Tehotné - násťročné 🙂

baramborka
23. jún 2009

holky tak tato tema je pre tie ktore sme mozno nedovršili vysoky vek no aj napriek tomu budeme mamicky :D moj vek je 17 a musim povedat ze sa neskutocne tesim na babo :D
tak ktorá sa pridá ?
a pred tym nez nas niekto bude chciet skritizovat : niesme prve ani posledne a stalo sa ...a skor nez by som sla na potrrat sa o neho budem starat a dam mu lasku :D
ja mam priatela 2 roky ma 29 a velmi sa tesime na babo :D
tak ktora je tu taka ?:DD piste piste

natalie_tmk
5. apr 2010

Ja neviem. Mozno je to fakt tym sokom, ale aj tak to prehnali 😠

lia23
5. apr 2010

jj to dufme vsetky..ze budu stastny...

natalie_tmk
5. apr 2010

Ale ako verim jej, ja mam este viac ********* rodicov 😠 🙄

norikk
6. apr 2010

ahojte, tak sa ozivam po dlhsej dobe, priatel bol u mna na prazdniny,taze som sa sem moc nedostala 😀 .... je to hrozne, co sa stalo tare, ale som teras nakoniec rada, ze to povedala rodicom neskor, ze nestihne ten potrat...

je to hrozne fakt, co tu niektore zazivate....ja v porovnani s vami nemam skoro ziaden problem...akurat ze byvame s priatelom tak daleko od seba...ale ani to nam nebranilo, aby siel so mnou minuly stvrtok do poradne...juj, aspon on videl malicke, ja som tak blbo lezala, ze som nevidela moc na monitor, a doktor vysvetloval, co vsetko tak je, srdiecko, hlavicka, chrbtica...ale nemam foto 😅 ..nechcem ho zakazdym pytat, ci si to mozem odfotit s mobilom...a v nedelu pride priatel aj s rodicmi ku nam, a ide sa vsetko dohodnut 🙂

womenne
6. apr 2010

Baby baby ako možte vy odsudzovat je rodičov za to že su nahnevany že ich 16 ročne dieta planovane otehotnelo????Čo je to nejaka nova moda?preboha ved ma len 16,kto sa onu postara?Hadam si nemyslite žeona alebo jej podareny priatel?Jasne že ostane rodičom na krku dalšie dieta + novorodenec a ktore sa dajme ruku na srdce nebude vediet postarat a to dobre viete.Ano su tu maminy ktore to zvadli ale same uznate ake to bolo tažke,bože ved z materskej sa neda vyžit same to dobre viete.Nie nadavat na jej rodičov ale jej prehovorit do duše aby sa spametala a neohrozovala dieta a seba čo zmože s utekom?je neplnoleta a ako vidno ani rozum nema 🤐
Oni to možno ani s btym potratom nemysleli važne,skor to bol prvotny šok a čo čakate keby k vam prišla 16 ročna dcera a povie:" mama som tehotnaa planovali sme to,ale priatel sa na mna vykašlal lebo som nebola na nete vtedy kedy on!"Čo spravite?Hadam ju pochvalite a pojdet hned vybavu kupovat nie?

misss
6. apr 2010

womenne..tak ona to určine nemyslela tak, že to babatko planovali..ona to skor myslela tak, že keby sa podarilo,tak si ho nechaju..
..naozaj je to ešte skoro na babo, ale je to ich vlastne rozhodnutie..nemoze ju nikto do nicoho tlacit..a verim, ze ak sa to babatko narodi, bude sa veriet o neho postarat..je to proste v nás..nehovorim, ze je to lahke..bude to mat velmi tazke a castokrat bude aj na pokraji sil, ale zvladne to..a ona si je toho určite vedoma, lebo este ma pred sebou kus školy..
..ja som tiez velkakrat nad tym rozmyslala, ze co by som robila, keby mi prislo dieta domov "som tehotná", alebo "budem tato"..asi by som sa snazila to riesit s chladnou hlavou..porozpravat sa a najst nejake spolocne riesenie a nie rozhodnut za neho...a davat ultimata..bud, alebo..toho som nikdy nebola zástancom..neznásala som to ja a ani to nebudem robit..
a tak ako už bolo predtým písane..toto je téma, aby sa tu baby presne s takymito problemami podrzali..netreba ich hned odsudzovat..ale podporit..

zuzanockamt
6. apr 2010

wom ... 😉

womenne
6. apr 2010

Miss ja neodsudzujem ostatne kočky,dokonca maj moj obdiv ako to zvladaju ale pravdu povedat Taru nechapem a ani nepochopim,same uznate že 16 je predca len malo.A tym že utiekla si siuaciu možno zhoršila nieje dospela aby rozhodovala sama za seba to vieš aj ty.Ano rodičia mohli zareagovat inač ale zase chapte aj ich ved len teraz začala strednu a ide aj o financie bude to naozaj tažke 😔 Nikdy by som neposlala dieta na potrat ale v te situacii im asi nič ine nenapadlo.Mala trošku skor rozmyšlat čo da tomu dietatu?Ano Lasku ale to nestači ☹

norikk
6. apr 2010

ja viem o babe, co ma 15 a je v 6. mesiaci...a tiez len teras zacala strednu.... 😕

zuzanockamt
6. apr 2010

ja nemam tiez nic proti babam, co maju dieta pred 18-kou, ale nepochopim, ako moze niekto povedat v 16-tich, ze dieta bolo planovane 😕

misss
6. apr 2010

Ved ja aj uznavam, ze je to velmi skoro ..ale ani ja sama neviem, ako by som sa zachovala v 16, keby som otehotnela a to babo by som si chcela nechat a rodicia by ma tlacili do potratu..utekat rozhodne nemala, ale uz bola chudatko zufala..ved nemala nikde ziadnu oporu, okrem týchto dievcat z MK...najprv sa obavala reakcie rodicov..tí potom zareagovali, tak ako zareagovali..mozno keby si mamina s nou sadla, tak by to určite vsetko dopadlo inak..

womenne
6. apr 2010

NO dakujem pekne 😀 😝 🤐
Kočky ved taky vek bože ja som vtedy chodila na brigady,občas diska,blic zo školy uplne ine veci ako myslia niektore.Najskor treba vediet čo život obnaša,aku hodnotu maju peniaze,zabezpečit seba a dieta apotom rodina nie?
Aby ste si enmysleli že som nejaka staršia mam len 24 a porodila ako 20ročna. 🙂

krpcek
6. apr 2010

ahojte. . . .v niecom suhlasim s womenne - naozaj dieta v 16-tich je predsa skoro, nepoviem, keby sa stala nehoda a ona by otehotnela, ale planovat, neviem ci tara s priatelom planovali aj to, kde budu byvat, z coho budu zit - v dnesnej dobe, to nemaju lahke ani dospeli zamestani ludia. ale aj napriek tomu, tare velmi drzim place.
a uprimne sa priznam, ze by som asi reagovala rovnako ako tarini rodicia, keby mi moja dcera v 16-tich prisla oznamit ze je tehotna. 😔

misss
6. apr 2010

inak hladala som ten prispevok a Tara nenapisala, ze to teraz planovali..pisala, ze by chceli babo, ale nie este takto skoro..

..Inak, ja ked som mala 16-17 rokov, tak som o deti nejavila absolutne ziadny zaujem..pre mna to boli male uvrieskane potvorky..
tiez som bola ako ty WOMENNE....napr.nabalit si nejakeho super chalana..planovat nejaku dobru zurku, hladala som po baroch brigadky a tak..
ja som zacala uvazovat o babatku, az ked sme sa zasnubili..(to sme uz mali zabezpecene byvanie)..

krpcek
6. apr 2010

ja som o babatku uvazovala aj ako 16-rocna, ale len v tej sivislosti, ze raz chcem mat, ale ze ak to pride branit sa nebudem (to sme uz stavali dom, nastavajuci rozbiehal firmu a boli sme spolu rok a nieco. ale pracovat na nom sme zacali az po 4 aj pol roku vztahu, ked som mala zamestanie, fungujucu firmu, mali sme domcek, kazdy svoje auto). . . vzdy som sa cudovala ludom, co maju deti a nemaju kde ani byvat - podla mna je to nezodpovedne (to nenarazam len na baby tu na MK, ale aj v mojom okolo ich je dost).

zuzanockamt
6. apr 2010

krpcek ... tak z tvojho pohladu som teda poriadne nezodpovedna 😅 ... mame len jednoizbovy byt, MM bez prace uz vyse roka, mne zmluva konci v juni, ale ak by som mala cakat na idealne podmienky, tak skor sa dostanem do dochodku ako do porodnice ... a s MM uz nie sme 20-nici 😅 ... ale neriesim to, na male sme cakali 17 mesiacov a ono vie, preco prislo az teraz 😵

misss
6. apr 2010

ja mam tiez take kamosky..nefungujuci vztah, prip.natahovacky na sudoch..byvanie u rodicov s viacerými surodencami(v 2-3 izbovom byte)..
my sme si spravili plan..byvanie, svadba, deti..a tak nam to aj islo..najprv sme boli v podnajme, zasnubili sa a zacali planovat svadbu..svadba mala byt v oktorbi a stahovat do vlastneho sme sa zacali v decembri..dovtedy sme prerabali..a v januari som otehotnela..8o))..trvalo to 3mesiace od vysadenia tabletiek..skoro do roka a do dna od svadby sa nam narodil Tomasko.. 😀 my uz budeme spolu 6 rokov.. 😀

zuzanockamt
6. apr 2010

misss ... tak to je fajn, ze vam plan vysiel ... ja uz nie som zastanca planovania ... nic so som planovala nevyslo, tak to uz neriesim a zijem pre dany okamih ... po tych vsetkych mojich skusenostiach je to najlepsie riesenie

krpcek
6. apr 2010

zuzana ale ty mas zase vek. . .a mate aspon ten jednoizbak.
moj keby nebol odomna o 13-rokov starsi asi sa tiez do dietata, tak nehrnieme, ale on mal 34, ked som porodila.

miss ja som s mojim uz skoro 6 a pol roka.

zuzanockamt
6. apr 2010

mm ma teraz 35, takze uz tiez bude taky zrelsi otecko 😀 ... a sranda s tymi 6-kami ... my 19.4. oslavime 6 a pol roka 🙂

misss
6. apr 2010

tak ono to bolo skor tak, ze najprv sa musime zabezpecit a zabezpecit aj babatku vhodne prostredie..lebo si neviem predstavit byvat u niektoreho z rodicov..s jeho mamou by sme sa asi zozrali a ja mam este 2 mladsich bratov..to by sa asi v 3-izbovom byte existovat nedalo..
ale teraz sa uz planovat neda absolutne nic..hlavne nie pri malom.. 😀

misss
6. apr 2010

snad lahko zvladneme KRITICKY 7 rok.. 😀 😀 😀

lia23
6. apr 2010

nikto tu jej rodicov neodsudzuje..mn eby sa tiez nepacilo eby mi moje 16rocne dieta prislo domov s tym ze je tehotna..to som aj napisala..ved je to predsa len 16...no urcite by som jej pomahala ako by sa dalo...ja som bola tiez tehotna v 17tke..no dopadlo to takako dopadlo..a rpeto viem ze rucite by som jej pomohla..pretoze mne nemal kto pomoct..jedine priatel...rodicom somto nepovedalal..baby si naslo inu cestu a odislo..cim setko vyriesilo..ja babo moc chcem..nemam nic rposti tomu ked je 16rocna tehotna...no tiez sa mi to zda troksu uletene...ale je to predsa jej zivot..ked chce babo ta preco nie.??ked sa nato citi..preco nie???to ze ma 16 neznamena ze sa o babo nedokaze postarat...ked boli dospely nato aby si spravili abbo..ci uz chceli alebo nechceli..tka nech si zato teraz nesu aj nasledky..ale vzdy sa najde niekto kto im pomoze....no urcite by som od mojej dcery neziadala aby sla na potrat...to babo rpedsa za nic nemoze...tak preco mu najrv darovat zivot..a vzapeti mu ho zobrat??myslim ze tiez by sa vam naepacilo...keby ste chceli babo...a rodicia by prisli s tym ze chodte na potrat....ze inaksie msuite odist...sak sa trosku vzite aj do jej situacie...jednoducho..kazdy je iny...niekto chce babo v 15...niekto v20...niekto v 40..a niekto vobec..je pravda ze v 16tke si treba zivot uzivat..aj tiez chodim na zurky...rada sa zabavam...chodim na brigady...snazim sa zarobit peniaze....a za svoje peniaze si kupit co potrubujem...jasne..nei je to vela...par tsicok...viem ze za tak malo penazi by som babo neuzivila...no snazims a si ich zarobit sama..a vzdy to tak bolo ze ked osm neico chcela tak som si to kupila zo svojho...vzdy som si problemy riesila sama...nikdy som nebola z tych ktory idu hned za maminkou ze maminka..pod mi to urobit..maminka on ma bije..alebo co..proste vzdy som chcela si sama zodpovedat za svoje skutky sama..a tak isto by som si zodpovedalal aj za babo..a mozno je taka ista aj tara..mozno ho chceli...a mozno sa nahodou pritrafilo..ale zato ju hadam nikto nebude odsudzovat....

zuzanka.h
6. apr 2010

Ahojte baby no my sme plánovali, plánovali, ale všetko bolo inak. Na malého sme čakali 5 rokov.... A inak tým 6-kám v júni budem 6 rokov vydatá..... 😀

zuzanockamt
6. apr 2010

misss ... ja sa siemeho roka nebojim ... my sme si uz krizu prezili, takze uz to bude len dobre 😵

natalie_tmk
6. apr 2010

zuzanockamt sa hovori, ze prvych 7 je rizikovych? 😀

Inak ja si myslim, ze niekedy sa 16rocna dokaze viac postarat o dieta ako napr. 30rocna. A potraty odmietam vo vseobecnosti (okrem pripadov znasilnenia). Ja som tiez otehotnela neplanovane, ale dietata by som sa uz nikdy nevzdala. Radsej by som sla byvat do nejakeho zachranneho centra, ako ist na potrat. Ale to je moj nazor, niekto ma mozno iny...
A neviem, ale ja si nemyslim, ze dietatom si mlada zena (dievca) skazi zivot. Ved dietatom nic nekonci, ale zacina! Mam sesternicu, kt. ma syna (7r.), vychovava ho sama a chodi sa zabavat aj na disco, aj s kamoskami na kavu, nakupovat atd.
Takze neplati to, ze kvoli dietatu sa vsetkeho treba vzdat (jasne, pokial je malinke, treba sa mu venovat).
A jasne, ze naidealnejsie je vsetko si krasne naplanovat - priatel, snubenec, spolocne byvanie, zamestnanie, auto, svadba, dieta. Ale nie vzdy to tak funguje! A viem si predstavit, ze keby mala kazda zena na toto poradie cakat, co by bolo...

A tara pisala, ze planovali neskor, ale prihodilo sa teraz - tak pojde na potrat len preto, ze nejde podla planu???
Mozno je hlupa, nezrela, nezodpovedna a neviem co este. Ale bojuje za to dieta! Aj napriek vsetkemu, co je proti nej. Niektore zeny v 25ke, keby ich cela rodina kvoli tomu odmietla, tak zvesia hlavu a idu na potrat. Ale ona bojuje! A uz len ta laska, co mu teraz dava... Nemusi mat jej dieta 10kocikov a znackove oblecenie, ale jej lasku jej 100nasobne vrati. A hlavne ked bude väcsie a pochopi, coho vsetkeho sa musela jeho mama vzdat, lebo ho chcela a aby si ho mohla nechat.

A chapem aj jej rodicov, ale dat dcere take ultimatum?? Mozno ju chceli len postrasit, ale vidite, ako to dopadlo... Utiekla a pri tom sa jej mohlo vselico stat, co ju mohlo ohrozit... Neviem, ci im to stalo za to...

kattka08
6. apr 2010

Natalie - sa hovori, ze siedmi je kriticky 😀 A ze ked ho prekonaju, tak uz bude len dobre. Ci sa mylim? 😀

Inak suhlasi s tym, co si napisala, aj s liou.

lia23
6. apr 2010

kattka...dakujem za suhlas...a ano..🙂hovori sa ze 7 rok je kriticky...:Dno moja sestra tento rok prekonala..a myslim ze po 10 rokoch sa rozvadzaju:D:D:

kattka08
6. apr 2010

Lia nie je zaco 😀

Chudatko tvoja sestra 😀 Dufam, ze mne sa nic take nestane 😀 Ja ani nie som v manzelstve zatial, ale vo vztahu 3roky.

lia23
6. apr 2010

hmm no jo..ale tak co uz...to co si navarili nech si to aj zjedia...a dufam ze ani mne sa to nestane...ja som vo vztahu zatial 52 roky aj daco.. 🙂 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre