a stalo sa ...a skor nez by som sla na potrrat sa o neho budem starat a dam mu lasku :D
ja mam priatela 2 roky ma 29 a velmi sa tesime na babo :D
tak ktora je tu taka ?:DD piste piste

mon777
22. jún 2010

Ale ako vidím, tak ty už asi nie 😖 Čo už. A ja že si KONEČNE s niekým popíšem tunááák na koníku 😒

kormelia11
22. jún 2010

@mon777 ja som tu som ti napisala postu 😀

mon777
22. jún 2010

Vidíííím 😀 Len som zabudla zmačknúť F5 😀

mon777
22. jún 2010

No nedokážem sa zbaviť pocitu, že BABY ZANEDBÁVAJÚ KONÍKA 😠 😠 😠

lizatko1009
23. jún 2010

@trdielko149 😀 som si ta pridala na fb, ten mauricius je good napad, teraz sa uz nedavaju take dary ako niekedy, zehlicky,mikrovlnky...,ci? 😀 radsej nech daju peniaze skor sa zariadi co vam treba.

trdielko149
23. jún 2010

@mon777 tak aj ine starosti su ako konik 🙂

@lizatko1009 uz si tam medzi mojimi priatelmi 🙂 take dary sa davaju stale,minuly rok ked sme boli na svadbe na vychode SR tak od rodicov dostali chladnicku,od ostatnych napriklad mikrovlnku,fritezu,sendvicovac,zehlicku,supravy tanierov a priborov ..nevesta bola tehotna a isli si kupovat byt tak dostali taketo veci este dostali periny,vankuse a vazy a "somarinky" oni si napisali zoznam darov a urobili to ako anglicania ze dali svadobcanom zoznam co potrebuju do bytu vysadili ich v Presove v nakupnom centre a tam im vsetko kupili a odskrtavali si co uz kto kupil .. kedze my sme zo zapadu my sme im dali darcekovu poukazku do nay a kupili si za to vysavac 🙂 lenze my uz spolu byvame a vsetko mame a peniazky sa zidu mozme si z nich zaplatit napriklad svadobnu cestu 🙂

mam4
23. jún 2010

@trdielko149 heh tak aj ja som z vychodu ale fakt som nepocula ze by sa niekomu davali dary 😀 mozno tak pred 20 rokmi 😀 ale to je na kazdom ako si zariadi... a ja by som si radsej vybrala ten mauricius 😉 lebo neznasam byt stredobodom pozrosnosti a nevesta JE 😝 my sme mali prvu svadbu ked som bola tehotna na urade a potom len s najblizsimi doma- vecera, po tyzdni sme spravili "chatu" pre kamaratov a nelutujem. no a druhu v kostole sme mali s krstinami a potom bol gulas u nas na zahrade a bolo to super. takze kazdy podla seba 😉

trdielko149
23. jún 2010

jasne ze kazdy podla seba v zahranici svadba nebude urcite vyde financne drahsie nez taka aku chceme a viac vybavovaciek po uradoch a na americku ambasadu do BA treba chodit a tak podobne takze nic z toho .. takze svokricka sa moze aj do ritky vlastnej strcit a poskladat sa svadba bude taka aku mame vysnivanu ...s nou ci bez nej .. 🙂

mam4
23. jún 2010

@trdielko149 a co vam do toho kafre svokra ?? ale platite vy tak co uz ona moze ?? len jej ostava sa prosposobit podla vas 😉

trdielko149
23. jún 2010

ona kafre vkuse narocky nic od nej nechcem a vsetko sami aby bola ticho a nehubovala ale nieee ona aj tak musi a naco robite svadbu ved je vam takto dobre spolu a co cakate ze jeho surodenci vam daju nejake peniaze?prd vam daju ved maju rodiny mali ste sa vziat na malej krstinach hej budem sa vydavat v novembri a s 20 ludmi ktorych ani poriadne nepoznam z mojej strany tam bola mama,teta,babka a segra ... pritom jeho surodenci nam uz povedali ze sa tesia na svadbu 13 rokov ziadna svadba v tej rodine nebola a taks a tesia ze sa stretnu vsetci dokopy a zabavia sa ... ide o nieco ine mam ...ide o to ze ma nenavidi svokra a "ukradla som jej synacika" preto nesuhlasi ... ale uz mi to je fuk ..ja si vsetko sama obvolam a vybavim aj zaplatim a ona sa moze len kukat akurat tak ...

pepsyna
23. jún 2010

dobre rano dievcata 🙂 ako vidim,zase sa riesia svadby 😀 to mi bolo treba-zase som dostala naladu ,,na vydaj" 😀

mam4
23. jún 2010

@trdielko149 no tak po tom co teraz pises je to fakt jasne ze sa s tebou asi "nezmierila" 😒 niektor emamicky su na svojich syncekov az prilis naviazane 😖 ale bud rada ze byavte sami a nepocuvas to kazdy den 😝
tak dzrim palce, ale vy to zvladnete ved mate rok na pripravy 🙂

mam4
23. jún 2010

a aby sa tu neriesili len svadby tak sa vam "pochvalim" ... som V TOM 😀 a normalne som dostala strach aj ked sme to velmi chceli a zrazu ked uz je to tu tak mam take zmiesane pocity a neviem sa tesit 😕 ale asi je to tymi hormonmi lebo kazdu chvilu revem 😅

trdielko149
23. jún 2010

gratulujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeemmmmmmm moja tak sa ti to podarilo,budete to mat tazke sice ale zvladnete to lebo ste chceli druhe dietatko ..ako sa s tebou len teskáááááám 🙂🙂🙂

trdielko149
23. jún 2010

pepsyna neboj sa ja som tiez mala take nalady ked som bola tehu a boli sme na svadbe u znamych tak mi doslo luto ze my budeme rodicia ale nemame 1 priezvisko a oni sa brali ona v 5.mesiaci ale im to mal kto zaplatit ... nam nie ale takto to bude lepsie aj krajsie aspon si to lepsie uzijeme 🙂🙂

mam4
23. jún 2010

@trdielko149 dakujem 🙂 financne to bude urcite velmi tazke ale budeme sa snazit aby im nic nechybalo, no a byt doma s 2 detmi ?? tak toho sa bojim menej lebo ak to na mna bude privela, ma mi kto pomoct a maly uz bude chodit do skolky... najhorsie budu prve mesiace kym si zvykneme a potom si uz urcite najdeme nejaky system aby boli vsetci spokojny 😎 aspon dufam 😀

misss
23. jún 2010

Ahojte..dneska to tu nejako žije.. 😀

@mam4 parada, ale ešte radsej nebudem gratulovat..radsej..nech to nezakriknem... 😀 ..ale tešim sa s tebou.. 😀

pripajam aj jednu "stojavu" fotku z dnesneho rana.. 😀

mam4
23. jún 2010

@misss ahoj 🙂 maly je super 🙂 za chvilku uz bude behat 😉
a dakujem a mas pravdu gratulacie az po porode 😝

misss
23. jún 2010

ďakujem @mam4 .. 😀 ..snad ano..,lebo chudatko len pada..sa postavi, pusti a padne na ritku.. 😀

mam4
23. jún 2010

@misss ale snahu ma, stale mu to pojde lepsie a lepsie 😉 moj chodil okolo postielky na 7 mesiacov a na 11 robil prve kroky ale pada doteraz 😀 lenze tie urazy su stale horsie 😀 teraz ma modru hrcu na cele a celu ruku zodretu a kazdemu sa tym chvali aby ho lutovali 😵

mon777
23. jún 2010

@trdielko 149 ale veď ja viem 😀 😀

pepsyna
23. jún 2010

@mam4 gratulujem, to je super sprava,prajem vela sil 😉 a kedy si to zistila?to je krasa ako sa nam to tu rozrasta 😀 a
@misss tvoj maly je podareny,zlatunky strasne-a ved to nevadi ked pada na ritku-ved tam ma makkucku plienku 😀 dnes sme s mamou rozkladali kocik-musime ho nechat vyvetrat,lebo tak pachne po tych igelitoch,v ktorych bol zabaleny,tak nech to babo nemusi cuchat 😀

pepsyna
23. jún 2010

@trdielko149 jasne,ze si to uzijes viac ked si budes moct dat pripitok a nebudes sa musiet koli brusku setrit-potom to mozes poriadne roztocit 😀

mam4
23. jún 2010

@pepsyna dik ... no tak pre seba to viem asi 2 tyzdne ale test som si robila len pred par dnami lebo som cakala na termin MS a k doktorke som objednana az na 30.jun 😖 ale aspon uz bude vidno nieco, malu bodku, mozno 😝
a ty mas ten cocord neo ?? tak to som zvedava ako sa ti bude kocikovat, za chvilku ho uz vyskusas aj s babetkom 🙂

pepsyna
23. jún 2010

@mam4 ved to je uz o chvilocku-a uz bude aj fazulka mala na sone 😉 a rodinke si to uz oznamila ci cakas kym sa vratis od doktorky?ano concord neo mam,zvedava som aj ja-zatial po izbe je super,uvidime ako bude v terene 😀 len mne sa najviac paci,ze sa da uplne poskladat na taku malu placku a ma velku vanicku-aby sme sa v zime zmestili s fusakom 🙂

mam4
23. jún 2010

@pepsyna a mne sa to vidi ako nekonecna doba ten tyzden 😀 vie to uz par ludi ale len najblizsi, teraz to uz tak neprezivam ako pri prvom ked som hned v prvy den obvolala cely telefonny zoznam ze budeme mat babo 😀 teraz sa aj viac bojim ci bude vsetko ok ... predsa su tie prve 3 mesiace take neiste ...
mas aj fotky v albume ?? idem kuk 😀 asi uz aj ja zacnem okukavat "hlboke" 😀

moniciak
23. jún 2010

@mon777 pocuj a tvoji rodicia vedia ze planujes dieta??? 🙂

pepsyna
23. jún 2010

@mam4 my sme to povedali v nejakom 7. tyzdni a v 8tt som hned skoncila v nemocnici s krvacanim 😒 tiez som sa vtedy bala ale vsetko dobre dopadlo chvalabohu 🙂 fotky kocika nemam v albume,som chcela az s babom v terene fotit 😀 ale ak sa budem nudit mozno nafotim 🙂 a ty nebudes pouzivat kocik po andrejkovi?

mam4
23. jún 2010

@pepsyna joj a preco ?? len tak z nicoho nic si zacala krvacat ?? 😖 no tak to je dobry napad, s babom budu krajsie tei fotky 😉 mam aj hlboky po malom ale je uz u babky a dedka ako zaloha ked maly nechce spat v postielke 🙂 a aj tak ho uz nechcem na denne pouzivanie, bola to nasa prva a nevydarena kupa, chcela som usetrit a vtedy sa mi otocne kolieska nepozdavali takze som na neho potom len nadavala a nakoneic sme kupili trojkolku, sportiak, co sa lahko sklada ale teraz by mi na nu trebalo dokupit vanicku, no zistila som ze v cene vanicky viem kupit novy polsky co ma vsetko co od kocika chcem 😀 takze asi kupime 4 😀 ak manzelik schvali samozrejme 😎

pepsyna
23. jún 2010

@mam4 z nicoho nic-ani oni mi nevedeli povedat...az ked som v 20tt zacala zase krvacat,zistili ze mam endometrialny polyp,ktory sa vplyvom hormonov prekrvuje a zvacsuje az krvaca-a potom sa vrati do povodneho stavu a nie je ho ani vidiet..ale ze pri porode by sa mal sam spolu so vsetkym ostatnym vylucit....a aky to bol presne kocik?myslim znacka?my sme povodne chceli len nejaky tiez lacny,len priatel zacal zarabat a mame trochu viac peniazkov,tak zacal vymyslat 🤐 ale som spokojna s tym mojim-velmi sa mi paci a ovlada sa jednou rukou,taky je lahucky

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre