Akčné slobodné maminy. Ako sa prestať konečne ľutovať a nakopnúť sa?

16. feb 2021

Ahojte. Sú tu nejaké akčné slobodné maminy? Ktoré aj keď ostali s dieťaťom samé tak si spolu užívajú život ? Ako to dávate ? Ako sa prestať konečne ľutovať a nakopnúť sa ?

tomika
16. feb 2021

Mne pomáhala práca.

mondolina
16. feb 2021

U mňa prišlo s rozvodom konečne uvoľnenie, žiadny muž žiaden problém 🙂. A to, že som ostala sama s malým mi neprišlo ako dôvod k ľutovaniu.

cookie29
16. feb 2021

A preco sa lutovat? Si predstav kolko tu je prispevkov od zien, ktorym partner nepomaha, eventualne nadava, alebo im hadze polena pod nohy. Akoze samozrejme ked je dobry partnersky vztah, to by chcel snad kazdy, ale kolko ich je takych, ze nefunkcnych, dokonca toxickych... to vazne byt radsej sama

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
leuchtturm
16. feb 2021

Je sakral rozdiel byt na vsetky problemy sama alebo s dalsou dospelou osobou v domacnosti. Ak mas male deti, vsetko je namahave. Kto nezazil, nevie. Ale to je len par rokov, deti vyrastu, budu sebestacnejsie a tebe ostane viac casu. A hlavne, nemusis sa trapit s nejakym chmulom v dome 😉

cookie29
16. feb 2021

@leuchtturm no hlavne pokial sa ten "chmulo" sprava ako nedorasteny rozmaznany pubertiak 🙂
ja som mozno extremista, ale radsej sama ako v zlej spolocnosti, ano je fest namahave, ked si na male dieta sama, ale je este horsie, ked niekto pridava starosti

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
16. feb 2021

@bambulienka25 a čo ty vieš aké mam ja problémy ? Si nejaká odvážna keď dokážeš povedať že máš vážnejšie problémy... neviem podľa čoho si toto zhodnotila 🙈🤦🏽‍♀️🤦🏽‍♀️🤦🏽‍♀️

autor
16. feb 2021

@leuchtturm áno presne preto sa pýtam slobodných mamičiek. Pretože tie čo slobodne matky neboli to nikdy nepochopia 😐

sante81
16. feb 2021

Ja ti rozumiem, som na 2 deti sama, výchova, práca, škola, domácnosť, atď Kto si niečím podobným neprešiel, nepochopí . A čo pomáha? Čas.. vyrovnať sa, so všetkým. A vďaka, za to že sme zdraví, že máme kde bývať, tiež pokora. Veľa ľudí by za to, čo mám ja, dali všetko.

cookie29
16. feb 2021

presne tak, ako je rozdiel byt slobodna mamicka a stat sa slobodnou mamickou po rozpade nefunkcneho vztahu. Kazdy vidi iba seba a to svoje...
nikto nikdy nepovedal, ze je to lahke, ale lutovat sa nepomoze. Skus sa sustredit na to co mas a nie na to, co nemas

autor
16. feb 2021

@sante81 no ja minimálne tu prácu ti závidím 😉
A máš pravdu na vyrovnanie asi pomôže jedine čas😏

autor
16. feb 2021

@cookie29 ja viem že veľa žien ma doma hlupákov... ale to mi nepomôže keď sa budem “tešiť” z problémov ostatných ľudí
Viem že je na to x ľudí lepšie alebo horšie ako ja

leuchtturm
16. feb 2021

je normalne, ze sa v nas hromadia negativne emocie. Tie netreba v sebe dusit, treba ich dostat prec.

cookie29
16. feb 2021

vzdy budu na tom ludia horsie a lepsie... prave preto si myslim, ze sa treba naucit ocenit, to co mame a nie mysliet na to, co nemame a co by sme chceli, lebo potom ako pise
@leuchtturm sa v Tebe hromadia negativne emocie a tie nas praveze ochromuju a beru nam energiu. Ak som spravne pochopila, si slobodna mama. Nic s tym momentalne neurobis, aj keby si sa na hlavu postavila. Treba to prijat ako fakt (momentalny). A naucit sa s tym zit. Nie je to lahke. Skus najst riesenia, ako si to obcas ulahcit. Neviem nic, kolko mas rokov, ake stare je Tvoje dieta, ale skus si povedat, co potrebujes. Najdi si nejaky "unik" ak sa to tak da nazvat. Mozno mas pobliz babicku, kamaratky, dohodnut sa z casu na cas postrazia dieta, nech Ty mozes urobit nieco pre seba. Ci to je pospat si, alebo si ist zacvicit alebo niekam na kavu, to je totalne jedno...

leuchtturm
16. feb 2021

@cookie29 dakujem za rady, ale uz mam svoju strategiu prezitia, s minulostou som vysporiadana 😉 Ale pre autorku je dolezite, aby tie negativne emocie nedusila v sebe. Tie su ako sneh. Ked napadnu, treba ich odhrnut a život ide dalej.

autor
16. feb 2021

@leuchtturm snažím sa myslieť pozitívne, no niekedy to bohužiaľ nejde..

cookie29
16. feb 2021

@leuchtturm to nebolo Tebe 🙂 len som pisala, ze suhlasim s tym co pises Ty...

78787878
22. feb 2021

Kamarati/kamaratky, priatelia/priatelky, s detmi ci bez... travit cas s ludmi, aj ked sa Ti nie vzdy chce. Rodinu si nevyberies, partner moze odist, ale priatelia ostavaju. Plus praca. Treba par rokov vydrzat, ani toto obdobie netrva vecne 🙂