Tehotné - násťročné 🙂

baramborka
23. jún 2009

holky tak tato tema je pre tie ktore sme mozno nedovršili vysoky vek no aj napriek tomu budeme mamicky :D moj vek je 17 a musim povedat ze sa neskutocne tesim na babo :D
tak ktorá sa pridá ?
a pred tym nez nas niekto bude chciet skritizovat : niesme prve ani posledne a stalo sa ...a skor nez by som sla na potrrat sa o neho budem starat a dam mu lasku :D
ja mam priatela 2 roky ma 29 a velmi sa tesime na babo :D
tak ktora je tu taka ?:DD piste piste

gerci90
14. apr 2010

Adelka furt bo s mojho mlieka nepriberala....nutrilon vracala jedine ssunar sadol--

Valri veru veru stara parta je tu opat....ale teraz už nie ako tehulky ale ako mamicky.....ako moja??

mon777
14. apr 2010

Môžem sa vás všetkých niečo opýtať??
Čo vám na to povedali rodičia??

simusska
14. apr 2010

fu gerci tak nasa ma zatial rekord 5 hodin v noci...ja som kojila len tyzden potom som stratila mliecko... ☹ a rovnake meno? nechapem...

adelka a tebe som este ani nestihla pogratulovat...jej a co to...teraz sa rodia same detecky s vlaskami? a aky mas zatial pocit z rodicovstva? ide to?

valria321
14. apr 2010

ale pohoda mala sa konečne nastrojila spinkať🙂tak som tu nachvilku pozeram niaku klokanku na leto a tiež niaky kurz plavanie v ZA pre babetka ty ideš chodiť z malou?a ktomu nutrilonu nam pekne zneho pribera to je individualne každemu sadne ine mliečko🙂

simusska
14. apr 2010

mon tak ja s manzelom sme akurat skoly podokoncovali a na vysku ma nevzali tak moj oco bol len smutny a mal ten nazor ze som si mohla este uzivat ale za tyzden ho to preslo a uz sa tesil na vnucku a svokra sa tesila od prvej chvile...

simusska
14. apr 2010

a co mon chystas sa tiez?

valria321
14. apr 2010

mon ja detto tiež som školu skončila dokonca som pracovala v parfumerke takže niake problemi žeby ma museli naši živiť som nikdy nemala vdaka bohu prečo sa vlastne pytaš

simusska
14. apr 2010

gerci aj moja vracala z nutrilonu tak sme dali ten ar co je proti zvracaniu z toho hnackovala az sme boli v nemocnici a nakoniec sme skoncili zatial pri nutrilone alergi care ktory miesam s nutrilonom nutriton...zlozite ale teraz sa to da...aj nasa fajn pribera tak asi 230 za tyzden

adelka89
14. apr 2010

uz jsem mylsela holky, ze se tu nikdy nesejdeme 🙂
porod byl pekny. Tady je popis:
V noci 3.4. mi zacaly kontrakce po 10minutach nekdy kolem 23hodiny, pak se zkratily na 7 min pak zas prodlouzily na 14 tak jsem se osprchovala a kontra presly 🙂 s tatinkem jsme klidne usnuli a rano o pul sedme nas to probudilo zase. kontrakce po 15minutach tak jsme se jeste mazlili v posteli a cekali jestli se to nejak rozjede.
sla jsem do sprchy .Po sprse kontrakce po 5 minutach, tak jsem si vyfoukala hlavu namalovala se (to jsem nemela delat, pak me musel tatinek odmalovavat mezi kontrakcemi na porodnim sale 😀) a asi po hodine jsme jeli do porodnice kontrakce byly bolestive,ale jeste jsem se usmivala a zpivala si s radiem 🙂
po prijezdu do porodnice nam nase porodni asistentka natocila monitor srdicka a aktivitu delohy, ta byla docela nizka,ale kontrakce uz byly silnejsi, mela jsem strach, ze nas poslou domu s tim, ze to zatim na porod nevypada.
Po natoceni monitoru jsem sla na vysetrovnu, tam uz cekala doktorka. Mrkla na me a usoudila, ze budeme rodit, ze jsem uz otevrena na 5 cm. Po vysetreni jsem zacala hodne krvacet a pak uz to slo raz na raz.
Sepsali jsme anamnezu a mne se u toho kontrakce zkratily na 2minuty, byl to docela masakr odpovidat na ty jejich docela debilni dotazy 🙂 dostali jsme s tatinkem krasny porodni pokoj s vanou, kde jsme stravili nasledujich krasnych asi 5 hodin jenom spolu.
Na uleveni kontrakci mi pomahala horka sprcha, tak jsem se hodne casto sprchovala.
Pak mi dala PA klystyr a kontrakce se zase prohloubily. Vysetrila me a rekla, ze uz jsem otevrena na 8 cm, ze by byla pro to, abychom udelali dirupci plodove vody ze potom uz to pujde rychleji. No taky ze slo. praskli mi vodu a kontra se tak rozjeli,ze jsem myslela ze me to zabije. Bolely strasne moc, chytly me ve sprse a myslela jsem,ze z te sprchy ani nevylezu nejakym zpusobem jsem se doplazila na zachod,sedla si a odtud me uz odvedl tatinek, protoze jsem nebyla nejak schopna chodit sama 🙂.
Na kontrakce mi uz nepomahal balon ani sprcha a tak jsem se polozila na postel a jen prodychavala a manzelovi drtila ruku. Byl fakt strasne statecny a skvely, bez nej bych to nezvladla.
Neustale mi zvlhcoval rty, protoze mi je kazda kontrakce naprosto vysusila. Doted se mi vybavuje ten jeho oblek pana doktora v jedne kapsicce petku s vodou a v druhe fotak 🙂
Kdyz prisla PA a rekla, ze jsem otevrena na 9 cm, ze mi jen natoci monitor a pujdeme rodit, tak jsem neverila vlasstnim usim, uz budeme mit Lukaska u sebe, to se mi neustale promitalo v hlave.
Kontrakce byly cim dal silnejsi, monitor ale ukazal, ze malickemu klesa tep, ze ma malo kysliku a uz je dlouho v porodnich cestach. Dostala jsem kyslik, ten mi strasne moc pomohl, uplne me to nakoplo k porodu. Manzel hodne znervoznel, kdyz videl, ze tep Lukaska klesl na 90, pokysliku se to ale zlepsilo 🙂.
A zacali jsme tlacit, bohuzel kvuli tomu srdicku jsem musela lezet na boku,coz bylo hodne neprijemne a proste mi to vubec neslo, manzel mi musel drzet hlavu, navic mi zeslably kontrakce v teto poloze se nam ale nakonec podarilo dostat hlavicku uplne k hrazi a pak jsem se uz jen otocila na zada parkrat jsme s tatinkem zatlacili 🙂 a hlavicka naseho kuratka byla venku. Manzel byl uplne uzasny rikal: "Maminko uz vidim vlasky 🙂" jak vyklouzla hlavicka tak uz jsem ani snad tlacit nemusela a telicko vyklouzlo samo 🙂.
Lukasek byl sice trosku fialovy ale apgar score jsme meli 10-10-10. Dali mi malickeho na brisko, trosku se napil vody,takze kuckal, ale byl uplne uzasny oba dva s manzelem jsme meli slzy v ocich kdyz jsme ho videli, hned si nas zacal prohlizet a vsichni tri jsme se do sebe v tom okamziku zamilovali.
Pak tatinek prestrihl pupecni snuru a Lukaska si se sestrickou odnesli na vyhrivane luzko, kde ho zmerili zvazili a osetrili. Mne mezitim doktorka sila, nejhorsi byla desinfekce pak i to umrtveni a siti cely tento proces byl mnohem bolestivejsi nez cely porod,ale vedle me uz sedel manzel drzel me za ruku a v druhe ruce drzel Lukaska, pohled na ne mi pomahal nemyslet na bolest, uz jsme byli spolu 🙂.
Po porodu nas nechali s Lukaskem a tatinkem o samote na porodnim sale a my jsme si uzivali jeden druheho. Lukasek se krasne prisal a papal docela dlouho, dlouho tam s nama ale dlouho byt nemohl, protoze musel jit za pani doktorkou, aby ho vysetrila, takze jsme tam s tatinkem zustali sami. Abych pravdu rekla toto byly ty nejkrasnejsi chvilky na ktere se neda zapomenout.
Prinesli nam obed a pak nas odvezli na sestinedeli. Manzel sel samozrejme se mnou, nenechal me ani na minutku samotnou, to mi taky moc pomohlo.
Chvili jsme spolu byli sami na pokoji sestinedeli a pak nam privezli Lukaska. Nemohli jsme se na nej vynadivat, krasne papal a prohlizel si nas 🙂.
Tatinek tam s nama byl do osmi hodin, zacoz jsem mu strasne moc vdecna 🙂. Celou noc jsem po porodu nespala, ani oka jsem nezamhourila, Lukasek spinkal krasne snad dvakrat se vzbudil na papani, ale ja jsem jen lezela a koukala do te malicke zelezne oranzove postylky s modrou perinkou na zazrak, ktery se nam narodil. Zazrak, ktery vzesel z meho tela a vznikl z velke lasky nas dvou. Citila jsem neskutecne stesti a bylo to tak intenzivni, ze spanek musel pockat.

mon777
14. apr 2010

Joj, Simus...dúfam, že nie. Ale vo vnútri sa na to aj teším, ak by to mala byť pravda, len sa toho aj dosť bojím. síce mám už 17 a KEBY DAČO, tak by som rodila v 18, ale som len v druhom ročníku na gym., takže potom musím na výšku či chcem, či nechcem. Ako...s priatelom už vieme, že sa vezmeme (dokoncda ma chce na stužkovej požiadať o ruku...sa prekecol nechtiach chúďatko moje), ale tak neviem no. Uvidíme, čo povie test vo štvrtok, lebo to mám také čudné dajaké 😒 Sama neviem, čo si mám myslieť.

mon777
14. apr 2010

VALRI...pýtam sa, lebo no...ako to povedať. Po jednej krásnej noci, čo sme mali na Veľkú noc sa nám podarilo pokakať kondóm a ráno som mala taký nechutne žltý výtok. Po dvoch dňoch to prešlo a bol už len biely. Nebolelo, nesvrbelo a krámy meškali 4 dni. Potom som ich dostala, ale sú len také, že ako keby ani neboli. Ako som spomenula v inej téme...na deň 2 vložky je asi málo 😀 No tak mám mierne povedané NECHUTNÝ STRACH, že som otehotnela. Preto sa pýtam.

valria321
14. apr 2010

adelka tak si velmi štastna že už maš maličkeho pri sebe viem si to predstaviť ja by som maličku nedalaaa nikomu na svete strašne ju lubim🙂

valria321
14. apr 2010

mon tak snad sa k nam pridaš budem držať palček 🙂

adelka89
14. apr 2010

valri presne, tak jsem strasne moc stastna, sice unavena vycerpana nevyspana, ale stastna 🙂

gerci90
14. apr 2010

mon mna sa ani nepýtaj radcej co nato nasi.....že holky.... 😖 ale teraz je to super...každy rodic zmekne ked uvidi svoje bezbrane vnuckatko..... 😅
inak pridavam dake fotky s mojim drobcom... 😵

valria321
14. apr 2010

to poznam a kojiš alebo davaš umele mliečko mne tiež odišlo kojila som asi mesiac a pol a odvtedy davam nutrilon mala je spokojna a tiež takmer prespi celu noc teda ako kedy🙂lebo ona je strašny hladoš ona už ked sa narodila bola velka a bublinka 🙂

mon777
14. apr 2010

No ako...ja by som bola hrozne šťastná, keby som bola tehotná, ale prestať zo školou v treťom ročníku?? A tak som chcela na PEPku 😒 Učiť v škôlke 🙂
A ešte som teraz aj chorá a beriem penicilín a paralen, tak sa trochu bojím aj toho, že ak by som bola tehotná, tak aby to neurobilo nejakú šarapatu. Zajtra ale už idem do školy konečne, tak ideme s kamoškami rovno do lekárne zisťovať, či bude babulo, alebo nie 😀 Ak sa tam objavia dve krásne modré čiaročky, tak ma skôr na mieste vykotí od prekvapenia, ale potom sa budem neskutočne tešiť 😀 Len neviem, ako to povedať mamine. A to je už čo povedať, keď to neviem povedať ani len sestre. Bude to silná káva 😖 Ale ešte je čas o tom hovoriť. Uvidí sa zajtra 🙂 Potom dá vedieť 😉

mon777
14. apr 2010

gerci, tá je zlatunká 🙂 taký malý veľký anjelik 🙂

valria321
14. apr 2010

mon ešte nerieš čo povieš mamine zbytočne si budeš robiť ťažku hlavu počkaj kym spraviš testik🙂!

valria321
14. apr 2010

gerci mala je zlata🙂

mon777
14. apr 2010

No veď to 🙂 Ale som hrozne zvedavá, čo tam bude. A sa aj bojím trochu odpovede 😖

adka_praha
14. apr 2010

jaj baby krasne deturence mate... 🙂

misss malinka bola leniva sa otocit dole hlavickou... 😅 tak dufam, ze to druhe (az raz) sa uz otoci... 😕 a ze nebude zas nieco ine, pre co by to mal byt cisarak...

lizatko1009
14. apr 2010

adelka gratulujem ti k lukaskovi, je nadherny, hlavne vela zdravicka.

gerci tvoja mala je uzas.
valria aj ty nahod nejake foto 😉
idem aj ja hodit nejake nove mojho exota 😀

natalie_tmk
14. apr 2010

Krasne fotky ste popridavali 😉

Mna zasa skolila choroba - vcera a dnes mi uplne odisiel hlas... Lekarka mi odporucala kalciovky -tie sa v tehu mozu? Myslim injekcie... 😒

lizatko1009
14. apr 2010

natalie ty ako sa mi mas? doma ako? a hovorila si lekarke, ze si tehotna? a mimochodom odkial si?

uz som pridala foto, tak mozte kuk 😀
inac baby uz som bola aj na socialke, tak ocakavam sud 😖

natalie_tmk
14. apr 2010

lizatko - dalsie natahovacky? 😒 Nezavidim...
Ja celkom fajn (az na tu chorobu). Lekarka vie, ze som tehu, ale aj tak hovorila o kalciovkach, tak neviem 😖 Ked sa to do zajtra aspon trosku nezlepsi, tak pojdem za nou.
Doma sa nic nezmenilo, od praznin som ich nevidela/ nepocula.
Ja z vychodu, ale studujem v BA 🙂

simusska
14. apr 2010

lizatko to uz sa tak zbeholo? som si myslela ze sa to nejak vyriesi:( budem ti drzat palce...

inak aj ja pridavam fotky malej...

lizatko1009
14. apr 2010

no dalsie natahovacky, aj ja som z vychodu, vykloktaj si hrdlo so slanou vodou a daj si paralen.

simi ti napisem IP, ale exot sa zobudil, tak idem mu dat jest masko so zemiakom

simusska
14. apr 2010

natalie skus nejake homeopatika si popytat v lekarni...ja ked som bola chora v tehu a bolelo ma hrdlo tak mi lekarka predpisala sprej do nosa a do ust bioparox....

a s priatelom ok?

natalie_tmk
14. apr 2010

Nasla som calcium - sumive tablety. Je napisane, ze su vhodne aj v tehotenstve 🙂 Skusim este vecer aj to kloktanie a teply cajik s citronom a medom 😵

simusska to ohladom priatela bolo na mna? 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre