Tehotné - násťročné 🙂

baramborka
23. jún 2009

holky tak tato tema je pre tie ktore sme mozno nedovršili vysoky vek no aj napriek tomu budeme mamicky :D moj vek je 17 a musim povedat ze sa neskutocne tesim na babo :D
tak ktorá sa pridá ?
a pred tym nez nas niekto bude chciet skritizovat : niesme prve ani posledne a stalo sa ...a skor nez by som sla na potrrat sa o neho budem starat a dam mu lasku :D
ja mam priatela 2 roky ma 29 a velmi sa tesime na babo :D
tak ktora je tu taka ?:DD piste piste

aisha1011
28. júl 2009

jj ved ja cem tak ze dokedy by som mohl...tovtedy by osm chodila...ale potom uz individiulne..teda ak sa to da...to vobec neivem....

marfuuuska
28. júl 2009

Ahojte holky,
já jak jsem psala, jsem otěhotněla v prváku na učňáku, tak jsem si ve druháku požádala o individuální studium což znamenalo 50% docházky. V březnu jsem porodila a po 14 dnech jsem se vrátila do školy i s Matýskem. Kočár jsem měla vedle sebe v lavici a na praxi jsem ho měla taky u sebe. Jediná matikářka dělala dusno a tak jsem si na matiku vždy zařídila hlídání. Kojila jsem jenom dva měsíce, protože se to nedalo technicky zvládat a tasit prs ve třídě jak jistě chápete nešlo. Už takhle byli chudáci spolužáci šokovaný, že maj ve třídě mimino 😀
Závěrečný zkoušky jsem udělala s vyznamenáním a pak nastoupila na dálkovou nástavbu na maturitu a tu dodělala před dvěma rokama.
Když to čtu, tak mě samotný to zní jako krásná pohádka a pohodička, ale opak byl pravdou velkou oporou mi byla maminka a nejeden večer jsem probrečela a provztekala se, že se školou praštim, že to nezvládám. Ale měla jsem veliký štěstí na lidi a ač mi to tenkrát nepřišlo, tak mi i spousta profesorek pomohla 🙂

Maja, ty to taky nemáš lehký a v některých věcech jsme si podobný. Taky jsem byla sama s maminkou a bráchou. Dnes už je mateřská štědřejší, ale tenkrát jsem nastupovala na mateřskou a dostala jsem 2577,-Kč a to byl záhul finančně vyjít.
Když budeš chtít napiš klíďo do IP, fakt vidim sebe před 6 lety. A neboj vše se v lepší obrátí, hlavní je, že máš maturu za sebou 😉

aisha1011
28. júl 2009

marfuska...takze vravis ze to nie je problem si vybavit individualne studium ano???hmm dalo sa to zvladat??ako si vlastne chodila do skly???1x do tyzdna??alebo ako???neviem si to vobec predstavit..

marfuuuska
28. júl 2009

Aisha nevim jak je to na Slovensku, ale v Praze to jde v pohodě i na jiných školách co vim. Řekla jsem, že jsem těhotná třídní a ani mě nenapadlo, že by byl problém. Ta mi to potvrdila a jen mi nadiktovala co mám napsat do písemné žádosti ředitelce. S tou jsem mluvila dřív osobně a písemná žádost byla jen formalita.
Pak jsem v těhotenství chodila do školy jako kdybych nebyla těhotná a protože jsem neměla nevolnosti, tak nebyl žádný problém. No a po porodu jsem šla do školy po dvou týdnech a pak jsem do školy chodila skoro každý den, někdy jsem přišla později, někdy odešla dřív a hlavně si psala a hlídala, abych měla ve všech předmětech splněno 50% docházky.
Učila jsem se doslova za pochodu. Učení jsem si nosila na písek s malym a kolikrát mě zkoušeli kamarádky z pískoviště, abych věděla jestli to vůbec umim. Neni to vůbec jednoduchý a kolikrát mě napadaly spolužačky, že mám protekci, ale vůbec si nedokázaly představit kolik úsilí mě to stálo školy dodělat.
Nechci na tebe chytračit jen to mám už za sebou a vim co to obnáší.

aisha1011
28. júl 2009

hmm taktze vravis ze to je dost tazke...zacinam sa toho bat...a dost.. ☹

miroslava89
28. júl 2009

ahojte🙂

aisha nieco ti napisem pockaj🙂

aisha1011
28. júl 2009

oki mirka cakam 🙂

marfuuuska
28. júl 2009

Pro mě to těžký bylo, ale třeba se učíš líp než já. Já nikdy nebyla zrovna studijní tip 😀
Každopádně ti držim palečky.

aisha1011
28. júl 2009

dakujem ti si moc zlata..a dufam ze to zvladnem aj s priatelom.

maja177
28. júl 2009

aisha, ked si povies, ze to dokazes, tak to dokazes 😉 ja som tri mesiace do skoly nechodila, co som den co den vracala, isla som rovno na maturi a skoncila som s vyznamenanim... ucila som sa len tak, aby sa nepovedalo, s hlavou v zachode to islo velmi tazko a teda ja som mala tie nevolnosti silne...parkrat som skoncila aj nemocnici na dehydrovanie, schudla som, bola som jak ziva mrtvola...a vidis, dokazala som to 🙂

miroslava89
28. júl 2009

aisha zvladnes to🙂

maja ja som si tehu nevolnosti odzila presne cez matury 😒 to bol des 😖 ale terza uz na to len zo smiechom spominam ako som bola zvyhodnovana 😵

maja177
28. júl 2009

no ja som tak na praktickych...kazdu chvilu som chodila na wcko, odbehovala od pocitaca, a vyhovarala sa, ze mi treba casto cikat, lebo mi babo tlaci na mechur...a chodila som vracat...ale nikto nic nevedel, ja som nechcela byt zvyhodnovana... 🙂

miroslava89
28. júl 2009

na mne to hned videla profesorka ze som ina😀..to som bola v nejakom 8tt ..ale kazdy videl ze som tehulka - ani nie ze brusko som mala ale prsote vyraz v tvari 🙂

maja177
28. júl 2009

na mne to nespoznal ani len doktor 😀 😀 😀

miroslava89
28. júl 2009

tak mna poznaju ludia velmi dobre😀..a ja na sebe dam vsetko hned vediet akosi...

phoebe003
28. júl 2009

Ahojky holky...

aisha držím pěstičky

holky co se školy týká, já studuju Individuálně a jde to, dělám si zdravotní sestu obor porodní asistent. do školky chodím jědnou měsíčně na zkoušky a jednou na prax. ale teda jak je to na Sk to nevím.... jájsem si jen podala žádost a důvod a nebyl problém... příští rok školu končím...

maja určitě najdeš, všichni chlapy nejsou šmejdi. třeba já mám báječného chlapa, sice někdy zlobí, ale jak by to vypadalo, kdyby byl vzorňas??? 😀 můžu se zeptat co udělal? Natálčin "biologický otec"? mimochodem Natálka je krásné jméno. Kdyby se mi nenarodil Adámek, byla by to Natálie

aisha1011
29. júl 2009

boze baby...este ze ste tu.kto by povzbudzoval ine tehulky....dneska vnoci ked som sa obidila...a poyslela na vcera..tak uplne ako keby tobol zly sen...bolo mi strasne..myslela osm nato..ako sommohla byt taka hluupa...ale viem ze teraz to uz nezmenim...a musikm pockat do stvrtku a uvidi sa..a dufam ze setko dopadne dobre..hlavne s rodicmi...dakujem vam vsetkym fatk...za povzbudenie... 🙂 🙂 🙂 zacinam mat stavy...ze 5minut sa toho bojim..ake to bude..a dalsich 5 minut uplne ze to zvladnem...ez sa teism...strasne..:(

miroslava89
29. júl 2009

aisha nestresuj sa zbytocne...uvidis casom co bude ako bude🙂..vsetk ozvladnes len treba chciet..

maja177
29. júl 2009

pheobe, niekde som tu pisala link, kde si to mozes cele precitat 😉 dakujem za pochvalu mena 🙂 mne sa nikdy nejak extra nepacilo, ja som ju len zbadala na UZV, povedali mi, ze to bude dievcatko a ja som vykrikla ze NATALKA! 😀

aisha, potom daj vediet 🙂 drzim palce

gerci90
29. júl 2009

maaaji vsak to je kraasne meno.,,,a to ta caka porod až v septembri teraz sa divam....juuj jaže to už teraz v auguste.....ale mas to tak ci tak zachvilu...ale ja...bože este tak dlhooooooooo 😠 😠

maja177
29. júl 2009

gerci, silno pochybujem ze to bude v septembri 😀 😀

gerci90
29. júl 2009

a kedy potom??mýslis že skor?????ty maji počuj kolko možu byť pieštany od martina,,????

maja177
29. júl 2009

ja myslim ze skor, ked je malinka o mesiac vacsia...no do ziliny je to hodinku a pol autom...do martina mozno dve 🙂 ja chodievam casto cez martin 🙂

gerci90
29. júl 2009

COžEEEE.... to vravis len tak ježisi maria tak to sa musime stretnut...hadam nie,????

aisha1011
29. júl 2009

baby dakujem..ze podporujete...ianskei co si myslite o tom ze babo este nevidno na sone??na vyginalnom..

gerci90
29. júl 2009

ale v ktorom tt??mýslis???

aisha1011
29. júl 2009

hmm podla mojch vypoctov by som mala byt dako 9 tt...kramy som mala naposledy v31.5.2009

phoebe003
29. júl 2009

Ahojky holky,všem přeju dobré dopoledne plné sluníčka

maja, četla jsem tvůj příběh, no na pěknýho (s prominutím) "vola" jsi natrefila... Věřím, že máš strach jít i do obchodu. Taky bych se bála. Ale zdá se, že máš báječnou maminku, pro kterou jsi celým životem a budeš mít přenádhernou holčičku, která ti bude dělat spoustu radosti. Držím pěstičky🙂 😵

phoebe003
29. júl 2009

maja jinak ty jsi přímo z pěšťan? já mám kousek odtamtud celou rodinu z mamčiné stranu. Ona je slovenska:o) jezdíme tam několikrát do roka teda přímo jezdíme do Potvoric ( Nové Mesto n/V) a do Piešťan jezdíme s bratrancem na zábavy:o) 😀

maja177
29. júl 2009

aisha, no mne sa to nejak nezda, ja som mala v osmom tyzdni osem milimetrove babo...a bolo pekne vidiet, aj srdiecko...

gerci, ja chodievam casto do popradu, tak ked pojdem najblizsie tak by som sa stavila, ale terza asi az na vianoce...

pheobe, vidis, zivot sa somnou nehra n co narobim... 🙂
nie, nebyvam priamo v piestanoch, ale potvorice poznam, to je druhym smerom 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre