Tehotné - násťročné 🙂

baramborka
23. jún 2009

holky tak tato tema je pre tie ktore sme mozno nedovršili vysoky vek no aj napriek tomu budeme mamicky :D moj vek je 17 a musim povedat ze sa neskutocne tesim na babo :D
tak ktorá sa pridá ?
a pred tym nez nas niekto bude chciet skritizovat : niesme prve ani posledne a stalo sa ...a skor nez by som sla na potrrat sa o neho budem starat a dam mu lasku :D
ja mam priatela 2 roky ma 29 a velmi sa tesime na babo :D
tak ktora je tu taka ?:DD piste piste

simusska
1. feb 2010

Dobre ranko dievcata....Tak co babätká v brusku pocuvaju? A aj tie, ktore su uz na svete? Uz konecne aj u nas krasne nasnezilo....idem si vychutnat ten krasny sneh a trosku sa s manzelom poprechadzam...

adelka89
1. feb 2010

Simi, uzivej si 🙂 manzela mas doma? Nas Lukasek posloucha a krasne se s maminkou pripravuje na posledni zkousku 🙂 rano jsme byli nakoupit do drogerky a domacich potreb a za chvilku pujdu uvarit obed. Ja mam taky manzela doma (ted teda neco vyrizuje ve meste) ma dovolenou a uci se na statnice, uz aby to bylo za nama 🙂
Simonko a co malicka? Jeste se ji v brisku libi? Juj ty uz ji budes mit za chvilicku u sebe 🙂

gerci90
1. feb 2010

awojte kocky ,,konecne som sa k vam dostala,,,,bola som týžden u nasich tak som nemala možnost prist na net.. 🤐 ..takže pekne poporiadku....
POROD: v stredu rano(20.1.)som sla na pasy,,,oboznamili ma že este to na prijem nevypada že idem dom,ked som im povedala že malu už slabo citim zasa na mna kukali ako na sibnutu že ved pohyby na pasoch su,,presla velka vizita asi o pol hod,a prednostovi kliniky sa nezdali tie pohyby,,,a tak mi dali infuzku oxitocin ...ja do dvoch min,som mala kontrakcie ako hovado..každe 3min,skoro ma roztrhlo......o 9.00hod,mi dali klistir...ale do 10hod.sa nic nedialo len kontrakcie ale zasa sa nie a nie otvorit ....tak mi o 10.00hod,prepichli plodovku.....a to mi nabehli take bolesti že som sa im tam dobreže stoho nepovracala...to boli teda bolesti...ozaj.,uf....a o 12.hod mi dali epiduralku---nehorazna ulava ale doki pov že mala bude na svete možno tak podvecer okolo 18.00.......a tak som si na porodnej sale vybalila s kabeli svačinu....jogurt---a papkala bolesti po epi žiadne až ked o 14.00 dosiel doki a kuk,že aku ciernu hlavu ma mala skoro som odpadla...tak jej už hlavka trcala a ja som si kludne papala jogurtik.. 😅 no ale potom tie tlaky na konecnik a ten chaos kedy tlacit a kedy nie bol o nervy.....o 14:14 sa mi konecen narodila...hrdi jakubko stal vedla mna....to bol pocit ulavy a vsetkeho dokopi.....mala v porodnici bola zlatucka poslusna mali sme trosku starosti s kojenim bo ja mam prsiska jak lopty a a mlieko mi priam strieka....no týžden som bola u nasich ty mi pomahali super vsetko...a teraz som zrazu ostala na malu sama...sice byvaju s bnama svokrovci ale ty maju teoriu že dieta treba nechat plakat.-..ale nasi ju zasa naucili na ruky,,tak strach co ja s nou tu zaživam,,je mrchava...bojim sa ci to zvladnem....ako si na seba najst nejaky ten režim,... 😒 mne sa chce strasne plakat ked place aj ona... 😢 holky a kuknite dam aspon dake foto dokym ju odfotim etee---držte sa..

simusska
1. feb 2010

adelka...paci sa jej tam az velmi...stale len pobubkava a mne robi stresy...malo sa hybe ale to asi uz len miesto nema...a rastie a rastiie a ja mam uz pocit ze mi brusko pukne...ale nech uz je pri mne...strasne sa na nu tesim...vcera som prvykrat citila a pocula ako sa jej cikuta..🙂 jej to bolo krasne ako mi dole kde ma hlavicku nadskakovalo brusko...aj tvoj lukasko ma zvyk cikutat?

adelka89
1. feb 2010

jj taky skyta 😀 manzel se o nej vzdycky boji, nekde jsme slyseli, ze by miminko nemelo skytat vic jak 10min (dalsi recept jak vystrasit rodice) tak vzdycky odpocitava minuty a premluva malickeho aby se napil 😀 Viktorka uz je velika, tak ti brisko urcite hodne nadskakuje 🙂 jen at roste a jeste trosku pribira, za chvilku uz bude venku a je tady zima 🙂
gerci mam radost, ze ses uz ozvala 🙂 a ze vsechno tak krasne zvladate 🙂 neboj zvyknete si na sebe a bude dobre 🙂 mas Kubika doma?
Cekam na fotecky 🙂
prave jdu varit ten obed 🙂

simusska
1. feb 2010

adelka a stale myslim na mirku (miroslava89), nevies ako dopadla a babätko ako? Snad to nejak obaja zvladnu...najmä to malinke bude mat urcite problemy....hm normalne ma to vzalo...a nevies preco jej museli urobit CR?

adelka89
1. feb 2010

simi, nevim proc CR, mela kontrakce a vysoky tlak, mala mela omoanou pupecni snuru kolem krcku ale pry je uz v poradku. Je sice malicka,ale bojovnik. Napisu ji a pak dam vedet.

simusska
1. feb 2010

adelka...verim ze to obidve zvladnu...

edita84
1. feb 2010

gerci gratulujem nádherná slečinka 🙂

adelka89
1. feb 2010

gerci malicka je nadherna 🙂 uplna princeznicka 🙂

simusska
1. feb 2010

jej gerci aka krasna bambulka🙂a ke vlasky uz ma....urcite si hrda mamicka

mmyska
1. feb 2010

Ahojte môžem sa k Vám pridať mám 18 krátko pred 19 a na ceste už druhe bábo 😵

lulu4
1. feb 2010

kočky obcas vas citam ale nikdy som do tejto temy neprispela lebo uz nie som nastrocna ale velmi vam drzim palceky nech sa vam narodia zdrave krasne deticky, ja sama teraz cakam prve babatko...
mmyska: obdivujem ta klobuk dole, ze cakate uz druhe babatko... si aj vydata?

gerci: tebe gratulujem ku princeznicke Lilli
kajiq: a tebe gratulujem k Samkovi - mate krasne deticky, tak sa z nich teste

simusska
1. feb 2010

mmyska...jasne ze mozes...si na materskej ci studujes?

lucy1990
1. feb 2010

Ahojte 🙂 gerci gratulujem ku krasnej Lili, pamatam si, ako si pisala, ze uz by si ju chcela mat velmi u seba..

adelka89
1. feb 2010

lulu dekujeme 🙂
myska, mas muj obdiv, fakt smekam. Nemas nejake fotecky malicke?

simusska
1. feb 2010

mmyska...fuha tak to si prve mala asi velmi skoro...a si uz aj vydata?

mmyska
1. feb 2010

Ďakujeeem som rada 😵
Ja študujem aj som na MD študujem externe 😵
Zoe som mala krátko pred 18 a som zasnúbená 😵
Adelka pridam nejake foto 😉

adelka89
1. feb 2010

myska a malicka byla planovana? To je tak krasne, fakt 🙂

simusska
1. feb 2010

myska vazim si take mlade baby co sa dokazu postarat o svoje deti...nedas nejake foto ?

mmyska
1. feb 2010

Adelka nie nebola plánovana ale tešili sme sa 😵 a aj teraz sa veľmi tešime 😵
simusska už som pridala foto 😉

adelka89
1. feb 2010

juu malicka je kraaasna 🙂 vidim, ze jsi dubnovka stejne jako ja 🙂 jen o 14 dni pred nama 🙂

mmyska
1. feb 2010

jééj no áno 😵
ďakujem za malinku 🙂

adelka89
1. feb 2010

myska, uz mate vsechno pripraveno?

snikki
1. feb 2010

Ahojte ako sa máte? 😵

mmyska
1. feb 2010

Adelka už máme všetko potrebné už len čo mi do očka padne kúpim 😵
Ja mám taký blbý pocit,že to ma každú chvíľu prísť Zoe sa narodila v 37tt a presne tak isto som sa cítila ako teraz 😒 Aj som sa dnes o tom s dr. rozprávala upokojoval ma,že malý ma 2.200g čo je na 30tt+5 krásne no ja neviem 😕

adelka89
1. feb 2010

mysko neboj, urcite se malemu v brisku libi a jeste u tebe chvili vydrzi 🙂
taky bych brala kdyby se malicky narodil trosicku driv 🙂 moc se na nej tesime, ale tak tech 8 tydnu si na nej jeste pockame

adelka89
1. feb 2010

snikku dobre se mame 🙂 jsi tu dlouho nebyla, co? jak se ma malicka? Jste zdravi?

mmyska
1. feb 2010

Ja budem rada ak do toho 37tt vydržím 😵

mmyska
1. feb 2010

Idem spať dobú noc 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre