Tehotné - násťročné 🙂

baramborka
23. jún 2009

holky tak tato tema je pre tie ktore sme mozno nedovršili vysoky vek no aj napriek tomu budeme mamicky :D moj vek je 17 a musim povedat ze sa neskutocne tesim na babo :D
tak ktorá sa pridá ?
a pred tym nez nas niekto bude chciet skritizovat : niesme prve ani posledne a stalo sa ...a skor nez by som sla na potrrat sa o neho budem starat a dam mu lasku :D
ja mam priatela 2 roky ma 29 a velmi sa tesime na babo :D
tak ktora je tu taka ?:DD piste piste

majka0106
23. júl 2009

ahoj miri jee ti budes mat dvojicky tak drzim palce aby ti vsetko dobre dopadlo 😉 aaa povies nam aj co ti je? ☹ lebo my sme s gerci zvedave ze moja 😀

miroslava89
23. júl 2009

"bezny" problem pri dvojcatkach- skracovanie krcka maternice.. ale tak vela oddychujem nic nerobim takze to snad aj zvladneme🙂

majka0106
23. júl 2009

tak drzime palceky 😉

miroslava89
23. júl 2009

dakujem🙂

majka aty si tiez tehulka??

inac dufam ze nie som medzi vami najstarsia..sice sama si niekedy pripadam ako stara vykopavka 😝 😀

majka0106
23. júl 2009

nemas zaco 🙂
nie ale chcela by som byt 🙂
miri neblazni 😀

gerci90
23. júl 2009

caaawte baby jaaj to je mi luto že mas taketo problemiki,,,miri....

a maji snaž sa poriadne nech patriš k nam🙂)))držim palceeeeeeeee 😎

miroslava89
23. júl 2009

majka tak sa snazte poriadne nech cim skor patris k nam 😉 drzim palce🙂 😵

gerci ahoj..mne to bolo spociatku tiez luto ale tak nezamyslam sa teraz tak nad tym teraz sa snazim mysliet pozitivne a tesit sa z kazdeho dna🙂

gerci90
23. júl 2009

no jasne treba to tak brat a už vies co to bude ci??
😉

miroslava89
23. júl 2009

este nevieme..ale dneska som si u draheho konecne vyprosila to svoje aby boli mena podla mna🙂

ty si uz rozmyslala nad menami pre babo?

majka0106
23. júl 2009

baby snazim sa len ako mozem 😉
a ake mena chcete? 🙂

miroslava89
24. júl 2009

majka ako dlho sa snazite?🙂

nam sa podarilo po 4mesiacoch takeho kadejakeho snazenia ze sme ani tak nechceli planvoat ze ekdy len sme si nedavali pozor😵

gerci90
24. júl 2009

jeej mirii aj mi sme sa snažili okolo 4mes.🙂))a mena???chlapec:Adamko....dievca:Lilli, Emka....ale bude to asi chlapec🙂a tý mas ake mena???

majka0106
24. júl 2009

baby tak odomna mate na tyzden teraz pokoj lebo ideme na dovolenku tak sa tu majte krasne a drzte sa mi tu 😉a drobci nech posluchaju v brusku 😉

gerci90
24. júl 2009

tak si uži dovolenku maji,..........a nech po dovolenke patriš už k nam🙂)))

sigsauer
24. júl 2009

Ahoj baramborka - ja viem, že ti je veľmi ťažko. Ja som zažila tiež podobnú vec. nemala som síce 17, ale 22 keď som zostala tehu. S priateľom sme boli spolu skoro 4 roky a chceli sme svadbu. Ja som práve končila výšku a koncom marc a som zistila že som tehotná. Vždy keď sme sa o tom bavili, tak sa tešil. No keď som mu to oznámila, tak sa začal nejako vykrúcať a opýtal sa ma prečo som nebrala tabletky!!!! Že aj jeho mama mi to odkazuje. No ešte predtým sme teda riešili rýchlu svadbu, mali sme skoro all vybavené, bola som strašne šťasná,no jeho mama do toho zasiahla. A on mi zo dňa NA DEň povedal, že teda končí so mnou a s bábom? No ak si ho chcem nechať, nech si ho nechám, a keď nie, tak nech si to dám preč...Plakala som, zrútil sa mi svet. Dieťatko som si nechala a tak som končila výšku. Bývalo mi ale strašne zle, bola som unavená, nešťastná a jeden večer, naši práve neboli doma, ja som spadla zo schodov a podo mnou sa zrazu objavila krv, množstvo krvi. Vzali ma do nemocnice, a povedali mi že dieťa nazachránili a museli ma čitiť, takže ako potrat☹((( Bola som v 4 mesiaci. Myslela som že umriem, školu som nakoniec dokončila aj tak a dnes som už doktroka🙂 na svoje dieťatko myslím každučký de., ubehli už dva roky, no myslím naň stále, aké by bolo a tak. Budúci rok sa vydávam za úžasného človeka, s ktroým dúfam že budeme mať aspoň 3 detičky... 🙂 A o svojom bývaom nechem ani len počuť, a keď ho náhodou vidím vonku, tak mi je zle z neho. Buď silná, čas všetko zahojí, oki?

maja177
25. júl 2009

ahojte baby, no tak som tu zas a opät 😀 dnes mame nejak chladno, chvalabohu, a ani sa vam pisat nechce 😒

miroslava89
26. júl 2009

majka a z dovolenky sa vrat aj s babetkom😉

gerci ja mam mena v pase..

majka ja mam kopu inych starosti teraz takze sa ozvem len sem tam 😔 ale snazim sa ozyvat..

maja177
26. júl 2009

mirka, ako ti je? este si v nemocnici?

miroslava89
26. júl 2009

este som v nemocnici zajtra mi budu robit serklaz a ked bude bezkomplikacii tak ma koncom tyzdna pustia domov oddychovat 😔 ale tak snad bude dobre..

ty sa ako maS?

maja177
26. júl 2009

mirka, tak ti drzim palceky nech ti to zajtra dobre dopadne 🙂 budem na teba mysliet 🙂

ja celkom v pohode len mi byva tazko od zaludka z toho zeleza co beriem, a vecer ma pali zaha, tuto noc som spala zazrakom dobre ale inac katastrofa...no tym ze sa budem stazovat lepsie nebude, ale ved v podstate uz to mam za par 🙂

gerci, baramborka, zasa to tu flakate 😀

miroslava89
26. júl 2009

dakujem🙂

tebe sa to krati len to ze si tie "naobjemnejsie" tyzdne musis prezit v lete 😒 e to neprijemne zE?

gerci90
26. júl 2009

cawteee babiky vsak tu sooom,,,,,,,,jaaj dievka moja konečne si spat... 😀

maja177
26. júl 2009

mirka, no je to na nervy, hlavne to teplo, ked sa potim jak kon aj bez neho, nie to este ked je 35 stupnov 😀 a tie opuchnute ruky a nohy k tomu...len zasa tie, co cakaju v zime maju nevyhodu, ze musia vela toho na seba obliekat. ja som si kupila par vacsich triciek a ficim na tom cele leto 😀 v zime by som musela asi cely satnik vymenit, od tielok az po bundu 😀 a takto pohoda, obujem slapky, nemusim sa ohybat s bruchom a zavazovat snurky 😀 vsetko ma svoje pre aj proti 🙂 hlavne je fajn, ze na zaciatku septembra, ked sa ma malinka narodit je vonku este celkom prijemne, potom je babie leto a tak tak sa da dobre aj kocikovat, v zime je to predsa horsie, hlavne take novonarodene babo nemoze byt dlho v zime vonku... takze, ani si nestazujem 🙂

gerci, to ta musim zavolat aby si sa ozvala? 😀 jak sa mas?

marfuuuska
26. júl 2009

Ahojky holky,
tak jsem to tu u vás trošku pročítala a vrátila jsem se o dost let zpátky 🙂 .
Byla jsem pěkný zvíře a jednu školu jsem ve druháku nedodělala, pak jsem šla na učňák a tam jsem na konci prváku otěhotněla. Bylo mi 18 a tehdejší přítel byl parchant. Nakonecj sem zůstala sama s miminkem a po velkých problémech se mi narodila moje veliká láska Matýsek. Rok na to jsem poznala svého nynějšího muže, je to nejúžasnější chlap na světě. protože jsem neuvedla otce do RL, tak si ho muž osvojil a syn nic netuší. Školu jsem dodělala a pak si dodělala i maturitu a chtěla jít na vejšku, ale otěhotněla jsem s našim druhym prdelinkou a tak jsem maminka na plný úvazek.
Holčiny držte se a ničeho se nebojte 😵 z vlastní zkušenosti vám můžu říct, že mladé maminky jsou mnohem trpělivější a mají daleko víc zdravého nadhledu na mnoho situací s miminkem 🙂

maja177
26. júl 2009

marfuuuska, jedna otazocka 🙂 ja tiez nejdem uvazdat otca co rodneho listu, nestojim o to a ako sa ukazalo ani on...ale to je teraz v podsatate jedno, len ked som tak nad tym uvazovala...keby si najdem aj ja chlapa dakedy mozno za sto rokov 😀 (to by musel byt asi pekny blazon 😀 ) a malinku by si osvojil, alebo aj keby tam nenapisem jeho meno, ze proste by tam nemala nic... ako jej to vysvetlim? ved predsa raz vyrastie a zacne chapat, ze deticky musia mat aj ocka. a ja jej co poviem? ze ocko neni? ze nam utiekol? ze mi robil zle? ze sedi vo vezeni? alebo...? a keby si ju osvoji iny, a ona casom zisti, ze je uplne rozdielny, ze sa na neho ani trosicku nepodoba, a mozno, niekto jej povie, ze to nie je jej biologicky otec, ako jej to vysvetlim? ja keby teraz zistim, ze moj otec co je v rodnom liste nie je moj biologicky asi by som nebola nadsena, ze mi to mama tajila a nic mi nepovedala...ale zaroven sa bojim, ze ked jej to poviem, kto je jej otcom, bude sa snim chciet stretnut, a to asi najlepsie nebude 😠 viem, ze je este skoro, ale uz teraz mam stoho dilemu, ako to bude, ako to zoberie ona, ze ma len mamu a babku...

marfuuuska
26. júl 2009

Maja píšu ti sem, protože je nás v téhle situaci určo víc a některé třeba ani nenapíšou jen čtou.
Holka to jak to píšeš je zcela výstižný co jsem cítila já. A popravdě dodnes nevím jak mu to jednou řekneme. Zatim mi všichni řikaj ať mu neřikáme, protože maji s taťkou skvělej vztah a manžel ho má fakt jak svýho a nikdy jsem neslyšela nic jako že neni jeho ba naopak.

marfuuuska
26. júl 2009

Nějak mi blbne PC 😠 .
Nevim kdy mu to řekneme a mám z toho hroznej strach a moc doufám, že pochopí proč jsem to udělala. že "dárce " byl kriminálník a násilník a já se ho tím co jsem udělala jen snažila ochránit.

maja177
26. júl 2009

marfuska, niekde som citala o takychto pripadoch, najprv pisu, ze vraj je dobre to dietatku hovorit od mala, ako ked je adoptovane, proste ze oni su jeho rodicia, ze ho lubia aj ked ho nespravili a ze bude len a len ich...inde zasa vyvracaju tuto vec a tvrdia, ze sa to ma dozvediet ked bude na to pripravene...neviem, uvazovala som ze mozno aj skocim k psychologicke, podla mna to nie je ziadna hamba a za pokus to stoji...

phoebe003
27. júl 2009

Ahojky mamky, můžu se k vám přidat? já sice nejsem těhulka, ale první dcerku Elišku jsem porodila v 18 ti. Teď je mi 21 a mám k tomu ještě 9ti měsíčního syna Adámka🙂

maja177
27. júl 2009

pheobe, vitaj 🙂

jaj baby, dnes sa mi tak fajin spalo, a moj mudry sused zasa musel zacat pilit drevo rovno pri mojom okne, takze zo spanku toho zasa vela nebolo 😠 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre