Tehotné - násťročné 🙂

baramborka
23. jún 2009

holky tak tato tema je pre tie ktore sme mozno nedovršili vysoky vek no aj napriek tomu budeme mamicky :D moj vek je 17 a musim povedat ze sa neskutocne tesim na babo :D
tak ktorá sa pridá ?
a pred tym nez nas niekto bude chciet skritizovat : niesme prve ani posledne a stalo sa ...a skor nez by som sla na potrrat sa o neho budem starat a dam mu lasku :D
ja mam priatela 2 roky ma 29 a velmi sa tesime na babo :D
tak ktora je tu taka ?:DD piste piste

womenne
28. apr 2010

sona moja segra bola tiež na infuzkach,preležala v nemocke komplet cele tehotenstvo ☹ Inak tie infuzky ti pomožu,zasytia aj teba,pojdu vyživy miminku.....Mne bolo zle len do 3 mesiaca ale stačilo mi jedine čo som udržala boli sačkove slepačie polievky.

sonazitnanova
28. apr 2010

....a ak by stale ti bolo zle a nic by si ani nejedla ani nepila a stale len vracala odporucam ist hned do nemocnice infuzie pomozu 🙂

natalie_tmk
28. apr 2010

Ja uz som skoro v 22.tt, som myslela, ze doteraz to uz prejde 😢 Mne tie infuzky v nemocnici velmi nepomohli ☹

sonazitnanova
28. apr 2010

womenne -tak to by ma asi porazilo keby cele tehotenstvo 😒 ale co narobime tehotenstvo na kazdeho inak dolaha a presne infuzie moc pomozu a za 2dni sa budes citit ako keby ti nic nebolo 🙂 aj ked u mna iba na tyzden ale tak nechcem strasit 😉

sonazitnanova
28. apr 2010

to vazne nepomohli ☹ tak asi to bude v niecom inom skus to povedat najblizsie ked pojdes doktorovi ,ved nemozes takto trpiet

womenne
28. apr 2010

natali ja som vdaka nfuzkam vydržsls tolko kolko som mala,+ segra ich mala neustale.Ono to je nadlhšie nemožeš čakat ustup problemov hned.A ono velmi vela robi psychika.Ak sa naozaj necitiš dobre radšej si chod pre istotu.

natalie_tmk
28. apr 2010

Ja stsrasne chcem, aby mi uz bolo fajn ☹ Ked som vysla z nemocnice, som sa tesila, ze konecne busdem v pohode, a zasa 😖

womenne
28. apr 2010

natali hlavu hore robiš to pre male,zvldneš to maš tu podporu kamaratiek a inych báb ktore ti pomožu.Naozaj by si mala ist je to tvoje prve miminko nevieš čo amš čakat a čo je normlane,prave preto by simala ist čo najskor naspät,aby ti pomohly a hlavne aby ti už bolo lepšie.Ty musiš prijmat hodne živin pre miminko a pre seba.

lia23
28. apr 2010

ahojte kocky moje..akosa mi mate??ja som akurat prisla domov z viedne..so skolou sme tam boli v jedj firme..a teraz sme len prisli🙂..a co vy??inaskei kasmoske sa uz narodilo babo konecne...tak ich zajtra idem kuk...budem drzat malicke babetiiicko...jooj strasne sa tesiim 😀 😀 😀 😀 😅 😅

michaa
29. apr 2010

caute baby, nejako tu je mrtvo dneska. som bola rano u koznej, lebo vcera som sa dako vyhadzala. mi zakazala uplne pit mlieko. asi ma porazi. to je rpave vec, na ktoru mam chut neustale. som alergicka na kravske. a ze ani ovocia velmi vela nemozem. tak som sklamana. ale to som nechcela. v cakarni mi trebalo cikat, tak som si zbehla a potom som NIECO zacala citit, aj celu cestu do lekarne... myslite, ze konecne som zacala citit ako sa mala mrvi? aky je to pocit?

natalie, uz si sa z toho vyspala? predpokladam, ze mas este hlboku noc 😀

ja sa idem s konikom prejst k dunaju, tak zatial...

zuzanockamt
29. apr 2010

micha ... no mohlo to byt aj male ... ja som to citila ako pohyby criev, ale trosicku ine a stale na jednom mieste ... ale len minimalne

imarikai
29. apr 2010

michaa lahni si kludne na postel a to rozpoznaš že je to dieťa ano je to citiť ako mrvenie v brušku necitiť to rukou ale ty to citiť budeš že sa mrví až neskor pride kopanie ktore pocitiš rukov ale u mna to bolo tak že pri prvom tehotenstve som zacitila kopnuť v piatom mesiaci ale pri druhom tehotenstve už som to rozoznala že to je krpec aj ked tatino to citil až o par dni neskor a ake to je no supeeeeeeeeeeeeeeer 🙂

zuzanockamt
29. apr 2010

ja mozem lezat aj cely den a aj tak nic necitim 😝

maruska_p
29. apr 2010

Ahojte 🙂
Tak my sme už s princezničkou doma, postupne si na seba zvykáme, vytvárame nejaký režim 😉

Natalie ako dnes? Už lepšie? 😒

zuzanockamt
29. apr 2010

maruska ... a porod bol aky? 😕

maruska_p
29. apr 2010

Pôrod bol celkom v pohode. Začala som mať v noci bolesti, tak sme hneď šli do nemocnice. A už som cítila, že to bude teraz...
Všetko prebiehalo normálne, ale keď mi pichli epi, tak som sa prestala otvárať. Ale nechceli dlho čakať, tak mi po pár hodinách dali vyvolávačku a malá prišla na svet 😵 V podstate bezproblémový pôrod 😉

zuzanockamt
29. apr 2010

tak to je fajn 🙂 ... dufam, ze budem mat aj ja podobne stastie 😅

maruska_p
29. apr 2010

Držím palce, aby to tak bolo 😀

babatko2010
29. apr 2010

ahoj a v ktorom si mesiaci?🙂

zuzanockamt
29. apr 2010

babatko ... a kto? 😕

kattka08
29. apr 2010

Maruska gratulujem k nadhernej kocke, pozerala som aj fotky, je prekrasna 😵 Vela zdravia prajem 😉

lia23
29. apr 2010

maruska..aj aj sa pripajam ku gratulacii..malicka je fakt krasnaa... 🙂 🙂 🙂 nech ste obe zdravucke 🙂 🙂

natalie_tmk
29. apr 2010

Ahojte.
Maruska gratulujem este raz k malej, je prekrasna 😵 zavidim ti ju (samozrejme v dobrom 😉 ) a uzi si s nou vela zabavy 😀

Bola som dnes za lekarom, dal mi nejake vitaminy pre babo. A potom som sa fotila, teda brusko ☹
Je to velmi zle? Ale pravdu 😢 (radsej som dala ciernobielo, lepsie to vidno...)

zuzanockamt
29. apr 2010

natalie ... na tehu teda nevyzeras ... podla mna ta mali este nechat v nemocke ... a mala si aj predtym nejake problemy s prijimanim stravy?

natalie_tmk
29. apr 2010

zuzi mala. A lekari o tom vedeli. Dnes ma lekar videl a tiez to hovoril... ze na jednej strane nemusim kupovat tehu oblecenie ale na druhej mi v buse nikto neuvolni miesto ani den pred porodom 😀

zuzanockamt
29. apr 2010

no ved hej, ked to beries takto s humorom 😉 ... no hlavne pekne jest vyzivne veci, mlieko, ovocie, zeleninu a snad cosi priberies

lenrie
29. apr 2010

maruska,pripajam sa,mala je nadherna asuper porod 😉 😉 😉 mlade baby to maju super,apson ja som rodila hned,pri prvommi nestihli dat ani klystir,prisla som do nemcoky na 7cm otvorena,hned som sla na stol a do polhodiny bol maly na svete a pri malej som prisla o 23teje do nemocky a mala sa narodsila 1,27 ale bol to bolestivejsi porod,kto nasleduje najblizsie????myslim s porodm 😉 😉 natalie,no naozaj si chudunka ☹ ja som sa vyudavala zhruba v 20tom tyzdni a uz som brusko mala,a to som tiez chuducka,teraz mam nejakych 47kg a lekar inac co vravel,babo je vv poriadku?a ams presne vypocitany termin?

natalie_tmk
29. apr 2010

dnes som sa pekne napapala: rano biely jogurt, na desiatu rozok so syrom a paradajkou, na obed mäsko, a potom jedno jablko, sladky croissant, a 2keksiky, paradajku 😀 Dnes mam dobry den, vsetko mi chuti, jedla by som vkuse 😀
Babo je v pohode, len sa bojim, ci ma vsetkeho dostatok (zivin a mineralov), ked vo mne akoby nic nebolo 😢
Baby nepamätate sa, kolko ste mali v tom 5. mesiaci? Okolo 22.tt? Ja mam teraz nieco malo nad 49.
Nechcem sa zas prejedat mastnymi jedlami, hranolkami a litrami koly, len aby som pribrala... lebo je to nezdrave 😖
A aj sestricka ma u lekara sprdla a kricala po mne, ze to mam psychicke a vlastne ani nechem pribrat. Len keby vedela, ako strasne CHCEM 😔 Tesila som sa na velke tehu brusko ☹

natalie_tmk
29. apr 2010

lenrie, termin som si tu na koniku nastavila presne podla vypoctu dr. V tehu knizke mam tiez predpokladany termin 12.9.2010

lenrie
29. apr 2010

natali,moja,ja som mala tiez len nejako 49kg dokonca prve styri mesiace som aj schudla,kedze som zvrcaal skoro stale ☹ ale brusko som mala vacsie....ale do konca tehu s malym sompribrala len 6kg

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre