Veľmi aktívne dieťa v brušku

viktoriam84
19. aug 2018

Ahojte tehuľky,
chcem sa opýtať či aj vy ste niektorá mali tak aktívne dieťa v brušku že vas kopalo skoro celý deň ?
Nemám sa báť či mu tam nieje tesno alebo ? Som v 21tt a malý ma tak kope ,že až somnou niekedy zatrasie a mám pocit akoby chcem z brucha vyskočiť...:D:D:D:D

whatever1
19. aug 2018

@viktoriam84 miesta tam ma viac ako dost...neviem ci to je normalne lebo niektore zeny v tvojom tyzdni pohyby este necitia. Ja som citila ale nie az tak ako popisujes. Tak asi kazda sme ina😃

janulka2811
19. aug 2018

Som 21tt tiez,az sama nechapem co tam drobec spekuluje viac a viac 😂 dcerka taka nebola 😆
Nic mu nieje iba sa nudi tak si pyta pohladenie 😊

gulisko
19. aug 2018

Prvý syn bol akčny v brušku aj mu to ostalo stale ma veľa energie. Najhoršie to bolo na konci tehotenstva ked bol velky mal sa hybat menej kvôly nedostatku miesta a on si vždy miesto kam kopol zatlačil našiel.

leniel
19. aug 2018

Mam dni, ked mam tiez pocit ze sa drobec nezmesti do koze 😉 ... a potom sa zas ukludni a pokopka len sem tam. Ked som ja velmi aktivna, spi. Ked viac lezim, oddychujem, vtedy je ono v pohybe 😉

viktoriam84
autor
19. aug 2018

@leniel no doktor mi povedal zevraj každá žena je iná a že je normálne ze je taky aktívny...niekedy mám pocit ako keby vôbec celé dni nespal len kopal 😁

viktoriam84
autor
19. aug 2018

@janulka2811 no sama sa čudujem lebo do 17tt som necitila malého vôbec... A teraz je tak aktívny že sa ani na noc neviem poskladať

viktoriam84
autor
19. aug 2018

@gulisko och tak keď bude taky akčný aj po narodení tak to sa,, teším,,... Dúfam že sa teraz vyblazni v brušku a potom bude kľudný 😁😁😁

anemone123
20. aug 2018

@viktoriam84 ja som mala prveho syna v brusku veeelmi aktivneho, nedaval mi v noci spavat, musela som sa ist v noci prechadzat po byte, aby sa ukolisal a zaspal, lebo to boli nonstop kopance do rebier a do zaludka 😂. Nepotesim ta, zostalo mu to aj potom, bol narocne dieta, stale v pohybe pomaly od prveho dna, niekedy sa fakt nevedel vpratat do koze.. teraz cakam druhe babo, a to je uplne kludne, sem-tam si pokopka, pomrvi sa a hotovo. Pevne verim, ze mu to zostane aj ked sa narodi, lebo so starsim to bolo niekdy na psychiatra 😊

pininka
20. aug 2018

@viktoriam84 nechcem ta sklamat, ale moj druhy robil v bruchu strasne veci, muzovi som tvrdila ze sa nam urcite narodi opica. A bol tak aj po narodeni. Velmi malo spal, ale zato na 5 mesiacov uz stvornozkoval a na 9 uz chodil. Dodnes je nezastavitelny, vzdy na ihrisku ma vsetky mamicky lutovali, pretoze bol schopny vyliest kamkolvek. Tak drzim prsty.

malinajahoda
20. aug 2018

Zhruba pred pol rokom sa mi dcérka narodila. Keď som ju čakala, taktiež ma veľmi kopala. Normálne som videla ako kopkala nožičkami. Ešte sme sa na tom s manželom smiali, že mám v bruchu malého mimozemšťana 🙂. Boli to doslova kopance. Veľakrát sa mi v noci stalo, že ma zobudila. Taktiež som to mala dosť divoké. A takáto malá divoška je z nej aj teraz. Žiadne ležanie. Je z nej malý divoký koník. Takže keď sa aj tebe narodí bábätko, tak môžeš rátať s tým, že ako sa správa v brušku, tak to bude aj naživo 🙂.

beuss
20. aug 2018

@malinajahoda nuž to by som netvrdila.. Ja som o mojom malom cele tehotenstvo pomaly ani nevedela..kolkokrat uz som mala strach ci je v poriadku co sa cely den vobec neozval.. na jednej ruke zratam čo parkrat sa troska bujacil, ale nic extra, nejake bolestive kopance som nepoznala.. No teraz bude mat 5m a od 3 tyzdna je to zive striebro, stale sebou mece, furt je v pohybe aj pri jedeni skoro stale, prebalit a obliect ho zacina byt nemozne, cez den nespi atd atd 😀 takze nie vzdy je to tak ako v brusku 🤣

fra
20. aug 2018

vieš čo ja mam piatich a iba ten posledny bol takyto futbalista a presne čo robil v bruchu, to robil aj po narodení, on napríklad vobec nemohol mať normálne dupačky, lebo pri frekvencii jeho kopov sa mu do nich po pol minute zašmodrchali nohy, všetky dupačky som musela kupiť take s otvorenymi nožičkami a davať ponožtičky 😀 aj je "športovy talent" behal sam davno pred rokom, ked mal rok a pol dokazal jazdiť na kolobežke (minimicro) ako profik a tak rychlo že bežať za nim som nestačila... uvidime, čim prekvapí najbližšie... 🙂 takže- teš sa 🙂

malinajahoda
20. aug 2018

@beuss Môže byť aj taká možnosť 🙂. Možno si šetril energiu na teraz 🙂. A takéto kúsky vyvádza aj moja malá. Mám dosť niekedy. To je taký cirkus. Ona je kľudná len keď ju kúpem alebo keď spinká. Inak ako píšeš aj pri tom prebalovaní je to zaujímavé. Kope ako divoký kôň a keď ju obliekam? No s Pánom Bohom. To aj nariekať začne. Ešteže nie som sama 🙂.

beuss
20. aug 2018

@malinajahoda presneeeee aj nas v klude len pri kupani a ked spi 😁 inac jak sa rano obudi tak ide cely den jak šip, ja som uz niekedy unavena za neho 😁 ruky nohy fuuuurt, este aj ked pije z flaky sebou mece, v rukach musi zmolit plienku bavlnenu 😂 Uz som sa stym nejak zžila ale zaciatky boli teda hrozne, lebo on je aj hrozny nervak 😎 Vzdy vravim presne mojmu partnerovi, ze sa v brusku vyspal a teraz robi bordel 😁

malinajahoda
21. aug 2018

@beuss u nás je to ako u vás akurát v ženskej podobe 🙂. Stále ruky a nohy vo vzduchu. Takisto keď ju kŕmim, tak 1 rukou držím fľašu a 2 jej pridŕžam aspoň 1 jej ruku, lebo buď si vlasy trhá alebo si pchá prsty do oka. Aj teraz som ju prebalovala, čistá komédia. A keď mám ísť s dcérkou do obchodu alebo do poradne, tak čakám čo zas bude 🙂. Také mám stresy. A ešte som zabudla, v tichosti je aj keď ju na rukách nosím. A vieš čo má najviac rozčuľuje? Že kdekoľvek ideme, tak vidím ako sa ostatné mamičky prechádzajú a ich deti spokojne a v kľude spia v kočíku. To u nás nehrozí. Bud ju musíme mať na rukách alebo jej dáme žužlať rožok 🙂. Okrem nás som ešte také divoké bábo ešte nevidela.

thoughtfulweirdo
21. aug 2018

@viktoriam84 Vieš čo, moja malá v bruchu podľa mňa len spala, kopance som za celé tehotenstvo mohla zrátať na dvoch rukách. Zato si to vynahrádza po narodení, isto je na samonabijacie baterky, inak si to neviem vysvetliť :D takže to podľa mňa spolu moc nesúvisí.

lucia147852
21. aug 2018

Ja som také mala 😀 kopalo má snáď 24 hodín ale je akčná aj po príchode na svet 😂😂

beuss
21. aug 2018

@malinajahoda uplne rovnako aj u nas, ja tiez mu musim ruky niekedy pridrzat druhou rukou aby bol ako tak v klude 😁 tiez mi dlho v klude nevydrzi.. mne stale vsetci vraveli ako sa to po 3m spravi.. buduci tyzden bude mat 5m a nic 😁 darmo, kocik tiez neznasa, s revom zaspi ale max pol hodinu.. tak tiez ho nosim..a presne tak isto, ked vidim ako ine mamicky spokojne kocikuju tisnu sa mi slzy do oci 😁 Jedina vec u nas je dobra a to, ze mi spi v noci, celu noc, ked sa obudi len cajik potaha a spi dalej aj do 8-9 😊 Ale cez den hroza.. ja sa stale drzim nato, ze ked zacne lozit tak snat bude kludnejsi, ked sa bude vediet dostat z bodu A do bodu B 😂 Ale to tiez neviem, lebo ako vravim je velky nervak.. Ale niekde som citala aj par mamiciek to z vlastnej skusenosti pisali, ze taketo "živsie" deti potom byvaju nadmieru inteligetne.. tak uvidime 😁

janulka2811
21. aug 2018

Tak to som aj ja teda velmi zvedava aky bude maly.Som 21.tt pohyby az neuveritelne,pri dcerke som iba take lechtanie pocitovala v tomto tyzdni a bola velki hodne babatko spinkala stale neplakala vobec.Ak bude sibal maly ako sa teraz prejavuje si uzijeme 😂😂😂

anemone123
21. aug 2018

@malinajahoda uz som si myslela, ze okrem mojho maleho take deti neexistuju. Ked bol babatko vkuse plakal, poznali nas vsetky predavacky vo vsetkych obchodoch, lebo sme vecne chodili s placom. U doktorky na poradni takisto vsetky poradne prereval. Raz mi jedna pani na urade povedala, ze keby jej sestra nemala podobne uplakane dieta, tak si mysli, ze ho tyrame. Maly bude mat tri roky a nervak je to neskutocny, vsetko si vynucuje krikom a placom, posledne tyzdne je dokonca este viac podrazdeny ako normalne, a to som si myslela, ze uz to horsie byt nemoze. Najnovsie odmieta aj otca, babku, dedka, chce len mna a uz som z neho niekedy taaaaak unavena, ze odratavam dni, kedy pojde do skolky 🙂

beuss
21. aug 2018

@anemone123 nas tiez presne strasny nervak, az sa niekedy cudujem, ze tak malo babo a tak nervači.. velmi si ma nepovzbudila, ze ma 3 a stale je taky😂

anemone123
21. aug 2018

@beuss nie, vobec nijako sa to nezlepsilo 😂. Aj ked trochu lepsie to bolo ked sa naucil rozpravat, lebo uz som aspon vedela, preco place. Ale zase maly je taka povaha po tatovi, ten sa vie tiez pekne nasr*t, ked ho niekto vytoci, ale tak zase on sa uz vie ovladat, to uz fakt musi byt mega nastvany, aby vybuchol

elizita
21. aug 2018

Aj moja bola taka zdivena v bruchu.. potom ked sa na chvilku prestala hybat tak som uz jastrila co sa deje 🙂 a zdivena je doteraz, ako babatko toho cez den moc teda nenaspala...

beuss
21. aug 2018

@anemone123 tak u nas je to tak, ze ja som straaasny nervak, mna vsetko hnet vytoci 😁 a naopak partner je neskutocny klidas.. modlila som sa nech ma povahu ponom a moj chcel aby sa podobal na mna zase 😊 mame to presne naopak: povaha po mne a je to cely tato 😂 co narobis 😂

anemone123
21. aug 2018

@beuss najlepsie je, ked muz nervaci kvoli tomu, ze maly nervaci 😂. Vtedy sa na nich smejem, lebo su ako cez kopirak

beuss
21. aug 2018

@anemone123 😂😂😂😂😂 tak to si viem predstavit 😂😂😂😂😂 u nas sa aktualne hra s hrackou, žužle ju a akonahla mu vypadne hystericky zachvat 😂

anemone123
21. aug 2018

@beuss 😂 pozname... a to je este len babatko... u nas aktualne: maly sa hra s takymi figurkami zvieratiek, vylozil si ich na stol a jedno mu nechcelo drzat, tak spustil krik na celu ulicu, ze maminkaaaaa, konik nechce staaaaaat!!!! a treskol ho o zem. No zabava je s tymito nervakmi krpatymi

malinajahoda
21. aug 2018

@beuss je to podarené 🙂. Niekedy sa aj stane, že mi v obchode za spinká, takže vtedy som bez stresu. Cez deň spinká také 2hod a chvalabohu v noci v kuse takých 9-10hod. Tiež len vodičku cucne a inak šípková Ruženka 🙂. Tak potom cez deň nám ukážu zač je toho loket 🙂.

malinajahoda
21. aug 2018

@anemone123 Som sa aj zasmiala 🙂. Aj nás po obchodoch poznajú, že škriekame 🙂. A ísť s malinkou na úrad? Vylúčené! To by som nevybavila nič. Varovať ju vtedy musí manžel alebo moja mamina. A keď otvorím v tomto horku dokorán okná a malinká mi začne vrieskať, samozrejme bez sĺz, tak ak náhodou ide niekto okolo nášho domu, tak si asi myslí, že Boh vie čo jej robím 🙂.

malinajahoda
21. aug 2018

@beuss
@anemone123
Aj moja malá tak nervačí - dám jej cumel do pusy, samozrejme si ho vytiahne a potom začne vrieskať, že chce mať v puse cumel a prečo ho tam nemá 🙂. Normálne si sadnem a smejem sa 🙂. A stále to isté dookola.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre