Tehotné - násťročné 🙂

baramborka
23. jún 2009

holky tak tato tema je pre tie ktore sme mozno nedovršili vysoky vek no aj napriek tomu budeme mamicky :D moj vek je 17 a musim povedat ze sa neskutocne tesim na babo :D
tak ktorá sa pridá ?
a pred tym nez nas niekto bude chciet skritizovat : niesme prve ani posledne a stalo sa ...a skor nez by som sla na potrrat sa o neho budem starat a dam mu lasku :D
ja mam priatela 2 roky ma 29 a velmi sa tesime na babo :D
tak ktora je tu taka ?:DD piste piste

natalie_tmk
3. apr 2010

Presne tak, toto si vzdy opakuj - ze si silna, k nicomu ta nemozu nutit a ochranis svoje babo 🙂

tara39
3. apr 2010

neni to lahke lebo doteraz som s nimi mala dobry vztah a najradsej by som bola aby to pochopili. mozno to pochopia neskor. vcera mi spoluziacka pisala ze o tom vie uz mesiac, myslim ze ona by mohla ist aj za triednou alebo riaditelom ze co sa deje aby som nemala take problemy ze nechodim do skoly...len na prestup asi potrebujem podpis zakonneho zastupcu co? babo ochranim. s priatelom

zuzanockamt
3. apr 2010

tara ... ved za triednou chod ty sama a vybav si individualny studijny plan

natalie_tmk
3. apr 2010

Do skoly teraz nepojdes, kym sa ti nevyriesi situacia? Skus do skoly aspon zavolat, aby sa to dozvedela triedna a riaditel od teba.
No na prestup hej 😒 Lebo ja som velakrat prestupovala - vsetko som si vybavovala sama, ale okrem mojho podpisu siel aj podpis rodica.

tara39
3. apr 2010

zuzi to nestihnem asi budem musiet odist este cez prazdniny
natalie, tak to je problem. jedine ze by som sla dakedy domov a vybavila si ten ISP ale to asi tiez bez rodica nepojde...a to je dost riskantne...nechcem sa sem vracat

zuzanockamt
3. apr 2010

no ale kedze nemas 18 a nie si zodpovedna este celkom sama za seba, tak v niektorych veciach sa musis prekonat a ist za tymi rodicmi ... s tym treba jednoducho ratat

natalie_tmk
3. apr 2010

tak v podstate su to este nejake 2 mesiace skoly, co by si vynechala 😒 A musis ich mat aspon ospravedlnene. Chod do skoly a povedz, v akej si situacii. Opytaj sa na prestupenie aj na ISP, spytaj sa, ci je na to potrebny rodic.

tara39
3. apr 2010

ked ich to trochu opadne tak pojdem. ked mi uz nebude nic hrozit...a hlavne babu

tara39
3. apr 2010

natalie pojdem, myslela som ze tento rok este dokoncim normalne, ale ked musim ist prec tak nie...no uvidime, teraz mi vrta hlavou co robit a kde budeme, skolu potom vyriesime. ta je tiez dolezita pre mna ale toto je viac...

natalie_tmk
3. apr 2010

Jasne, chapem. Ja tiez teraz skolu neriesim. Len aby si vedela, co potom 🙂

tara39
3. apr 2010

tak nechcem robit nasim dalsie problemy ze nechodim do skoly a tak...ale proste si musia uvedomit ze ja som sice ich dieta ale toto je moje...a ja prenho spravim vsetko, neviem ako by som im to este vysvetlila

natalie_tmk
3. apr 2010

Presne to im povedz znova 😒 Ze vies, ze si myslia, ze je to pre teba najlepsie a ze ti nechcu ublizit. Ale rovnako ako sa oni boja o teba, sa bojis ty o svoje babo. Ze uz teraz citis ten ochranarsky matersky instinkt a nemozes to ignorovat.

tara39
3. apr 2010

skusim im to este vysvetlit, ale ked to nepojde normalne tak to bude musiet ist nasilu. to by som nerada, mne na nich vsetkych zalezi ale teraz je prvorade moje babo. bud to pochopia alebo nie

maruska_p
3. apr 2010

tara presne tak si stoj za svojím, držím ti veľmi palce, aby ti to vyšlo 😉

tara39
3. apr 2010

dakujem maruska budem...budem sa snazit pre to vsetko urobit. a asi si toho priatela predsa len zavolam...

tara39
3. apr 2010

kocky brasko ma ide prevetrat tak potom pridem, uz chcem mat po tom boji s nasimi, dufam ze sa nam to podari

corinne_99
3. apr 2010

Ahojte 🙂

Tara a tvoj brat sa k tomu ako stavia? Je nestranny? Alebo je na tvojej strane, ci na strane rodicov?

tara39
3. apr 2010

corinne on este o tom nevie a neviem ci mu to mam vravet, ma len 12 rokov. a ty sa ako mas?

corinne_99
3. apr 2010

Aha, chapem 😒
Ja celkom fajn, uzivam si slniecko, prazdniny, prechadzky, cesrtvy vzduch, nic nerobenie 😀 Ty uz trosku lepsie? 😒

tara39
3. apr 2010

no tak neviem ci mu to povedat, ale vela krat mi pomohol. ja sa snazim mysliet len na to ze nejak sa to musi podarit aj ked mam take chvile ze sa mi to zda nerealne...ale musime babo zachranit

acko
3. apr 2010

tara, volala som na to cislo, na jedno, aj na druhe, ale neberu mi to.

prve cislo (z tejto stranky http://www.alexisporadna.sk/tu-najdes-pomoc/ ) je nedostupne (je to mobilny telefon, je to vypnute - asi preto, ze je vikend... 😖)

druhe cislo je tu: http://web.pravonazivot.sk/linka-pomoci/
je to bezplatna linka pomoci, skusala som tam volat z nasich mobilov, ale zial sa neda. da sa tam dovolat len z pevnej linky; a tu my nemame uz dlhe roky.... baby, nemate niektora z vas doma pevnu linku, ze by ste tam zavolali? ako vravim, je to bezplatne, stat vas to nebude nic. tara tam volat nemoze, lebo by ju poculi rodicia. treba tam zavolat, vysvetlit jej problem a spytat sa na dve veci:
1. ako ma postupovat - ako je to z pravneho hladiska ked ju chcu rodicia donutit k umelemu potratu a ako sa proti tomu ma branit. Ja osobne si myslim, ze oni porusuju zakon ked ju do toho nutia, cim sa dopustaju minimalne priestupku a mozno aj trestneho cinu.
2. na ktore centrum pomoci sa ma obratit v mieste svojho bydliska (miesto jej bydliska sem pisat nebudem, napiste jej IP a ona vam ho napise). V tomto centre by jej mohli poskytnut aj pravne poradenstvo a verim, ze aj pripadne utocisko ak by bolo najhorsie.
Snad sa najde medzi vami niektora ochotna tam zavolat, ja nemam ako 😠 tak ma to stve. nechapem preco sa tam da volat len z pevnej linky, ved velakrat zena prave z tej pevnej linky volat nemoze, lebo by ju poculi pribuzni. je to uplne na hlavu postavene....

tara39
3. apr 2010

acko dakujem ze sa snazis...vazim si to velmi. ani my nemame pevnu linku 😠 pisala som este do tej poradne Alexis mail, tak mi prislo ze je to v BA a mozu mi pomoct financne a tak...tak som odpisala uvidime co bude dalej. hlavne sa teraz potrebujem dostat z domu a este som zvedava co bude s tou priatelovou babkou, co na to povie a ci tam budeme teda moct byt...to je v BA- 300km od mojho mesta. uvidim ako to zjednam a co priatel. ale som rozhodnuta ze na potrat nepojdem

maznacik007
3. apr 2010

Tara39 najprv sa dohovor s rodicmi ak sa neda zajdi za ucitelkou a nech sa porozprava s nimi ona.. alebo zajdi do pedagogicko psychologickej poradne..

ty nie si plnoleta a ak ani otec dietata nie je plnolety tak to tak lahko neporiesite.. a potom este bude otazne kto bude mat priznane rodicovske prava k tvojmu dietatu ked sa narodi.... dalej narok na rodicovsky prispevok.. a pod...

ono to neni ze len odstahovat.. ale treba aj zivit... seba aj dieta...

klucom ku vsetkemu bude to ako to poriesis s rodicmi...
rodicia mozu a maju pravo na svoj nazor... ale donuti ta k UPT nemozu.

myslim ze nechodenie do skoly nie je pozitivny krok smerom k nim... skor sa dohodnut ze budes pokracovat v skole... do porodu... a po porode prevezme starostlivost o male tvoja mama moze ist na matersku... a pomoze ti aby si mohla dokoncit skolu...

priatel ma kolko rokov vlastne?

tara39
3. apr 2010

on ma 16. viem ze to nie je len tak ale co mam robit? nemam na vyber ked babo chcem. ich nazor beriem ale nemozu mi ho nanutit a rozhodnut za mna o mojom dietati...urcite nieje ale ked odidem nemam ako chodit do tej skoly. s babom chcem byt ja a dam si maximalne individualny studijny plan- chcem si ho vychovat ja, budem samozrejme rada ak mi pomozu ale predsa len mama budem ja...a aj som

acko
3. apr 2010

tara, skus este sem napisat: info@pravonazivot.sk
oni su celoslovenski. to ze si dostala odpoved z jedneho miesta z tej poradne alexis, to nestaci. tak ako vo vsetkom, aj tu plati, ze viac hlav viac rozumu a ty potrebujes ziskat co najviac informacii.
pripadne napis priamo pani Tutkovej, ona je za tou strankou pravo na zivot. toto je jej blog http://www.tutkova.blog.sme.sk/
na pravej strane je moznost napisat jej odkaz, uved tam aj svoj email aby ti mohla odpisat.
treba sa pripravit aj na taku moznost, ze priatelova babka vas nebude moct, alebo chciet uchylit a rodicia budu trvat na svojom ultimate. verim, ze to nenastane, ale treba byt prichystana aj na najhorsiu alternativu.
myslim, ze ked Tvoji rodicia mali o tebe predstavu ze pojdes na VS, tak su to inteligentni ludia a vnutorne sa vysporiadaju s tym ze cakas babo a prijmu to. A ja naozaj nevidim dovod preco by si na VS za par rokov ist nemohla. Mozno dokonca ju budes robit uspesnejsie ako Tvoji spoluziaci ktori budu popri skole non stop zurovat, lebo vsak o tom je VS zivot studentov ktori nemaju zavazky.

zuzanockamt
3. apr 2010

tara ... ale skolu rozhodne nezanedbaj, to je tiez dolezite a pokial by to bolo mozne, tak najlepsie bude ak sa s mamou aj s otcom nejako dohodnes ... pomoc budes potrebovat ... s dietatom to nie je sranda ... je to zataz aj pre dospelu a dozretu zenu a nie to este pre teba, ked si sama este v kutiku duse dieta ... predsa len je to pre teba nova situacia a mama by ti pomohla najlepsie 😉 ... ich to podla mna prejde, sami su rodicia, vedia, co to je ... je to len pre nich prvotny sok

natalie_tmk
3. apr 2010

Maju pravdu - aspon tento skolsky rok dokonci, aj ked buduci si das ISP, alebo odklad 😉
Ked uvidia, ze sa vsetkemu zodpovedne postavis a celis tomu, neutekas niekam zbabelo (hovorim z ich pohladu, ja to chapem, ze je to tazke), tak to vezmu inac a uvidia, ze si zodpovedna 🙂

tara39
3. apr 2010

acko dobre napisem aj tam. ani ja v tom nevidim problem. mozno to zvladnem a zmaturujem este s mojou triedou...aj ked na rok si asi dam ten odklad. zuzi urcite nezanedbam to sa neboj, ale ked s nimi nebude rec budem musiet odist. nic ine mi nezostane. natalie chcela by som ho dokoncit. ale neratala som s tym ze mi toto urobia. ja som os zaciatku ani nepomyslela ze by som sla na potrat a teraz toto...musim sa porozpravat s maminou ale poviem jej ze by som sa s nimi chcela dohodnut ale dieta si necham

zuzanockamt
3. apr 2010

tara ... presne tak, chod za mamou, normalne rozumne sa porozpravajte a snad casom to bude lepsie ... neverim, ze existuju rodicia, ktori na svoje dieta zanevru a vykaslu sa na neho, ked spravi v zivote nejaky neuvazeny krok

natalie_tmk
3. apr 2010

Podla mna by ste mohli spravit mozno nieco take, ze si slubite, ze nikto z vas nezvysi hlas, neprasknu mu nervy a podobne.
Ty, aj tvoji rodicia si poviete svoje podmienky (ale s mierou!) a budete sa snazit dohodnut na nejakych kompromisoch. Najprv ty ustupis v jednej veci a potom oni na oplatku v druhej (samozrejme sa to netyka toho potratu).
Proste aby ste to riesili ako normalni, dospeli ludia, bez hadok.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre