Ako sa vyrovnávate so životom po rozvode?

veronkaj
20. okt 2008

Neviem či je tu taká téma ale možno nie ako sa vyrovnávate s tým nemyslím ako sú konkrétne témy vymáhanie výživného, a.... ale ako sa vyrovnávate s tým, že ak Vás v živote stetlo veľa zlého, nepríjemného a smutného a do toho ešte ste aj rozvedená a sama na dieťa.

Ako sa vyrovnávate s tým, že pokiaľ my len túžime po bežnom rodinnom živote a zázemí, bežných rod. problémoch iný to šťastie majú a my s tým veľa nenarobíme a trápime sa samé.

A potom keď niekoho nájdeme znovu nám život dá ďalšiu ranu a potom opäť a potom príde niekto kto nás má rád a ako ste si zvykli alebo zvykáte na nové veci, vzťah a obavy ako to dopadne.

Možno som to nenapísala príliš jasne ale ja som si v živote zažila príliš veľa bolesti a nepríjemných vecí od bolestivého detstva, straty detičiek, rozvodu, rokov samoty a teraz mám priateľa ale aj obavy

bratislavcankanm
21. dec 2015

@moni1h paneboze, z tvojho prispevku vidim, ze moj ex neni jediny mozgovo mimo (slusne povedane)... podobne nezmyselne veci ako ty som pocuvala aj ja... v case, ked sa docasne vracal ku mne a synovi, od milenky... ze ako ho ona chudatko potrebuje...ake to ma ona tazke.... lebo sa rozvadza... a este aj on (moj ex) sa na nu vykasle...musi ju ist aspon este raz navstivit...a ked som protestovala (ziadna hysteria, snazila som sa s kludom vtedy), tak este to otocil proti mne, ze som necitliva a nechapava - "ty to nechapes? nevies pochopit ako sa citi ?" ....proste uplne mimo chlap, po mne chce, aby som pochopila a lutovala jeho milenku, ktora chuda este sa nestihla rozviest a uz ju dalsi opusta, lebo sa vracia sa ku svojej rodine...

Drz sa moni...nejdem sa rozpisovat, ako to cele dopadlo, a co vsetko hlupe som este z jeho ust pocula...len tolko ze za to nestal, nestal ani za tu zachranu, o ktoru som sa snazila pred polrokom (len kvoli synovi si teraz mozem povedat, ze urobila som so sa dalo, aj ked to bolo zbytocne)... ako aj ty pises, bola to fraska... len zahral divadielko, ze sa vracia, dva mesiace vydrzal, urobil si ciarku, ze "skusil som, neda da a tak uz sa musim rozviest" ...

slivka11
21. dec 2015
Používateľ slivka11 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od slivka11.

neviem ci by som sa s tym vedela niekedy vyrovnat

placem
21. dec 2015

Týmto aj ja teraz prechadzam, a drží ma to už dosť dlho, fustracia a beznádej ☹

matulik79
22. dec 2015

Dievčatá, to čo je toto za doba. Tým chlapom úplne prepína?? Normálne mi toto hlava neberie. Ale keďže ženy sú z Venuše a muži z Marsu, my tie ich myšlienkové pochody nikdy nepochopíme. Želám Vám všetkým pokojné Vianoce a nech je rok 2016 pre nás lepší. Držte sa, veľa sily.

placem
22. dec 2015

@matulik79 aj vy

skylarka001
20. okt 2016

Síce je táto téma stará už zopár mesiacov, ale nedá mi, aby som túto situáciu nepopísala z môjho vlastného pohľadu a ten je: život začína až po rozvode!
Po 10 rokoch manželstva ma prestalo baviť, že sme stále bez peňazí, nemáme sa o čom baviť, jeden z nás je viac pod parou, než triezvy a ten druhý ťahá všetko na vlastných pleciach, neustále hádky... žili sme u mojich rodičov, ktorí nám v ich RD urobili byt, pretože mladý pán nedokázal z výplaty odložiť ani 10 €. Na pleciach úver ako sviňa, doma malé dieťa, muž zvalený na gauči pred telkou, s ničím ani pohnuté... tak nejako vyzeral náš život. Teraz? Z práce idem s pokojným srdcom, nie so stiahnutým žalúdkom ( bude triezvy? Nebude? Budú na jeho správanie sťažnosti od dcérky aj od rodičov? ). Doma naši spokojní, dcérka si dokončuje domáce úlohy. Spolu potom ideme buď variť, alebo niečo do záhrady robiť. Večer čítame knižky ( telku už vôbec nezapíname ), dáme si spolu čajík pri sviečkach, porozprávame sa. Keď dám dieťa spať, v pokoji si pozriem seriál, prečítam knihu. Pokecám s rodičmi o tom, čo celý deň robili, čo budeme robiť cez víkend, čo sme kto kúpili nového, ... také bežné každodenné veci. A potom sa pokojne rozvalím na obrovskej posteli, kde mi nikto nezavadzia. Finančne? Áno, mám teraz ten úver sama, namiesto s ním, ale div divúci, peňazí mám dosť na všetko potrebné, dokonca som bola na dovolenke s dcérou, čo sme si s manželom nemohli dovoliť. Očividne z môjho rodinného účtovníctva zmizla tá najnákladnejšia položka - môžete raz hádať.
Znie to banálne, ale mne takýto pokojný život neskutočne vyhovuje. Exmanžel ma dokázal vytočiť len jediným pohľadom, či slovom - bezdôvodne neustále zdutý, kritický, alebo ľahostajný... ja som bola z neho nervózna a prenášala to na dieťa. Môj terajší spôsob života je pre mňa ako balzam na dušu. Občas si vybehnem s kamoškou do kina, dcérku postrážia naši. Mám fajn kolegov, to mi ako sociálna interakcia stačí. Užívam si ten kľud, ticho a pohodu. Už je to od rozvodu 9 mesiacov a ja sa toho neviem nabažiť. Manželstvo s mojím ex ma ubíjalo, psychicky a emocionálne som bola totálne vyčerpaná.
A čo sa týka rodiniek šťastne sa prechádzajúcich v meste... ešte týždeň pred tým, než som podala žiadosť o rozvod, sme sa ruka v ruke my dvaja aj s dcérkou radili k tým rodinkám. Proste v duchu, že naša špinavá bielizeň sa nebude prať na verejnosti. Takže voči dokonalému šťastnému rodinnému životu ostatných pociťujem určitú skepsu. Ale ak je to aj pravda, nebolí ma to. Prajem im všetko šťastie. Veď ja som svojím spôsobom šťastná tiež. Že mi chýba láska niekoho, ku komu sa môžete v noci pritúliť, to je malá cena za to, že som sa oslobodila z ubíjajúceho manželstva. Okrem toho, keď som bola vydatá, ležali sme vedľa seba, ale boli sme si vzdialení tisíce kilometrov. Podobným šťastným rodinám želám, nech im to vydrží a som šťastná s nimi. Ja to už však riskovať nemienim. Ako sa hovorí, nevstúpiš 2x do tej istej rieky. No, v mojom prípade to zrejme bude platiť. Dámy, ak ste sa rozviedli, bolo to preto, lebo ste neboli šťastné. A ak sa rozviedol váš ex, tak to bolo preto, lebo blbec nevedel, kde mu bolo dobre. Jeho chyba. Vaša výhra. Berte to takto. Prajem všetko dobré a veľa nervov!

ivulik20
3. nov 2016

@skylarka001 uprimne ti zavidim tvoju silu a prajem vela, vela stastia. 🙂 pekne si to napisala...

girasol
3. nov 2016

@skylarka001 perfektne napisane a ten pokoj v duši ti uprimne zavidim. Nie v zlom. Verim, že i ja si takto o rok budem bezstarostne naživat s mojimi detmi. Tebe všetko dobre!😘

skylarka001
4. nov 2016

@ivulik20 , @girasol , ďakujem, prajem Vám nápodobne a posielam virtuálne objatie! 🙂

staronova
4. nov 2016

@skylarka001 Už dlho tu nebol taký "obsahom" nádherný príspevok. Tlieskam.

lubkaj38
29. dec 2016

Začiatky po rozvode sú ťažké pre ženu aj po tej finančnéj stránke. No našla som odvahu. Pomaličky to ide. Aj keď počítam každú korunu tri krát. Ten pokoj a kľud stojí za to. Dokázala som to a som na seba hrdá. Dúfam že sa mi podarí vychovať syna tak aby bol dobrý a slušný človek. Máme jeden druhého. On mi dáva silu. Dôvod prečo musim ísť ďalej.

dankanovakova
4. jan 2017

👍

nia1521
22. jan 2017

ako sa mam vyrovnatt s tym, ze otec mojich deti chce na vylety chodit aj s novou partnerkou? sme 2 mesiace po rozchode a ja si to neviem ani predstavit,aby sa cudzia zena stretavala s mojimi detmi :(

maciatkolulu
22. jan 2017

@nia1521 uplne ti rozumiem, presne to iste som mala aj ja, do detajlov, jednoducho poziadaj svojho ex, ze nech necha trochu casu aj detom aj tebe, lebo je to neunosne a bolestive aj pre teba, teda neviem dovod vasho rozhćhodu, pisem o pripade, ze odisiel od vas kvoli dotycnej slecne.

skylarka001
23. jan 2017

@nia1521 ale nechaj, nech ich zoberie! Len predtým nezabudni deťom povedať, že toto je tá slečna, kvôli ktorej ste sa rozviedli. Decká sú v dnešnej dobe drsné, exmanželovi aj jeho partnerke výlet tak osladia, že tá ženská ich už nikdy v živote nebude chcieť vidieť! Zákonne mu brániť nemôžeš a keď on nemá toľko chochmesu, aby svoje deti udržal od svojho nového objavu aspoň nejaký čas, potom si zaslúži všetko, čo jemu aj jej tvoje deti povystrájajú. Možno vyzniem ako pomstychtivá mrcha, ale ja by som si to poistila aj troškou manipulácie a citového vydierania u detí - netreba ich podceňovať, keď ide o to, bezpečne znenávidieť a skomplikovať existenciu osobe, kvôli ktorej je maminka nešťastná. Potom by som sa len spokojne usadila v kresle pred televízor, vyložila si nohy, užívala si ticho a kľud v dome a čakala, v akom stave bude ex a jeho priateľka, keď s vyplazeným jazykom a úľavou v očiach deti vrátia.

alicka850
23. jan 2017

@skylarka001 ten tvoj prvy prispevok.👏ale tento druhy....zasnem. To si kludne vylozis nohy a tesis sa, ako sa pomstis prostrednictvom deti ex? Deti za nic nemozu, treba ich chranit ako sa len da, aby sa ich to nedotklo. Zvacsa maju radi otca aj mamu a taketo spravanie a zabomysie vojny im len a len ublizuju. A to pisem ako rozvedena s dietatom.

maciatkolulu
23. jan 2017

@skylarka001 prepac, ale ty musis byt strasne zakompexovana a ohrdnuta a zial aj zjavne uplne sprosta a bezcitna ososba. Ja mam dve deti s ex a v zivote by som vlastnym detom neurobila toto, co ty tu popisujes, to je cloveku az na grc a ked si ty ako matka niekoho najdes, tak ti mozno budu deticky aplikovat tvoj scenar, preboha ved su to aj otcove deti, to si myslis, ze tie decka su bez citu, ze im nie je smutno, ze netrpia????? Treba im to este zhorsovat, ze "maminka je nestastna" tak robte peklo otcovi a jeho "novemu objavu" mozno by si kukala ako puk, ked by sa decka vratili stastne, vyblaznene a spokojne a ty by si zatial zatrpknuto sedela pri tv s vylozenymi nohami, ty si naozaj nemyslis, zeby detom bolo lepsie, kebyze travia prijemny cas, aj ked by tam bol "novy objav" fakt si to myslis, zeby bolo lepsie decka predtym zdeptat, zmiast - tlieskam ludskej sprostosti, ja sa niekedy tym chlapom nedivim, ze to vzdaju s exkami a prestanu postupne bojovat o deti azalozia si nve rodiny, naozaj, lebo mat takuto ako ty na krku, tak ta kopnem fakt do riti, sorry, ale toto je uz silna kava a to som bola, opustneou zenou s dvoma detmi a moj ex si chcel samozrejme bravat deti na vyletiky ako rodinka, slusne som mu to vysvetlila, na cas nechapala, tak si braval deti menej, ale potom pochopil, pocuval deti a nakoniec aj mna a teraz sa uz stretavaju, deti maju svoj nazor, ona tiez, hadali, boli cirkusy, ale pomimo mna, to si uz riesil moj ex a ja som sa z toho rozhodne netesila....kedze u mna je prioritou, aby boli spokojne moje deti,,,,Snad rozumies tomu, co so m napisala

nia1521
23. jan 2017

@maciatkolulu ano odisiel kvoli dotycnej slecne a on nevie,alebo skor nechce akceptovat,ze potrebujem cas.on stale svoje dookola

maciatkolulu
23. jan 2017

@nia1521 no, neprijemne a tazke, preboli to, treba to skusit este raz, vysvetlit mu to, ak nepochopi, tak skusit sa porozpravat s detmi, ci tam chcu ist, alebo nie, neviem ako su stare, ale ak by chceli ist, tak im nebran, aj tak deti skor, ci neskor pochopia vsetko, mna to teraz tiez obcas paradne zaboli, ked sa dotycna pani tlaci na rozne aktivity mojich dospievajucich dcer, vzdy mi zide na um myslienka, akoze, kto moze za ich vysledky, kto a s nimi vlacil, sam po pripravkach, kruzkoch, rodickach, kto riesil problemy, nakupoval pomocky, kto sa s nimi pachtil, ked boli chore, kto rozmyslal co s nimi cez prazdniny, kto sa s vyplazenym jazykom nahanal v lete, aby sa stihol ist s nimi kupat, kto reval v praci pri tlf, ked som ich pocuvala cez prazdniny, kto, kto, kto..... nuz ja a teraz je tati najlepsi aj ked robi vkuse kraviny... Ale viem, ze vo svojej podstate su si vedome, ze kym ja som sa nahanala s nimi, oni si uzivali romantiku a ja som bola za zlu, ked som ich davala k babke, doteraz mi to vycitaju😉uplny paradox a nespravodlivost, ale zivot je taky, raz sme hore, raz dole, raz ta bolest skonci, ale uprimne ti poviem aj ako znovu vydata a opat matka maleho chlapca, stale to este obcas pichne😢 najma pri pozerani starych fotiek kde boli deti male....

vorkola
23. jan 2017

skylarka001 podla mas pravdu,ved ty si ten rozvod nezapricinila,ved preco by si si nemohla povedat,tak ako to citis. Tvoje prispevky sa mi strasne pacia.Su proste suprove a @ maciatkolulu,ty si skade z marsu,ze jej takto pises. To je strasne nehanebne, odkial mas pravo takto ponizovat a nadavat do sprostych.Vsak ona neradí aby deti robili zle otcovi a jeho milenke,ale deti su deti,a je tam pravdepodobnost,ze deti ich poriadne vyštavia a budu ich mat plne zuby.myslim tie deti.Moje deti,boli tak zive,ze za dve hodiny som uplne stratila energiu.Keby mohli tak by aj na luster vyskocili.Kludné boli, len ked mali 40.C".

maciatkolulu
23. jan 2017

@vorkola nehanebne je radit nieco take ake radi dotycna, je nehanebne svojim detom, ktore to maju tazke tak ako tak, ze maminka je smutna kvoli tete a nabadat ich proti dotycnej zene s ktorou si mozno ich otec vytvori novu rodinu, to je vrchol nehanebnosti a citoveho vydierania vlastneho dietata, takze to podla mna suprove nie je, myslis, zeby jej nieco taketo poradila detska psychologicka????? Si z marsu ty? A preco by ich mali mat plne zuby? Su to jeho deti o ktore dofrasa javi zaujem, tak co je na tom? Maju sa vediet dohodnut dospeli medzi sebou a nie robit zakernosti cez deti a pokial to ro bia tak su hlupi a sebecki, najma voci vlastnym detom a ublizuju im. Pokial deti chcu ist s otcom a jeho priatelkou, tak nech idu, ale netreba ich odprevadzat so slovami, maminka je smutna, lebo tet je zla, teta urobila zle maminke, ale decka uzite si to, lubim vas a aj vas tato vas lubi a preto vas stale rovnako chce, to je podla teba nazor z marsu? Ak hej, tak potom bud nemas za sebou rozvod a nevies ako trpia deti pocas neho a po. A stojim si za tym, ze len sprosty clovek moze svojim detom vedome ublizovat a robit ich vlastne nepriamo vycitky, ze idete k tej tete, ktora mi ublizila, to je nehanebna sprostost.... Prijemny vecer

alicka850
23. jan 2017

👏👏👏

alicka850
23. jan 2017

@maciatkolulu to patrilo Tebe

skylarka001
24. jan 2017

OK, ako vidím, musím trochu upresniť, ako som to myslela. Jasné, že deti sú prvoradé. Sú najdôležitejšie a ich dobro je prioritou každej matky. Ale nemyslím si, že ich dobro spočíva v tom, vidieť otca, ktorý strká do pozície ich nevlastnej mamy cudziu osobu, keď uplynul len taký krátky čas od vtedy, čo boli normálna a kompletná rodina. Čím menšie tie deti sú, tým ťažšie si to zrovnajú v hlavičkách. V ich očiach oco patrí k mamine a basta. Ocino by mal mať v tomto prípade toľko rozumu, aby im dal nejaký čas na prispôsobenie sa novej situácii a jeho výlety s deťmi by zatiaľ mali byť naozaj len o ňom a jeho deťoch. Pritiahnuť na ne ďalšiu osobu takto skoro nie je veľmi šťastné riešenie.
V mojej reakcii na chvíľu prevládol hnev, samozrejme, ale to ostatné zostáva: deti nie sú hlúpe. Aj keď sa rodičia možno snažili zatajiť pred nimi dôvody rozchodu, pravdepodobne o otcovej slečne vedia a vedia aj to, že je príčinou rozchodu. Vedia aj to, že je mamička z toho smutná. Ani ony neskáču od radosti, keď oco odišiel od mamy. V takejto situácii netreba nič viac, aby sa k dotyčnej správali ako najhoršie budú vedieť. Čo sa týka tej manipulácie a vyložených nôh, pripúšťam, že zo mňa prehovorila chvíľková pomstychtivosť voči mužovi, ktorý podviedol svoju manželku a strká svojim deťom frajerku pod nos takto skoro. Jasné, že moja reakcia bola prehnaná - myslím, že je to z nej dostatočne vidno. Ale proste som sa rozčúlila aj za @nia1521 aj za jej deti. To, čo urobil jej ex je podraz voči nej a to, čo sa chystá robiť deťom, je podraz na druhú. A keďže ona nemá nijakú skutočnú šancu zabrániť mu v tom, tak som sa nahnevala aj pre tú bezmocnosť. Ak som sa vás tým dotkla, ospravedlňujem sa. Možno raz sa skutočne stane, že sa budú deti s otcovou priateľkou dobre baviť a bude im sympatická, ale nie takto skoro!!!! Toto im narobí akurát zmätok a môže im to ublížiť!!! Moje dieťa mi samo povedalo, že keby som si našla priateľa a jej by sa páčil, asi by jej to bolo strašne ľúto kvôli ocinovi a snažila by sa ho znenávidieť, pretože v jej hlavičke mama patrí k ocovi a je jedno, že sú už skoro rok rozvedení. Keď rodič vystavuje dieťa niečomu takému tak skoro po rozvode, mal by sa nad sebou zamyslieť.

dallmatinec
28. feb 2017

Ahojte.
Ja som muž a dám vám môj pohľad.
Tiež som rozvedený, ex si našla priateľa a bol aj dôvod rozvodu, ktorý do dnešného dňa nepriznala. Ale ľudia okolo ex mi povedali časom, že sa už poznali dlhšie so všetkým čo s tým súvisí .
Rozviedli nás aj preto že bola už s ním tehotná a už sa im aj narodilo dieťa. Deti mám každý druhý víkend a dokonca som si aj našiel priateľku. Bolesť stále neprešla a čo je horšie , že čím ďalej si uvedomujem tým som viac presvedčený , že asi ani neprejde. Každé naše stretnutie končí väčšinou slzami u mňa aj na strane ex. Do dnešného dňa za viac ako rok mám problém sa zaclenit do pracovného tempa a fungovať aj v pertnerskom vztahu.
Teším sa na deti keď prídu, no vždy je to aj zmes smútku a bolesti , že ten čas čo sme spolu nie sme už ako kompletná rodina. A keď odchadZaju k mame neraz si z duše poplacem.

A čo na mne rozvod zanechal, nedôveru. Nedôveru voči ďalším vzťahom, strach či to ešte môže vyjsť. Strach či mať ešte nejeke dieťa, či tým ďalším bavím by som neublizil deťom.
Obozretnostou nad tým čo mám a aby som zase nezahorel aj po majetkovej časti.

Môžem povedať , že je to zjavne ťažké ako pre Vás ženy aj tak pre nás mužov.

dallmatinec
28. feb 2017

Moja ex už počas rozvodu hneď zoznamoval deti s novým priateľom a po dvoch mesiacoch si ho nasťahovala bez opýtanie sa k deťom. Všetko im servíruje za horúca , bez toho aby mali čas to vstrebať.

zooeynka
28. feb 2017

@dallmatinec je mi to luto ze sa vam so zenou takto dovrzal vztah, ale tvoja nova partnerka to teda s tebou vyhrala...nic v zlom, ale ja by som chlapa co nema vysporiadanu minulost sam v sebe teda nechcela...to pisem len ako moznu vystrahu, aby ti aj ta nova neusla.

tiper24
28. feb 2017

@bratislavcankanm ked mal milenku asi si mu nedala co chcel 🙂

obsadenemeno
28. feb 2017

@tiper24 debata na temu "vsetko" tu uz bola. Problem je, ze chlap casto ani nevie, ze nema vsetko, pokym to nenajde u inej.
Takze obvinovat zenu, ze mu "nedala vsetko" je hlupe. Lebo praveze taki muzi, co maju "vsetko" idu skusat, ci to "vsetko" u inej chuti inak, lepsie......... 😠