Tehotné - násťročné 🙂

baramborka
23. jún 2009

holky tak tato tema je pre tie ktore sme mozno nedovršili vysoky vek no aj napriek tomu budeme mamicky :D moj vek je 17 a musim povedat ze sa neskutocne tesim na babo :D
tak ktorá sa pridá ?
a pred tym nez nas niekto bude chciet skritizovat : niesme prve ani posledne a stalo sa ...a skor nez by som sla na potrrat sa o neho budem starat a dam mu lasku :D
ja mam priatela 2 roky ma 29 a velmi sa tesime na babo :D
tak ktora je tu taka ?:DD piste piste

baramborka
autor
23. jún 2009

berus222- sak jasne ja to aj tak berem.....bude to sice tazke..ale budem sa snazit brat to s reserve :D
lebo ludia su kadejaky kazdopadne dakujem za podporu :DD

majatob
23. jún 2009

ahoj baramborko 🙂
moc moc ti drzim palecky, ja jsem snila o miminku uz asi od 16, ale toho "praveho" jsem potkala "az" v 19 😀 ve dvaceti jsem planovane otehotnela a ted, kdyz ma malej 14 mesicu, cekame dalsi, opet planovane 😀
urcite to zvladnes, mlady holky maji vic energie a lehcejc se jim zvlada pece o mimi 😉
jo a na lidi kasli, protoze me se kazda druha zenska v poradne ptala jestli to bylo planovany a jestli si "to" chci nechat 😀

susisus
23. jún 2009

debra - až od januára? ja som počula že už od septembra !??

baramborka
autor
23. jún 2009

majatob dakujem ti zlatko strasne si ma potesila...hlavne tym ze aj ty si v 16 rokoch chcela babo rovnako ako ja :D
si skoro tak tehotna ako ja mozno sme aj narovnako lebo na sone mi ho este ano nevidel :D
ty si uz bola na sone ?

majatob
23. jún 2009

baram, nebyla, chystam se tam az tak za dva tydny, teprve dnes nebo zitra jsem mela dostat ms 😀 a mam doktorku trochu z ruky (100km), takze mi ani nezbyva nez pockat 😀

baramborka
autor
23. jún 2009

:D ajajaj..tak to mas pekne " z ruky "...a ty si si robila testik a tak si zistila ? :D
mne vysli 3 pozitivne :DD

majatob
23. jún 2009

ja jsem zkousela 4 a dalsi mi muz nechtel koupit, at si najdu sponzora 😀 😀 😀 😀

peroli
23. jún 2009

baramborko mě je sice právě čerstvých 30 ale poprvé jsem otěhotněla v 17 a půl a v 18 se mi narodila Linda a i když jsem s ní zůstala sama a i když mě dnes už jako puberťačka někdy šíííííííííleně se*e tak bych neměnila 😉 😵
rozhodně to stálo za to... tak ti přeji zdravé, krásné a šťastné miminko 😵 😵 😵 (a pokuď možno i rychlý porod 😀 )

baramborka
autor
23. jún 2009

:D ano pozerala som si albumy...krasne..odtien :D paleta farieb
aj mne tak vysli najskor slabo ale teraz uz ked mi vcera u lekara robili tak to bolo krasne vidiet :DD
takze sa tesim :DD
a to sa ti zrejme materstvo poriadne zapacilo ked po roku bude dalsie babo ..:D

baramborka
autor
23. jún 2009

peroli :D jeeeee dakujem ty kokso to ako ja :D len snad ma moj drahy nenecha samu aj ked je to medzi nami taky TALIANSKY VZTAH...no uvidim ale ked si to zvladla ty bezz muza....no snad to neebudem muset zazit :(
ale dakujem kazdopadne som rada ze si napisala :D hned sa mi lepsie spi k ed viem ze niesom jedina 17r maminka 😀

majatob
23. jún 2009

bar, jj, je to fakt to nej co me kdy potkalo 😵 😵 😵

baramborka
autor
23. jún 2009

majatob tak verim ze a jja budem mat rovnake dojmy...uz teraz mam hoc malinkeho/ ku este necitim ale zarovem viem ze je v brusku :DD to mi nekedy naznaci ked ma pichne :D alebo ked mam bolesti jak na menzes :D
a co porod....je to az tak ...zle ?:DD

peroli
23. jún 2009

no to určo nejseš... 😉 teď už jsem vdaná za naprosto úžasnýho chlapa 😉 a bydlím i někde jinde ale ještě když byla Linda malinká tak jsme měli pokoj na východ a vždycky ráno, když se probudila, tak zvedla hlavičku a usmála se na mě.... to bylo něco tak nádhernýho... kam se na to hrabou miliónový konta a dovolený v těch nejexotičtějších místech... to se tomu nemůže ani náhodou vyrovnat... a když k tomu potom přidala i "máma" - tak.... to nejde ani slovy říct 😵 😵 😵 😵 😵

majatob
23. jún 2009

bar, porod, muze byt krasny...a ja doufam, ze ten druhy bude 😉

peroli
23. jún 2009

bari... ať je porod jakejkoliv vždycky se to dá přežít a i když je to neuvěřitelný strašně brzo na to zapomeneš... jako nebudu ti lhát, není to nic příjemného ale zvládnout se to dá... a ten výsledek....? opravdu je to to nejkrásnější a nejnádhernější a nejsladší a nejroztomilejší a nejmilovanější a...a...a... na světě 😵

baramborka
autor
23. jún 2009

majatob ano verim aj ja :D chchem aby bol moj drahy pri tom....strasne po tom tuzim sama to nechcem zazit :D
a ked aj zazijem ale bude to stat zato verim tomu :D

peroli : ano je mi jasne ze to neni ni prijemne ako aj moze ked sa cele telo " otvara" ale to nadherne :D malinke babatko ...to je najkrajsi vysledok bolesti :D

girll
23. jún 2009

Ahoj Bar,
držim ti palečky a hlavně kašli na to co říkají ostatní 😉 Já otěhotněla chtěně v 19,prcka sem chtěla od 15-16 🙂 a přítelovi bylo tehdy 34 a skoro všichni (tedy kamarádi) mě odsuzovali a že sem se zbláznila,že sem si nic neužila....Ale já si to užívám ted ,mateřství je to nejkrásnější co může být aspon to si myslim já 😵 Ted je mi čerstvých 21 a fakt bomba 😉

A k porodu ,jo bolí to a dost ale už sem na to dávno zapoměla a to sem to fakt neměla jednoduchý ale STOJÍ TO ZA TO 😵 😵 😵 😵

Tak se držte a přeji pohodový těhu 🙂

gerci90
23. jún 2009

awoojte....tak aj ja sa pridavam k tým nasročným.... 😅 mam 18 r.aa som v tretom mesiaci....termin mam 15.januara 2010 co už budem mat 19..nestihla som si ani zmaturovat co dufam že si dokoncim v auguste ak sa mi to podari..bo mam toho troska dost.. ☹ ..chcem povedat že som otehotnela so super clovekom ktoreho nadovsetko milujem aj ked sme boli spolu dost kratko(asi tak 4mes.)nevimenila bý som ho za nic na svete,,velmi mi pomohol ..prerobil spodok domu u jeho rodicov abý sme mali aspon ako taký pribýtok,,bo moja rodina sa mi uplne otočila chrbtom,,naliehali na to abý som sla na potrad...kedže nema dokoncenu skolu,nemam nič odrobene ciže matersku nedostanem,,,ked som sa jasne výjadrila že na potrad nepojdem oco mi dal výbrat medzi mojim dietatom a drahým...a mojou rodinou.......výbrala som si draheho a moje dieťa....pretože to je moja rodina...ktoru nesmierne milujem a viem že sa mi nikdý chcrbtom neotocia..co od mojich rodičou nemožem cakat..prave preto chcem poukazat na vas mlade babý nenechajte sa odradiť rodicmi...ved oni ten zakrok na ktorý vas posielaju nezažiju na vlasnom tele ako vy----držte mi palčeký rovnako ako ja vam 😉

majatob
23. jún 2009

gerci, dobre jsi udelala, ja bych na potrat taky nesla...i tobe moc drzim palce a preju hodne stesti do noveho zivota 🙂

bejbypd
23. jún 2009

ahojte uz nepatrim ani ja k nastrocnym no ked sa mi malinka narodila mala som este osemnast,dva tyzdne potom 19 😉 a pocali sme ju po trojmesanom vztahu neplanovane cez antiko napriek tomu bola to najvytuzenejsie dietatko...narodila sa v septembri ked som zacinala stvrty rocnik,a zmaturovala som v maji tak ako som mala aj s osemmesacnou princeznou 😉 a teraz mame vlastny bytik,peniazkov nie je vela ale nieco je,s priatelom sme spolu uz pomaly ale isto tri rocky,mala bude mat v septembri dva...ja od septembra zacinam dialkovo studovat aj trosku pracovat...a mala je najvacsi poklad ktory mam a ktory mi panboh mohol dat 😉 drzim vsetkym palceky aj ked je to niekedy tazke,vzdy je to velmi krasne...

gerci90
23. jún 2009

dakujem ti majka ...bolo to velmi tažke prekonať pretože predca su to tv.rodičia... 😢 a velmi som si želala mat ich po porode pri sebe...abý sa aj oni tešili s vnucika alebo vnučký ale ako oni vravia zle som si to naplanovala..aj ked ja to nelutujem prave naopak som hrda že prave ja možem nosiť pod srdcom taký malý zazrak ako je dieta..

majatob
23. jún 2009

gerci, je to smutny, ze to pro ne bylo tak neprekousnutelny rozhodnuti ☹ ☹ ☹ nasi z toho teda taky nebyli nadseni, ale prece jen uz jsme meli aspon tu maturitu, bylo nam dvacet a vedeli jsme, ze nejak vyzijem, tak to nakonec rozdychali, ale teda co vim, tak ze by me nikdo nikdy na potrat neposlal!

bejbypd
23. jún 2009

gerci to co je ze zle si si to naplanovala?ok mohlo byt aj neskor ale co ved stalo sa a tvoji rodicia nevedia o co prichadzaju...moja maminka sa vnucky nedozila zomrela pred styrmi rokmi a to lutujem najviac na svete...vasi sa maju tesit ze budu mat vnucatko...a k porodu no bolest je to neopisatelna ale ja som vsetkymi desiatimi za chlapa pri porode ten moj mi tak pomohol ze bez neho by som sa radsej zastuplovala ako rodila 😀

baramborka
autor
23. jún 2009

gerci - obdivujem ta...strasne...ten natlak ja doma nemam..aj ked...
mam 17 studujem herectvo , ponuka sa mi nesktutocne vela uloh v hlavnom meste ale. kariera je pre mna prach ktory utrem a vyprasim a on zas napada...cize dietatko je to najjkrajsie nic na svete by ma od mojho drobca neodradilo..
a hlavne nie po tom co som raz uz potratila to som mala 16 no nevedela som ze som tehotna..balet..brusaky..a a o hodinu som bola na kramaroch
a teraz ? ked ho citim ako rastie ? .....NO FUJ ...aj ked sa moji rodicia postavia na hlavu nikdy by som ho nedala prec
drzim palce

gerci90
23. jún 2009

ano vedela som že nebudu s toho nadšení,,ani sa mi hadzať okolo krku...len som cakala aspon ako taku podporu..ale sama dobre viem že keby som aj ja mala maturu a dokoncenu skolu vsetko bý bolo ine..aj nasi by sa inak zachovali to viem,,viem že si zato možem viacmenej sama,,,, 😖 ale nechcem abý ma preto teraz odcudzovali že nezvladnem výchovu a podobne...alebo že bez financii nam dieta vezmu aj ked priatel zaraba a celkom slusne...boli ma toto vsetko co preživam.,...aj ked sa snažim bojovat so vsetkých sil mam strah že nakoniec aj tak prehram... ☹

majatob
23. jún 2009

ger, neprohrajes, protoze mas milujiciho chlapa a pro miminko budete uzasni rodice! treba se jeste vasi umoudri az uvidi drobecka jak bude na svete.. 😉

moniqe3
23. jún 2009

gerci: úplne náhodou som sa dostala do Vašej skupiny a prečítala som si Tvoj príspevok a chcem ti povedať, že si urobila tu najlepšiu a najkrajšiu vec. ... keď sa ti narodí Tvoje dieťa a už bude väčšie a príde k Tebe dá ti pusu a obíjme ťa vtedy si uvedomíš, že si najšťastnejšia na svete. Máš zlých rodičov keď chceli od Teba takú strašnú vec. Školu si môžeš dokončiť hocikedy.
Držím ti palce a želám veľa zdravíčka a šťastíčka a nech sa Vám so svojou láskou darí.

tinika
23. jún 2009

ahojte, kym Vás prečítam, tak zatiaľ len toľko, ža radsej skor ako potom sa nedočkať, dnes uz nie je take samozrejme byt tehu a este aj donosit babenko. Ja budem mat tento rok 27 a teraz sa konečne zadarilo. hoci ked som bola nastrocna, tak aj ked deti milujem, som sa na to necítila este a v podstate ani som nemala nikoho vhodného, takze to asi jedno s druhým a čo som čítala tak partnery sú o dost starší a to tiez dost je, asi sa uz chcú usadiť. Tak vám držím palceky, nech ste zdravé aj drobci a uzívajte si tehu a mamickovanie potom 😉

bejbypd
23. jún 2009

gerci a mozem sa opytat preco si vlastne nesla maturovat?mna to len zaujima...inak drzim palceky 😉

baramborka
autor
23. jún 2009

ger KTO JE MATKA dietatka ?......kto ma muza ktory ju mmiluje ? ..a kto je ten ktory je silny a postavi sa za seba ?? TY.... ani teba nesklbali vasim rodicom ....nikto ti nekazal narodit sa tak nech ti nikto nekaze ako mas zit...
stoj si za svojim a bud silna ver mi budeme dve pretoze mna caka povedat o mojom tehotenstve mojmu ockovi ktory si namne zaklada ako na buducej herecka hviezde a pod kktiny.....
proste.....raz ti tvoje babo bude vdacne len musis byt silna..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre