Ako sa vyrovnať s rozvodom?

mia018
24. okt 2008

Ahojte, s manželom sme rok aj 4 mesiace spolu a už sa chce rozvádzať. V poslednom období sme sa dosť nahádali, lebo som mu neustále vyčítala, že sa vôbec nezaujíma o mňa a malého, že ho zaujímajú len priatelia. Už druhý týždeň žijeme oddelene, ale ja nedokážem naňho zabudnúť. Vraj keby ho jeho otec za toto nebol vyhodil z domu, tak sem spolu ale ja tomu moc neverím. Vraj má ma rád ale že takto to bude lepšie, hoci spolu máme ročného synčeka. Lenže ja ho ľúbim a nechcem stratiť, ale on chce iba rozvod. Ako mám naňho zabudnúť a vyrovnať sa s tým, že je koniec?

slnieckova
24. okt 2008

mia018 pokial manzela este lubis, tak si myslim, ze sa s rovodom vyrovnat neda 😔

slnieckova
24. okt 2008

teda aspon ja si to neviem predstavit, ked si to skusam aplikovat napr. na seba... ze by mi v tejto mojej faze vztahu (ked som citovo na manzela naviazana ako babo na matku), zeby mi povedal: prepac, uz ta nelubim, chcem rozvod... nevyrovnala by som sa s tym 😔 mozno po case (lebo by som nemala na vyber)....

si v tazkej zivotnej situacii a mne ostava len ti popriat vela sil, radu pre teba nemam, pretoze ti neviem poradit 😔

mia018
autor
24. okt 2008

vraj má ma rád ale že takto to bude lepšie, že on sa s tým rýchlejšie vyrovná ako ja, ale aj ja zabudnem, ale ako môžem zabudnúť a hlavne keď ja pôjdem po ulici s malým a on okolo s nejakou druhou, už teraz mám z toho hrozný pocit, potom možno ľudia budú hovoriť že ma opustil len kvôli druhej ale mne to už nepomôže a vraj že ľudia sa dávajú dokopy späť aj po piatich, desiatich rokoch ale že na to sa nemám spoliehať a to ho mám akože čakať kým on sa vyšantí s druhými a potom možno mu budem dobrá aj ja. Ty máš šťastie, že zatiaľ máte pekný vzťah, tak sa ho snaž udržať, ja som len zvedavá čo raz poviem malému keď sa bude na toto pýtať

martinka17
24. okt 2008

mia
neviem, či som správne pochopila, ale on je ten kto chce rozvod. Je mi ľúto, že ťa takto ranil. Ale neboj, aj keď sa teraz zdá všetko čierne, prebolí. Nie je to fráza, ja som síce nebola nikdy vydatá, ale viem, ako bolí rozchod a čo je to, keď ťa niekto zrazu "opustí". A okrem toho, tie jeho reči, že takto to bude lepšie... Za tým bude niečo viacej. Ak by ťa mal rád, tak by rozvod nebol lepšia aleternatíva. Tam bude niečo iné, možno ako si písala iná žena, alebo je jednoducho je večné dieťa, ktoré potrebuje len kamáratov, na rodine mu nezáleží. 😢
Teš sa so synčekom, raduj sa so života. Pretože máš obrovské sťastie, aj keď si to nemyslíš. Máš krásne dieťa, máš kde bývať, máš čo jesť .....hľadaj v živote pozitíva. A na reči druhých nedaj. Nech si rozprávajú. Veď po čase si nájdu inú ohováračku. Ja som mala koncom mája krásny vzťah, zistila som, že som tehu, plánopvali sme svadbu...a teraz som sama, môj ex je medzitým ženatý s inou, v práci mi oznámili, že mi rušia miesto....a predsa si vravím, že som mala obrovské šťastie. Že to mohlo dopadnúť horšie. 😵

ma_se
24. okt 2008

mia...bede to velmi tazke,ked ho este milujes ,a bude ta to stat vela namahy,poznam to...
mozno,casom aj on pochopi a vratite sa naspat k sebe... 😉

ma_se
24. okt 2008

pochopi,ze mu chybas atd.neoplati sa mu nejak vnucovat ked on chce rozvod...

mia018
autor
24. okt 2008

ani sa mu už vnucovať nebudem, ja som sa natrápila dosť a ešte to potrvá ale život ide ďalej a musím myslieť hlavne na môj malý pokladík

ma_se
24. okt 2008

...presne tak... 🙂 mas pre koho zit...vela stastia a hlavne pevne zdravie...tebe aj synovi 😉

emilyz
24. okt 2008

mia zabojuj o to manzelstvo, ako to mozete hned tak lahko vzdat? dosledky rozvodu pochopis az po nom, aj tvoj manzel... 😒

mia018
autor
24. okt 2008

ja už neviem čo by som mala robiť, on nechce počuť už o tom, že by sme sa mali k sebe vrátiť a to mi hovorí že má ma rád ale keby to bola pravda tak by nechcel rozvod, on nemyslí ani na to aký dopad to bude mať na malého ten bude trpieť najviac, čo mu mám povedať o pár rokov, že tatino ma prestal mať rád, že si chcel nájsť inú a vyhlasuje že na malom mu najviac záleží, dáva to krásne najavo keď sa ani nepýta ako sa má, nič mu nekúpi a vidí ho možno raz za týždeň, neviem ak chce rozvod nech si to povybavuje ja pred súdom klamať nebudem a poviem že ja ho mám rada a rozvádzať sa nechcem, keby súhlasil aspoň s manželskou poradňou, možno by nám to pomohlo ale on nechce

ma_se
24. okt 2008

...presne tak,neoplati sa vnucovat...poznam to velmi dobre...tiez som tym presla a bojovala som tiez dlho a neoplatilo sa....cim viac sa clovek snazi tym viac chlap unika....
a mozno ma v tom prsty aj tvoja svokra...a vtedy je to uz pochovane...lebo je sama...a oni su dvaja... 😝

ma_se
24. okt 2008

myslim ty si mia sama proti dvom....a vyhovorka je ta,ze mu zalezi na synovi...len vyhovorka...nic ine...tiez to poznam...muzi su mrchy a ich matky este viac,ked takto dovolia nicit,nie len zivot zeny,ale aj dietata...ved je to ich krv...

mia018
autor
24. okt 2008

Jeho materi ide jedine o malého, vraj si ona vypiplala už od malička, hej a to že ja som ho vynosila, porodila a starala sa oňho a furt sa vzorne starám asi nič nie je. Len hrozné bolo že my sme bývali s jeho mamkou, slobodnou sestrou, a s jeho ďalšou sestrou ktorá má manžela a decko, lenže tí si už idú stavať dom ale aj tak, sama medzi cudzími a proti toľkým tak jasné že teraz mu tam dávajú rozumy o tom aká som bola ale keď sa im to nepáči tak nech oni mu nájdu takú podľa ich potrieb

gabi73
24. okt 2008

ahoj mia,
vela-vela odvahy v tejto tazkej zivotnej situácii, s laskou to chce cas, a so svokrou a rodinou - proste sa nedat, povedz si ze bojujes aj za malého Petulka a to ta posilní 🙂

ma_se
25. okt 2008

no,tak na to treba len cas,mozno casom pochopi,ze robil chyba....tak pevne nervy....hlavne pevne zdravie tebe aj synovi....na posilnenie proti stressu si kup B-komplex forte z lekarne a jec vela potravin bohatych na vit.B... 🙂

mia018
autor
25. okt 2008

no mala by som si čosi kúpiť, lebo už len čakám kedy odpadnem, čo mi to všetko ide na nervy a nemám ani chuť do jedenia, ďakujem za podporu, snáď to aj s malým nejako zvládneme

ma_se
25. okt 2008

hlavne jec,lebo len sebe poskodis a potom aj synovi a aby si sa nedostala do nemocnice,lebo potom ti mozu zobrat aj syna ked budes mat zdr.problemi...nie je to lahke,viem velmi dobre ako ti je...ale mysli na maleho...
tiez som nejedla len kava,cigareta....vtedy som schudla z 68 na 52kg...a keby ma na to neupozornili ludia okolo,ktovie ako by som bola skoncila,lebo nejedenim prichadza telo o ziviny atd.
tak som sa spamatala a zacala jest,a dbat viac aj na seba... 😎 a viac som sa zamerala na syna aj ked ma trapilo to,co sa stalo...sak kto by bol stastny,ale nic ine som nemohla robit...ja to uz mam za sebou tak lahko sa mi to pise...drzim ti prsty...aby si bola silna a zvladala to dobre... 🙂

mia018
autor
25. okt 2008

no však už sa snažím začať jesť viac, lebo naozaj, kvôli synovi musím byť fit. No a potom možno sa dokopem konečne aj ku cvičeniu,lebo brucho od pôrodu mám furt také všelijaké mať ho tak ploché to by bolo fajn no a ak ma prísť rozvod tak radšej teraz ako potom

ma_se
25. okt 2008

...neboj,das sa do poriadku,a zacni tak,aby potom ex cumel.... 😉 aby lutoval toho,co nechal...

mia018
autor
25. okt 2008

no ten čumieť nebude už asi nikdy, dnes chcel malého s tým že by si ho zobral aj na noc ale mama mi povedala, nech mu ho nedáva lebo čo ak mi ho nevráti tak sa teraz nasral a som zvedavá že čo podnikne, kurnik takže udobriť sa neudobrime už nikdy a ja už ani moc záujem o to nemám keď vydím čo sa z neho vykľulo

ma_se
25. okt 2008

...jaj tak mama ma asi pravdu...lebo fakt musis si davat teraz pozor,ked je taky to je pravda...,ale cumiet moze,nie po tebe aka budes kocka a slintat 😀

samotarkadela
25. okt 2008

Mia, ja som teraz v rovnakej situacii ako ty 😒
Pred pol rokom sa nas vztah zacal pomaly menit, priatelove neskore prichody z prace, vecnost travil na internete, zrazu plno skoleni a akcii z prace. Ja som sa snazila ako blazon, domacnost bola tip top, vyvarala som a vypekala. Cez vikend som ho nechala relaxovat aby si oddychol kedze sa mi zdalo ze tazko pracuje cez tyzden.

Pred casom mi zacal vycitat plno veci. Nic nebolo dobre, ja som bola zla matka. Raz som sa podla neho venovala domacnosti az prilis, raz zase malo.
Az pred nedavnom mi pri jednej hadke vykrical ze uz ma nelubi, a je so mnou len kvoli synovi.
Pytala som sa ci je v tom ina zena a on zapieral az za hrob ze nie. Ze to ja som na vine. Kvoli mojmu chovaniu ma prestal lubit.
No a teraz, cuduj sa svete, som zistila ze predsa len je v tom ina zena. Je az po usi do nej pol roka zalubeny az chudacisko nevie co so sebou.
O syna sa uz nezaujima. Raz za tyzden mi napise mail ci je vsetko v poriadku a ani fotky maleho nepyta.

Tiez ma to strasne boli a tazko sa mi s tym vyrovnava. Ale ja naopak zerem ako svina!
Vratila som sa k rodicom. Miestne baby uz pletkuju od rana do vecera ze co som sa vratila... Ale to mi je fuk. Kazda pletka je zaujimava tak jeden mesiac.

No a ja tiez neviem co so sebou. Najradsej by som isla a vypatrala tu zensku a strelila jej jednu dve 😠
Nie za mna, ja sa s takym clovekom ponizovat nemusim. Ale za nasho maleho.

maca793
25. okt 2008

ja som ex prestala ľúbiť čoskoro po svadbe, bohužiaľ prišla som na to neskoro, zistila som potom jeho zléé stránky a veľmi sme sa odcudzili, keď som bola 3,5 mesiaca v nemocnici. na rozdiel od mii som podala žiadosť o rozvod ja. a prežívala som to s veľkou úľavou.

mia018
autor
26. okt 2008

no teraz zas že sa rozvádzať nejdeme lebo vraj mi ide o peniaze, takže mi nedá ani korunu naviac ako keby mi doteraz dával a že budem všetko platiť na poly a tým myslel asi hypotéku, len ak sa tá nebude platiť oni prídu o dom nie ja. Včera som mu nechcela dať malého, chcel ho aj na noc a bála som sa lebo čo ak mi ho nevráti. Čo myslíte, mám mu dať malého s tým,že budem trpnúť kedy mi ho prinesie alebo mám počkať kým mi donesie rozhodnutie súdu o tom že malého má výdavať vtedy a vtedy

ma_se
26. okt 2008

...tazko takto radit...ked kazdu chvilu sa chova inak,nevies ,co od neho mozes cakat...

lucifukball
26. okt 2008

mia mne bývalý zobral malého a to sme boli v rozvodovom konaní, nemala som ho pri sebe dve noci!!!! nevedela som čo sním je ako mu je a či je vôbec v poriadku, bývaný nezdvíhal tel...skoro som umrela. na polícii som bola nahlásiť, odbili ma že aj ked sa rozvádzame pokial nemám súdom určeného opatrovníka takže mi nepomôžu lebo aj on je jeho rodič...také máme super zákony, a bývalý dal malého k jeho alkoholikovi bratovi a on cocot sa bavil po diskotékach...jaj chválapánu že už to mám za sebou a máme od neho pokoj...

mia018
autor
26. okt 2008

som sa akurát prechádzala s mamou a s malým a išiel okolo na štvorkolke, ale nech si dáva bacha lebo peniaze mi nechce dávať a tú štvorkolku mu dal dedo tak aby o ňu ešte neprišiel. A to je to, cez deň sa vyváža, v noci chodí po diskotékach a kde mám istotu, že bude pri malom. Diki lucifukball, dobré vedieť, malému mu radšej nedám, jedine za mojej prítomnosti a ak sa mu to nepáči tak nech súd určí, však čo ho mal naposledy, to decko prišlo celé smradľavé od dymu tak bohvie kde s ním bol

ma_se
27. okt 2008

luci...cocot 😀
no moj ex bol tiez exot v tom...zobral si maleho,ale nebol s nim on ,ale dal ho jeho matke a on bol zo svojou curvou... 😝

smisel
27. okt 2008

ahojte dievcata som tu nova a chcem sa s vami poradit lebo sa nachadzam vo velmi tazkej situacii. ked som otehotnela moj muz mi v 12tt oznamil aby som sla na potrat,svokra mi vykrikovala preco som neotehotnela neskor a podobne. bola som na rizikovom tehotenstve takze o sexe nemohlo byt ani reci a moj muz si nasiel milenku ked som bola cca v 6mesiaci tehu. a trva to dodnes a zial minuly tyzden to vsetko prasklo. vodi ju do spolocnosti nasich spolocnych znamych. ked sa malá narodila vravel ako nas miluje a pritom nemal problem s nou nadalej chrapat. ona ma 5,5rocne dieta a vraj nehlada vztah. on mi tvrdi ze ju ma na sex a ze aka je tolerantna. isteze je lebo sa stretnu len vtde ked si chcu za.... ale nevie co je to starat sa o neho. ked mi chodi rano o pol siedmej cez vikend domov a spity ako tela tak preto je ona lepsia. lebo nevie co robi. ale najviac mi je luto ze mame 3mesacnu dcerku je nadherna ako obrazok mnohi ludia su z nej uzasnuty aka je krasna a on si to nevazi a s takou lahkovaznostou a flegmaticky mi rozpraval vcera ze oni maju sex spolu vacsinou v aute lebo je to vzrusujucejsie ze idu von z mesta a tam si to rozdaju, ze aka je krasna, podrobnosti o tom ako sa zoznamili vsetko mi hovoril s kludom anglicana a bez tohto aby mal v sebe stipku lutosti. povedal ze on nema svedomie. je to obycajny hajzel a kazdy moj pohlad na neho mi sposobuje nenormalnu bolest. stale len placem uz sa nevladzem ani o malu riadne postarat, uz tyzden som nic do ust nedala len chudnem vycerpava ma situacia a potrebujem od vas poradit. slubil mi ze mi kupi 2izbovy byt a tomu som rada ale viete clovek sa tesi na spolocny zivot na nase dietatko a nakoniec sa dozviem toto. je mi z toho nanic a priznam sa su momenty ked sa mi absolutne nechce zit.

samotarkadela
27. okt 2008

Smisel,
nemozes sa zobrat a ist od neho prec?
Zbytocne tym trpis ty a aj dcerka. Pre teba je dolezite aby si jedla ked teraz urcite kojis.
Taky debil za to nestoji. Stresovat zenu tri mesiace po porode takymi recami!
Zober si veci a odstahuj sa ked mozes a mas ist kam.
To by som urcite spravila ja.