Tehotné - násťročné 🙂

baramborka
23. jún 2009

holky tak tato tema je pre tie ktore sme mozno nedovršili vysoky vek no aj napriek tomu budeme mamicky :D moj vek je 17 a musim povedat ze sa neskutocne tesim na babo :D
tak ktorá sa pridá ?
a pred tym nez nas niekto bude chciet skritizovat : niesme prve ani posledne a stalo sa ...a skor nez by som sla na potrrat sa o neho budem starat a dam mu lasku :D
ja mam priatela 2 roky ma 29 a velmi sa tesime na babo :D
tak ktora je tu taka ?:DD piste piste

jankaat.
4. jan 2010

ahojte..
tatko moj dnes rano doniesol po sluzbe papier z povysenim...tak nasi buchli sampanske a sedeli sme len tak v kuchyni..a vtedy len tak z nicoho nic som im povedala : mami,oci budete starymi rodicmi...
oni len na mna pozreli oco polozil pohar siel do obyvacky pustil muziku lahol spat..mama sedela dalej slzy jej stekali po lici a potom len povedala chod sa uz chystat lebo nestihneme autobus..
to sme uz mali v plane dfavnejsie ze pojdeme nakupovat...ale tak mamka bola a asi aj je zo mna v soku..stale ked nakupujeme tak sa hadame lebo jej sa nepaci to co sa paci mne a mne sa paci to co jej nie.. vybrala som si jednu bluzku ktora bola presne nie podla maminho stylu a isla som si vyskusat.. ako 5minut som mamu presviedcala nech sa na mna poriadne pozrie ..a ona len aj tak sa do toho v lete nevtrepes...
a to boli posledne slvoa ktore som od nej dnes pocula... nerozprava sa so mnou ani ona ani otec chodia po dome ako keby boli duchovia...
pripada mi to ako ticho pred burkou 😔

babullka1
4. jan 2010

jankaat...to je super ze si im to oznamila 😉 len by si sa trapila keby to v sebe drzis dlhsie.....rodicov to prejde,musi to byt pre nich sok,ale ked to predychaju,tak isto zistia ze to neni nic hrozne,.....ba uvidis ked ti bude rast brusko aku budu mat radost a ako sa budu na babenko-vnucatko-tesit......moja mama sa isla zblaznit ked som jej povedala ze som tehotna....a to som mala tesne pred svadbou..a potom ked som lezala v nemocnici kvoli hroziacemu potratu,tak ma uplne povzbudzovala ze to bude dobre a ako sa na babo tesi....neboj vasich to prejde......a budete sa z toho este spolocne tesit 😉

stupidq6
4. jan 2010

gerci ja som skúšala fit loptu,schody.teplú vodu do toho sex a do dvoch dní bola mala na svete 😵 😵
Ja som rodila v Žiline prvý krát všetci sa sťažovali a ja zvedava som chcela vedieť čo je tam take strašne no nebolo to až take zlé setsričky milé zlaté ani mi nič nepovedali na to ,že som si malu do svojho obliekala aj svoju zavinovačku dala oni len pozerali a nič nehovorili 🙂 Muž bol pri mňe stále dokonca aj deti a moju mamu pustili aj mimo návštevních hodín ja sa nemám na čo sťažovať 🙂 A teraz som taka vytešená lebo si už aj puboši malú všímajú 😵 😵Bola som v sprche mala už spinkala kúpala som ju dnes už o pol šiestej aby som o pol siedmej dvojky okúpkala a keď som vyšla tak bola Nika v spálni mala ju na rukách a spievala jej Až my slza vyšla krásny zážitok nečakala som,že ich to prejde a už vôbec nie tak rýchlo ale mám taký pocit,že to len keď som tam ja sa tak spávaju lebo keď ma nika zbadala dala mi ju a odišla a to nevedela,že som na nich zo slzami v očiach hladela päť minú 😵 😵 😵 😵 😵 a mi ju a odišla a to nevedela,že som na nich zo slzami v očiach hladela päť minú 😵 😵 😵 😵 😵

adelka89
4. jan 2010

jani udelala jsi dobre, rodice to prejde, muj tchan to taky nemohl rozdychat ale uz je to OK. ne kazda maminka je pripravena na to, ze by mohla byt babickou, ale oni o tom nerozhoduji, je to tvoje miminko, nestresuj se, udelala jsi oto,co bylo potreba, rodice se s tim nejak smiri, ted je dulezite,abys byla v pohode, zajdi nekam s kamaradkama at se odreagujes. Drz se Jani.

snikki
4. jan 2010

Ahojte môžem sa k Vám pridať?Mám 17 🙂

adelka89
4. jan 2010

snikki urcite 🙂 vitej 🙂
povidej o sobe neco, miminko bylo planovane?

babullka1
4. jan 2010

ahpj snikki....mna tu adelka tiez privitala ako prva..sica ja uz som mamina 🙂 ..a ktory tt si?

snikki
4. jan 2010

adelka ďakujem 🙂
Mám 17 rokov s rodičmi žijeme v Holandsku 🙂 už od mojich 6 tich 🙂 Bábätko nebolo plánovane ale ani sme sa nebránili 🙂 Ja som túžila vždy od malička byť mladá mamička veď ja sama som sa narodila mladučkým moja mamina mala tiež 17 ako ja keď som sa narodila a ocko bol len o pár mesiacov starší máme spolu super vzťah tak sa mi to veľmi páčilo 🙂

snikki
4. jan 2010

babullka ahoj ja som tiež už mamina malá má 6 dní 🙂
koľko máte rokov vy? 🙂

snikki
4. jan 2010

Som mamina no tému ktora by sa mi hodila som nenašla 🙂

babullka1
4. jan 2010

snikki ja mam "uz" 21 maleho som mala v 20tke😀..a mas dievcatko ci chlapceka..inak gratulujem 🙂

babullka1
4. jan 2010

ja som nasla niak sa volala mlade maminy do 25rokov..ale nic moc 😝

snikki
4. jan 2010

Mám dievčatko 🙂 ďakujem

babullka1
4. jan 2010

super...gratulujem...ja musim ist dat malemu flasu ..zobudil sa.tak zaital pa 😉

snikki
4. jan 2010

Zajtra popridávam aj fotky 😵

snikki
4. jan 2010

Inak volám sa Nikola-Nika 🙂 Nikki sa mi nedalo dať tak som si dala snikki 😀

snikki
4. jan 2010

Idem aj ja spať tak zajtra dobrú 😉

adelka89
5. jan 2010

Niki tak to je bezvadne 🙂 skvely vztah je fakt velky dar 🙂 Bydlite s rodici?
Jaky byl porod? Rodila jsi v terminu? 🙂
Doctu si vas odpoledne utikam na zkousku z psychologie ☹

lia23
5. jan 2010

ahoj januskaa....jooj ja ti tiez grtulujem ze si im to povedlla.a. zealm ti len dto dbre..mrzi ma ze sa tk spravaju..ael nasi by spravili presne to iste..ak nie horisie..bud rada ze to dopadlo takto a nie horsie..🙂neboj uvidis ez to prejde..ekd uvidia rast brusko..bude uz dobre nboj sa..to bol prvy sok...ja tiez ekd som sa prvy krat dozvedela ze som tehu...tak som ho enchcela..prsote plakala om...a stale len nad tym rozmyslala..no ked som o drobca prisla..tak som dostall strasen depky.a.t eraz uz ani ned nicim nerozmyslam iba ako byt tehu..uvidis to bude dobre..tak isto to bude aj s rodicmi..oni to predychaju a bude dobre..ja ti januska drzim aplceky aby si to zvladla..ved keby neico..urcite sa sem prid vyrozpravat..urcite ti to pomoze..:🙂vela statsia🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

a geric..dakujem ti za podporu..urcite som nezazila to co ty...myslimz e ty si to mala horise..a preto ta obdivujem...hmm preco som potratila,?neviem..asi to tak malo byt...:(asi som vtedy nebola pripravena na babo.. a babo to ais vycitilo..tka to vzdalo... 😔 😔 😢 😢

sisi8881
5. jan 2010

lia23........ja tiez by som chcela babo a kazdy mesiac len cakam ci mrcha dorazi a ci nie........uz si aj vseljake priznaky nahovaram...my z toho uz asi sibe ☹

gerci90
5. jan 2010

awojte 🙂 ako sa mate?ja mam dnes už sa sebou ctg..zaznam kde nebola zachýtena ani jedna jedina kontrakcia,.,vsetko je uplnom poriadku...takže mala na svet tak skoro nepride,,,,dakujem kočky za rady..ale sexik mame pravidelný a poriadny a nič....kupel sice nemam ale tak horuca sprcha je každy den na mojom zozname a tieýž nic fit loptu nemam...schody prejdem denne niekolko krat a este sme si vcera dali s mm aj dlhu vecernu prechadzku... 😖 mna ozaj porazi....ja tak skoro baby asi neporodim... 😒 a skor sa aj zblaznim ako porodim... ☹ už som zuuuuufaalaaaaa.......

Adelko ty porodis hadam aj skor ako ja,,,,,a tie okna,...no uuf do tých sa mi pustat ozaj nece 😅

Sniki,,vytaj ...velmi ma teši že sa to tu opat rozrasta.....🙂pekne nam aj hod fotečky...🙂)

Jani,,no vidis a mas to za sebou,,,neboj mama a tatko to musia predýchat urcite si mohla vediet že ostanu v soku a že sa ty nehodia hned okolo krku ,...ALE AJ TO BUDE UVIDIS... 😕

Babulka ..ty len nehladaj temi a ostan pekne tu s nami...a povec nam aky si mala porod tehotenstvo,..a podobne...podel sa s nami maminka🙂)

Lia....moju podporu tu budes mat vždy,...veru nebolo to lahke...ale tak ja som aspon o mimi neprisla...vdaka bohu...a mas prawdu asi to tak malo byt..aj ked je to smutne...taký mame osud,..ale ja verim že sa ty podari otehotniet...

Sisi...vsetko je o psychike ako som tu už pisala...tak sa netrap...aj ked viem že to nieje take jednoduche,,,

A kde je zasa WAlri????? holky inak kukali ste mam new fotečky v albume ...

sisi8881
5. jan 2010

Gerci.....dakujem za podporu

gerci90
5. jan 2010

siska a kolko sa už snažite??? 😒

sisi8881
5. jan 2010

Gerci.....vyse 4 mesiacov a stale ratam plodne dni a snazime sa najme vtedy a nic ☹ ..........setko je to psychika, ta robi svoje.

gerci90
5. jan 2010

prestne tak....nerataj nič,,,ak ty možem poradit kup si kyselinu listovu alebo babyplan kamoske to pomohlo...pak po sexiku nohy dohora....(sviečku)....a tak no,,,a neboj bude to ani sa nenazdaaas 😲

sisi8881
5. jan 2010

Prepac gercfi ze ta otravujem, ale ake si mala priznaky? kolko asi po sexiku?

lia23
5. jan 2010

sisi hehe tak to sme asi narovnako..mozno s tym rozdielom..ze s priatelom zaciname az teraz...

gerci..est raz ti dakzujem..ano asi to tak malo byt sice vtedy to minebolo moc po voli..no neskor som zistila ze to bolo dobre..mozno to vela veci vyriesilo..napriklad vecsiu odvahu k otehotneniu...a nebat sa to povedat rodicom..vcera sme mali oslavu mojich narodeninin..a svagor vcera zadrela ze uz by aj nejaka svadba mohla byt..a neter ze.:D:Dprajem ti vela vela..milioon deti:D a ja priatelovi..vidis 😀 😀 pocul si?? 😀 😀 😀 😀 tak sa zasmial...😀..dakze dufam ze sa zadari...aj ked chcela som no pravdu povediac zacinam sa bat..vcera sme mali s priatelom sexik..ale bala om sa aby to dal vsetko domna...enivem..chcela som to moc..noked mozeme tak zacinam ma z toho strach...... a co sa tyka lilinky..nebooj ved mas etse tyzden ...neboj pride vsetko..🙂len ench je zdravucka.. 🙂 🙂 🙂 🙂

gerci90
5. jan 2010

sissi cosi neotravujes... 😵 ja som ti ani nemala moc priznaky kedže pretým som si ich sama namýslala a testy som si kupovala castejsie ako rožky... 😒 ale potom som to dako neriesila a otehotnela som raz dva tri...fakt ked som to najmenej cakala...a ja som bola hlavne hrozne unavena....sedela som v aute a bola som hned tvrda čo ma bralo na spanie...potom som si len tak kupila test a 2.ciarka bola fest slabulinka...ani ju nebolo vidno...ale sla som pre istotu na krv....a tam sa to potvrdilo....a PM:som mala 10.4......a že som tehu som zisila 18.5.takže tak---

Lili..počkaj teraz mam v tebe trosku zmatok,.,co ty nato pov.,priatel vtedy ked si potratila???a prečo mas strach aby to dal do teba?ved pretým ste sa tiež nechranili....ci??? 🤐

sisi8881
5. jan 2010

gerci si zlata....dakuejm 🙂

lia23
5. jan 2010

hm ja som to tiez encakala ked som otehotnela..proste nemyslašela som ze otehotniem...nerieisla som to..potom mi neskali kramy...dostala som vyvolavacku...no moj dr mi krv nezobral..po vyvolavacke sm dostala o tyzden spinenie,...teda par dni po tom ako som mala dostat kramy som dostala prinenie.a z potoms om sla ku dr myslim..potom moj dr mal dvolenku a sla som k dr ktory ho zastupoval..ten mi zobral krv..no a o tyzden anto som si prisla po visledky ktore boli tyzden stare..vtedy mi povedal e testy su pozitivne..vtedy ako keby sa mi svet zrutil..ja som ho nepocuvala a myslela som len nato ako skola..ako rodicia..ja doteraz enviem co mi hovorila ani odkial mal moje cislo..lebo v ten den mi bral este raz krv..no a tie vysledky uz boli negativne..ani babo neoblo vino cize muselo odist uz skor..priatel bol vtedy som mnou v cakarni..ked som vysla z ordinacie..myslela som ze im poviem ze ench mi volaju sanitku.e.set s priateom som sa rozpraval a smialal rpedyyma ko som sla dnu..ze ak bude pocut buchot ze ench vola sanitku ze som odpadla..a strasne soms a tam babla ist..no ked som vysla..so slzami v ociach..vedel ktora bije..zamrzolmu uplne usmev a enedel co robit..ked ma videl plakat v cakarmi..nevedel co minato povedat..jedine co mi vtedy urobil a pvoedal...postavil ma a povedal ze neboj sa mi to zvladneme..ze sem nato dvaja..a ja mu zato dakuejm, ze ma vtedy nenechal samu nato..bo ja by som to nezvladla..po par hodinach ked to predychal uz sa aj tesil...no ked mi zavolal dr. este v ten den ze vysledky su negativne..mne spadol kamen zo srdca..a priatel bol podla hlasu v telefone dost sklamany..bo mi vravel zee mi da pniaze na babo...ze to zvladneme..a uz rozmyslala nad plana i a tak....ptom som dostala o mesaic nato depku...ze som si zato mohla sama ze som potratila...ze uz som mohla mat brusko..a teraz amm velke hovno..a proste ma to strasne mrzelo a davala somsi to za vinu ja...

a preco mam z toho strach??neivem..prsote bojim sa.-.cchem to ale taky blby pocit zee bude z toho babo...to ide asi len to prekonat..

a nie vtedy sme sa nechranili..pouzivali sme prerusovanu suloz...n o stalo sa ..sice pootm som vravela ze uz nikdy viac..iba ochrana..ale teraz robime to iste..vcera tiez ...s prerusovanou sulozou...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre