Tehotné - násťročné 🙂

baramborka
23. jún 2009

holky tak tato tema je pre tie ktore sme mozno nedovršili vysoky vek no aj napriek tomu budeme mamicky :D moj vek je 17 a musim povedat ze sa neskutocne tesim na babo :D
tak ktorá sa pridá ?
a pred tym nez nas niekto bude chciet skritizovat : niesme prve ani posledne a stalo sa ...a skor nez by som sla na potrrat sa o neho budem starat a dam mu lasku :D
ja mam priatela 2 roky ma 29 a velmi sa tesime na babo :D
tak ktora je tu taka ?:DD piste piste

lia23
5. máj 2010

ehhe to som este nepocula aby zena bola pod papucou.. 😀 😀 😀 nedaj saa!!! 😀 😀 😀 msui to predsa pochopit..ianskei zenyy..u nas hrmii:ja sa bojiiim 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😨 😨

lucinika
5. máj 2010

neboj natalka,o chvilu babenka priberie a budes to citit aj ty,mozno uz teraz kope len to nevnimas... ja to najlepsie citim ked lezim na chrbate ale skor vecer ako cez den,mozno je to tvoje taky maly spachtosko a kopka ta v noci,aj to moze byt...

ozaj baby a beriete aj nejake vitaminy? ako som zistila ze som tehu kupila som si kyselinu listovu a potom aj femibion,lenze ten od 12 tyzdna stoji az 20 eur a vydrzi mesiac tak som si dnes kupila centrum materna za 20 eur ale vydrzi 3 mesiace,strasne drahy sa mi zdal ten femibion... tu kyselinu mam nakazanu od mojho neurologa,lebo mam epi a musim brat lieky aj ked som tehotna tak aby sa znizilo riziko,zebabatko bude mat nejaky razstep... Tak sa onho bojim,aby bolo zdravucke,velmi si vycitam nejake veci ☹ nevedela som ze som tehu,tak som fajcila,mala som havariu nasledkom ktorej ma odviezla sanitka a v nemocnici mi robili rontgen a brala som vtedy silnejsie lieky tak mam strach aby bolo babo v poriadku... aj sme v utorok boli na sone,doktor nepovedal nic tak ej asi vsetko v poriadku a vysledky zo screningu boli zevraj trosku vyssie ako normal ale stale to znamena nizke riziko poskodenia plodu... tak dufam ze bude malinka v poriadku

zuzanockamt
5. máj 2010

natalie ... ani ja necitim pohyby zatial

mon777
6. máj 2010

Misss, Liuš ... veď to je v tom, že ja sama neviem, čo by som robila. Ale som si 100%-ne istá, že by som véééľmi rozmýšľala nad tým, že by som si ho nechala, ale ako som už povedala Lii v správe...bolo by februárové 😀 😀 😀 (cca by to vychádzalo okolo Valentína 😀 😀 😀 )... čo znamená, že by som nemala za sebou ešte ani 3. ročník gympla. ☹ A to fakt neviem, ako by som ho dokončila. To je v tom. Keby som teraz tretiačka, tak nevidím problém. Zmaturovať sa dá aj s miminkom. Ťažšie, ale dá. Ale vôbec si neviem predstaviť, čo by som robila teraz.
Jedine, ak by som mala nejaký extra špeciálny študijný plán a Peťko robotu. Inak by sa to asi nedalo ☹

misss
6. máj 2010

Dobré ráno 😀 😀 😀 😀

No...v noci prišla konečne "návšteva"..teraz sa tu zvýjam bolestou brucha..ale aspon viem, ze ma testy neoklamali,.. 😀 😀

Inak ako sa vam všetkym darí?? 😀

trdielko149
6. máj 2010

jaj misss na ho+no ... problemy,problemy,problemy ... ja mam momentalne pocit ze by som sa najradsej obesila ..beham v pyzame lebo nemam naladu na nic...nemam "debku" len tak z nicoho ale trapi ma moooc vela veci a ja takto nevladzem ..len chcem aby ten idiot konecne prestal (ex) 😠 to chcem tak vela ? ☹

misss
6. máj 2010

Tak to je blbe..a co ti robi??a naco to robi??

lia23
6. máj 2010

misss...no tak to si na tom dajn..ja este stale nicc...dneska 29 DC...a stale nic....fakt pockam do pondelok..a ak dovtedy nic..tak v pondelok pojdem na gynekologiu..neivem do kolkych dni by sommamala dostat kramy pri duphastone???

natalie_tmk
6. máj 2010

Ahojte 🙂

lia23
6. máj 2010

ahoj naty... 🙂

natalie_tmk
6. máj 2010

Jeeej nie som tu sama 😀 Ako sa mas? 🙂

lia23
6. máj 2010

🙂no stale rovnako...MS nikde..a co t??? 🙂 🙂 🙂

natalie_tmk
6. máj 2010

ja celkom v pohode, akurat som bola obedovat, tak mi trosku trvalo, kym som odpisala 😀
A aky mozes mat dovod na meskanie MS?

lia23
6. máj 2010

a co take dobre si mala..?? 🙂 🙂 🙂 ...no tak tehu...a po daslie..nejake rpobemy s hormonami... ☹

natalie_tmk
6. máj 2010

Paradajkovu polievku a zemiaky s mäsom 😀 A tie hormonalne problemy sa ti este neupravili?

lia23
6. máj 2010

cyklus sa mi sice upravil..ale uvidim eked vysadim.. 😀 😀 😀 😀

natalie_tmk
6. máj 2010

Mne nikdy nic nezaberalo na cyklus. Vzdy mi meskal 🙄 Aj ked som brala antikoncepciu, aj ked som prestala, tak nic 😀

lia23
6. máj 2010

ja ked som brala HAk tak sa mi upravil..ako svajciarske hodinky..ale ked osm vysadila..znov to iste...

natalie_tmk
6. máj 2010

Mne nepomohlo, ani ked som brala 😠 Kaslat na to, aj tak u mna nezaucinkovala 😀

lia23
6. máj 2010

:D
nevadi..no nie si teraz statsna... 🙂 🙂 ?niee 🙂

natalie_tmk
6. máj 2010

Hmm... som 😀 Aj ked to nie je uplne idealne, ale podla mna by to nebolo nikdy, takze v pohode 😉

lia23
6. máj 2010

jj presen tak nikdy nbdeud nic dokonalee.. 😉 😉 😉

natalie_tmk
6. máj 2010

Keby som cakala na idealnu dobu na dieta, asi by som sa nedocakala. Bud by k tomu chybali financie, chlap, byvanie, psychicka rovnovaha, zdravotne problemy, atd. Vela ludi ma odsudzovalo, ze mam teraz dieta. Ale pytala som sa ich: KEDY? Po skole? Vtedy mi ludia povedia, ze mam pockat, nech si najprv najdem pracu. Po praci? Vtedy mi povedia, ze az ked si najdem byvanie. Po byvani? Potom budem 40rokov, zivot v strese a bez naplnenia...

lia23
6. máj 2010

nataly..uplne s tebou suhlasim..toto iste som aj ja minule mame povedala..ked mi pvoedlala ze mam estev vydrzat na spravnu chvilu....a ja sa jej pytam a to bude kedy???o 5 rokov,??..rpetoze teraz si povem ze mam mao rokov..a mam si este uzit zivot.....potom o5 rokov si poviem nech mam pracu..potom nebudem zas spokojna s chlapom..a o 5 rokov zistim ze som v prechode...a potom co???ako vidim mame rovnake zmyslanie..len co ma najviac mrzi..toto nehcpu nasi rodicia ☹ ☹ ☹

natalie_tmk
6. máj 2010

Rodicia to asi nepochopia... Mozno aj oni ta mali v skorsom veku a chcu, aby si si uzila mladost. Ale kazdy je iny. Niekto je este aj v 35ke sam dietatom, a niekto dospeje (psychicky) este pred 18tkou 😉

lia23
6. máj 2010

ano pravda pravda..lenze urcite by bolo tehulkam nastrocnym v prostredi ktore to zobere dobre..ani ja by som nebola stastna keby mi pride 14 rocna dcera domov ze je theotna..urcite by s to nezaobislo bez nejakeho kriku..alebo repdnasok..no urcit eby som to zobralal tak ako to jee...a snazila sa jej pomoct.. 😉 😉 😉 😉

natalie_tmk
6. máj 2010

Tak ja ani nepredpokladam, ze niektora matka by svoje dieta pochvalilo, ale zas su urcite hranice. A tie by som neprekrocila, aj keby to nebolo idealne 😖

lia23
6. máj 2010

ano prave to...ze neiktory prekrocia hranice a to ma mac mrzi,..nech uz otehotnie kedykolvek..stale bde mat moju podporu..rpetoze nato su rodicia..aj aby pokarhali..ael ked potrebuju...tak im aj pomozem 🙂 🙂 🙂 🙂

natalie_tmk
6. máj 2010

lia to iste si vzdy hovorim aj ja. Nikdy nechcem byt ako moja matka, a budem robit co bude v mojich silach, aby som tak nedopadla 🙂

mon777
6. máj 2010

Ahojte dievčatá 🙂 Plne zastávam vaše názory na rodičovskú podporu detí 🙂 🙂 Podľa mňa je dôležité hlavne to, že baba, ktorá sa už rozhodla, že bude matkou sa na to cíti. Nie je rozhodujúci vek. Veď niektoré ženské sa ani v 49-ke na mimčo necítia 😀 😀

Inak čo v škole?? Ako?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre