Tehotné - násťročné 🙂

baramborka
23. jún 2009

holky tak tato tema je pre tie ktore sme mozno nedovršili vysoky vek no aj napriek tomu budeme mamicky :D moj vek je 17 a musim povedat ze sa neskutocne tesim na babo :D
tak ktorá sa pridá ?
a pred tym nez nas niekto bude chciet skritizovat : niesme prve ani posledne a stalo sa ...a skor nez by som sla na potrrat sa o neho budem starat a dam mu lasku :D
ja mam priatela 2 roky ma 29 a velmi sa tesime na babo :D
tak ktora je tu taka ?:DD piste piste

pepsyna
24. júl 2010

@estterka mala som mat termin vo stvrtok 15.jula ale estev utorok som mala poradnu v nemocnici.poslali ma na prietoky a poedal mi doki,ze ak budu prietoky dobre tak mam prist az vo stvrtok do nemocnice uz aj s taskou a ze ak nebudu dobre,tak ostavam...prietoky boli dobre lenze doktorka si vsimla ze mam vysypane ruky a trochu na nohach-ja som myslela ze ma nieco postipalo alebo som nieco zjedla..no ona povedala,ze moze to byt aj nejaka alergia,ale ze jej to pripada ako hepatopatia-ked zle pracuje pecen,ze sa to zykne urobit-tak si pozerala v knizke vysledky z vysetreni a videla,ze som mala zle tie pecenove testy,tak volala primarovi a nechali si ma v nemocnici,lebo ze to treba sledovat,ze to nie je sranda..tak uz od utorka mi davali injekcie-lebo ,,to este nebolo dozrete na porod" ..vo stvrtok rano ma vysetroval doktor a stale to bolo len na pol prsta ,tak mi dali tu tabletku-rozbusku ze aby sa to rozbehlo...no lenze nie a nie otvorit sa bolesti uz zacali okolo obeda-ale len take slabunke a potom sa to stupnovalo,ze vecer som uz plakala od bolesti ale stale som nebola dost otvorena....asi o pol 11 vecer mi pustili vodu-a to som bola len na 3 a pol prsta no a odvtedy to boli hrozne muky...ale porod bol rychly-za ani nie 10 ninut bola vonku-dovtedy som bola cely cas na vzdycharni...len uz som nevladala tlacit tak mi ju nakoniec museli ytiahnut a zlomili jej klucnu kost pri tom ale uz je to ok-ani o tom nevedela moje malinke chudatko...a toho co som sa najviac bala-nastrihu a zasivania to bolelo zo vsetkeho najmenej-ani som to necitila 😅 ale potom ked mi ju doniesli,tak bolo po bolesti 😵 to bol taky super pocit-ze waaaw to je moje babo? 😀 mala som asi 6 steho zvonka-dost to tahalo ale ked mi ich vybrali tak uz je to super-ani neviem ze som rodila 😀 ale som rada,ze to uz mam za sebou a uz sa len tesime z nasho anjelika maleho 😵 drzim palce vam vsetkym co vas to caka baby je to zazitok na cely zivot 😵

misss
24. júl 2010

@lulu19 gratulujem.. 😀 ..tak predsa potvrdene.. 😀 😀

@pepsyna tak to mas konecne zasebou..som ti pisala, ze to, coho sa svetky baby desia najviac, je najviac v pohode..a potom ten prvy pohlad na babatko ne neopisatelny... 😀 ..VITAJ MEDZI MAMINKAMI. 😀 😀
A ten vas tatino stihol prist z toho nemecka???

lia23
24. júl 2010

ahojte kcoky...🙂co vy tuu??ved hybajte do novej temy 🙂 🙂 🙂

mon777
24. júl 2010

@lia23 Do akej??

estterka
24. júl 2010

@pepsyna takze prezit sa da,netreba zbytocne stresovat? 😉 chudatko,aj jeje nieco robili s tou klucnou kostou? a ako je doma?aky mate rezim?spinka ti dobre? 😉

moniciak
24. júl 2010

baby je tu niektora ktora mala svadbu este pred osemnastkou??? teraz to ideme vybavovat tak dufam ze sa vyhneme nejakym povoleniam zo strany sudu... 😉

zuzanockamt
24. júl 2010

@moniciak ja pokial viem, tak ked nemas 18, sud ti musi dat povolenie k sobasu 😕 ... takze si to treba overit

moniciak
24. júl 2010

@zuzanockamt tak verim ze tehotenstvo je dostatocny dovod na to aby mi to dali...verim ze pokial mi to podpisu rodicia co je iste tak s tym nebudu problemy...

zuzanockamt
24. júl 2010

@moniciak ved sudu to moze byt jedno 😅 ... jasne, ze ti to daju ... a preco sa chcete brat hned teraz v tehu a nepockate si az po?

moniciak
24. júl 2010

@zuzanockamt je pre nas velmi dolezite aby ked sa narodi sme uz boli zobrati...

zuzanockamt
24. júl 2010

@moniciak no len nejake extra vyhody z toho nemas

miriam11
24. júl 2010

dianka, ak mozem, tak rada napisem svoj nazor. vychovavat babo, starat sa on je velmi narocne. Po porode sa zena citi uplne inak ako pred. Si unavena, vycerpana, vsetko dookola Ta hneva, vsetci Ta hnevaju, moze sa stat, ze ten maly uzlicek neustale place a pokial clovek nema pevne zazemie a neciti podporu zo strany vsetkych blizkych, tak mu to ver mi, na psychike neprida. Nie som zastankyna potratov, ale velmi, veeeeelmi by som zvazila tuto moznost. Pretoze sa Ti tym zmeni cely zivot. musim napisat aj to, ze aj muz a to moze byt akykolvek sa po narodeni dietata urcitym spôsobom zmeni.... nechcem, aby si potom bola nestastna, teraz sa Ti moznoze zda, ze vsak ja Ti tu nemam pravo davat "mudre rady", vsak Ty citit, co Ti bude najlepsie a co hlavne chces. Ale v skutocnosti prichod dietatka na svet je neskutocna udalost, ktora ma za sebou mnoho radosti, ale aj kooopec starosti. Mat dieta je krasna vec, ale pochopis az ked budes ovela starsia o com teraz hovorim. Myslim, ze Tvoja rodina stoji pri Tebe, aj ked Tebe sa to nezda a ozaj chcu, aby si bola v zivote stastna, nie nestastna. Skus ich pochopit, co sa Ti snazia povedat.... drzim Ti moc palce, akokolvek sa rozhodnes 🙂

katarinka123
24. júl 2010

noneviem teraz to davali tento tyzdne v novinach teraz malo to jej dieta 2 roky a ona rodila na zakladnej skole tusim bola siedmacka

tweetinkapp
24. júl 2010

@miriam11 vsetko, co si napisala je pravda, ale vies si predstavit, ako sa citi asi zena po potrate? tak by sa dianka mozno potrapila par rokov, ale myslim, ze s potratom sa zena nezmieri nikdy a uz duplom, ak to nie je jej vlastne rozhodnutie 😒

miriam11
24. júl 2010

ja mam skor obavy, aby sa nepotrapila "par rokov" po narodeni dietatka. Tym nedajboze nechcem povedat, ze by sa on nepostarala. Ale jej situacia je velmi zlozita, kedze ma len 15. Psychika sa vyvija u cloveka v roznych vekovych obdobiach. Ja si len neviem predstavit jej priatela a otca dietata. Po narodeni dietata vacsina muzov odide, pokial je taky isty mladucky, alebo mozno o 2-- 3 roky starsi, tazko si predstavit, ze sa "upne" na matku svojho dietata, ked mu pred ocami budu behat ine "mlade zadky"... prepacte za surove vyjadrenie, ale taky je dnesny svet.

livinka93
24. júl 2010

@monciak, držím prsty pri vybavovaní. Jedna moja spolužiačka sa chcela vydávať tiež pred 18, bola tehotná. Súd jej to zamietol... Tak nech tebe povolia 😵

dianka318
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
moniciak
25. júl 2010

@dianka318 si si ista ze nechces???

dianka318
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
moniciak
25. júl 2010

@dianka318 ist na ten potrat...

dianka318
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dianka318
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
moniciak
25. júl 2010

@dianka318 ale ved ide o tvoje dieta!!! ved bojuj ja som sa tiez bala som sa tu hadala skoro so vsetkymi no ak to dieta chces tak nemozes povedat len to ze "musis pocuvat"...fakt uz nic nezmozes???priatel sa ta este nemoze zastat alebo ten lekar???

lia23
25. júl 2010

@dianka318 vies co by som dala ja vsetko za to aby som bola aspon z casti na tvojom meiste???urciet by som bojovala rpe babo..vies co to je ist na potrat???...vies ja ked som boal tehotna...mala som 17..opoviem ti rpavdu..este vtedy osm enbola schopna mat babo..aelbo nebola som nan pripravena..no terza by som zanho bojovala ...aj ekby som mala strielat..viem ze mas len 15..ale aj tka...potratila som a najprv som si pvoedall ze fajn ez sa to tak stalo...ze kopu vecis a ty vyriesilo...mesaic som amal pokoj..no co priso po tom mesaici..by si enverila..vycitky..ze za to ze som potratila mozem sama...vycitky svedomia mi nedovolili az spavat...neveila by si co to spravilo s mojom psychikou...nechcem ti radit co mas spravit..no ver tomu ze ak podjes na potrat..tak sa to bude velmi mrziet...minimalne utrpi tovja psychikaa...bola yb som rada keby si si este vsetko zvazila..noo rada by som bola keby si bojovala za svoje babo..pretoze nie je prijemny pocit vyniet po potrate tehotne budece mamicky...ver mi..ja mam od potratu rok..no neivem sa toho zbavit..premysli si to prosim este vsetko este raz..zvaz si opre a proti..ale konaj rychlo..bo ako vidim...si v 11 tt..potraty sa daju robit do 12 tt...

tweetinkapp
25. júl 2010

@dianka318 ak ti pomoze priatelova rodina, tak bojuj 😉 . pre toho krpceka sa to oplati 😉

cmulinko
25. júl 2010

@dianka318 dianka...mas 15 rokov a pevne dufamA pevne dufam,,ze si uz viac zena ako dieta.A isto pevne dufam,ze si to uvedomuje aj tvoj otec.Prvotna reakcia tvojho otca je pomerne casta a ani sa mu nedivim,ze sa mu v hlave premietaju same katastrofalne scenare ohladom tvojho tehotenstva.Nechcem riesit veci od zakladu....to mali robit tvoji rodicia a tvoj otec mal konat skor radikalnejsie,aby sa nieco take ako ist ci neist na potrat vobec nemuselo riesit.Mal sa skor starat o to,aby si dostala pevny zaklad rozumneho zmyslania a fungovania plnohodnotneho partnerskeho zivota.Teraz by ti mali byt rodicia oporou a tak isto aj rodina tvojho priatela,lebo u vas oboch zlyhalo to iste....a tym je zodpovednost za svoje rozhodnutie zit sexualne.Pravdepodobne si sa takychto kazni uz ponacuvala a niet cesty spat....uz sa stalo a ty si zatial zdrave tehotne dievca,ktora dostala sancu dozriet do zeny skor ako ostatne.Ak mate obaja pevne rodinne zaklady,tak je viac ako pravdepodobne,ze ty raz zmaturujes zo skolkarom v naruci.

susanne5
25. júl 2010

@dianka318 tvoja situacia je velmi zlozita, ale za zivot babatka sa oplati zabojovat. z vlastnej skusenosti ti mozem potvrdit ze ked sa narodi babatko, aj tie najtvrdsie srdcia zmaknu. ja mam 22 a pol rocneho synceka, presne pred rokom som sokovala nasich ze cakam babo. chvilu bolo doma peklo ale ked sa narodil obrovska radost.
tvoje babatko uz zije, len je malicke, ale je to clovek a zasluzi si sancu na zivot. Budes to mat tazke ale toto je ta lepsia volba. Drzim ti velmi palce!

zuzanka.j
25. júl 2010

@dianka318 ahoj. prosim este si to poradne rozmysli. viem ze to mas tazke, ale tvoje babatko je TVOJE a nedovol nikomu aby ta presvedcil ist na potrat. je uz krasne vyvynute, ma rucky aj nozky a na nich malinke prsteky. ak by si bola na sone krasne uvidis ako sa hybe a ako si plava v tvojom brusku. viem ze si prilis mlada, ale poviem ti, ze babetko je to najkrajsie co existuje. viem to podla seba. ked mi maleho po porode polozili na brucho pocitila som nesmiernu lasku a pocit, ze ho musim chranit. ak mas oporu v priatelovej rodine, tak prijmi tuto pomocnu ruku. uvidis ze vsetko sa nejak "utrasie" ved skola sa da urobit aj potom. mam kamaratku co otehotnela pocas strednej skoly, tak si dala rok pauzu a potom to zvladla a to dochadzala kazdy den do skoly okolo 50km. mas slobodnu volu a mozes bojovat, to tvoje dietatko nemoze. ono sa nemoze branit, tak BOJUJ ZA NEHO! ja som o jedno babo prisla a 2 roky som to nemohla rozchodit. ked som videla tehulky normalne mi vyhrkovali slzy. doteraz ratam kolko by uz moje prve dieta malo rokov. zvladnes to. prosim vzopri sa vsetkym. budes si to potom mozno cely zivot vycitat. je to tvoje babo. lahko sa druhym rozhoduje, ked nerozhoduju o sebe a svojom zivote.drzim ti velmi palce, aby si sa dokazala rozhodnut spravne a aby si mala silu bojovat za svoje dietatko.

ludka77
25. júl 2010

v 15 som mala rozum skôr na hovadiny ako na bábo ale už vtedy som vedela, že raz dieťatko chcem. viem isto že na potrat by som v živote nešla (a to niesom pobožná) ale dieťa v 15??? nezávidím ti, určite to máš strašne ťažké ale nech sa už rozhodneš ako sa rozhodneš držím ti do budúceho života päste. A mať dieťa je strašná zodpovednosť, to nieje len na týždeň alebo mesiac to je už na vždy!!! Radosti starosti, kamošky nevyspaté lebo do rána tancovali, ty nevyspatá lebo malej pôjdu zúbky, ale tá radosť z prvých krokov, prvých slov, objatí to je úžasné.
hlavne aby ti mal kto pomôcť finančne lebo mať dieťa dnes naozaj nieje lacný špás!!!

Držím päste aby si sa rozhodla čo najlepšie

sigsauer
26. júl 2010

dianka, vidím, že ti tu držia baby palce. I keď máš len 15, tak máš svoj vlastný rozum a NIKTO ťa na potrat nútiť nemôže. nedovolené prerušenie tehotenstva bez súhlasu tehotnej ženy je trestné podľa platného Trestného zákona, zvlášť ak sa spácha na chránenej osobe, čo aj v tomto prípade platí pre teba. Chránenom osobou sa v tomto prípade rozumie tehotná žena, blízka osoba - ty si tehotná a tvojmu otcovi blízka osoba podľa zákoan o rodine. Okrem toho je trestné i navádzanie tehotnej ženy na to, aby svoje tehotenstvo umelo prerušila. to je asi tak v skratke.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre