Zuby múdrosti. Bolí to viac ako kopance

dianga
16. júl 2007

☹ okrem maleho chrustika mi zacala rast vlavo dole osmicka a boli to viac ako kopance...

petruci6
6. feb 2010

zasa ste otvorili temu aktualnu pre mna,ja mam dolne 2 osmicky a uz tyzden ma boli prava,mam zapalene dasno okolo,vsetky tu pisete,ze si ich davate vytrhnut,ale toho sa bojim ako cert kriza,vonku su oba cele,len sa mi obcas,tak raz do roka zapali okolie dasna a boli to jak hovado,ale po tyzdni to prejde aj same,dufam,ze nebudem musiet ist na trhanie 😝

petruci6
6. feb 2010

laura aj mne odstranovali pred 4 rokmi dasno a viem co prezivas,kazde 4 hod som si davala sumivy Panadol extra rapide alebo ako sa volal neviem co to bolo,ten najsilnejsi a potom bolo chvilu dobre,po 4 hod zasa,no nazvidim ti,ale prejde to a bude lepsie 😉

zzuzullka
6. feb 2010

ahojte, mne začala rásť osmička vpravo hore pred rokom a zubárka zistila, že ratie už pokazená, takže keď vyrastie tak mi ju vytrhne, lebo by sa tam ani nedostala aby mi ju zablombovala... a doteraz som mala kľud a tento týždeň začala pekne bolieť, tak som išla zubárke a tá mi ju vytrhla, vôbec som to ani necítila, trvalo to pár sekúnd a mám už kľud...som myslela, že to vydrží a dám si ju vytrhnúť až po pôrode, ale som rada, že už to mám za sebou a už ma nemôže prekvapiť že by začala bolieť 😀

lauraaaaaa
8. feb 2010

dnes som bola na čistení dasna,a myslela som ze sa ku koncu rozplačem.bolelo to ako svina.a myslienka ze by tan injekciou mala ist ma desi.no čistila to bez nej a dobre zatlačila na otor.ranu.mám si to vytláčat do strán aby nezarástol zub naspat.no neviem si predstavit aby som si bolest sposobovala...kym som si vybrala coxtral ,co mi az teraz, vypísala na to,som myslela ze zomriem od bolesti.odstramovat začala este stredu.no poviem ze hádam vytrhnutie ma menej bolestivé následky ako pockat kym vyjde a...

kaciatko81
8. feb 2010

laura, mne sekali vsetky osmicky naraz a dostala som potom zapal... chodila som kazdy den na cistenie tou striekackou ako pises... mne pomahalo vyplachovanie repikom a spray florsalmin... po kazdom jedle, piti, umyt zuby (mala som detsku zubnu kefku) a poriadne vyplachnut a nastriekat... ale mala som k tomu aj antibiotika...

jewel
9. feb 2010

tak uz teda aj ja patrim ku vam...problemy s osmickami...dve mam uz v podstate vonku len sa mi stale zapaluju dasna dookola tym padom sa mi neda jest a potom som nevrla :D neviem co robit....trhania sa bojim najma po precitani tych zazitkov...a hlavne vnedelu odchadzam do skoly 200km od mojej zubarky...neviem si predstavit ze by som na prednasky mala chodit s opuchnutymi licami a nadopovana liekmi a hlavne v pripade akejkolvek komplikacie bezat naspat domov....to by teda bolo :( zatial pouzivam herbadent dufam ze zapal ustupi a prezijem bez zakrokov cely tento semester....

domeli
10. feb 2010

jewel, ak mas doveru k zubarke, daj si ich radsej von (teda aspon jednu, tu bolestivejsiu, ak sa to da vobec rozlisit). Ja som tak odisla 450km od mojho zubara, no musela som tu, kde teraz byvam, navstivit ineho - nedalo sa to zniest a to ani nebola osmicka, ale pokazena sestka. Mne ho vtedy iba vyvrtala, nech vytecie hnis a dala mi dalacin prave kvoli zapalenym dasnam. Aj tak ale musel vonku pri najblizsej navsteve doma... Drzim prsty.

jewel
10. feb 2010

problem je ze naposledy ked som mala problem so zubami a bola som v skole ziaden zubar ma nechcel anilen vysetrit...proste som obehala cele mesto a kazdy ma odmietol ze nie som u nich prihlasena atd...darmo som hovorila ze je to akutne a nemozem ani jest....proste ich to nezaujimalo....no a ak si to mam teraz dat vytrhnut...neviem...bud by som musela vynechat skolu a ostat doma alebo odist a dufat ze sa nic nezapali ani nic podobne...ale skusila som recept :D rozdrveny acilpirin s kvapkou vody....skvelo mi to zabralo...teda neviem ci len potlacilo bolest alebo aj kus lieci ale hlavne ze mozem schuti jest...no urcite ma to trhanie neminie :( drzim vam vsetkym palce

aanjelikk
4. mar 2010

ha ha vcera mi na Račku vytrhli dve 8..na pravej strane ..sla som tam sama nebala som sa nejak strasne..no mam lice ako keby som dostala kopacku do xichtu 🙂 boli to ... som hladna a podrazdena..vela stastia...na druhej strane si to urcite urobit uz nedam!!! som skalopevne presvedcena, ze aj keby mi zhnili ...je to lepsie ako prezit vytahovanie oboch naraz na druhej strane =)

lauraaaaaa
23. apr 2010

ano bála a aj sa bojím vytrhnutia ,takze som počkala,no mnerepík nepomohol alebo slabá koncentrácia bola,tak len cordizol. a potomto potyzdnoch preslo bez biotík.

strapanik
29. apr 2010

Ja uz mam tiez jednu osmicku vonku a nemala som s extrakciou ziadny problem, vytrhol mi je moj obvodny zubar, vysla von hladko, nemala som ani velke bolesti po ustupeni ucinku injekcie, stacil mi poobede jeden Ibalgin. Este mi musi vytrhnut dalsie 2 osmicky, ale dohodli sme sa, ze az po porode a najlepsie aj po ukonceni kojenia.

jalao
12. máj 2010

Ahojte dievčatá, dnes som sa jednej osmičky zbavila, ako dlho ma to bude bolieť? Toto je život....pol roka ma bolelo, kým vyrástli, teraz ma to bolí, ked som o ňu prišla 😠 😠 Teraz vidím, že som v kategorii tehotenstvo, ale tu som tú tému našla....

grenadinka
21. okt 2010

kocky bola som u zubarky a naznacila mi ze za rok ked pridem na preventivku, tak vytrhne osmicku. 🙄
osmicky su teda zuby mudrosti? 🤐
je mozne ze ma nebolel ked rastol?

baja48
2. júl 2011

tiez som bola na extrakcii osmicky,operacia trvala 1O minut z toho mi 5 minut vyberali zub,nebolelo to len som pocua zvuky a citila tlak,pocas operacie ma lekarka stale informovala o tom co ide robit,bolo to v pohode, teraz som 2 dni po operacii ,neboleli to vobec ale mam to opuchnute davam si stale ladove obklady, som len na kasovitej strave,pred operaciou som tyzden brala antibiotika a este aj beriem,takze dost mi pomahaju,dali mi este ustnu vodu crosodyl,ktorou si vyplachujem usta 2x denne. akurat ze nemozem stlacit celust lebo mam tam opuch ale v pohode :P

marikac
7. júl 2011

bohuzial som musela zabludit do tejto temy, rastu mi naraz 2 8čky a uz sa to pomaly neda vydrzat. Viem,co ma caka,ale do pondelka musim nejako vydrzat. Nepoznate nejake babske,domace recepty,co by zmiernili tu bolest? resp. nejaky vyplach? zda sa mi,ze mi to uz aj hnisa.....vyplachovat corsodylom sa ma iba 2 krat denne,a to uz mam za sebou ☹

drzubok
7. júl 2011

@marikac pokial mozes otv.usta a nie je teplota zajdi niekde na pohotovost daju ti tam dren do toho aby to mohlo odtekat

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre