• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Ako sa vyrovnávate so životom po rozvode?

4. januára 2017 
@moni1h paneboze, z tvojho prispevku vidim, ze moj ex neni jediny mozgovo mimo (slusne povedane)... podobne nezmyselne veci ako ty som pocuvala aj ja... v case, ked sa docasne vracal ku mne a synovi, od milenky... ze ako ho ona chudatko potrebuje...ake to ma ona tazke.... lebo sa rozvadza... a este aj on (moj ex) sa na nu vykasle...musi ju ist aspon este raz navstivit...a ked som protestovala (ziadna hysteria, snazila som sa s kludom vtedy), tak este to otocil proti mne, ze som necitliva a nechapava - "ty to nechapes? nevies pochopit ako sa citi ?" ....proste uplne mimo chlap, po mne chce, aby som pochopila a lutovala jeho milenku, ktora chuda este sa nestihla rozviest a uz ju dalsi opusta, lebo sa vracia sa ku svojej rodine...

Drz sa moni...nejdem sa rozpisovat, ako to cele dopadlo, a co vsetko hlupe som este z jeho ust pocula...len tolko ze za to nestal, nestal ani za tu zachranu, o ktoru som sa snazila pred polrokom (len kvoli synovi si teraz mozem povedat, ze urobila som so sa dalo, aj ked to bolo zbytocne)... ako aj ty pises, bola to fraska... len zahral divadielko, ze sa vracia, dva mesiace vydrzal, urobil si ciarku, ze "skusil som, neda da a tak uz sa musim rozviest" ...
21. dec 2015 o 08:45  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Upozornenie
Používateľ je nedôveryhodný. Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o účet vytvorený za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od slivka11.
neviem ci by som sa s tym vedela niekedy vyrovnat
21. dec 2015 o 12:39  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Týmto aj ja teraz prechadzam, a drží ma to už dosť dlho, fustracia a beznádej :frowning2:
21. dec 2015 o 13:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dievčatá, to čo je toto za doba. Tým chlapom úplne prepína?? Normálne mi toto hlava neberie. Ale keďže ženy sú z Venuše a muži z Marsu, my tie ich myšlienkové pochody nikdy nepochopíme. Želám Vám všetkým pokojné Vianoce a nech je rok 2016 pre nás lepší. Držte sa, veľa sily.
22. dec 2015 o 09:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (5)
22. dec 2015 o 11:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Síce je táto téma stará už zopár mesiacov, ale nedá mi, aby som túto situáciu nepopísala z môjho vlastného pohľadu a ten je: život začína až po rozvode!
Po 10 rokoch manželstva ma prestalo baviť, že sme stále bez peňazí, nemáme sa o čom baviť, jeden z nás je viac pod parou, než triezvy a ten druhý ťahá všetko na vlastných pleciach, neustále hádky... žili sme u mojich rodičov, ktorí nám v ich RD urobili byt, pretože mladý pán nedokázal z výplaty odložiť ani 10 €. Na pleciach úver ako sviňa, doma malé dieťa, muž zvalený na gauči pred telkou, s ničím ani pohnuté... tak nejako vyzeral náš život. Teraz? Z práce idem s pokojným srdcom, nie so stiahnutým žalúdkom ( bude triezvy? Nebude? Budú na jeho správanie sťažnosti od dcérky aj od rodičov? ). Doma naši spokojní, dcérka si dokončuje domáce úlohy. Spolu potom ideme buď variť, alebo niečo do záhrady robiť. Večer čítame knižky ( telku už vôbec nezapíname ), dáme si spolu čajík pri sviečkach, porozprávame sa. Keď dám dieťa spať, v pokoji si pozriem seriál, prečítam knihu. Pokecám s rodičmi o tom, čo celý deň robili, čo budeme robiť cez víkend, čo sme kto kúpili nového, ... také bežné každodenné veci. A potom sa pokojne rozvalím na obrovskej posteli, kde mi nikto nezavadzia. Finančne? Áno, mám teraz ten úver sama, namiesto s ním, ale div divúci, peňazí mám dosť na všetko potrebné, dokonca som bola na dovolenke s dcérou, čo sme si s manželom nemohli dovoliť. Očividne z môjho rodinného účtovníctva zmizla tá najnákladnejšia položka - môžete raz hádať.
Znie to banálne, ale mne takýto pokojný život neskutočne vyhovuje. Exmanžel ma dokázal vytočiť len jediným pohľadom, či slovom - bezdôvodne neustále zdutý, kritický, alebo ľahostajný... ja som bola z neho nervózna a prenášala to na dieťa. Môj terajší spôsob života je pre mňa ako balzam na dušu. Občas si vybehnem s kamoškou do kina, dcérku postrážia naši. Mám fajn kolegov, to mi ako sociálna interakcia stačí. Užívam si ten kľud, ticho a pohodu. Už je to od rozvodu 9 mesiacov a ja sa toho neviem nabažiť. Manželstvo s mojím ex ma ubíjalo, psychicky a emocionálne som bola totálne vyčerpaná.
A čo sa týka rodiniek šťastne sa prechádzajúcich v meste... ešte týždeň pred tým, než som podala žiadosť o rozvod, sme sa ruka v ruke my dvaja aj s dcérkou radili k tým rodinkám. Proste v duchu, že naša špinavá bielizeň sa nebude prať na verejnosti. Takže voči dokonalému šťastnému rodinnému životu ostatných pociťujem určitú skepsu. Ale ak je to aj pravda, nebolí ma to. Prajem im všetko šťastie. Veď ja som svojím spôsobom šťastná tiež. Že mi chýba láska niekoho, ku komu sa môžete v noci pritúliť, to je malá cena za to, že som sa oslobodila z ubíjajúceho manželstva. Okrem toho, keď som bola vydatá, ležali sme vedľa seba, ale boli sme si vzdialení tisíce kilometrov. Podobným šťastným rodinám želám, nech im to vydrží a som šťastná s nimi. Ja to už však riskovať nemienim. Ako sa hovorí, nevstúpiš 2x do tej istej rieky. No, v mojom prípade to zrejme bude platiť. Dámy, ak ste sa rozviedli, bolo to preto, lebo ste neboli šťastné. A ak sa rozviedol váš ex, tak to bolo preto, lebo blbec nevedel, kde mu bolo dobre. Jeho chyba. Vaša výhra. Berte to takto. Prajem všetko dobré a veľa nervov!
20. okt 2016 o 14:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (38)
@skylarka001 uprimne ti zavidim tvoju silu a prajem vela, vela stastia. :slight_smile: pekne si to napisala...
3. nov 2016 o 14:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@skylarka001 perfektne napisane a ten pokoj v duši ti uprimne zavidim. Nie v zlom. Verim, že i ja si takto o rok budem bezstarostne naživat s mojimi detmi. Tebe všetko dobre!:kissing_heart:
3. nov 2016 o 14:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@ivulik20 , @girasol , ďakujem, prajem Vám nápodobne a posielam virtuálne objatie! :slight_smile:
4. nov 2016 o 06:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@skylarka001 Už dlho tu nebol taký "obsahom" nádherný príspevok. Tlieskam.
4. nov 2016 o 06:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
Začiatky po rozvode sú ťažké pre ženu aj po tej finančnéj stránke. No našla som odvahu. Pomaličky to ide. Aj keď počítam každú korunu tri krát. Ten pokoj a kľud stojí za to. Dokázala som to a som na seba hrdá. Dúfam že sa mi podarí vychovať syna tak aby bol dobrý a slušný človek. Máme jeden druhého. On mi dáva silu. Dôvod prečo musim ísť ďalej.
29. dec 2016 o 21:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (9)
4. jan o 08:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok