Tehotné - násťročné 🙂

baramborka
23. jún 2009

holky tak tato tema je pre tie ktore sme mozno nedovršili vysoky vek no aj napriek tomu budeme mamicky :D moj vek je 17 a musim povedat ze sa neskutocne tesim na babo :D
tak ktorá sa pridá ?
a pred tym nez nas niekto bude chciet skritizovat : niesme prve ani posledne a stalo sa ...a skor nez by som sla na potrrat sa o neho budem starat a dam mu lasku :D
ja mam priatela 2 roky ma 29 a velmi sa tesime na babo :D
tak ktora je tu taka ?:DD piste piste

ani_sama_neviem
3. jún 2010

mam4 - dakujem mas pravdu 🙂)))

trdielko149
4. jún 2010

niv zlom dievcata ale mne v najhorsom obdobi rodina nepomohla ...len ma ubijali psychicky a pomohli mi priatelia ... aj preto si tak vlemi vazim slova DOMOV,RODINA,LASKA ... a to chcem vytvorit nasej dcerke,Domov s velkym D,kde ju vsetci lubia a pochopia,pomozu v tazkych chvilach ...nech sa deje cokolvek zle ...
dobre podme na nejaku radostnejsiu temu toto ma privadza spolu s tym dazdom do depresiii 🙂
ako sa dnes mame?ako sa chystate vikendovat? 🙂

lia23
4. jún 2010

mon..ahoj citala som tvoj prispevok o macicke..mi mame doma kocura...a davame mu pit smotanu...mieko by fakt nemali...ale smotamu myslim ze mozu...mi mu davale tu co je do kavy...ale da sa kupit aj mliecko pre macicky🙂 🙂 🙂 🙂

mam4
4. jún 2010

@trdielko149 mas pravdu trdielko mali by sme tu pisat o pozitivnych vecial lebo to co sa deje vonku je uz do placu 😒
my vikendujeme doma lebo manzel robi a v tom pocasi sa ani nikde neda ist ☹ akurat vcera bola uz aj u nas v dedine "pohotovost" a plnili sa vrecia s pieskom, lebo mame vyliaty potok asi len 2 metre od nasho domu tak drzte palce nech sa to pocasie polepsi aby aj nas nezaplavilo 😢

@lia23 ja nasim kocurom davam vsetko mozne co sa zvysi z obeda okrem zeleniny, obcas im kupim rybacie konzervy alebo granule a sem tam aj ja zhresim mliekom ale potom maju vzdy hnacku 😕
a pridavam aj fotku nasich fesakov 🙂

misss
4. jún 2010

Ahojte..kde ste všetky????schovavate sa???nam sa stale dari uspesne sedkat na šerbliku..sadka si a hned cikaaame...tak sa teším..šikulka moja..a už si dokaže sadnut aj tak, že mu chytim nožičky a on sa sam z lahu vytiahne.. 😀 😀 ..boze..ved to snad ani ja neviem.. 😀 ..bude mat zachvilu kocky na brusku.. 😀 😀 ..

My planujeme ist cez vikend k babke na zahradu..maly zase trosku potrapi psov.. 😀 😀 a mala by som ist kuknut kolegyni na svadbu, ale neviem, či sa tam dostanem.. ☹ ..tak by som chcela vidiet nevestu.. ☹

mam4
5. jún 2010

konecne SLNko !!!! huraaaa 😀 😀 😀

@misss ty mas teda doma naozaj sikovneho chlapceka 😉 len tak dalej !! a pekny vikend prajem 😵 len sa nam potom ozvi, lebo je tu sraaaasne mrtvo posledne dni 😖

trdielko149
5. jún 2010

dobre ranko slniecko nam krasne svieti no co z toho ked mala ma zlyyy den a nie a nie papat len vrieskat a kricat a plakat 😖 mam toho dost celu noc som sa prehadzovala,ked ma vidi jest alebo pit hned zacne revat ..uff ..drahy si siel lahnut spat po sluzbe .. buduci tyzden ma pondelok a utorok volno asi mu ju necham na celych 48 hodin nech vie co je to byt pri malom deitati vkuse zavrety a jediny clovek s kym by sa mohol porozpravat je akurat tak televizor a Emma ... mam toho fakt uz dost,lubim ju ved je to moja dcera ale uz ma fakt nikto neprehovori aby som ostala trcat doma na materskej cele 3 roky!nie,pekne po 2 rokoch pojdem do prace a on nech si ide na ten 1 rok na rodicovsku dovolenku,aspon zbada ze dovolenka to urcite nie je ... aach ci som nastvana 😠

simusska
5. jún 2010

baby co tu nove? dlho som tu nebola...mnohe vas uz ani nepoznam...adelka gerci vy tu este vobec niekedy chodite?

lia23
5. jún 2010

mam..nas kocurik nemoze toho vela..ma nejake rozmaznane brusko..a preto pomaly zakazdym vracia...takze tak..on nam napriklad rybaciu konzervu nezozere...iba hovedzie..a.t ake..neivem co je s nim...dalava som mu uz pra krat aj mmlieko ked sme nemali smotanu..ael nebolo mu z toho nic..ani hnecku nemal..napriklad on ani kosti nezie..a pritom sestrina macka zere vsetko 😀 😀 😀 uplneee 😀 😀

lia23
5. jún 2010

pridavam aj ja fotky nasho milacika 😉 😉 😉 😉 na niektorych fotkach je este malicky....ale tak stale je taky isty 😀 😀 😀 😀

lia23
5. jún 2010

a este pridavam par foto z prijimania...robila som neterke fotku...no nie je krasna...trosku sa nevydarila 😀 😀 😀 ale tak snazila som sa 😀 😀 😀 😀 moja torta je okrúhla 😀 😀 😀 😀

mam4
5. jún 2010

@lia23 tvoj kocurik je super 🙂 ja by som nasich do umyvadla nedostsla 🙂 ale niekdy mam chut ich uz vykupat no oni len kvapku vody zbadaju a uz prskaju a skriabu 😠 ako sa vola tvoj ?? nasim dal meno manzel, volaju sa ako v tej rozpravke A je to! - Pat a Mat 😎 ale ja im hovorim patik a matik 😅 a neterka je ako princeznicka v tych klrasnych satockach, som ani nevedela ze teraz take pekne maju pre male dievcatka, ved su ako svadobne 🙂 a ty si ktora na tych fotkach ?? 😉

@trdielko149 joj tak asi nie len mala ma zly den ale aj ty trdielko 🤐 ja mam tiez obcas taku krizu ked mam chut vsetko nechat tak a vypadnut alebo si obcas pozeram inzeraty s pracou ale potom ma to prejde lebo si uvedomim ze by mi moj maly velmi chybal a do jasliciek by som ho ani nevedela dat lebo by som sa bala ze sa tam o neho nepostaraju dobre ze by mu nerozumeli a nieco by mu mohlo chybat... ale aj tak tvoj partner by ti mal pomahat, ked uz nie s domacnostou tak aspon s malou, aby si si ty mohla oddychnut alebo obcas vypadnut von sama za kamoskami. mne to velmi pomaha, pridem na ine myslienky a potom sa neviem dockat domov k mojim chlapom 😉

mam4
5. jún 2010

a este pridavam fotky z "povodni" v nasej dedinke 🙂 na prvej je zaplavena cesta a na druhej je "rieka" ktora zacala vyvierat na poli, predtym tam nebola 😲 a nas maly traktorista 😀

trdielko149
5. jún 2010

@mam4 aky je len chutnyyy traktorista 🙂
on mi pomaha ale mysli si ze ekd on ma jednu poondenu 24 sluzbu tak potom bude vyspavat do 17 pobedia ja som tiez nespala a kolkokrat kua tam a normalne som fungovala dalej a uvarila a upratala a enviem este co vsetko ale on?chudatko nevyspate nepoondim sa z toho ja som 2 tyzdne nevidela zivu dusu okrem neho ktory odisiel do roboty rano a prisiel vecer koli povodniam -je vojak .. uz mi sibe na hlavu a kamaratka s ktorou som pocitala ze pride mi povie vies mam noveho frajera kriste pane skoro ma na mieste slak trafil!dobre radsej sem cely vikend nepojdem nech sa ukludnim ... 😅

mam4
5. jún 2010

@trdielko149 a to vie spat ked vy ste hore ?? moj ked pride neskoro z prace tak potom spi max do 10 doobeda lebo mi tu "hucime" a to ani nie naschval aby sme ho zobudili 🙂 ale ak by som bola na tvojom mieste tak ho asi tak nenapadne ale naschval nejak zobudim 😉 a neutekaj odtial !! lebo zase sa tu budem rozpravat sama zo sebou 😝

trdielko149
5. jún 2010

@mam4 vie spat 🙂 uz je dobre zlatko vykecala som sa mu,resp.vyhucala sa 😀 😀

mam4
5. jún 2010

@trdielko149 vidim smajliky, fajne 😎 a volno ma len cez vikend tvoj priatel ?? cez tyzden robi dokedy ?? moj teraz robi na smeny tazke odchadza rano a prichadza v noci a tie dno volna na ktore sa stale tesim musi chodit robit k tete 😖 takze aj ja som velakrat cele dni sama zavreta v dome 😒 konik a FB je moja jedina zachrana lebo tu kde teraz byvame nemam ziadne kamaratky a do mesta sa dostanem len autobusom a aj to musim prestupovat takze s malym nemozne ☹

trdielko149
5. jún 2010

@mam4 nie si ty nahodou moj fantom len v inom meste?ja som presne tak isto na tom ale navlas na chlp tak isto,keby nemam net tak uz som v blazinci do mesta sice ist nemusim busom no byvame dost daleko a da sa to zvladnut raz za tyzdem a este dalsich 6 dni predychavam svalovku z toho 😉
cely tyzden robi,vojak,bol na zaplavach aj do 3 rano s tym ze ma narok na 8 hodin spanku a uz o 12 bol opat v robote na druhy den,medzitym samozrejme spal ... 😒 inak ma od 7 do 15 pracovnu dobu
mala nechce papat nutrilon budeme musiet prejst na nieco ine bud beba alebo sunar aach

mam4
5. jún 2010

@trdielko149 he he tak to ma nenapadlo ale mozno ano 😀 my sme predtym byvali 15 minut od centra mesta, bola som zvyknuta ze ked som nieco potrebovala tak som proste maleho nalozila do kocika a sla som to kupit alebo som zasla za kamoskou, k rodicom ... ale teraz som odkazana na druhych ak chcem niekde ist alebo nieco kupit 😒 a to ma stve !! byvanie ako take je v dome ovela lepsie, nesla by som uz s5 do bytu ale musim zacat jazdit a musime kupit druhe auto aby som bola samostatna a mohla si vybavit co potrebujem ked manzel nie je doma ... no ale na to treba penaaaze a tie sa TU ani NEDAJU zarobit, kazdy len slubuje a nakoniec HOVNO ! moj drahy je uz v 3. praci za tento mesiac a vyzera to tak ze aj tuto bude musiet menit lebo este stale nema zmluvu a ti co uz maju dostali na papieri polovicu zo slubeneho !! 😠 😠
tvoj priatel je ako vojak spokojny ?? bavi ho to ?? a financne vystacite ?? my sme uz zufali, tu na vychode je to spracou na zaplakanie 😒
ja mojmu davam sunar aj ked nutrilon je nutrilon ale drahy, takze kupujeme co je v akcii a ten bananovy sunar je fakt dobry, bebu nemusim aj ked malemu chutila ale mne sa nepozdavala 🙂

lia23
5. jún 2010

mam...moj kocurik tiez az place ked sa ide sprchovat 😀 😀 😀 a vola sa TOBIAS 😀 😀 skratene toby..no ja ho niekedy s maminou volame kubo..alebo fero:Dneivem rpeco? 😀 😀 mame to uz zauzivanee 😀 😀 a jj ako princezna bolaaa ja som ta v tej sukni...som fotena s priatelom🙂v tom ciernom tricku🙂 😀 😀 😀

trdielko149
5. jún 2010

ako vojak asi ziadny nie je spokojny nie je to to "ono" ale vyplata je krasna a vystacime si vyplatit najomne,hypoteku,spotrebny uver a elektrinu,kurenie,vodu a ostane nam z toho 100 eur + materska takze tak ... podla mna je to krasne lebo su na tom aj horsie rodiny ..vies momentalne nie je si z coho vyberat a on by velmi chcel od vojska odist ale za 1.prepustat nechcu a za 2.kde si najde lepsie platenu pracu?nikde a stahovat sa inde (do zahranicia,nepripada do uvahy) takze vydrzime tu,ma este 8 rokov do vojenskeho dochodku a pevne verime ze to vydrzime a potom bude dostavat vojensky dochodok cca 400 eur mesacne+ praca v civile dajme tomu sofer kamionu(to som tak trepla) drahy pred par minutkami kupil sunar,mala konecne zaspala,napchala som ju kasou hami na dobru noc ... pocula som ze beba je po nutrilone najlepsia no viac bab sa tu stazovalo ako chvalilo a najviac zabralo to ze kamaratka mala toto iste so syncekom a povedala mi ze sunar je kral mliek 🙂 uvidime rano dame potom napisem viac pevne verim ze bude chutit inak sa uz zblaaznim ...

mam4
6. jún 2010

@lia23 a kupes ho sama alebo ho niekto drzi ?? jeden moj maly chodi posledne dni polepeny 😖 tak som ho chcela okupat ale bojim sa ze ma doskriabe tak ho asi len vycesem 😒 ziadnu suknu nevidno ale cierne tricko ano 😀 a tvoj priatel je starsi od teba ??

@trdielko149 tak to ma naozaj pekny plat ak sa vam este "zvysi" nech sa toho radsej drzi, 8 rokov zas nieje take hrozne a potom bude mat pohodicku ak si k dochodku nieco privyrobi... my sme uz zufali, nechapem ako na pohovore a pri nastupe mu mozu slubovat a potom ked ide podpisovat zmluvu tak tam je cierne na bielom 450 v cistom 😲 ved z toho ani ucty nezaplatime !! ved to mozu hned povedat ze mu nedaju kolko pyta aby nestracal cas !! a to sa stalo uz 2x a teraz v tretej zase spekuluju 😠 😠 bojim sa toho ze budeme musiet ist byvat k rodicom ☹ a to sme chceli druhe babo 😔
my sme so sunarom spokojny akurat ten modry od 10. mesiacov mu velmi nechuti ale bananovy a vanilkovy veeeeelmi 🙂 no to su uz tusim od 12., tvoja ma kolko ?? 8 tusim ?? ako jej idu prikrmy ??

lia23
6. jún 2010

mam...no ja ho zavriem t sprchového kúta..ianskei to nejde..ale aj mna vecnej doskrabe..hlavne sa netreba nanho naklanať...teda nad mačky...lebo oni ti potom vyskocia na chrbat..aby sa zachranili 😀 😀 a ajsne..nevidno..bo som tam nedalal fotku kde ju vidno..rpepac 😀 😀 a moj priatel je odomna o 3 roky starsi.. 😀

mam4
6. jún 2010

@lia23 , no tak my tu mame "len" vanu takze radsej to nebudem riskovat 🙂 aj ked matik nam raz skocil do jazierka a potom som ho muslea vykupat v teplej vode lebo to bolo akurat v decembri 😀 ale to bol taky v soku ze sa nechal 😎 a potom asi hodilnu lezal pred kozubom uplne odpadnuty kym sa nevysuil a ani sme ho nevedli dostat von 😝
o 3 ?? heh som myslela ze o viac ... asi preto ze je taky vazny na fotke 😉

trdielko149
6. jún 2010

sunar bananovy mal zatila uspech uvidime co bude dalej ...
@mam4 vymyslat v tejto dobe nebudeme urcite aj ked mam teraz nervy koli zaplavam skoro vsetci jeho kolegovia su v robote od rana 6 do vecera 20.00 a cakaju lebo maju vyhlaseny zeleny stupen bojovy a ked zavolaju aj mojho tak do 60 minut musi byt obleceny a pripraveny "bojovat" ... vies byt vojakom nie je praca na cely zivot,lebo nie je to take lahke ako sa zda ..ze velky plat a nic nerobenie ako si niektori myslia ale je to praca za ktoru je dobre platene a da sa vyzit takze tak ...
dufam ze vsetko bude v poriadku a najde si dobru pracu taku aby ste vyzili a 2.babatko pocka chod po materskej do prace aspon na 1 rok vasa situacia sa urcite zlepsi 🙂

mam4
6. jún 2010

@trdielko149 vedela som ze jej bude chutit 😀 je to fajne sladke 😀
asi ziadna praca nie je lahka ak nerobis svoj konicek ... malokto robi to co ho bavi, aspon z mojho okolia takeho nepoznam 😵
ale hlavne je uzivit rodinu, no ak ani to nedokazes tak niekdy rozmyslam naco zit ?? 😕
jasne ze aj ja som rozmyslala ze pojdem robit ale ked si z vyplaty odpocitam naklady na skolku, dopravu a stravu tak mi ostane tolko co dostavam matersku takze rok este urcite budem doma a mozno dovtedy sa situacia zmeni... ved uvidime... ale chcem verit ze ano ...

trdielko149
6. jún 2010

no ved ja som tak myslela ze po 3 rokoch nie teraz po 2 ... jasle su moc drahe skolky aspon tu v Leviciach stoja 30 eur mesacne samozrejme naklady pred nastupom do skolky sa blizia k sume 100 eur (paplonik,teplacka,pomocky,neviem co vsetko vyzaduju,kazda skolka je ina) a jasle stoja omnoho viacej ...
ja poznam viacerych ludi co pracuju v odobore ktory ich bavi ....hm ja by som tiez chcela ale chciet je pekna vlastnost ... a
@mam4 verit treba ze sa to zlepsi ...

lia23
6. jún 2010

mam...boze moj Kubim je prec...byvame na 3 poschodi a byva na balkone...no a nejako sme si nevsimli ze je otvoreny balkon..ja som bola pri PC robila som si veci sdo skoyl..otec odisiel..a amma spala..iba ked vstane a Kubik je prec...a doteraz sme ho nenasli..a ja idem zosaliet...ja by som to neprezila keby sa mu nieco stalo..je to nas milácik..a ja si neviem predstavit ze sa mu nieco stalo... 😢 😢 😢 😢 mama volala vom vesticiam..a tie povedali ze by mal byt niekde v nasom okoli a ze ho ma nejaka starsia teta..zeho zobrala... 😢 😢 😢 dsufam ze sa mu nic nestlao..bo je to strasne ked tu nebeha a npocujem ako mrauci..ked je hladny..alebo ked chce ist vonkaa 😢 😢 😢 😢

misss
6. jún 2010

Ahojte babušky..ako sa mame??ako ste vikendovali??my zase zahradne..Tomasko zase "cvičil" psov..sme sa nasmiali..bolo krasne teplucko, tak aj sa trosku zahrali na travicke...
Našli sme aj slnenčne okulky, ktore nosil moj brat (pred 12 rokmi)..ale nepacilo sa mu.. 😀 😀

mam4
6. jún 2010

@trdielko149 tak ty uz mas vsetko pozistovane ako vidim 🙂 ja napriklad nemam ziadne zaluby ani nijaku vysnivanu pracu, vobec si neviem predstavit co by som robila. ale ked pozeram inzeraty tak nic moc 😖 aj vsetci kamarati a znami sa stale stazuju na robotu 😒 az mam z toho hrozu 😲

@lia23 vy ste ho nikdy nepustali vonku ?? skuste obiehat vas blok, mozno nebude daleko macky su velmi teritorialne takze pochybujem ze by zasiel daleko, kde to maju oznackovane ine macky ... dufajme ze ho nikto nevzal 😕

@misss aj my tak zahradne a navstevne 😀 ved konecne je krasne tak to ttreba vyuzit 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre