Zuby múdrosti. Bolí to viac ako kopance

dianga
16. júl 2007

☹ okrem maleho chrustika mi zacala rast vlavo dole osmicka a boli to viac ako kopance...

hellosona
16. júl 2007

mne zub mudrosti uz rastie na etapy 2 roky... a predvcerom zacal novu etapu 😵 mam pocit, ze uz nema miesto 😒 , ale robit si to dam az po porode... a tiez je vlavo dole.

megie
17. júl 2007

ja som si min. rok nechala vytrhnúť 2 osmičky hore a teraz ma zas bolia a rastú tie dole. Ak sa to bude dať vydržať, tak si to dám tiež spraviť až po pôrode...teraz by mi asi nedal inekciu. Myslíte, že by mi to mohol potrieť aspon takou vodičkou aby mi trocha ďasno strplo? Min. rok som z toho ked mi rástli mala strašné bolesti hlavy (a samozrejme, že ma boleli aj dasná), tak dúfam, že to teraz nebude také hrozné. Zatial ma to bolí na etapy tak trochu... 😒

hellosona
17. júl 2007

megie, tu vodicku nepoznam, ale myslim, ze ked tam nie je vyslovene napisane, ze v obdobi tehotenstva sa to nesmie, tak potretie by nemalo uskodit.

easly
17. júl 2007

ahojteee, tak mne rastu 2 zuby mudrosti,malicky ma 3 mesiace....bolela ma zatial len jedna strana ale neviem co mam robit vraj musia ist von ☹

megie
17. júl 2007

hellosona, ale ja som mala na mysli takú tekutinu, čo má zubár, to sa nedá kúpiť, lebo kedysi dávno, ked mi trhal mliečne, tak mi to takým potrel, nedával mi injekciu. Ale teraz čo mi trhal tie 8čky, tak to je fuška a napichal ma, lenže teraz sa obávam, že by mi nemohol nič také pichnúť, vieš..

easly, mali by ísť von, lebo ak máš málo miesta v ústach,t ak ti pokrivia ostatné zuby a navyše sa strašne rýchlo kazia... Sú asi také zbytočné ako slepé črevo.. 😉

expertka8
31. júl 2007

...baby..na selektovanie bolesti dasna je dobra "vodicka" zo zeleneho caju..malinka flasticka stoji cca 180,-SKK...ale odporucam navstivit co najskor stomatologa...zapal okostice sposobeny /aj/ odkladom bolestivyx osmiciek nie je nic prijemne...v tom pripade nezaberaju ani anestetika 😖
..prave som tyzden po cerstvej extrakcii 8...a dufam..ze tak skoro sa na operacnom stole opat neobjavim 😒

bilka
8. aug 2007

ahojte kocky
mne sa na bolest dasna a vobec na mnoho problemov v puse osvedcila salviova tinktura potierat alebo vyplachovat. v lekarni ju predavaju aj pod nazvom florsalmin. aj salviovy caj na vyplachovanie posluzi.

osmicky su pekne potvory, robia len same problemy 😠 ja som ako teenagerka nosila fixny aparat 2 roky, nemala som prerezanu ani jednu osmicku, moja dr to vtedy vobec neriesila a mne sa sice zuby krasne narovnali ale ked sa mi zacali na svet hlasit osmicky, zrazu nemali kam vyrast, lebo mam mensiu celust a sanku a tak mi, ako pisala megie, svojim tlakom zacali krivit tie ostatne. robili mi rtg snimky a vyzera to zle mam ich zakliesnene dole pod sedmickami a nemaju sancu vyrast. 😖 caka ma teraz na jesen operacne odstranenie vsetkych styroch, ale bude sa to robit postupne. nemam predstavu co ma caka. ale tusim ze nic prijemne...
expertka8 chcem ta poprosit kedze ty mas cerstvu skusenost, nenapisala by si mi par riadkov a nepodelila sa so mnou s tvojim zazitkom z operacneho stola. a kludne na rovinu, viem ze to nebude prechadzka ruzovym sadom, aspon budem vediet na co sa mam pripravit. diky moc. 😉

sonulik1
9. aug 2007

bilka veru nemas sa na co tesit ale nechcem ta strasit - budu ti to vyberat chirurgicky kedze ich mas zakliesnene v dasne /som ten isty pripad/ ale samozrejme poriadne to umrtvia - samotny zakrok nie je taky hrozny. jasne ze je to neprijemne ked ti zakryju celu hlavu ale bolest necitis - neprijemne citis len tlak, horsie pre mna bolo skor to hojenie po tom, urcite to bude chciet par ibuprofenov, ale hlavne najlepsie asi nic nejest - aj ked sa snazis jest na druhej strane, velmi lahko sa ti tam dostanu zvysky jedla a treba to potom cistit a cistit a cistit. casto potom vznika aj zapal ktory treba preliecit antibiotikami ale to moze aj nemusi. Neviem ci ti to budu robit po jednom al. po dvoch - ak po jednom, daj si radsej najprv horne - idu lahsie a je s nimi menej problemov. keby si mala nejake otazky kludne napis do IP.

bilka
9. aug 2007

sonulik 1, velmi pekne dakujem za informacie 🙂 , si zlata. super ze ty uz to mas uspesne za sebou a osmicky su fuc. ja mam vsetky styri uplne nanic posadene a chcu mi ich vyberat pekne postupne po jednej, co mne pripada dost zdlhave navyse sa obavam ze ked uz budem vediet o co kraca, budem mat mensiu a mensiu chut podstupit dalsie zakroky, ale zrejme vedia preco to tak robia. no prezili ini tak prezijem dufam aj ja. este by som sa ta chcela opytat kolko dni si asi bola "vyradena zo zivota", ako dlho to bolelo. treba na to aj PN?

sonulik1
13. aug 2007

poslala som ti IP

lyzenka
13. aug 2007

juuuj,
nic prijemneeee......teda, este ma to vlastne asi caka...lebo zatial ziadne zuby mudrosti nemam.....a zevraj niektorym ani nenarastu.......kiezby som to bola ja... 😉

petruci6
13. aug 2007

no aktualna tema pre mna, ja mam 2 a oba su dole,tiez mi rastu na etapy a to tak,ze raz za pol roka zacne boliet jeden alebo druhy na striedacku,uz mi asi 2x rozrezavali dasno kvoli tomu,ale bojim sa ich dat vytrhnut,neppoznam dobreho dr co by to spravil kvalitne a hlavne nikdy na to neni cas,tak to tyzden isti panaadol a potom je pokoj 😝

expertka8
13. aug 2007

...bilka...vazne si to xces detailne "hypoteticky" vyxutnat??? 😅 😀 ...taaaaaakze....roman s nazvom "extrakcia" 😀
...v utorok som bola u svojej stomatologicky..u ktorej som sa stazovala na dlhodobejsie bolesti zadnej 8....ked mi moja zubarka oznamila..ze na "toto si netrufa"...
...na druhy den som bola na rtg nestastneho zuba....a ako laik...som po vzhliadnuti snimku zacala tusit..ze este len zazijem paradne vzruso 😅 ...nasledne som sa bola objednat v nemocnici...na moje velke prekvapenie...ma stomatolog postavil pred "bleskovu dilemu"...v zneni...bud mi extrakciu vykona hned alebo o 2 mesiace... 😲 no kto by sa trapil este 2 mesiace???...priznam sa..ze netrpim masoxystickymi sklonmi...a tak som sa rozhodla pre sokovu terapiu 😅
...a uz to islo....prixod na operacnu salu....1. injekcia...2.injekcia...pacenie...pilenie...tahanie...a nakoniec zasivanie "kratera"...o tyzden vyberanie stehov...medzitym vyplaxovanie repikom...harmancekom..kasovita strava...studene obklady........
..nic prijemne...ale ked ma clovek bolesti....je vam uz vsetko jedno.... 😅

...tahaniu zdar 😀

bilka
14. aug 2007

expertka8 , musim uznat pekne si to napisala. 😉 dakujem ti za tvoj opis toho neradostneho zakroku, bolo to strucne, jasne, vystizne, zbytocne neprikraslene ale zaroven nie brutalne, ze by som sa poskladala a odmietla tam ist... 😀 hoci slova pacenie, pilenie, tahanie vyvolavaju rozne pocity, pripominaju mi skor stavbarske prace... este ze budu dve injekcie. hmmm, anesteza je velky vynalez. v tvojom pripade mozno aj bolo dobre ze si sa k extrakcii dostala tak necakane, proste prisla si nic netusiac za doktorom a hned si skoncila na operacnom stole. sice je to riadny moment zaskocenia, ale mozno lepsie ist do toho takto po hlave bez zbytocneho rozmyslania, ze ake to bude a podobne /ako to teraz ja riesim/, clovek kym sa stihne spamatat co sa deje tak ma aj po tom. ja nastastie az take bolesti nemam, ozyva sa to na etapy a ta bolest je znesitelna, len je problem ze mi osmicky nemaju kam narast a tlakom krivia moj kedysi strojcekom napraveny chrup a to co ma stve najviac je, ze po celej tej torture = 4x extrakcia ma caka zase fixny aparat na zuby hore aj dole minimalne na dva roky. ked si pomyslim ze som strojcekovanie na dva roky uz raz podstupovala na strednej skole, stalo to vela peniazkov a efekt nikde kvoli osmickam... ach skoda reci, len ma udivuje ze doktorka co mi strojcek robila nemyslela dopredu na tieto veci, nasadila mi strojcek bez toho ze by sa zaujimala ako a kde mam posadene osmicky. dufam ze na druhy pokus sa zadari a dopracujem sa k peknym zubkom. 😀

kaciatko81
14. aug 2007

ahojte, teda expertka opisala si to dobre, az ma presla vsetka tyzdne zbierana odvaha... mne musia dat asi tiez vsetky von, zatial sa vyjadrila len moja zubarka, na konzultaciu k chirurgovi sa chystam. nejake my tlacia do 7 (takze by casom znicili aj tie) a nejaka ma vraj koren omotany okolo kosti. vraj je lepsie dat to prec pred tehu... asi mam tiez masochisticke sklony lebo keby bolo na mne pojdu vsetky 4 naraz, ale vraj sa da len dva a dva... a toho sa bojim, ze po prvych dvoch na tie dalsie nebudem mat odvahu... som odhodlana mat ich do vianoc vsetky prec, uvidime ako dlho mi to vydrzi 😔

bilka
14. aug 2007

no kaciatko81 ahoj 🙂 , zda sa ze mame podobny osud aspon co sa zubov tyka. ja mam tiez do konca roka prist o vsetky styri osminy a rovnako aj moje smele uvahy ze ved co , asi mi to vyberu naraz a v celkovej narkoze, schladili doktori raz dva s tym, ze take jednoduche to nebude. ze pojdeme na to postupne a v lokalke. dokonca mi dali vsetky terminy s 3tyzdnovymi prestavkami rovno za sebou. takze 17.10. zacinam maraton s nazvom "zbavujem sa zubov mudrosti na etapy". ☹ takze s tebou plne sucitim,lebo prezivam podobne chvilky, drzim ti palce a zaroven zelam vela odvahy. este si teda nebola na konzultacii? ja uz hej. mne to budu robit na stomatoklinike na heydukovej, pocula som na nich dobre referencie, chodim tam aj ku ortodontke a vidia sa mi byt sikovni profesionali. stomatochirurg na mna posobil ako velmi fajn clovek s ludskym pristupom a zmyslom pre humor, co mi velmi dobre padlo, ked uz mi budu vysekavat kost, je prijemnejsie mat pri tom sympataka doktora. hovoril ze jednu osmicku mam uplne zle zakliesnenu,tam bude musiet sekat a zacne s nou ako s prvou.
kde planujes prist o osmicky ty? ked sa odhodlas ist do toho, daj vediet. 😉 spolocne to zvladneme 😉

kaciatko81
14. aug 2007

no ja ked som bola naposledy u zubarky a robila mi rtg tak som mala asi mesiac do svadby. vtedy povedala, ze ma k nemu neposle hned lebo, ze by mi hned dal termin a to by som si pokazila svadbu... 15.9. odlietame na dovolenku, takze medzi svadbou a dovolenkou som to tiez nechcela... ale zaciatkom septembra chcem ist na tu konzultaciu a hned si dohodnut terminy. ked to nepojde vsetko naraz (co vraj nie) tak snad aspon dva a dva a na vianoce dufam budu vsetky fuc...ja idem na racianske myto, mam tam aj zubarku. tento chirurg tahal manzelovi sedmicku aj osmicku (osmicka mu rozdrvila sedmicku), mal antibiotika (mal uz zapal), ale vraj ani nevedel za par minut isiel domov. teraz som hrdina, ale rano pred tym budem vyklepana, ze tam sama asi ani neodidem...

bilka
14. aug 2007

ved manzel ta odprevadi, ked uz to doverne pozna 😉 dobre si urobila, ze si si uzila svadbu a uzijes si aj dovolenku, pokial to neboli, tak sa to da odlozit. ved osmicky neutecu, pride aj na nich rad. ja uz to odkladat nechcem, lebo cim dalej, tym viac mi to krivi ostatne zuby a o to dlhsie a tazsie bude ich napravanie so strojcekom. a ako mi slonik1 pisala na jesen, ked je chladnejsie je to vhodnejsie robit, aspon sa to bude lepsie hojit. raz som bola na tom racku v novostavbe na rtg zubov a vyzeralo to tam celkom pekne.

kaciatko81
14. aug 2007

no len aby ma tam nakoniec nemusel nasilne odviest 😀 😖
mna to tiez bolieva a cim dalej tym viac a hlavne, ak by sme zacali skusat babo a neboli by vonku... ja som tiez pocula, ze v lete to nie je dobre, preto som sa s tym ani neponahlala

roasha
7. okt 2007

xixi,tak si predstavte,ze mne ziadne zuby mudrosti nenarastli. 😀 mne stomatolog povedal,ze narastu len ludom,co ich nutne potrebuju. 😀 😀 😀

weroni
7. okt 2007

No baby, mne mali v decembri tahat spodne dve osmicky lebo snimok prezradil ze mi budu tak tlacit na sedmicky ze ked sa nevytrhnu budu musiet ist von neskor aj so sedmickami. Horna lava sa chvalabohu zaradila normalne a prava sa zaraduje sice tiez normalne ale uz vyse roka. Spolutrpitelkam na ktore pride "stastny tyzden intenzivneho prerezavania sa" radim HERBADENT, salviu a este jeden taky roztok co sa da kupit v lekarni - neviem ako sa to vola.
No a moj decembrovy termin toho hnusneho zakroku sa zrejme odlozi na "neviemkedy" kedze som sa dozvedela ze pocas tehotenstva sa zuby nemaju trhat.
EXPERTKA: Inac, dve kamosky ktorym vyberali tie osmicky tak ako tebe - a ako ich zrejme budu vyberat aj mne - este spod dasna - mi to opisali tak horibilne ze som sa rozhodla dat si to spravit v uplnej narkoze. No uvidime 😉

lucka0122
7. okt 2007

ja mam 4 zuby mudrosti asi uz 5 rokov.....ale teraz ma zacali boliet tak dva uz isli von a to som nevedela ze som tehotna.dufam ze to nevadi.....

betka1
7. okt 2007

ja pravdepodobne nemam osmicky ani zalozene, cize mi nikdy nenarastu. O jednej to viem urcite z rontgenu a ostatnych troch v to dufam. Ale nechcem provokovat 🤐

roasha
7. okt 2007

betka1 neboj sa,mozno ti uz ani nenarastu,ved ani mne nenarastli,a uz som stara paaaaka.

elinka27
4. júl 2009

mne sa dolny tlaci uz od novembra a strasne to boli 😖

narciska77
6. júl 2009

🙂 Super téma ,tééda. 😉 Tak mna to vsetko čaka v stredu o 11.00 som objednana k zubárovi.Ste ma teda potesili, tym páčenie..pílenie... sa normalne asi po...... 😉 A koncom mesiaca ma čaka este jeden, tak to som zvedavá či sa potom este odhodlám. ☹

narciska77
8. júl 2009

Tak oznamujem ,ze to mám za sebou 🙂 . Des , hroza a katastrofa... ☹

danu
29. aug 2009

bobulka34 • Dnes o 14:39
ahojte mam sialene problemy s osmickou, prerezava sa mi dolna, uz je vidiet asi 3 roky, ale teraz rastie zasa kusok, mam ukrutne bolesti a zubarka to cistila. S druhou som mala problemy pred mesiacom. Je tiez vonku kusok, len sa zapalila. Ake mate skusenosti< Je dobre si to dat urobit, alebo radsej pockat pokym zub vyrastie, teda pokial sa bolest neopakuje 5 x do roka, lebo to by som sa zosalela.

titkovamiriam • 3d • Dnes o 14:41
vsak ich daj von -ja uz cakam ze vylezie este jedna a hned si ju dam von

domyyy • Dnes o 14:41
bobulka...vraj klincekovy olej je dobry a mne teraz povedala zubarka, ze mam cvicit s ustami strcit si prsty do ust a hybat s celustou, lebo sa ti moze stat, ze sa ti sanka nebude dat otvorit 🤐

misi33
12. jan 2010

ahojte.
predstavte si ja som uz davno po 30-ke a do vcera som zila s tym,ze nikdy nebudem mat 8 -ky
vcera som bola na RTG a nechcela som verit,ze je tam zrazu a tlaci sa mi von vlavo hore osmicka

boli ma vsetko dookola,dufam,ze to bude len o bolesti a nebude to mat katastroficky priebeh ☹

lauraaaaaa
6. feb 2010

ahojte no aj mne začala rást osmička ,najprv tak klído-pído...a potom začala boliet viac ,este som si srando robila ze mi roztiahne sánku,no na druhy den som na liekoch bola a musela ku zubárke,kt.skonstatovala ze je tam hnis,ten musí von a ze treba dasno narezat aby vedela vyjst.po narezani dasna so zasa zavitala ku nej a povedala ze treba dasno odstránit lebo to vyzerá ze je zub obaleny relat.zarastený dasnom a preto bolí.no to nebola taka bolest ako to,ked dasno osstránilia treti den uz nesem riadne čo si usta neviem otvorit viac nez na 1cm.bolí to ako svina a 1krab.novalginu som už zjedla.je to bolest akoby vám mandle vytrhli a ani jest ani prehltat ani riadne rozprávat.no ani zasit ranu nemohla s vysletlením ak zysie zase nebude mmaat zub miesto tak takto trpím a to este sama som na skoro ročnu dcerku ktorá by sa stále prechádzala.niekedy bolest poklaví inokedy je na zaplakanie.páá 😔 😅 😵 🤐

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre