Únava v tehotenstve

marlenkac
26. máj 2018

Mamicky ako ste bojovali proti unave v tehotenstve.som v druhom mesiaci a doma mam 14 mesacnu dcerku takze na oddych nemam cas.citim sa vycerpane stale by som spala a mam zavraty.jedine co cez den urobim pre domacnost je ze uvarim operiem a na ostatne upratovanie uz nemam energiu.myslite ze ta neneskutocna unava prejde.pri prvom tehotenstve som az take pocity vycerpania nepocitovala.

pininka
26. máj 2018

Davaj si magnezium a ked sa da, pospi si s dcerkou. Ono ta unava za chvilu prejde, ale tie zaciatky su fakt vycerpavajuce.

marci77
27. máj 2018

ja som byvala tiez neskutocne unavena, prisla som z prace, lahla do postele a spala az do rana 🙂 v 1.trimestri, potom to preslo 🙂

dadus_ka
27. máj 2018

Boze ja to tak mam teraz.. Tiez som prvy krat tehotna a v prvom trimestri. Je to hrozne, nevladzem nic. Cez den zaspim aj 2-3x a najhorsie je to v praci... Ani kavu si nemozem dat 😄.. Tiez len navarim a operiem ale aj to sa pri tom citim strasne unavene a vôbec sa mi do toho nechce a nevladzem stat ani pri sporaku. Nikdy som sa takto necitila a uz len dufam ze aspon v druhom trimestri to bude lepsie.

saxana000
27. máj 2018

@dadus_ka pokial ta z kavy vyslovene nenapina. Jednu kvalitnu kavu v dobrej kaviarni si dat mozes a nemusis sa nicoho bat. Nie ten srot v prasku jacobs a pod. Ale normalne namletu dobre pripravenu. Napriklad capuchino alebo latte kludne ochutene ako maskrtku. Do tych ide iba male presso. A cim kratsie tecie kava cez presak tym menej teinu a kofeinu sa extrahuje. Je to len mytus ze si ludia myslia ze mala kava je silnejsia.

saxana000
27. máj 2018

Prejde to neboj sa. Ja som zo zaciatku spala 20 hodin denne. Tak asi do 14 tyzdna to trvalo. Okolo 19 som sa vydavala a to uz nebol problem vydrzala som 27 hodin vez problemov to len teraz sa ti viac krvi tvori a vselico sa v tebe vyraba tak telo spotrebuva viac energie a tebe uz moc nezostava. Kludne si pospinkaj ked ti treba..

dadus_ka
28. máj 2018

@saxana000 no praveze ma z nej napina preto nemozem.. Ja viem aka kava je dobra a v akej je kolko kofeinu 😊 som vyucena barmanka a baristka a mam najvyšší stupen kurzu barista, mohla by som sama robit kurzy😋

lienka_snehulienka
28. máj 2018

@dadus_ka A nahradiť ju čajom? Mne káva tiež nechutí, tak si dávam čierny čaj s mliekom... ale len pre ten pocit, účinok to na mňa nemá žiadny, ani káva nemala.

montemotherone
28. máj 2018

@marlenkac určite to prejde 🙂 Zatiaľ zredukuj všetky činnosti na tie najdôležitejšie. Ostatné ti neujde. Spi keď sa dá (s dcérkou cez deň, nie že budeš upratovať a robiť veci ktoré nemôžeš keď je hore 😉) a polihuj kde sa dá. Tiež dávaj pozor na hydratáciu. Stačí mierny pokles a ideš do kolien. Teraz v tomto teple aj 2,5 litra čistej vody+ minerálky

victory7897
28. máj 2018

Myslím že autorka témy dobre vie čo sa s ňou deje 🙂 a napísať však si pospi je super, len ma malú dcérku takže asi ťažko 🙂 ja som si kúpila tabletky globifer na železo, nespôsobujú zapchu a myslím že som z nich bola trošku viac fit,aspoň som si nahovorila jak mi je lepšie ;)

victory7897
28. máj 2018

Aj hroznový cukor som si sem tam dala, slabú kafe a sladké ma trosku povzbudilo..ale prešlo to v 4 mesiaci, už je to v pohodke.. Fungujem pri malom ako predtým 🙂

dadus_ka
28. máj 2018

@lienka_snehulienka obcas si davam ale to mi tak nepomaha, necitim sa po tom nejaka prebratejsia. Stale by som spala.

lienka_snehulienka
28. máj 2018

@dadus_ka Tak už len dúfať, že to prejde. Ja tiež dúfam... zatiaľ neúspešne 🙂

dadus_ka
28. máj 2018

@lienka_snehulienka ja tiez dufam ze v druhom trimestri sa to zlepsi lebo takto sa neda fungovat 😀😀😀 vcera sme boli s muzom ze ideme trosku nakupit a potom kino no a dala som ledva 3 obchody a potom po kine uz som bola uplne KO 😂

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dadus_ka
28. máj 2018

@fidka79 to by aj mna zaujimalo 😁

sonicka96
28. máj 2018

Ja bývam veľmi unavená a mám to z nedostatku železa 🙂 skús si ho doplniť

saxana000
28. máj 2018

@fidka79 normalne kratky dlhy 😀ked som mala volno fakt som mala dni ze som bola dokopy asi 4 hodiny.

lienka_snehulienka
28. máj 2018

@dadus_ka Dôverne poznám 😀 Ja už som v druhom a zatiaľ nič. Ale čítam, že ty si ešte len v 6.tt, tak musím uznať, že oproti týmto začiatkom je to teraz už lepšie 🙂

dadus_ka
29. máj 2018

@lienka_snehulienka ano dnes som akurat 6tt+0 ale ta unava je od zaciatku a este ma caka dlha cesta 😁.. Som rada ze je to potom aspon lepšie ze citis nejaky rozdiel 😊

lienka_snehulienka
29. máj 2018

@dadus_ka Rozdiel cítim, ale žeby som nejako prekypovala energiou sa nedá povedať. Ešte vždy ma prekvapí, keď sa po dlhšej prechádzke cítim ako stará babka 🙂 Myslím si, že mi pomohlo aj to, že ustúpili nevoľnosti (aj keď som ich nemala nejaké veľké, skôr mi vadili rôzne pachy a trpela som nechutenstvom) a môžem sa normálne najesť. Tak držím palce, nech to aj tebe čím skôr prejde 🙂

dadus_ka
29. máj 2018

@lienka_snehulienka ja som doteraz jedla dost ale uz par dni aj mne zacalo nechutenstvo. Dostanem do seba len pitie a polievky... Ale ta unava ma najviac vycerpava... Dakujem dufam ze sa to aspon zlepsi v tom druhom aj to bude lepsie ako toto ☺️☺️

sonicka96
29. máj 2018

@dadus_ka ja som už na konci a ver mi neprešlo to 🙂 povedz doktorovi/doktorke že si viac unavená . Predpíše ti železo a po ňom budeš aktivnejšia 🙂

dadus_ka
29. máj 2018

@sonicka96 ja doma zelezo mam tak skusim si dat ci pomoze, dik za tip 🙂

lienka_snehulienka
29. máj 2018

@sonicka96 Predpisujú železo už tak skoro? Kamošky ho dostali až vo vyšších štádiách... a všetky z neho zapekalo 😀

sonicka96
29. máj 2018

@lienka_snehulienka pravdaže ja som ho brala už od začiatku,ale mala som k tomu prístup ako decko, kym som nezistila že mi ho vážne na niečo treba 🙂 Ferettab mam popripadne môžem posunúť jedno balenie ďalej ak bude treba 🙂

eliska13
9. jún 2018

@marlenkac to je materstvo unavená už budeš stále🙂najbližšie roky.Moze to byť železom, zmenami v organizme, potom už budeš mať bruško kg navyše, potom už nebudeš vedieť ku koncu spať, potom už porodis a nespíš poriadne roky🙂)dvaja na pitný režim a dobrú stravu a pohyb, slniečko byť tehotná v lete je fajn

jardia
26. júl 2019

@pininka aké magnetizmu si si dávala ? Šumivé alebo v tabletkovej forme ?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre