Tehotné - násťročné 🙂

baramborka
23. jún 2009

holky tak tato tema je pre tie ktore sme mozno nedovršili vysoky vek no aj napriek tomu budeme mamicky :D moj vek je 17 a musim povedat ze sa neskutocne tesim na babo :D
tak ktorá sa pridá ?
a pred tym nez nas niekto bude chciet skritizovat : niesme prve ani posledne a stalo sa ...a skor nez by som sla na potrrat sa o neho budem starat a dam mu lasku :D
ja mam priatela 2 roky ma 29 a velmi sa tesime na babo :D
tak ktora je tu taka ?:DD piste piste

zuzanockamt
27. apr 2010

lenrie ... tak to si mala ozaj stastie 😉
lia ... treba vyzdrzat do konca a odsledovat si tie teploty ako sa hybu pocas celeho cyklu ... ale ked mas MS pravidelne, tak musis mat aj ovu

lia23
27. apr 2010

zuzka..hmm je sice pravda ze som to uz enmerala asi meciac mozn dva...preotze som to vzdala uplnee ekdze som si myslela ze ovu nei je a ze duphaston ovu potlaca..ale asi som sa mylila...a mala by som ju znova zacat merat...

ludka_r
27. apr 2010

Ahojte.
Ja síce už nemám násť, ani som nemala, keď sa mi narodil prvý syn, ale stretávam sa s tým stále. Vyzerám mladšie, a všetci sa na mňa krivo pozerajú. Dokonca mi aj raz jedna žena povedala niečo v tom, že decko má decko. Vraj som jej vyzerala na 16.
Takže úplne chápem, ako sa cítite, keď na Vás niekto takto pozerá. A k tomu nevidím v tom dôvod. Podľa mňa má mladá mamička k dieťaťu viac trpezlivosti, ako tie, čo deti odkladajú. Veď predsa len majú v sebe ešte hravého ducha. 😀
Samozrejme, aj výnimky existujú.
Tak Vám držím prsty, aby ste to zvládli. Ja teraz čakám druhé dieťa a tiež ma každý presviedčal, aby som druhé nemala tak skoro po prvom. 😖

lia23
27. apr 2010

lenrie...no tak to si mala paradne...kiezby sa to tak podarilo aj mne.. 😉

lenrie
27. apr 2010

lia,moja netrap sa ,babo pride v ten spravny cas a ked budes stale na to mysliet,bude to este horsie,ja viem,ze tazko takto radit ked po babatku tuzis ale skus sa teraz sustredit na nieco ine a uvidis,pojde to lahsie...lia a kolko mas rokov?

lia23
27. apr 2010

lenrie..ja mam 18 a moc by som chcela babo...a nedokazem sa na nic ine sustredit...aj ekd moc chcem...

lenrie
27. apr 2010

ja viem ,ake je to tazke ked po tom moc tuzis ale viem,ze vtedy ked je na to zena velmi upnuta to ide tazsie,preto skus nieco co by ta rozptylilo,lebo takto sa stresujes a to nerobi dobre ak chces otehotniet,sposobuje to akoby taky blok....a si mladucka,tak naozaj sa netrap,uvidis o chvilku budes aj ty stastna a budu ti tam svietit tt 😵 😵 😵 😵 ludka,inac to aj ja mam problem,ked som prisla rodit,tak hned preco si tak mlada baba nici zivot 😠 😠 😠 😠 naopak ja ho mam s deckami nadherny 😵 😵 😵 😵 su moje vsetko aj ked teraz strasne zlostia ale hlavne ze su v poraidku 😵 😵 😵 a dokonca nedvano mi pani nechcela predat alkohol,ze ci mam 18 😀 😀 😀 😀 😀 a ked som vytiahla obcanku,ze 25,skoro sa prepadla pod zem 😝 😝 😝

lia23
27. apr 2010

snad sa to raz podari...lebo enivem si predstavit ze by mi dr oznamil ze uz nikdy v zivote nebudem mcot mat baboo 😢

lenrie
27. apr 2010

neboj sa lia,ved kolko sa uz snazis,ze sa takehoto niecoho obavas 😲 si mladunka,nazoaj si nemaluj take cierne myslienky 😔

norikk
27. apr 2010

lia a preco myslis hned na najhorsie??? na take mysli ked budes mat 30 a po 10 rocnom snazeni nic, ale teras fakt nemas preco na take mysliet 😔

zuzanockamt
27. apr 2010

lia ... ved nestresuj, mas len 18, tak preco by t to mal oznamit ... to ja uz som mala dovody na stresovanie a vidis prislo to
inak ja tiez vyzeram na menej ako mam ... ked ma prijjimali teraz do nemocky, tak sa lekar ku mne tak spraval, ako keby som mala 15 a bola totalne vymetena ... som mu vravela termin PM a on na mna kuka, ze dievcatko, ale to vam nesedi, to mate zly termin MS ... vravim, ze ako zly, urcite to bolo vtedy ... a on, ze no lebo dietatko je o 2 tyzdne väcsie ... no ako u debilov som sa citila ... ked sa asi snazim o dieta rok a pol, tak si asi pamätam aj termin PM ... no psycho

lia23
27. apr 2010

s riatelom sa nesnazime...no ani sa nechranime..cakame co bude..viem ze toje nic moc..ale ja aj tak kazdy mesiac dufam ze sa postastilo..

zuzanockamt
27. apr 2010

lia ... kedze sa vedome nesnazite, tak to uz nemas vobec dovod sa stresovat ... ked to budete cielene robit cez ovu a ani za rok nebude tehu, tak potom mozes stresovat

natalie_tmk
27. apr 2010

Tak trosku som sa poucila do skoly, aby som toho nemala vela naraz. A papam popcorn!!! 😵 😵 Taku chut som dostala 😀

mon777
27. apr 2010

Lia...chceš mimčo?? Tak spolu spite úplne každý deň a máte to vybavéné 😀 😀 😀 A potom nemusíš čakať každý mesiac, či sa pošťastilo 😀 😀 Raz z 23 možností vám to výsť musí 😀 😀 😀 😀 😀

Prepáč, ale dostala som dajakú takú euforickú náladu, lebo mám nervy jak šlak a nič nestíham, tak mi je to až smiešne 😀 😀 😀

zuzanockamt
27. apr 2010

mon ... dobry recept, ale tiez nie vzdy uspesny 😀

olifcek
27. apr 2010

zuzka i ja som mala Olivku o 2 t vacsiu, je to bezne , ked je babo vacsie...i to nas zachranilo pre pristrojmi, kedze nakoniec skor a svet prisla princeznicka moja

zuzanockamt
27. apr 2010

oli ... ved ja sa kvoli tomu nestresujem, ze je väcsi ... tiez si vravim, ze chvalabohu, ak sa skor narodi, aspon to bude pre neho lepsie ... len ma vytocil ten lekar, ako keby som nevedela do 5 naratat a nepamätala si MS

mon777
27. apr 2010

Moja mamina mala skoro 5 kg keď sa narodila, tak neriešte veľkosť a váhu 😀 😀 😀

olifcek
27. apr 2010

zuzka veru, ale i mna primar v nemocke vytocil...preplakala som 24 hodin, co som sa bala, co bude s malickou, ked sa narodi, ci bude mat plucka ok...potom som uz bola tak unavena, ze som uz plakat nevladala, dalsie rano prisiel primar, ze ako sa mam, a ja, ze no ja dobre, a mierne som sa pousmiala..snazila som sa mysliet roriz pozitivne....a on na mna vybehol, ze co sa smejem, ze ked sa dietatko narodi, ide rovno do inkubatora a ja sa smejem, ci si to uvedomujem...nezmohla som sa na nic...odisiel a ja som opat plakala...

mala som 28, vysoku skolu zasebou a on somnou takto rozpraval? ako keby mi to nebolo jasne...dodnes mam nanho tazke srdce za to...

este mi vycital, ze mam zapal, kedy som naposledy mala robeny vter, kedy som bola naposledy na kontrole ...ako keby tam nemal tehu knizku a nevidel, ze posl. mesiac hooodne chodim nakontroly, lebo zlostil krcok... no horor...potom prisiel poobede, tak uz bol ako med...asi nechcel, aby som sa stazovala...pretoze som hned volala sesterke a vravela jej, co si dovolil, a iste to poculi i sestricky, ved som bola na porodnej sale...

ja som totiz lezala v nemocke 48hodin s odtekajucou vodou, lebo mi davali fortifikaty a chceli este den k dobru...

natalie_tmk
27. apr 2010

Ja som mala asi 2,5kila pri narodeni 😀

olifcek
27. apr 2010

olivka 1940g...ale ja cca 2600g...manzel ale 4200g 😀

natalie_tmk
27. apr 2010

Asi bude viac po tebe 😀

olifcek
27. apr 2010

len ja som nebola predcasniatko x;O)inak by bola velikaaaaa, kebyzze potiahneme este tych 6 tyzdnov v brusku 😀

diamond_23
27. apr 2010

Tak my sme uz doma z nemocnice 😀 maly sa narodil v piatok v noci ..3550g 52 cm 😀

hejdita
27. apr 2010

gratuluji 😵

mon777
28. apr 2010

Baby, už tretí deň mám taký biely výtok, čo som doteraz NIKDY nemávala. Nebolí, nesvrbí... čo to?? 😀 😀

mon777
28. apr 2010

Inak dobré ráko😀

ludka_r
28. apr 2010

Lia, mne zas vyšla teória každý sex druhý-tretí deň. Otehotnela som pri prvom po troch mesiacoch. Pri druhom som merala ovulku a otehotnela som hneď po prvom raze. Tak držím prsty. 😉 Ale určite sa zadarí.

zuzanockamt
28. apr 2010

mon ... biely vytok je normalny a zvykne byvat po ovu ... alebo aj hocikedy pocas cyklu, tak si vyber 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre