Ako sa vyrovnať s rozvodom?

mia018
24. okt 2008

Ahojte, s manželom sme rok aj 4 mesiace spolu a už sa chce rozvádzať. V poslednom období sme sa dosť nahádali, lebo som mu neustále vyčítala, že sa vôbec nezaujíma o mňa a malého, že ho zaujímajú len priatelia. Už druhý týždeň žijeme oddelene, ale ja nedokážem naňho zabudnúť. Vraj keby ho jeho otec za toto nebol vyhodil z domu, tak sem spolu ale ja tomu moc neverím. Vraj má ma rád ale že takto to bude lepšie, hoci spolu máme ročného synčeka. Lenže ja ho ľúbim a nechcem stratiť, ale on chce iba rozvod. Ako mám naňho zabudnúť a vyrovnať sa s tým, že je koniec?

mia018
autor
9. nov 2008

pochybujem, že on by od svojej mamy odišiel a ja by som nechcela ísť tak ďaleko preč od rodiny. Najhoršie je, že naše rodiny sú rozhádané a mama so sestrou mi hovoria, že čo ak mu ide iba o peniaze lebo ja som zadobre s jeho otcom. Ja neviem, ako chce teda ďalej žiť. Ešte mi to nepovedal. On je doma, ja som u rodičoch. Lenže takto to večne nejde. Však večer má prísť a dúfam, že konečne sa o tom porozprávame a rozhodneme ako ďalej. Nielen že mne sa uľaví na duši, ale hlavne kvôli nášmu synovi, aby on netrpel.

wladka
9. nov 2008

mia, ak je obojstranny zaujem o udrzanie vztahu, chodte do toho.. ale za takych podmienok, ktore vam budu vyhovovat.. urobte nejaky kompromis.. ked ani jeden neustupite, tazko to pojde..

druha sanca sa da.. aby sme nelutovali svoje rozhodnutie.. ale uz dalsiu by som nedavala.. ja som ich davala snad milion, ale nemalo to vyznam 🙄

a este jedna vec: co hovori sestra, nech hovori.. ty bud svoja, a nehadaj sa.. ja by som to tak urobila.. iba by som razne povedala, ze si neprajem, aby rozpravala o mne, ze nech si najde iny objekt.. a viac uz nekomentovala, a vravi sa "mudrejsi ustupi" 😉 .. nechaj ju, nech klebeti.. omrzi ju to, a bude ju to mrzet.. 😉 .. zbytocne sa rozculujes, zbytocne sa hadas.. neeeechaj tak.. ak hadze na teba spinu, nech si posluzi.. 🙂 .. a manzela nenut rozhodovat medzi tebou a sestrou.. ty si jeho zena, mal by stat za tebou.. je v tazkej situacii, ale rodina je rodina.. 😒 .. nechaj ho, nech pendluje medzi vami.. casom sa hadam zbada.. casom snad pochopi kto je kto 😉 ..a kto mu je prednejsi..

emilyz
10. nov 2008

mia ako daleko? Ved z Kysuc do Ostravy je to na skok. Ked chcete zachranit vas vztah, musite pre to nieco aj obetovat. Ved po roku dvoch sa mozete vratit. A kazdy vikend chodit domov, ked ti tvoja rodina chyba. Pochop, ty uz mas vlastnu a musite sa OBAJA o seba sami postarat. Lebo pokial budete u jednych alebo u druhych, nikdy nebude dobre. Niekedy risk je zisk

womenne
10. nov 2008

Ahoj mia ako to dopadlo?Aj ja ti radim pre udržanie vztahu odidte preč,aj my sme odišli a buduci rok odide do Čr nemame tam nikoho ale najlepšie nam bude dalej od všetkych,prist na navštevu a byt vzacnejši 😉 My kebysme neodišli od svokrovcov tak sme rozvedeni a teraz sme štastny sice mame občas hadku ale ta je vkaždom vztahu.Tak držim palčeky a ozvi sa ako si dopadla 😉

mia018
autor
10. nov 2008

pochybujem, že by tam išiel, čo má teraz robotu v Bratislave tak si ju pochvaľuje a domov rád chodí kvôli tomu,že tam má štvorkolku a samuraja takže sa môže ísť vyblázniť. On je dakedy ešte ako malý chlapec. Nečudo, spolu sme vyše dvoch rokov a on sa chce ešte vyblázniť. Len ja potrebujem zázemie. Miesto, ktoré môžem nazývať domovom. A proti jeho strigrám-sestrám sa musím obrniť ľahostajnosťou. Keď mi čosi povedia nech to ide jedným uchom dnu a druhým von. Včera sme sa spolu rozprávali a vraj to chvíľu necháme ešte takto, že on je u svojich, ja u mamy a že potom sa uvidí lenže ja nechcem čakať či si zmyslí že má to význam alebo nás pošle kade ľahšie. Hlavne kvôli synovi, nech on netrpí za naše chyby.

emilyz
10. nov 2008

mia tak chod za nim do BA.

mia018
autor
10. nov 2008

to by najprv odtiaľ musel odsťahovať svojich kamošov, lebo to majú spolu prenajatý byt, ale inak aj ja som nad tým už trochu rozmýšľala a super by bolo že tak ďaleko od domova by jeho mamka už naňho nemala žiadny vplyv, aspoň dúfam

womenne
25. nov 2008

Ahoj mia tak ako ste na tom?zmenilo sa niečo??idete do Bratislavy??

mia018
autor
25. nov 2008

ani som sa ho na tú bratislavu nespýtala, ale ani mňa to tam moc neláka. Ja som rada tu, v známom prostredí. Neviem no zatiaľ je to, že cez víkendy sa stretávame a minule chcel aby som sa k ním už presťahovala ale som povedala že nie, že to nie je také ľahké že do vianoc a ak nie aj dlhšie nechajme to tak, stretávajme sa a uvidí sa či to má alebo nemá zmysel.Hovorí vraj už jeho matka ide zomrieť ale akým spôsobom to povedal. Keby som vedela že mne ide mama zomrieť revala by som asi v kuse a minule keď ma hore k nim zaviezol tak odhrabávala sneh. Však pre mňa za mňa nech sa dožije aj ďalších 50 rokov. A keď som bola u nich tak ako ma pozdravila, s nenávisťou v očiach, človek to hneď spozná. Takže k nim sa vrátiť tak skoro nemienim a s tou BA, no popýtam sa.

womenne
25. nov 2008

no mia maš to tažke začiatok manželstva a takto to riešit,niektory chlapy su proste nevybureny 🙄 nechapem prečo nechce ist byvat kvam?

starboard
30. okt 2011

Ahoj. Jedna zivotna skusenost od chlapa. Po siestich rokoch manzelstva sa vstah s manzelkou dostal na bod mrazu. Ako hlavny dovod vidim to, ze sme byvali u svokrovcov v dome. Sice sme mali samostatnu bytovu jednotku, no schodisko bolo samozrejme spolocne, takze oni, ako domaci sa tam vsade spravali ako doma a nevedeli pochopit, ze potrebujeme sukromie. Manzelka v tom nevidela problem a vlastne sa mi aj priznala, ze jej to tak vyhovuje. Svokra bola velmi casto u nas, manzelka jej nevedela povedat, aby nechodila. Tato situacia viedla k tomu, ze bez sukromia moje city voci manzelke postupne chladli a nakoniec mi ona oznamila, ze uz voci mne nic neciti. Chcel som to zachranit tak, ze som vybavil podnajom, no bohuzial som tu uz mesiac sam. Manzelka je privelmi priputana k rodicom a prednost dala im. Je to hrozny pocit bezmocnosti. Syna, ktory ma 28 mesiacov sretavam, ked po neho idem do skolky. Uz ho nevidim zaspavat a vstavat. To vsetko z dovodu zavislosti na rodicoch. Je mi z toho nanic. Moja samota je znicujuca.

filipal
31. okt 2011

@starboard podla toho co pises, to vyzera tak, ze tvoja manzelka este nebola odputana od rodicov. to vzdy robi vo vztahu novomanzelov neplechu. ci je to uz zo strany zeny, alebo muza.
to, ze svokra bola neustale u vas bola velka chyba a rozum mala mat ona. pomohla tak svojou hlupostou k rozpadu dcerinho manzelstva.
ty si postupoval spravne, nasiel si podnajom a chcel si dat vasej novej rodinke sancu. spravne citis, ze sukromie je velmi dolezite. kazda mlada rodina by mala zacinat sama.
mozno sa tvoja zena spamata a zisti, ze u rodicov, bez manzela to nie je idealne...na tvojom mieste by som bola trpezliva a cakala. nijako sa nevnucuj, skus si vyplnit zivot nejakymi zaujmami, snaz sa posobit co najviac nezavisle a zaujimavo. to by mohlo u tvojej zeny vzbudit zaujem. tvar sa, ze vlastne dokazes zit aj s inymi ludmi.
bude to asi trochu komedia, ale v zivote citov, lasky existuje take pravidlo, ze to co clovek nema po tom tuzi...a zeny su obzvlast take, zalubia sa do chlapov, ktorych nemozu mat....

cmeliatko
31. okt 2011

@starboard z casti chapem tvoji zenu, aj teba.
my na stastie svoj byt mame, mamina ma ale ku nam kluce a pride kedy chce. no zauzivali sme zvyk ze sa nam minimalne vopred ohlasi. do vztahu sa mi nemontuje, ale my tomu ani nedovolime.
zial chce to kompromis z oboch stran co este tvojej zene nedoslo a to ma mrzi. mozno sa casom uvedomi a chce to naozaj iba cas. nie kazdy mudry z neba spadol a niekto to pochopi hned a kona a niekto potrebuje cas.
a mozno je tvoja zena pripad ze proste ma iny zmysel zivota. to sa stava zial. nezufaj, a skus si zariadit svoj zivot pomalicky. skus byt viac aktivny, sportovat atd. nuda je zabijak zivota - celkovo.
drzim palce!🙂

veronika2486
22. júl 2012

Ahojte dievčatá, tiež vás žiadam o radu.Som 4 roky vydatá ale s manželom sme dokopy už 10 rokov. Ja nemám odvahu od neho odísť a chcem aby mi niekto poradil ako to urobiť. Bývame u svokrovcov ale máme osobitný dom, dvor spoločný svokor si nepraje aby tu chodila moja rodina ale ja to nedovolím lebo mám rada svoju rodinu chcem stadiaľto odíjsť, no manžel stále že nie lebo máme úver. Máme aj 1dieťa dievčatko. Môjmu manželovi všetko vadí, nemám poriadok a tak. Chodím do práce lebo zadarmo sedieť doma nemôžem. Mám záhradu dosť veľkú, moja malá je veľmi živá ak všetko nestihnem kým nepríde zo škôlky tak potom nemám šancu. Ja som stále tá zlá muž príde z roboty a už že to som nestihla hento, deptá ma takisto mu vadí všetko na mojej rodine moja mama mi stráži malú a vždy je zle bo keď je u nás tak je neporiadok. Každý víkend má vypité celú nedeľu prespí nikde nechodíme 10 rokov túžim po dovolenke nič s toho. Psychický ma deptá dávam mu všetko o našom intímnom živote ani nehovorím. Sex máme len vtedy keď on chce pár minút. Domov k rodičom nechcem ísť sklamala by som ich tým. Ako mám odíjsť a kam maličká nechce stadiaľto vôbec ísť je tu zvyknutá.Hovorím jej že pôjdeme na prázdniny k babke nechce a ja ju chcem mať pri sebe. Poradte mi už nevládzem.

danielagre
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katushka16
30. júl 2012

@veronika2486 a čím by si ich sklamala?Že by si im musela povedať ako to je a ako sa cítiš?

veronika2486
2. aug 2012

Neviem, sklamala by som ich asi tým, že chcem od neho odísť. Ja neviem je to dosť zložité.

danielagre
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
georgia333
7. nov 2012

@danielagre výstižne a múdro

petrama123
23. feb 2013

@smisel ahoj aj aj som v takej situácí ,tiež ked som povedala manželovi,že som tehotná tak po 2 dňoch mi povedal,že od nás odchádza,že má milenku.Bolo to veľmi tažké aj je lebo máme spolu 3 deti.Nielen pre mňa ale aj per dievčatá ,mám12,6 a teraz 2 mesačnú.Akurát ty máš ten rozdiel,že ešte ste spolu.Ale ak sa dá tak naňho tlač aby odišiel alebo nech ty kúpi ten byt. Uľaví sa aj teba aj maléj , lebo keď si nervózna ty je aj malá.Hovorím to podla seba.Ten môj ako odišieľ tak hneď po 4 mesiacoch podal žiadosť o rozvod.Tera v máji bude tomu rok čo nás nechal ale aj tak je to tažké,boli sme spolu 12 rokov.A tiež my rozprával aká je ona ja som taká neni.Mne zakazoval malovať sa lebo sa mu to nepáčilo a ona sa maľuje až prehnane a iné veci má čo mne zakazoval.Teraz z octupom času aj staršia dcerá má na neho iní názor už to neni ten ocinko čo bol.Už keď príde tak len čaká kedy odíde je to pre ňu záťaž.Aj som jej dohovárala,že veď je to tvoj otec a vždy bude.Mladšia dcéra tá sa teší ,a na najmenšiu sa ani nepozrie.Teraz 15.3. máme zase súd lebo sme mali odročenie.Ja viem ake to je tažké .

martinka254
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzulka3333
18. mar 2013

Ahojte mamičky/oteckovia, oslovujem Vás - ROZVEDENÝCH s prosbou o vyplnenie tohto dotazníka. Dopomôžete mi tým k vypracovaniu diplomovej práce. Všetkým ochotným veľmi pekne Ďakujem. Zuzana

https://docs.google.com/forms/d/1c0L987rymXVio0...

poprosím Vás o celé a pravdivé vyplnenie! dotazník je anonymný a slúži len na účely vypracovania mojej DP!

janka2921
27. mar 2014

Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o vyplnenie dotazníka, je anonymný a týka sa rozvedených partnerov. Veľmi by ste mi tým pomohli, ďakujem!
https://docs.google.com/forms/d/1-yioDyfKbLLIT2...

lucinkaboz
27. mar 2014

@veronika2486 Rodičov by si určite neskalamala,naber odvahu na zmenu života,nežiješ

janka2921
29. mar 2014

Ahojte, poprosím Vás o vyplnenie môjho dotazníka, ktorý je veľmi stručný. Je určený pre rozvedených ľudí. Ďakujem za každého respondenta 😉
https://docs.google.com/forms/d/1-yioDyfKbLLIT2...