Zostala som tehotná sama, čo ďalej?

budem_sama
7. aug 2019

Dobry vecer,
Som v 15 tt a priatel ma nechal vobec neviem co dalej dieta chcel, tesil sa doteraz. Mam uz jedno 10 rocne dieta na svet pride druhe a ja neviem ci to vsetko zvladne utiahnut sama. Zeny ktore ste zostali same s 2 detmi odkazane uplne len na seba ako ste to zvladli? Da sa to vobec? Som zufala 😏

11mirka22
7. aug 2019

@budem_saa zaregistrovala som tu jednu ženu, ktorá sa tiež ocitla v podobnej situácii, tak ju označim. Možno o ti poradí. @krespapulu

lindusss2016
7. aug 2019

@budem_sama nvm, ci su obe deti od jedneho otca, ale predsa na kazde musis dostavat vyzivne. Nepises nic viac o svojej situacii, ake mas byvanie, ci svoje/podnajom, kde prscujes, ci budes moct tuto pracu vykonavat v podstste az do porodu, aku matersku mozes ockavst. Rodicak ma byt vyssi, tak mozno by si to s vyzivnym dala za priaznivych podmienok. Ak nie, tak jasle a praca, kazda situacia ma riesenie, urcite to zvladnes. 10 rocne ti uz moze co to aj pomoct

juma2
8. aug 2019

@budem_sama A koľko máš vlastne rokov? Kde bývate? Pracuješ? Prečo ťa nechal keď sa tešil? Máš rodinu?

budem_sama
autor
8. aug 2019

Mam 29 a nepracujem chodim na vysku, byvam v prenajme.Na prve dieta dostavam vyzivne minimum 30 eur. Preco ma opustil lebo volal inej a ja som mu to povedal ze o tom viem. Nerobila som scenny nic podobne... Len som mu povedala ze som sklamana ze som si myslela ze to bude ine ked cakam dieta a nie ze toto urobi?V minulosti ma uz podviedol.A v podstate na skou mozem zabudnut ked zostanem sama zamestnat sa teraz nemozem som na rizikovom 😏

juma2
8. aug 2019

@budem_sama Aj tak stále nechápem prečo ťa opustil, tak požiadaj o zvýšenie výživného a vráť sa k rodičom.

budem_sama
autor
8. aug 2019

Opustil ma lebo sa urazil.No nemala by som byt ja ta urazena? On si vyvolava kade tade a ja som zostala za hlupanu lebo som mu pozrela do mobilu ja ani neviem co ma to tak napadlo. K rodicom nemozem ist a zvysit vyzivne o tom pochybujem mne len stat plati nahradne.

juma2
8. aug 2019

@budem_sama A kde je akože otec prvého dieťaťa? On neplatí? Mala by si byť urazená, ale nemala si mu ani pozerať do mobilu, bože na čo ti je taký chlap? Radšej sama ako s takým, prečo nemôžeš k rodičom?

budem_sama
autor
8. aug 2019

Momentalne to kde je otec prveho dietata ani neviem o dieta nema ziaden zaujem.... Bojim sa toho ze to nezvladnem sama ze nebudem moct dat mojim detom vseetko,preto nechcem byt sama a lubim ho. Ako sa moze tak urazit jeden dospely chlap? Zatal sa a vobec nic neodpise, nezdviha. K rodicom nemozem preto ze sa vobec nekontaktujeme 🙄 nepredychali moje prve dieta bola som mlada a podla nich som si znicila zivot no tak to nie je ale proste viem ze s nimi pocitat nemozem

bsp39
8. aug 2019

@budem_sama podľa mňa majú rodičia pravdu. Vnúča by im iste nevadilo, ale nepracuješ a 10 rokov študuješ VŠ? Teraz čakáš dieťa s nezodpovedným chlapom, čo ťa asi aj podvádza, to nie je skazený život? Možno by si mala predsa len ísť s prosíkom za rodičmi, vnúčatká ich obmäkčia, možno sú už krivdy z minulosti zabudnuté. Sama s dvomi deťmi to budeš mať ťažké. O takého partnera nestoj, nič dobré ťa s nim nečaká.

1gabriela13
8. aug 2019

@budem_sama obrat sa na rodičov. Lebo byť bez peňazí na 2 deti, bez partnera, bez pomoci... Musíš si nájsť cestu s5 k rodičom, inú možnosť nemáš. A na toho magora zabudni

nikusiak9
8. aug 2019

@budem_sama no uz urcite by som ho kontaktovala ked na podviedol a podvadza stale. By som sa s nim vobec nebvaila bez ohladu na to ze s nim cakam dieta. Evisentne nu na tebe a dietati nezalezi ked ta podvadza

budem_sama
autor
8. aug 2019

Nestudujem 10 rokov vysku ked som zostala tehotna skoncila som len s vyucnym listom. Ked nastupilo prve dieta do skolky externe som si dokoncila maturitu, potom som isla na pomaturitne studium a teraz som v 2 rocniku na vyske. Bol to moj sen, ciel.Nie som nejaka nezodpovedna len som si vybrala tu tazsiu cestu na ktorej som stretla jeho, on je normalny ma dobru pracu vsetko len asi chcel mat zivot so mnou ale aj inymi

stanulienkat
8. aug 2019

Je sice neskoro,no preco si sa nepoucila z prveho vztahu? Ochrana nebola? Urobit si dieta s nezodpovednym chlapom,co ta podvadzal. Ty nepotrebujes studovat vysoku skolu,ty potrebujes zdravy rozum. Sorry,ale nedalo mi . Raz sa to moze zene stat,ale opakovane?

kubkovamama
8. aug 2019

@budem_sama neboj nič, zvládneš to aj sama. Bude to veľmi ťažké, ale XY žien to zvládlo. Žiadaj výživné na dieťa, seba a tiež musí uhradiť opodstatnené výdavky súvisiace s tehotenstvom a pôrodom, tak odkladaj všetky bločky. Ja by som išla na sociálku, predvolaju si ho (iba ak bude ochotný, nemôže ho nikto nútiť), povedia mu pár teplých slov a možno sa situácia zmení. Do pôrodu sa ešte odrazí, ale neviem ci je dobre rátať s takým chlapom v budúcnosti. Ja som ostala sama s dvomi, 10r a 1r, výživné neplatil, zvládla som sa behom roka odpichnut, robiť popri rodičáku, z domu. Veľmi mi ale pomohlo okolie, s rodinou mam dobre vzťahy. Skus ísť týmto smerom, trochu sa s nimi skontaktovať, si dospelá a rozumná žena, mat dieťa "skoro" je co vlastne? Nenechaj sa prevalcovat myšlienkami. Drzim palce

evica01
8. aug 2019

No co s tebou, dievcatko. Skoda ta. Taka sikovna baba a tak zufala.
Ja si myslim, ze otec dietata zacne komunikovat. Chlap je slaby clanok. Musi to predychat. Peniaze ti bude platit.
Treba kontaktovat aj jeho rodicov. Moze sa stat, ze sa dozvies o sebe rozne veci. Napr. ze si naschval s nim ostala tehotna aby si si ho udrzala a pod 🤪😁 Nech je dovod akykolvek, babatko pride na svet tak ci tak.
Neboj sa, dobre bude vsetko.

anna_maria1
8. aug 2019

@budem_sama vies ako sa hovori, vsetko sa da zvladnut, ked sa chce. Ak mas dobru rodinu, ktora ti pomoze, tak to zvladnes. Mnohe zeny sa v takejto situaci ocitli a ziju. Budes sa musiet isto uskromnit ale istotne by som sa nevzdavala dietatka!

twoplusfive
8. aug 2019

@budem_sama Ahoj, ja som zostala sama na tri deti. A teraz som tehotná.

eliska13
8. aug 2019

@budem_sama za tých 10 r si sa nepokúšala udobriť s rodičmi?

budem_sama
autor
8. aug 2019

Zasa nebolo to ze som sa nepouvila z predosleho vztahu.... Som s nim 8 rokov preto sme nemali skor dieta viem co je to sama zostat s dietatom a posledne 2 roky bolo vsetko v poriadku zdalo sa ze nepodvadza ze sa asi poucil a vazne chce budovat rodinu a zit normalny zivot.

budem_sama
autor
8. aug 2019

@twoplusfive tak mas to asi tazsie ako ja ako to vlastne zvladas ty?

twoplusfive
8. aug 2019

@budem_sama v pohode peniaze mám, deti sú kľudne keď si chcem oddýchnuť tak sa najstarší sa postarajú o malú. Nič čo by žena nezvládla. Ak máš nijaké otázky kľudne sa pýtaj.

budem_sama
autor
8. aug 2019

@twoplusfive ak sa mozem opytat odkial mas penieze lebo rodicak, materska asi nic moc.... A ako stre mas deti?

twoplusfive
8. aug 2019

@budem_sama Deti majú dvojičky 6 a malá bude mať 3

nika3136
8. aug 2019

@budem_sama
Čiže na prvé dieťa nedostávaš výživné? Nemôžeš to riešiť cez nejaký súd, aby ti platiť štát? (Myslím, že tak sa to dá). Nemôžeš predsa zostať s dvomi deťmi, keď budeš dostávať rodičovský smiešnych 220€

budem_sama
autor
8. aug 2019

@nika3136 dostavam na 1 dieta 30 eur nahradne vyzivne co mi plati stat

nika3136
8. aug 2019

@budem_sama 🤦🤦🤦 30€.... Hanba bože

kaki3
8. aug 2019

To ale ako nechapem, preco si neriesila uz to 1 dieta, aby dostavalo adekvatne vyzivne a nie tu almuznu. Ono tazko povedat, mozno sa to medzi vami aj utrasie, no otazne je, ci by ti vydrzal byt verny. Rodicov by som ale aj napriek tomu kontaktovala, predsa len si ich dieta

evica01
8. aug 2019

30€ to je hrozne. To je hanba.
Tvoj chlap strka hlavu do piesku. Nuz aj to je postoj. Bud trpezliva. Nevyhanaj ho, neukoncuj to s nim. Moze sa toho chytit.
Prvorada je skola teraz. Mas cas este cca pol roka. Ani si nepripusaj, ze sa otec neozve. Ozve. Este aby nebol na materskej a ty v skole. 😁

budem_sama
autor
8. aug 2019

@evica01 ja som ho nevyhnala sam sa pozberal a odysiel. No ale ako reagovat ked sa ozve o mesiac alebo neskor??? Prijat ho ako keby nic ideme dalej? Potom ked sa mu nieco nezapaci popripade sa zasa nieco dozviem bude prichadzat a odchadzat stale?

eliska13
8. aug 2019

@budem_sama nechaj ho vychladnúť zatiaľ nič nerieš.Bud sa spamätá, že má zodpovednosť veď vie v akej si situácii, alebo nestojí za nic

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre