Tehotné - násťročné 🙂

baramborka
23. jún 2009

holky tak tato tema je pre tie ktore sme mozno nedovršili vysoky vek no aj napriek tomu budeme mamicky :D moj vek je 17 a musim povedat ze sa neskutocne tesim na babo :D
tak ktorá sa pridá ?
a pred tym nez nas niekto bude chciet skritizovat : niesme prve ani posledne a stalo sa ...a skor nez by som sla na potrrat sa o neho budem starat a dam mu lasku :D
ja mam priatela 2 roky ma 29 a velmi sa tesime na babo :D
tak ktora je tu taka ?:DD piste piste

norikk
20. mar 2010

ak ho popytas a funguje mu tlaciaren....lebo mojmu nie,tak som fotila s mobilom

tara39
20. mar 2010

lebo aj tak som rozmyslala- ze mamine ukazem fotku...a dojde jej...potom ma zabije...a potom to bude dufam dobre ☹

norikk
20. mar 2010

alebo jej ukaz test...ja som to tak chcela spravit a ked som jej povedala, ze jej musim daco ukazat,nech sa ide pozriet, tak jej doslo a sa spytala , ci som tehotna, taze ani som neukazala

tara39
20. mar 2010

ale s fotkou to bude lepsie nie? podla mna to lepsie zobere, mozno...ked ho uvidi. hej hned vedela?

norikk
20. mar 2010

tak kedze to bolo to,coho sa vzdy bala a preto nas dost obmedzovaala s priatelom, tak jej to hned napadlo...a este ten moj ton hlasu....nechodim za nou kazdy den stakou malou dusickou,ako vtedy

tara39
20. mar 2010

aha...no uvidime len priatel silou mocou ze to povieme spolu...neviem ci to bude dobre

norikk
20. mar 2010

preco, ak sa nezacnete hadat... aspon budes mat mensi strach,lebo budete spolu

natalie_tmk
20. mar 2010

Tak dnes ma uz nic neboli 😉

Ale moje dnesne ranajky + obed vyzerali asi takto: Rano (10:45) cokoladovy puding so slahackou, hned za tym celozrny rozok s maslom a teple kakao. Asi 15 minut po kakau som mala zemiakovu polievku 😀 A nedavno som dojedla lasagne 😀 Nekomentujem radsej 🤐

norikk super, teraz to uz bude ovela lepsie, ked to uz vie aj tvoj otec 😉

tara praveze brusko mam male, pribrala som asi 3,5 kila... a rodicom to povedz, nehadaj sa s priatelom, lebo to skodi babätku a rychlo sa dohodnite na tej navsteve doktora 🙂

norikk
20. mar 2010

baby mna dnes akosi picha v bruchu :( ...
natalie,sak v pohode jedz,len aby ti z toho nebolo zle...mne je zle furt,nenasla som tu hranicu jest malo a casto... ja jem vela a naraz 😀 ..najhorsie je vecer

natalie_tmk
20. mar 2010

norikk no mna tak cely vcerajsok brucho bolelo 😒 Ak ti to do zajtra neprejde, tak chod k lekarovi 😉
No ja sa zasa napchavam (momentalne cokoladovy croissant 😀 ) a taka slabulinka kava k tomu.

inak pozeram, ze ty si v 14. tt (?) a ja v 15., tak mozno pojdeme rodit spolu :D
Akurat rozmyslam nad menom... minule mi napadlo pre dievca, ze: "Amélia". Paci sa vam to? 😒

tara39
20. mar 2010

no to viem natalie ale to sa neda nehadat 😉 a ako ju budes volat? podla toho...mne sa zas paci Lea v tejto chvili 🙂
no moment, a s kym budem rodit ja? 😕

natalie_tmk
20. mar 2010

tara no to neviem 😒 Mne sa kazdy den paci ine meno. Napisala som si aj zoznam dievcenskych a chlapcenskych mien, ale radsej som ho vyhodila 😀 Nechcem sa znervoznovat nad vyberom mena, necham to na neskor.

tara39
20. mar 2010

mne tiez 😅 ano ved este mas kopu casu...a ja este viac...
inak baby neviete co maka, diamond a adelka?

norikk
20. mar 2010

vyberate dievcenske mena, a nakoniec to budu chlapci 😀

norikk
20. mar 2010

baby ja som si zavarila... treti den pijem caj so skoricou a dnes mam nieco ako kontrakcie.... uz sa skorice nedotknem ☹ ...

tara39
20. mar 2010

cosi norikk, ja som na tom ze dievcatko 🙂 zlatko tak si lazkaj, oddychni si, hadam to prejde...inak caj so skoricou? 😀 hmmm dobra kombinacia 😉 dobre baby ja idem, za chvilu pride navsteva a este si musim izbu doriadit a nejake ocka spravit...tak papa zatial 😉

simusska
20. mar 2010

caute baby tak ja som sa konecne dostala k netu...mala mi dava zabrat ...este len si na seba zvykame...
juj a porod som mala hrozny...vecer o pol desiatej mi doma odtiekla voda tak sme isli do nemocky tu v snv..tam mi vraveli ze maju plno a poslali ma do ineho mesta do levoce...ked sme dosli som bola otvorena na 2,5 to okolo 23,00 o jednej mi pichli edu a ta mi to vsetko zastavila. lebo mi ju dali skoro..do stvrtej som mala len take slabe kontrakcie a sestricky prisli na to ze som sa prestala otvarat...inak ja som cely cas lezala v kresle na sale...o stvrtej mi pichli vyvolavacku a ta malinkej zastavila srdiecko tak nastali stresy a rychlo nas davali do kopy odvtedy som bola napojena na kyslik a zacali strasne a ukrutne kontrakcie kazde 2 minuty no ja som sa stale neotvarala...o siedmej rano sa menili doktory a ten novy ked ma uvidel tak sa az zhrozil ze ma tak utyrali celu noc on zacal konat a uvazovat aj nad cisarskym...do infuzky mi pichol nieco na urychlenie porodu a branku mi zacala zväcsovat rucne...poviem vam holky bolelo to neskutocne ale chvala bohu ze som mala aspon manzela pri sebe lebo sama by som to urcite nezvladla...o 10,15 som zacala tlacit no uz som fakt nevladala a vytlacila som len hlavicku a aj ta ma uplne rozparala lebo ma malo roztrilhli a mala bola na mna dost velka...viac ako hlavicku som uz nevladala vytlacit a malej uz slabo bilo srdiecko tak ju vytiahli kliestami... normalne som placentu nemusela ani vytlacit bola som taka rozparana ze normalne len trosku potiahol za pupocnik a bola von...pol hodiny ma sili a kedze som silno krvacala tak ma ani neumrtvili doktor mi vravel ze mam rozrhnutu posvu z dola az hore...tak fajn no...kojit som nemohla lebo ma vsetko bolelo a aj ked mam mliecko tak len odsavam lebo mala si uz zvykla na flasku

tak holky taky porod ako som mala ja nikomu neprajem ale hovorim vam ze na to sa najrychlejsie zabuda ...sice stale si nedokazem sadnut no ta bolest stala za to aby som uz mala viktorku pri sebe

norikk
20. mar 2010

boze simuska, to si musela mat horor 😨 ... ale uz to mas nastastie za sebou, tak sa s malinkou pekne drzte 😎

natalie_tmk
20. mar 2010

simusska keby si vedela, ako si ma teraz vystrasila ☹
Drzim palce, aby sa uz vsetko dalo do poriadku, nech je mala uz len zdrava a aj ty aby si to uz mala za sebou - cele to doliecovanie 😉

simusska
20. mar 2010

diky babenky...nikomu na svete taky porod nezelama verim ze vy ho budete mat lahky a rychly...drzim palce...pa

jankaat.
20. mar 2010

ahojte 🙂 nestiham vas docitavat snad ste vsetky ok 🙂 pekny zvysok vikendu prajem🙂

tara39
20. mar 2010

fuha simi no ja sa uz teraz zacinam bat...
jani nestras ze zvysok vikendu, este nedela pred nami 🙂

jankaat.
20. mar 2010

tara 😀 ja mam vikend cely tyzden🙂 ja ani neviem ako dni bezia 😅

bola si uz u dr.?

tara39
20. mar 2010

nechodis do skoly? to by som chcelaaaa 🙂 uz idem v blizkej dobe

jankaat.
20. mar 2010

nie je to ziadna vyhra.. doma je nuda ☹.. cim skor pojdes tym to bude lepsie🙂 nemas sa coho bat 😎

tara39
20. mar 2010

simi a mala je krasna 😵 tak sa drzkaj, gratulujem 😵 a obcas sa od malej vypytaj a dobehni sem 😵 lebo ostatne porodia a nepridu uz vobec ☹ aspon obcas 😉

tara39
20. mar 2010

to ti verim jani ale v skole od rana do minimalne pol druhej nieje tiez ziadna vyhra, a tu nudu si uzivaj, ked sa ti narodia baba urcite uz nebude 🙂 viem len neviem ci najskor k doktorovi alebo to najskor povedat mamine...neviem fakt

jankaat.
20. mar 2010

tak nuda potom urcite nebude.. ale tak teraz mi to lezie na nervy.. cele dni v posteli 😒

a skus ist najprv k doktorovi a potom mamke ukazes aj fotku z ultrazvuku a bude🙂

tara39
20. mar 2010

len teraz dospi vsetko co nedospis potom 🙂 ja by som cele dni prespala najradsej...aj mne by to slo asi na nervy po case ale tak chod sa prejst a tak, urcite si nieco najdes...asi pojdem...a tebe co povedali doma? ako si im to povedala?

jankaat.
20. mar 2010

ja praveze cez den som unavena uplne ale nezaspim a v noci mam energie na rozdavanie.,..

a u nas doma pri prvom tehu mamka bola nazlostena dost ale predychala to nejako..a teraz pri druhom si mysli ze si z nej robim srandu🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre