Tehotné - násťročné 🙂

baramborka
23. jún 2009

holky tak tato tema je pre tie ktore sme mozno nedovršili vysoky vek no aj napriek tomu budeme mamicky :D moj vek je 17 a musim povedat ze sa neskutocne tesim na babo :D
tak ktorá sa pridá ?
a pred tym nez nas niekto bude chciet skritizovat : niesme prve ani posledne a stalo sa ...a skor nez by som sla na potrrat sa o neho budem starat a dam mu lasku :D
ja mam priatela 2 roky ma 29 a velmi sa tesime na babo :D
tak ktora je tu taka ?:DD piste piste

dvojbottka
18. apr 2011

@tinika ja už mám tiež kadečo oskákané s mojou dcérou, ale to všetko sa dá prepáčiť, aj keď zabudnúť nie, a verím, že bude dobrá mama, len myslím, že miesto toho, aby bola za to čo pre ňu robím aspoň trošku vďačná, stále je pripravená proti mne bojovať, neviem, kde robím chybu.

tinika
18. apr 2011

@dvojbottka myslim ze ty nerobis chybu nikde, to je tym teenagerskym obdobim, nič čo urobis, nebude dobre, ale neboj, ona raz pochopi a bude ti vdačna, neviem či to bude vedie povedat, ale určite bude vdačna a ver, ze ked sa to male narodi, tak si naplno uvedomi čo je to byt mamou a čo to vsetko prinasa 🙂 a čo to bude? dievčatko alebo chlapček? alebo uz je na svete?

dvojbottka
18. apr 2011

@tinika bude to chlapček a termín má 2.a 8.mája tak sme v očakávaní

tinika
18. apr 2011

@dvojbottka tak drzim prsteky nech je porod rychly a nekomplikovany a nech to dcerka zvladne .) a ako sa bude volat?

lucsyia
18. apr 2011

niesom tehotná no veľmi veľmi by som chcela byť ☹ ☹ ...je to proste moja túžba ktorej sa neviem zbaviť ...mnohí ma za to odsudzujú no ja to tak cítim...ale každopádne všetkým mladým maminám prajem hodne lásky pre vašich drobčekov a veľa sily a vytrvalosti vo výchove 🙂

dvojbottka
18. apr 2011

@tinika bude sa volať Martin, pôrodu sa ja viac bojím ako ona, je taká cipuška cintľavá, ja len dúfam ,že ma prekvapí, bola by som rada

tinika
18. apr 2011

@dvojbottka 🙂 martinko ako ja 🙂)) neboj, určite ta prekvapi skor či neskor si uvedomi čo je to byt rodičom, poznam viac mladych mamičiek, hoci nie az takych mladych a su vzorne matky

dvojbottka
18. apr 2011

ja v to len dúfam, že z nej bude dobrá milujúca matka a zmení sa

elenaakiko
18. apr 2011

ahojte, ja by som chcela povzbudiť všetky mladučké maminky čakateľky 🙂 ja som otehotnela v 17 a v 18(skoro na moje narodeniny) sa mi narodil synček a o rok na to dcérka-mala som vtedy 19. úspešne som zmaturovala s dvomi deťúrencami 😵 ale bez pomoci môjho priateľa by som to nezvládla, je vzorný ocino a sme šťastná rodinka. zo začiatku to bolo dosť ťažké, hlavne kvôli škole, ale bez maturity som nechcela byť, hlavne keď som pomyslela na budúcnosť, keď si budem raz chcieť nájsť prácu. ale ono sa to dá zvládnuť, len treba pozitívne myslieť 😉 teraz mám 21 a čakáme tretie miminko, v septembri budú z našich detičiek veľkí škôlkari 😀 a v októbri k nám pribudne ďalší člen rodiny 🙂 veľmi sa tešíme...všetkým držím palce 😵

pici
18. apr 2011

@dvojbottka ahoj... trosku si vysyp popol na hlavu.. tvoja dcera nevedela ze sexom sa da aj otehotniet? mohla si ju poucit o antikoncepcii atd ked uz viedla sexualny zivot... ale to nemoralizujem. je este dieta. nic utokmi na toho blbca co jej spravil dieta nezmozes lebo je mlada zamilovana, zmanipulovana, naviazana .... navyse nosi jeho dieta.. a este je aj naivne mlada... bud jej len oporou aby bola skvelou mamou , co s tvojou pomocou urcite bude a na ostatne veci pride casom sama... len je to pre nu asi privelka zmena.. a to este ani netusi co ju caka... prajem vela sil.. budes to mat tazke ale neboj sa, jej dojde ze si pre nu to najlepsie a prestanete spolu bojovat

dvojbottka
18. apr 2011

@pici my dve sme sa rozprávali o atikoncepcii, aj o rizikách tehotnosti, ale ona sama zašla za našou gyn a odmietla antikoncepciu.Ja som jej chcela dať predpísať antikoncepciu, ale bolo už neskoro, a aj to, že bola za gyn som sa dozvedela len náhodou

pici
18. apr 2011

@dvojbottka no tak sikulka potom... trosku mladucka na dieta si myslim ale tak snad to zvladne. drzim palce

dvojbottka
18. apr 2011

veď práve, že je taká mladá a on využil, to že sa do neho zaľúbila.Nejak to zvládneme, dúfam,budeme sa snažiť 🙂

pici
18. apr 2011

@dvojbottka budes jej musiet byt velkou oporou, je este deculo.. ale mozno ju babatko zmeni... urcite to zvladnete

dvojbottka
18. apr 2011

@pici všetkého som sa kôli nej vzdala,chcela som ísť na výšku,ale keďže je to tak, ako to je a ona pôjde vo februáry do školy (individuálne, ale prax musí), moju školu som vzdala, no čo už.Oporou jej budem, to jasné, veď kto by bol, keď ja nie.

dvojbottka
18. apr 2011

@pici ako som sa dočítala,že ty budeš dvojnásobná mama, budem ti držať silno palce, nech ti to dobre vydrží 🙂

pici
18. apr 2011

@dvojbottka si super mamina... aj moja mamina je takato skvela... dufam ze aspon jeden drobec u mna ostane na trvalo :D

ela2710
18. apr 2011

@elenaakiko ahojky, my sme na tom podobne 🙂 ja som tiez otehotnela v 17-tich, maly sa mi narodil par dni pred 18-tkou, za rok mam maturu, studujem individualne, a ktohovie, stat sa moze cokolvek a mozno aj my budeme za rok, dva kocikovat dve - aj ked ani nahodou neplanujem, jedno mi bohato staci 😀 prajem ti bezproblemove tehotenstvo a krasne zdrave babatko 😉
@dvojbottka ahojky, tvoja dcera si vybrala o dost starsieho partnera, co je tusim ten najvacsi problem...on ma myslenie niekde uplne inde nez ona, takyto ,,starí" chlapi sa lepia na mlade baby, len pre jednu jedinu vec....ale dietatko je to najkrajsie na svete, a aj ked je mladucka, urcite to skvele zvladne, individualne studium je narocne, aj ja tak studujem, ale zvladam vsetky skusky (klop, klop, klop) 🙂 my zijeme samy s priatelom a s dribcom v peknom dvojizbovom bytiku, sice sme v najme, ale aspon sme samy 🙂 ale moja mamina mi je velkou oporou, a aj bola cele tehotenstvo,na maleho sa velmi tesila, ono uz je nepodstatne, co by bolo keby bolo, uz budes starou mamou a ak budes dcere vykrikovat toho jej priatela, akurat sa rozhnevate a to by bolo zle hlavne prenu a pre dietatko, ona ta potrebuje a ani nevies ako velmi, ja som si moju mamu vzdy vazila, ale od porodu si ju vazim este viac, uz viem cim si musela prejst a to nielen porodom ale aj vychovou a so vsetkym okolo toho, ked bude tvoja dcera matkou az potom si uvedomi kolko je to zodpovednosti a zmeni ju to 🙂 ked je tehu este si to tak neuvedomuje, ja som si uvedomila, ze som mamou az ked som maleho drzala v naruci 🙂 a nie je krajsi pocit

katrinka8
18. apr 2011

@dvojbottka - ja sa pripajam k babam, ktore si myslia, ze Tvoja dcerka potrebuje v prvom rade teraz Tvoju podporu. Co sa stalo, stalo sa, ona sa urcite narodenim babatka zmeni. Teraz je vo veku, kedy ma co robit sama so sebou, nehovoriac o tom, co s nou robia tehotenske hormony (a to robili aj so mnou v 30 😀 ) 😀 ,nemaj jej to za zle. To su veci, ktore sa nie vzdy daju ovladat. Aj ked Ta to zrejme privadza do zurivosti, je to len obdobie, ktore prejde 😉 Dcerka Ti je urcite vdacna, aj ked Ti to asi nevie dat najavo alebo si to plne neuvedomuje - teraz asi viac vnima Tvoj negativny postoj k jej priatelovi. Ja by som sa asi snazila vyhnut sa debate o nom, ak by ma ona sama neprosila o nazor. Ale urcite by som ho pred nou neociernovala, v kazdom pripade je to otec Tvojho vnucika. Mozno aj on zmeni postoj, ked sa babatko narodi. Aj ked to mas naozaj tazke, verim tomu, ze to zvladnes a budes obom dcerkam aj vnucikovi oporou. To je totiz to, co najviac potrebuju 🙂

katrinka8
18. apr 2011

Este som chcela povedat, ze urcite by som dcerke povedala, ze sa na vnucika tesim. Pre nu to tiez musi byt tazke, ak si mysli, ze sa netesis, moze byt aj z toho nestastna a to potom prenasa na babatko 😉

ela2710
18. apr 2011

@katrinka8 ano ja s tebou suhlasim, mala by dcerke povedat, ze sa na vnucika tesi, mne to nasi hovorili stale 🙂 keby sa netesili, asi by som to znasala horsie...

dvojbottka
19. apr 2011

@pici budem ti silno držať prsty, ja viem, čo je to prísť o drobčeka.Ďakujem za podporu.... 🙂

dvojbottka
19. apr 2011

@katrinka8 ja sa snažím byť oporou lebo kto by bol, keď ja nie, aj keď mám aj ja svoje dni a on nestojí ani za fajku dymu, a ona si to teraz aj uvedomuje, ale je už neskoro.snažiť sa budem a určite...... 🙂

pici
19. apr 2011

@dvojbottka drzim palce k porodu a potom daj vediet ako sa mate.. mozes mi kludne aj IP napisat :D

dvojbottka
19. apr 2011

@ela2710 v to, že sa bude ona snažiť byť dobrou mamou verím,budem jej pomáhať ako sa bude dať.... 🙂

dvojbottka
19. apr 2011

@pici jasné, že sa ti ozvem a ďakujeme 🙂

pici
19. apr 2011

@dvojbottka budem sa tesit... neboj nakoniec to bude fajn :D

katrinka8
19. apr 2011

@dvojbottka - no, obcas je to veru tazke. Nie je kazdy den nedela, ako sa vravi. Esteze po dazdi vyjde vzdy slniecko 😉 Drzim Vam obom paste, nech to dopadne co najlepsie. Hlavne, ze bude babatko zdrave.

alexa2244
26. apr 2011

ahojte ja mam 16 a cakam babo. Myslím si ze by to ludia nemali odsdzovat . Som zvedava ako by to brali keby sa to stalo im.

graceful9
29. apr 2011

ahojte 🙂 chcem sa opýtať, mám nárok na materský príspevok, alebo ako sa to nazýva, keď som študentka? a koľko budem dostávať? ja sa v tom vôbec neorientujem,,,

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre