Tehotné - násťročné 🙂

baramborka
23. jún 2009

holky tak tato tema je pre tie ktore sme mozno nedovršili vysoky vek no aj napriek tomu budeme mamicky :D moj vek je 17 a musim povedat ze sa neskutocne tesim na babo :D
tak ktorá sa pridá ?
a pred tym nez nas niekto bude chciet skritizovat : niesme prve ani posledne a stalo sa ...a skor nez by som sla na potrrat sa o neho budem starat a dam mu lasku :D
ja mam priatela 2 roky ma 29 a velmi sa tesime na babo :D
tak ktora je tu taka ?:DD piste piste

simusska
2. mar 2010

lizatko ale tak moze ona dostavat korunky kedze nie je plnoleta?

nikus14
2. mar 2010

jankaat ja som rada ze niekto je z mojho okolia 🙂 a co ze mas take problemy doma a v skole?? ja som tiez mala tazke ale napokon to vsetko dopadlo dobre v skole mi uznali individualny plan potom som mala na rok odklad a teraz tento rok maturujem takze dufam ze to vsetko dobre dopadne 🙂

lizatko1009
2. mar 2010

simi jj dostane.

simusska
2. mar 2010

lizatko a aj tych 25 000 po 28 dnoch?

lizatko1009
2. mar 2010

to nieje 25 tisic to je iba 20 tisic jj aj nato ma narok ked sa dozije 28 dni.

simusska
2. mar 2010

hej ale tak dava sa k tomu este aj priplatok 5 000

lizatko1009
2. mar 2010

to nieje priplatok, porodne je 20 tisic a pride ti to rovno s rodicovskym prispevkom tym 186€ tak preto hovoria, ze 25 tisic.

simusska
2. mar 2010

pockaj ja to stiehnem z netu a ti to tu hodim

lizatko1009
2. mar 2010

no daj ale ti hovorim jak to je lebo som to uz dostala aj som vsetko vypisovala aj som sa pytala porodne je iba 20 tisic a pride ti do dohromady s prispevkom cize dohromady 25 tisic ale porodne je len 20 tisic na 1,2,3 dieta ziadne priplatky, cigani by zneuzivali. 😉

mmaattuuss
2. mar 2010

Ahojte. Prepacte, ze sa zapajam, Lizatko, co sa prispevkov tyka, je to tak, ze existuje Prispevok pri narodeni dietata cca 5000 a potom este Priplatok k prispevku pri narodeni dietata 20000. Ten prvy dostanes hned a ten druhy - teda 20000 az ked sa babo dozije minimalne 28 dni. Plus este rodicovsky prispevok cca 5000 mesacne a pridavky 630.

simusska
2. mar 2010

lizatko

Príspevok na jedno dieťa je 151,37eura. jednorazovo
Výška príplatku k príspevku je 678,49 eura. jednorazovo
a rodičovský príspevok je 64,22 eura mesačne

simusska
2. mar 2010

lizatko ty si tych 151 eur nedostala?

tara39
2. mar 2010

simi 64,22 alebo 164,22 mesacne?

simusska
2. mar 2010

tara ups sorry preklep 164,22 eur mesacne

tara39
2. mar 2010

ok. takze to nieje az take zle ako som sa bala 🙂 fuuu keby som nanho nic nedostavala, pruser...lebo o materskej viem ze nemam narok

simusska
2. mar 2010

tara lenze tie velke peniazky sa minu ani nevies ako a potom vyzit s babätkom z 164,22 + 22 eur mesacne musi byt fakt problem chvalabohu ze mam este manzela lebo keby som bola sama tak neviem

tara39
2. mar 2010

simi viem, to viem velmi dobre ze babo toho vela potrebuje atd...ale tak tiez dufam nebudem sama a len s tym

simusska
2. mar 2010

tara dufas? a co tvoj priatel...nepracuje alebo nebude pracovat?

tara39
2. mar 2010

priatel so mnou ostane, a pracovat niekde urcite bude...tak hadam sa vsetko podari

simusska
2. mar 2010

tara a svadbu nechystate? juj a na babätko sa tesis?

tara39
2. mar 2010

chceli by sme ale neviem ci bude pred 18-tkou...iba ak cez sud a keby to surilo. tesim velmi 😵 a tebe sa to uz blizi co?

simusska
2. mar 2010

a to sa neda aj pred 18tkou? u nas sa jedny brali v kostole ona mala 17 a on 18 ale neviem ze ci cez sud alebo ako...juj aj ja by som si to dala odznova...vsetko take krasne...rastuce brusko, prve pohyby...
no mne sa to uz kruto blizi , buduci piatok mam termin a ked dovtedy neporodim tak idem lezat a na vyvolavacku...jaj ale sa bojim ☹ ale s epi to snad zvladnem

tara39
2. mar 2010

ano da sa myslim ze od 16 ale iba vo vynimocnych pripadoch a musi to ist cez sud...neboooj to zvladnes...ale vyvolavacka som tu davnejsie citala ze je hrozna, ze sa vyplati pockat...ked to neprichadza tak ano ale niektore nedockave ze vyvolat a ze je to o nicom...

simusska
2. mar 2010

tak je neviem...len dufam ze mala sa ohlasi na svet trosku skor a sama...uz aj keby dnes tak by som bola rada...
a ty s priatelom mate kolko rokov?

lizatko1009
2. mar 2010

no tak tych 5000 uplne na zaciatku, lebo prvy priplatok mi prisiel 10000sk ja len to som chcela, ze porodne je 20 a nie 25 tisic vela bab hovori, ze porodne je 25 tisic.

lizatko1009
2. mar 2010

tara ked uz nabehnes na dalsie mesiace budes dostavat 186eur aj nejake drobne to je prispevok+rodinne

simusska
2. mar 2010

lizatko ok...hlavne ze sa uz konecne chapeme 🙂 aj tak sme obe mysleli to iste...

dobre babenky...ja uz idem do postele lebo malinka ma stucha do kazdeho rebra...dobru noc

lizatko1009
2. mar 2010

simi ved jasneee, len sme sa nepochopili, tak dobru noc bez cikania 😉

lia23
3. mar 2010

Simuska....hmm tak to ma mrzi ze ta poslali este domov..ael neboj pride too..:🙂 a zachvilku budes mat dobroca pri sebee🙂radsej neskor ako moc skoro..ale zase ani nie moc neskoro..ono ked sa mu uz bude chcet ist vonka...tak pojde🙂clovek nikdy nevei..mozno to uz bude zajtra🙂 🙂 🙂 🙂 😉

simusska
3. mar 2010

no lia mas pravdu clovek nikdy neviem...a vies ze uz by som aj chcela aby to knecne prislo? tych 9 mesiacov sa mi uz zda taaak velmi dlho

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre