Ako sa vyrovnať s rozvodom?

mia018
24. okt 2008

Ahojte, s manželom sme rok aj 4 mesiace spolu a už sa chce rozvádzať. V poslednom období sme sa dosť nahádali, lebo som mu neustále vyčítala, že sa vôbec nezaujíma o mňa a malého, že ho zaujímajú len priatelia. Už druhý týždeň žijeme oddelene, ale ja nedokážem naňho zabudnúť. Vraj keby ho jeho otec za toto nebol vyhodil z domu, tak sem spolu ale ja tomu moc neverím. Vraj má ma rád ale že takto to bude lepšie, hoci spolu máme ročného synčeka. Lenže ja ho ľúbim a nechcem stratiť, ale on chce iba rozvod. Ako mám naňho zabudnúť a vyrovnať sa s tým, že je koniec?

emyly
28. okt 2008

smisel tak v tomto prípade ti veľmi držím palce nech to vyjde....až budeš mať byt budeš mať veľa - dôležité je mať vlastnú strechu nad hlavou...a budeš si v kľude vychovávať dcerku....a ktovie, možno časom aj ozajstná láska príde... 😉 všetko dobré ti prajem, a hlavne pevné nervy...

martinka17
28. okt 2008

smisel
len taká rada, ak má prístup na ten istý PC, nezabudni zmazať históriu...mne môj ex kontroloval ešte aj stránky, na ktoré som chodila. 😀

saara1
28. okt 2008

smisel - aj ja drzim palce 😉

smisel
28. okt 2008

dakujem vam velmi pekne 😉

mia018
autor
29. okt 2008

ahojky,keď som si prečítala vaše príbehy zistila som, že ja som na tom ešte celkom dobre, našťastie mňa manžel nikdy nezbil a keby sa o to pokúsil to by bola jeho posledná vec čo by spravil v tom momente by som sa zbalila lebo kde by som mala istotu že to nespraví znova. Včera som si s ním dlho písala lebo sme sa mali stretnúť a konečne porozprávať o našej situácii ale dopadlo to tak že sme sa zas len pohádali a nič nevyriešili. Ešte mi aj napísal, že mne vyhovuje ako žijeme. No veď už štvrtý týždeň žijem u rodičoch tak naozaj už som si aj zvykla že som tu. Jedno je ale isté. Chlapy sú svine. Spravia si deti a potom sa správajú ako za slobodna. Návštevy krčiem, kamaráti, vyvážanie sa zatiaľ čo mi sa prechádzame s kočíkmi... Ja len dúfam, že tí naši ,,milovaný´´ manželia a ex pocítia raz takú istú bolesť a sklamanie čo spôsobili nielen nám ale aj našim detičkám. A život ide ďalej, preto sa sústreďujem iba na to, že mám dieťa a to čo sa má stať, tomu už nezabránim len dúfam, že tentokrát sa rozhodnem správne aby som netrpela ja a ani môj syn

smisel
29. okt 2008

mia neboj sa kazdemu sa raz vsetko vrati ci uz dobre alebo zle. aj moj muz raz padne riadne na drzku. ved nebude donekonecna vyzerat tak ako vyzera a nakoniec milenky stratia o neho zaujem a potom si bude trieskat hlavu o stenu co spravil. vcera sice pozeral väcsie rodinne auto ze na dovolenky. zojke hovoril ze musime kupit velke auticko aby si so mnou a s maminou mohla chodit na dovolenky atd. no mi bolo z neho zle. ja to chcem ukoncit u mna by mohol urobit cokolvek uz mu neodpustim. vzdy ked sa na neho pozriem je mi zle lebo si predstavim ako sa bozkaval a miloval s inou zenou takze tu uz niet inej cesty ako rozvod. a mas pravdu s tym ako sa muzi spravaju ked urobia deti. moj muz sa neflakal takto kym sme nemali zojku.
ale naozaj zivot ide dalej a ja sa sustredim na dokoncenie skoly a na moju malu zlatu zojku. je to poklad.

martinka17
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
emilyz
29. okt 2008

holky ja si myslim, ze nie vsetci chlapi su taki, lebo su aj taki, kt. taketo svinstva spravi prave zena, ale kto sa raz tak zachova, tak sa mu to vrati skor ci neskor. A nechapem tie milenky, kt. rozbijaju manzelstvo, ci mozu kludne spavat??? Ma taka zena este svedomie???
Hoci na MS je tema nevera a tam pisu milenky takym tonom, ze este ich chuderky polutujme....

slnieckova
29. okt 2008

emilyz vcerajsia sudna sien bola dobrym prikladom toho, kto je vacsia mrcha... ci manzelka alebo milenka...

mia018
autor
29. okt 2008

Tým kur.ám čo rozbíjajú naše manželstvá je to jedno. Oni svedomie nemajú a nikdy ani mať nebudú. Možno jedine keď sa naozaj zaľúbia, budú mať deti a stane sa im to čo nám ale aj to pochybujem. Im je jedno že rozbijú dakedy aj šťastné manželstvo. Oni idú za jediným cieľom lebo čo ich je po nejakom cudziom decku. Nikdy ho nevideli a ani nechcú. Niektoré sú také že to spravia preto lebo sa zaľúbia do našich manželov alebo jedine pre peniaze.Vyciciajú ich o čo sa dá a nájdu si ďalšieho. A ja dúfam, že sa im to všetko vráti, ešte možno aj vo väčšiej miere ako nám. Nech aj oni raz pocítia našu bolesť a sklamanie

slnieckova
29. okt 2008

mia vrati 🙂 vsetko sa vracia.. dobre aj zle 🙂

mimochodom, ak je manzelka furia, harpia, s ktorou sa neda vydrzat, tak sa tomu chlapovi ani necudujem, ze uteka inde (tym neobhajujem, neodsudzujem, len konstatujem 🙂), na druhej strane sa isto najde x muzov, ktory taja, ze su zenati a zena ani netusi, ze je v manzelskom zvazku (opat neobhajujem, len uvazujem 🙂

ale kazdopadne, ak je chlap zenaty, je tabu....a to, ze tvrdi, ze mu to s terajsou manzelkou uz nefunguje, ze sa jeden druhemu odcudzili... cha... takych tu uz bolo, co to vraveli a pritom doma mali plne fungujuce manzelstvo (chybala im len dalsia zastrcka... sorry za vyrazy...) 🙄

emilyz
29. okt 2008

slnieckova ja to nesledujem, takze neviem 😅 😉

martinka17
29. okt 2008

musím sa pridať na stranu slniečka, ak je žena beštia, ťažko udržať vzťah. Lebo nie len mi žienky sme v úlohe Trpiteľky 😒
A čo sa týka mileniek...nechcem nikoho brániť, ale každá minca má 2 strany. Ak chlap vlezie do inej postele, tak je buď taký už roky a jednoducho sa musí vyspať s každou.... Takí chlapi vedia natlačiť pekným hlúpim babenkám kaleráby do hlavy, ako sú doma nepochopený, ako ich žena trápi, že je tesne pred rozvodom a ona chudinka aj rok vie tomu veriť. skrátka je príliš blbá, aby otvorila oči a pozrla sa pravde do očí. Chudera. JA ich neiodsudzujem, podľa mňa sú skrátka príliš sprosté. A nemajú morálne zásady.
A potom je druhý typ, kde chlap vo vzťahu ťahá za kratší koniec a hľadá niekde inde pochopenie. a je príliš zbabelý povedať žene pravdu...presne ako ten chudák v súdnej sieni. Najprv mi bolo ľúto jej, ale postupne, výpoved´kamáratov a tej jej priateľky ukázali, že je to žena ťažkého kalibru, ktorá musí mať všetko pod kontrolov 😝

slnieckova
29. okt 2008

martinka17 presne na to, co si napisala som chcela tou sudnou sienou poukazat 🙂

proste z nej vyslia neznesitelna furia s ktorou by som nestravila ani hodinu v jednej miestnosti 😀

takze ako si pisala, kazda minca ma 2 strany...

martinka17
29. okt 2008

hej, som zvedavá, kedy bude to sľúené pokračovanie, ako to dopadlo nakoniec....

Ja som mala prvého partnera, ktorý mal podobný typ matky. Ona rozhodoval ao všetkom a každom v rodine. Jej dcéra mala 30 rokov, ale už 20 rokov rovnaký účes. Dlhé rovné vlasy nefarbené. Jej mamka jej NEDOVOLILA si farbiť vlasy, lebo farba vlasy ničí, pritom maminka bola perixidová blondínka a keď si dcéra mala podstrihnúť vlasy, tak to bola udalosť, ako keby dala dole aspoň 30 cm. A aká je naozaj, to som zistila až keď sme riešili majetkové vysporiadanie po rzchode s jej synom. Neboli sme síce manželia,ale právnika som platila aj tak...mali sme "spolu" byt....dlhá story 😀
A síce ma nikdy chlap nepodvádzal, ale mám kamošku, ktorej ex to tiahol na 2 strany skoro 6 rokov, kým to zistila. On je úbožiak, ale najhoršie je, že ju vymenil za hlúpu husičku...teda tá je ako z dedinky z 19.stor. NAvyše príšerne škaredú..a keď som nad tým uvažovala, tak jeho žena je atraktívna, príjemná a inteligentná. Ona má výšku, on si v 40-tke ešte len spravil maturu, aj to mu ona pomáhala....tak si asi kompenzoval svoju menejcennosť-teda pocit menejcennosti. A teraz je šťastná, že s aho zbavila, čaká na rozvod a žije nový život 😀 😵

samotarkadela
29. okt 2008

Dievcata,
tiez som zohravala ulohu milenky v minulosti. Sice ziadny chlap kvoli mne neopustil svoju rodinu, ale teraz sa mi to prave vratilo.
Takze verte ze sa to tym zenam raz vrati. Mne sa to vratilo... Ale nestazujem si, hovorim si tak mi treba, teraz viem co prezivala ex priatelova zena.
Vtedy som cielene nevyhladavala zenateho muza. Proste stretla som muza, ktory sa pol roka prezentoval ako slobodny a az po pol roku som zistila ze je zenaty. Mala som to vtedy ukoncit hned, no nedalo sa lebo som bola do neho po usi zalubena.
Baby a viete co pomohlo nasmu rozchodu? Jedneho dna som stretla jeho zenu na ulici, ale nevedela som ze je to jeho zena. Ona ma sledovala dlhsi cas, takze vedela ze som to ja. Prisla ku mne, zacala ma bit hlava nehlava... Aj ked to bola vysoko postavena zena, proste pre rodinu sa snazila spravit maximum.
Ja som z nej dostala taky strach, ze som dotycnemu uz nezdvihala telefon a v ten den som to ukoncila.

Preto aj ja teraz patram po tej stetke, co nam rozbila rodinu. Ze by som jej vylepila zo par za ucho. Ked to nepomoze, aby som sa aspon citila ze som spravila pre zachranu rodiny maximum.

martinka17
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
samotarkadela
29. okt 2008

Jasne, ale zbytocne som to pretahovala nejaku dobu. Mala som to ukoncit hned a nenutit ho travit so mnou vecery a klamat rodinu.
Ale teraz uz viem preco. Vtedy som nemala deti a zena ktora nema deti sa ani len nevie vzit do takej situacie, co preziva ta manzelka.
Teraz keby sa mi prihovoril nejaky zenaty chlap tak ho asi oplujem.

martinka17
29. okt 2008

delka
to tak neber. -Láska je strašne slepá. Tiež som mala môjho ex poslať k vode, skôr ako sme si začali 😀 Ale to by som teraz nebola tehulka 😵 Takže to ber tak ,že tvojim osudom bolo niečo také prežiť, a že keby sa to nebolo stalo, tak by sa bolo stalo niečo iné, možno ešte 100-krát horšie 😅
Tak Ti budem držať palce, aby si tú mrchunašla, čosa dostala medzi teba a muža...a aby si mala silu začať zase od začiatku.

mia018
autor
5. nov 2008

baby poradte, manžel sa mi zaprisaháva že ma v živote nepodviedol a teraz chce aby sme si dali druhú šancu s tým že ja teraz bývam u rodičoch a že do vianoc by som tu ostala a potom sa vrátila k nemu, k jeho rodine a bojím sa toho, ako sa tam ku mne budú správať a že či sa vôbec zmení alebo to bude ešte horšie. Máte skúsenosti s tým, že ste dali druhú šancu a nesklamali ste sa?Alebo sa vzťah už naozaj nedá zachrániť?

emilyz
5. nov 2008

mia...neviem, tazko radit, nepoznam vas... ale uz to je pozitivum, ze mu zacina tukat a ze sa snazi urobit aspon nejaky krok...
nemohli by ste byvat inde nez u jeho rodiny?

mia018
autor
6. nov 2008

žiaľ nie máme zobratú hypotéku čo on chytrí chcel hneď prerábať tak nemáme kam

pensadorcallisto
6. nov 2008

Smisel...Wow... Tak to je dost silna kava... Inak, aj ty musis mat silnu povahu, ked s nim este stale zijes.... Ja si ani neviem predstavit to, ze by ma moj manzel podvadzal s inou, nie este, ze by som musela pocuvat detaily.
Taky chlap asi nema fakt ziadnu zodpovednost a srdce. 😠

Moj ex mal po rozvode pravo vziat si malu kazdy druhy vikend od soboty rana do nedele poobedia... A myslite, ze bol s nou cely cas? Cha....!!!
V noci ju nechaval samu, teda v dome so svojiimi 80 roc. rodicmi a sestrou, a on si chodil s kamaratmi. Kolkokrat im ani nepovedal, ze niekam ide, len zrazu poculi malu plakat... A cez den vacsinou nieco mal, takze ona sa hrala u susedov a tiez bola len s jeho rodicmi.. no hroza... Urcite sa vyskytli aj svetlejsie momenty, ale vacsinou to fungovalo takto....

veronkaj
6. nov 2008

mia018 - pýtaš sa či to má zmysel???

ja som sa dávala môjmu manželovi šancu, ked vždy povedal, že už bude všetko dobré a bude sa snažiť, niekolko krát, nemala som vtedy inú možnosť, bývali sme v podnájme a maličké dieťa
vždy to vydržalo pár dní resp. týždnov, potom to prišlo až do súdnej siene - rozvodu, a sudca nás poslal do poradne, ja som prišla, môj manžel nie.

povedala som si , že mám s ním dieťa, ktoré potrebuje rodičov, niečo z lásky tam ešte bolo a sľúbila som mu v dobrom aj zlom a tak som mu dala druhú šancu a stiahla som žiadosť o rozvod preto lebo sluboval a vraj chcel aby sme sa znovu ľúbili a ...... všetky sluby

dva mesiace to tak vyzeralo ale postupne sa to zhoršovalo a o pol roka to bolo to isté a vtedy som sa rozhodla a podala znovu o rozvod, rozviedli nás za 10 min. lebo sme si našťastie dohodli aj výživné.

ostala som sama, nemám rodinu, sestry ani nikoho ostala som sama v prenajatom byte, bez nábytku len stolička, a pračka, s malým dieťaťom, mala 3 roky v peňaženke len zvyšok výplaty ale v kľude. behom mesiaca sa mi podarilo vybaviť pôžičku na byt - nie z banky, tam som nemala šancu ale od súkr. osoby ale s normálnym úrokom a podmienkami tak aby o byt neprišiel . Našla som si dve práce pomimo, dcére opatrovateľku na čas ked som bola večer v práci a makala dlho do noci a starala sa o dieťa.
Bolo to náročné veľmi, sama vo veľkom meste a to všetko, ano odnieslo si to aj trochu moje zdravie, môj súkr. život nebol žiadny, len práca, dieťa ale dnes je žena, ktorá si váži samu seba, dokázala som to čo máloktorý chlap a dnes už máme svoju strechu nad hlavou aj ked je ten byt maličký ale konečne som doma a moja dcéra je moja jediná rodina a všetko čo mám a máme spolu silný a pekný vzťah aj ked občas idú hromy.

Jej otec sa nezaujímal o ňu, našťastie platil výživné, je to už 8 rokov čo som rozvedená a môj bývalí ma chce stále nazad, ale to už je jeho problém, dcéra ho ako otca neberie, je to pre ňu v podstate chlap, ktorého pozná ale žiadny cit - jeho vina, videl ju tak raz do roka na hodinu.

ja som síce najkrajšie roky života strávila prácou a vyplakala a tápila sa sama, prešla som nejakými malými vzťahmi ale nič viac.

dnes mám priateľa, ktorý ma ľúbi a ja jeho a snažím sa veriť že až si vybaví svoje vyrovnanie s bývalou možno budeme mať spoločnú budúcnosť, ale to sa uvidí, ale záver

zo začiatku to bolo ťažké ale s odstupom času vidím veci inak a ľutujem, že som vtedy nerozviedla hned, po objektívnom posúdení som napriek všetkému dala svojmu dieťaťu viac ako ked mala otca z každej stránky.

či to skúsiť v tvojom prípade, je na tebe a odpovedať si musíš sama, pretože len ty a tvoje dieťa s tým rozhodnutím budete žiť

mia018
autor
6. nov 2008

No neviem neviem. Dnes sme sa mali stretnúť a porozprávať sa ale z toho asi nič nebude lebo sme sa cez telefón stihli pohádať. S ním strašne manipuluje jeho rodina a on sa nechá. Som mu povedala že ak jeho sestra mieni mi robiť zo života peklo a čo ja viem čo všetko, tak volám jeho otcovi, ktorého sa strašne boja. Vraj jemu sa nepáči že nič si neviem vybaviť ale prečo by on o tom nemal vedieť keď sám mi povedal, že keby čosi mám mu zavolať. Bože, ďakujem za takého super svokra. Ani sa mu nečudujem, že od nich radšej odišiel. A to s tým mojím manželom, asi nebude dobrý nápad skúsiť to. Jeho rodina sa snaží ma ponížiť čo najviac pričom zosmiešňujú sami seba. No to máš super veronkaj že si si našla niekoho iného koho ľúbiš. Dúfam, že aj ja raz nájdem svoje šťastie. Či už so svojím manželom alebo pri inom ale chcem aby môj syn vyrastal v úplnej rodine. No zatiaľ je to iba zbožné želanie

veronkaj
7. nov 2008

mia018, ja som si prežila veľa bolesti a sklamania a samoty, kým som našla priateľa a čo bude s ním to vie len ten hore, musí vyplatiť bývalú a tak v podstate sa budeme možno znovu trápiť uverom až do dôchodku a nie malým a ktovie čo sa ešte stane, má dve dospelé deti a tie chcú bývať s ním v dome a tak si neviem predstaviť, že by som tam bývala ešte aj ja s mojou dcérou, tak že možno to bude tak, že budem mať priateľa, ktorého uvidím 2-3 krát do týždna večer, lebo cez den musí makať aby uživil účty a potom úver, a o normálnom živote môžem snívať, ktovie. snažím sa to brať tak ako to je. túžim veľmi po normálnom rodinnom živote ale to neznamená že sa rozídem s niekým len preto že nevyzerá naše bývanie ružovo. život ma naučil že behom sekundy sa ti zmení celý život.

mia018
autor
7. nov 2008

No včera sme nakoniec boli spolu a porozprávali sme sa. Skúsime to znova a uvidí sa či to bude lepšie alebo sa nakoniec v dobrom rozvedieme. No ja sa budem snažiť aby všetko bolo ok. Sme sa dohodli že by sme šli dnes s malým kamsi na koláč alebo kde tak hádam to splní. Je dôležité aby sme sa stretávali ako rodina i keď spolu zatiaľ nebývame. Musíme si nájsť cestu k sebe a popritom musím rozmýšľať ako sa najlepšie brániť ak by jeho sestry podnikli nejaké útoky voči mne

emilyz
7. nov 2008

mia mozno mi nieco uslo, ale ake utoky podnikaju jeho sestry voci Tebe? A nemohli by ste ist napr. byvat k jeho otcovi?
Vies, ono tie sestry, neviem, ci su vydate alebo maju deti, ale mozno Ti zavidia a chcu ta zosmiesnit, pretoze si nevazia same seba. Otvorene im povedz, ze si taketo spravanie neprajes. A nenechaj sa. Aj ked budu hadky - nedovol im zasahovat medzi vas. A manzelovi povedz, ze cakas jeho podporu, inac sa to nebude velmi dat.

mia018
autor
8. nov 2008

jeho jedna segra mi povedela, že vraj tak ako ohováram ja ich bude ona mňa a vraj komu uveria, či mne alebo jej. Teraz mi mali poslať peniaze za digi lebo je to na moje meno tam im to ešte platím a dala mi tam meno za slobodna a keď som prišla na poštu vraj to nechcem prevziať nech tam napíšu prijímateľ neznámy, tak sa vrátila prepísať to s tým vraj to odpísala z faktúry. Nielen že do mňa furt všetci hučali aby som si dala od nich odpísať trvalé bydlisko ešte ma chcú vylúčiť od nich tak že ma budú volať ako za slobodna, no to mi je jedno. Len neviem kto všetko tam rozpráva, že vraj mne ide iba o majetok preto sa rozvádzame. Ale ak by sme sa rozviedli, alebo kým by k tomu došli tak nemôžem žiadať späť svoje peniaze čo mi právom patria? Len je zaujímavé že zatiaľ som nepočula nejaké chýry a to je divné lebo bývame na dedine, jedine že by mi to nikto nechcel povedať. Jeho otco tiež tam býva, teraz je momentálne na ubytovni v robote a tam je furt až kým nemá byť dlhšie doma, to sa vracia ale tiež nerád aspoň čo si myslím, lebo okrem mňa, manžela a švagra sa tam s ním nikto nerozpráva takže ja už presne viem ako sa tam cíti, preto mi aj bude lepšie, keď tam bude. To som mu aj povedala, že proste teraz si ma má vždy zastať mňa a ak jeho sestra podnikne ešte čosi viac aby sa ma snažila zosmiešniť a čo ja viem čo všetko tak že volám dedovi, lebo jeho sa každý bojí a chvalabohu ja s ním vychádzam veľmi dobre. Vďaka za takého super svokra. Aspoň ktosi normálny

emilyz
8. nov 2008

mia a ked vy byvate na Kysuciach, nemohli by ste ist s manzelom pracovat napr. do Ostravy? To je blizko pre vas. Tam by ste si zobrali maly bytik do podnajmu. Aj keby mal splacat tu hypoteku, tak ju moze splacat z ceskeho platu, to pojde lahsie. No neviem, na aky dom si tu hypo vzal..