Väčšie bruško pri druhom dieťati. Je to možné?

xpetka1x
22. júl 2009

ahojte mam otazocku tak si tu kukam vase foto ake mate bruska niektore uz v 8 mesiaci mate pekne a v 12 ete vacsie no ja som pri prvej nemala do 7 mesiaca skoro ziadne teraz som v 10 a uz mam je to mozne?? ze maternica sa uz rychlejsie roztahuje lebo je to uz druhy krat??

jasmika
22. júl 2009

ja ti v tom neporadím...ale tiež som si všimla...Mne začalo rásť prvý krát tak v 20 tt a to teraz kukám baby v 15 a už majú...Ja som teraz len v 6 tt a už sa mi zdá že rastie...Aj mňa by to zaujímalo..ako to je

lucietta
22. júl 2009

mno mne sa tiez vidi, ze rastie skor...predtym som mala ledva nejake v 5 mesiaci a teraz uz v 15 TT mi rastie...ale to som citala, ze je to bezne, lebo maternica uz vie, co ma robit, uz to nieje ako prvy krat 😀

flavi
22. júl 2009

podla mna jednoznacne uz je maternica "roztiahnuta"m aj brusne svaly a koža, a to, ze v druhom tehu vybehne brusko skor je prirodzene, hlavne ak je to druhe tehu skoro po prvom. ale v principe vela prvorodiciek ma megabruska a kopa zasa nie, zavisi to od polohy dietatka, od vysky mamicky, od dispozicii tela, vraj aj od pohlavia (vraj chlapci "trcia" viac dopredu a dievcatka zasa do bokov - ale u mna to neplatilo)
kazde brusko niekedy vylezie, niekde sa to dieta musi predsa vyvijat 🙂
videla som babu v siedmom mesiaci, ktora vyzerala ako balon a babu pred porodom, ktora vyzerala, ako keby zhltla "par kostok" takze to je uplne individualne

lenus
22. júl 2009

Mne sa zas zda, ze brusko mi teraz rastie pomalsie, ako v prvom tehotku...Aj ked prve tyzden hned vykuklo, teraz sa mi zda, ze rastie pomaly.
no pri prvom malom mala take mega brucho, ze pred porodom sa ma v nemocnici doktori pytali, ci idem rodit trojicky... No ale maly mal 4,5kg, tak sa niet co cudovat 🙂 Dufam, ze druhe nebude take obrovske 😉 Je to teda indi-vindi 🙂

tilly
22. júl 2009

mňa sa teraz pýtajú, či tam mám dve 😀 ale aj prvé brucho som mala velikánske, keďže som tiež rodila 4,5 kilového haranta... ale začalo rásť v 20tt, teraz už od 12tt nosím tehugate 😉

lubkaaa
22. júl 2009

aj mne začalo pri druhom rast brucho oveľa skor.. teraz som v 6.mesiaci a citim sa tak na 8... 😠 neviem si predstaviť čo to bude do novembra..

noemi01
22. júl 2009

lenus - ja som podobne bruško mi vikuklo hned v 2 mesiaci a dosť a teraz v 5 mesiaci mi sa to pozastavilo zda sa mi zas male 🙂 ale rozbehne sa to určite 😉

briketa
23. júl 2009

Ja mam rovnake. Ani vacsie ale urcite ani mensie 😀 . Zavisi aj od stavu Tvojich brusnych svalov pred tehotenstvami.

Tilly, vsetka ucta! Styri a pol kila, to je teda uz pekny, ozajstny Valibuk! Moj mal presne polovicu 🙂

mitinka
23. júl 2009

ja som si to tiež všimla že mam vačšie brucho a musela som si kupit tehotenske nohavice lebo nič neoblečem 😀 a pri malej mi brucho narastlo až v 8mesiaci 😀

judit7
23. júl 2009

pri prvom bolo vidno, ze som tehotna od 5mesiaca - vtedy som obliekala uz len tehu nohavice. Teraz druhy krat to bolo o mesaic skor, teda uz od 4 mesiaca.

bebel
23. júl 2009

Rastie o dosť rýchlešie rastie...a potvrdili mit o aj kamošky, čo mali 2 deti.

ivmila
7. aug 2009

ja teda mam aj sadielko trosku tak neviem...ale zaokruhluje sa mi, co ja viem.... asi rovanko by som povedala ako pri prvom

sylviabab
15. aug 2009

Ahojte, u mna je to zase naopak. Pri prvom tehu som pribrala 16kg, momentalne som v 5 mesiaci a doteraz mam navyse len 3kg. Pri prvom tehu som si myslela, ze mysim jest za dvoch 😉 , teraz si davam vacsi pozor, viac ovocia, menej sladkosti. No, uvidime, ako sa to cele skonci 🙂 A pravda je, ze aj mala mi dava zabrat. Neustaly pohyb, vychadzky.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre