Ako ste zvládali zladiť škôlku a prácu?

natusik441
26. jan 2014

Ahojte mam maleho syna teda uz ma 21 mesiacov 🙂 rozmyslam castejsie o praci ale bojim sa skolky aj to ako v nej bude a ci malinky si zvykne a zladenia skolky s pracou. Je tu nejaka maminka tiez sama a zvlada to bez nejakej pomoci 🙂 🙂 ?? Da sa vobec fungovat bez 3 osoby?? Lebo ja mam pocit ze bud rano nestihnem na cas pracu alebo tam som dlho a nestihnem ist po krpca nenasla som pracu zatial co by som stihla obe -...

adkasmolka
26. jan 2014

@natusik441 ahoj, ja som musela nastúpit do prace keď mal 2 roky. Prvé dva mesiace boli velmi tažké pre mna, lebo som musela zosúladiť logistiku a odrazu som nič nestíhala :( mm je na sluzobkach, starí rodičia pracujúci. Takze zo začiatku katastrofa, čo skôr doma či letieť na nákup z roboty, či z jasiel s dieťaťom, kedy upratať doma a atd.. Večer som padala na hubu od únavy. Syn sa chytil super, nemala som problém. Po prvom mesiaci som už ako tak bola zabehnuta v práci a po druhom mesiaci už som si vedela všetko klido pido zorganizovať. 🙂 A či sa dá fungovať bez tretej osoby? Ja tak fungujem od pôrodnice ;) Neboj, zvládneš - budeš musieť 😀

natusik441
autor
26. jan 2014

@adkasmolka tak ja tak fungujem cely cas len sa bojim ze ako to budem stihat casovo zladit 😒

adkasmolka
26. jan 2014

@natusik441 mne to trvalo mesiac, kým som sa časovo zorganizovala . Dasa to, uvidis 🙂

sandracs
26. jan 2014

Ahoj, kamaratka je na tom podobne. Ona to riešila tak, že platila susedke, ktora doviedla malu zo škôlky a počkala s ňou. Ono závisí aj od príjmu, ale možno by saTi podarilo zohnať nejakú študentku, ktorá by nechcela veľa. Držím palce. 🙂

natusik441
autor
26. jan 2014

Ja sa nebojim ze nestihnem upratat ale toho ze nebudem stihat ponho ist do skolky alebo ho odniest a nema kto ponho za mna ist cela rodina sa odstahovala mimo alebo bude chory...neviem hoci co

natusik441
autor
26. jan 2014

@sandracs stymto by som mala ja problem studentke ho nechat 🙂 🙂 🙂 🙂 susedky mam ale skor stare damy a mamicku co ma 4 vlastne tak ta je rada ze stiha svoje ;)))

sandracs
26. jan 2014

@natusik441 🙂 Nemyslela som úplne cudzej neskúsenej mladej žabe 🙂 . Keď som mala male deti a potrebovala isť k lekarovi, tak k nam chodila študentka. Bola to kamošova znama a rok pracovala ako babysiterka. Boli sme s ňou veľmi spokojní 🙂

katy1979
26. jan 2014

Ja si akurat hladam pracu a presne taku aby som stihala skolku. A aj to je problem vacsinou je to nemozne ci by tam bol naozaj cely den. Som z toho smutna a stale dufam ze najdem nieco primerane.

janinah
26. jan 2014

kto sa bojí,nech neide do lesa 😉 neboj,ono s ato vyskladá...ale napíšem ti,že ja som nastúpila do novej práce a dve deti do škôlky a bolo to s odretými ušami,aspoň som vtedy super schudla,ono sa to dá,netrvá to večne,len si treba nájsť svoj systém

mima4
26. jan 2014

@natusik441 skus to zladit tak ako to zladi tvoj manzel, on tiez ma dieta a aj pracu. Inspiruj sa od neho 🙂

natusik441
autor
26. jan 2014

@mima4 sme v teme som na deti sama... Takze neni sa opytat koho

kaktusik007
26. jan 2014

@mima4 sorry, ale blba poznamka. Ty si neuvedomujes, ake je tazke byt sama na deti - zo dna na den ti ochoreju, na vsetko si kompletne sama - akykolvek nakup potravin je zatazou. Nemas ani pat minut volna. Stale si v jednom kole. Ale to ty sotva pochopis...

@natusik441 ja ti iba prajem, aby si nemala skolku tak ako ja - od 06:15 do 16:00 hod. Toto stihat akoze vybrat deti z nej a rano tam dat a medzitym odpracovat 8,5 hodiny a najma dopravit sa este na pracovisko.... No nemam slov. Je to ekonomicky pre mna likvidacne... Ale z pohladu mojho ex - nechce sa mi pracovat .

gumimaci
26. jan 2014

@natusik441 ahoj, ja mam pracu do 17tej, a skolku tiez do 17 tej. Maly nastupil ako 2 rocny. Su dni, kedy muz tiez nemoze, vtedy odchadzam z prace skor. Ked som sa vracala do prace po MD tak to vedeli, ze kvoly skolke budem musiet odchadzat niektore dni min. o pol hodinu skor.
Ak by nebola ina moznost, nasla by som si tetu na vyzdvihovanie zo skolky a kratku varovku.

natusik441
autor
26. jan 2014

@kaktusik007 to ako stihas? Paneboze sak stihnes aspon sprchu? 🙂 ja uz teraz chodim spat okolo 1 pol 2 ked chcem mat navarene upratane a vyzehlene a konecne stavame o 7 rano asi tyzden predtym o 5 rano sice ja stavam stale o 5 pol6 kvoli povinostiam ale aj tak neviem si to predstavit uz teraz sa citim ako zajac z reklami na baterky...no tvoj ex je asi taky ,,intelligent,, ako moj 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 a stym mas pravdu no ja as casto stretavam s nazormi ze to nic nie je starat sa o dieta

h2
26. jan 2014

@natusik441 Ahoj, môj malý chodí ešte len do jasličiek vodím ho tam a aj chodím poňho vždy len ja, ale mám 2 výhody, pracujem na skrátený úväzok a jasle sú súkromné, čiže sú otvorené do 18.00. Toto Ti asi veľmi nepomôže, ale mám kamošku, ktorá je rozvedená, má syna škôlkara a jednu pani, dôchodkyňu, ktroá k nej každé ráno príde, malého vychystá a odvedie do škôlky, aby ona mohla pracovať od skorého rána a ísť popoludní po synčeka. Nie je to ideálne riešenie, ale aspoň niečo. 😒

vierka0
26. jan 2014

no my sme to stihat stihali, ale je tu dalsia podstatna vec a to je chorobnost..nasa ked zacala chodit do jasli, z kazdeho mesiaca bola aspon tyzden doma..takze zo zaciatku to bude asi narocnejsie aj vdaka tomu

natusik441
autor
5. feb 2014

@vierka0 to neviem co by som spravila

wendy8
18. feb 2014

@natusik441 Ahoj.som natom uplne rovnako.mala ide do školky v septembri a ja si musim najst pracu lebo nebudem vediet platit podnajom.a a ni neviem kde hladat pracu do 16:00 a za dost penazi pre nas na všetko čo treba.Viem že som ti tymto nepomohla ale aspon vieme že niesme same a nas turbo extra špecialny mamičkovsky mozog bude musiet zas niečo vymysliet aby bolo dobre.musime to zvladnut lebo nikdy iny to za nas nespravi. myslim že sa to da aj bez retej osoby.musime si verit a byt prikladom pre naše deti.to že večer plačeme pod stolom už nevydia.hihi.držim ti prsty.pekny dnik.

mirkakab
18. feb 2014

@natusik441 ahoj, ja mám školáčku aj škôlkarku a stíham všetko sama. začala som podnikať, takže ráno sa vychystáme, zavediem staršiu do školy, potom mladšiu do škôlky a ja idem do práce, odpracujem si 8,5 hodiny a idem po deti. po ceste domov sa zastavím na nákup (obchod mám po ceste) Niesom síce sama, mám manžela aj celú rodinu "po ruke" ale pokial sa dá tak si pomôžem sama.Manžel mi pomôže s deťmi až večer ked príde domov, nemá možnosť ich ráno zaviesť ani poobede vyzdvihnúť, kedže to časovo nestíha. Ano, najhoršie to je ak dieťa ochorie, a ked nastúpi do škôlky tak je to dosť často, než si vytvorí nejakú imunitu, ale čo sa týka práce a škôlky tak sa to dá zvládnuť, najlepšie keby si robila v mieste škôlky ....

mirinda10
19. feb 2014

@natusik441 da sa to zvladnut, len musis mat system ja som na dieta sama a rodicov mam 230km od nas a maju uz 70 rokov. Vstavam o 6tej a odchadzame do skolky 6.45 tak aby som bola v praci o 7.30 pracujem do 16.30 a utekam po dcerku do skolky. Ak si sama, tak si zamestnavatela mozes poziadat a zmenu casu prichodu mas na to narok do veku 6 dietata ale asi to zalezi aku pracu robis ak si v office tak by sa to dalo. Inak nechapem preco chodis tak neskoro spat, navar na 2 dni a zehlit nezehlis kazdy den. Snaz sa viac spat, takto sa za chvilku zblaznis. Upratane nemusis mat kazdy den. Ja nakupujem raz za tyzden. Vecer ked prideme domov sa venujem iba malej a na vsetko ostatne mam cas ked ide spat a to je tak 8.20. Varim vecer nakolko jedlo si nosim do prace ale da sa vsetko. Ked je mala chora tak beriem dovcu a raz pomoze babka o tyzden pride dedko. Este zatial vladzu a som im vdacna. Ani nevies, co vsetko dokazes zvladnut ale ak mas pracu, tak nevahaj urcite sa ti zide viac financi ako ked si na rodicovskom. vela sil prajem 🙂

dadushka007
19. feb 2014

@mirinda10 a co by si robila v pripade, keby tvoje deti pred 10 vecer nezaspali. moj 2 mesacny chodi spat o 10 a 3 rocny o pol10 (co je uspech, lebo ked bol mladsi vydrzal aj do 11 a 12). aj keby som sa rozkrajala, skor nezaspia....

zuzanockamt
19. feb 2014

@mima4 pise, ze je na dieta sama, takze sa nema koho pytat 😉 ... inak neviem, preco stale riesis temy, kde nemas prakticku skusenost 🙂

aniko82
19. feb 2014

Ahojte, ja som sa do prace vratila ked mal syn 1,5 roka, bola som v podstat sama (manzel od 6 do 6 v praci...)- bvame a ddine, cca 10 min do mesta, kde boli jaslicky, chodili sme tam na 7mu, o 7.20 som uz mala byt v praci...potrebovali sme njsky cas, km sme si zvykli, trpezlivost mojej sefky a kolegyn, lebo niekedy sme fakt nestihli, a hlavne auto, aby som mohla byt samostatna...po par mes som uz brala aj sluzby, to sa samozrejme nedalo bez pomoci mojej mamy....takze ten kazdodenny kolobeh sa da zvladnut, horsie ked je dieta chorlave a treb zaridit, by s nim nieko mohol byt doma ked treba j dlhsie...to sm robili na striedacku- prve dni som ostavala ja, potom manzel alebo mama...teraz nas caka vcsia sranda- syn do skoly, dcera do jasli, ja do prace a to vsetko stihnut do 7.20;)

ematko29
19. feb 2014

@natusik441 Ja ked som nastupila do práce tak bol manžel doma.A aj tak to bolo premna strašne náročné .Zrazu som mala pocit,že svojmu dieťatu nedávam to ako ked som bola doma na materskej.Ja si napríklad neviem predstaviť,žeby som robila ak by môj manžel nebol doma.No,ale záleží strašne od druhu práce.Ako matka dojde vyčerpaná apodobne.

mirinda10
19. feb 2014

@dadushka007 asi by som im regulovala poobedny spanok, ja mam to nestastie, ze mi dcera vstavala velmi skoro od narodenia ale ked mala 2 mesiace, tak bolo bezne, ze bola hore kazde 3 hodky. 3 rocne dietatu uz ma rezim, neviem ako spi cez den ale neverim, ze od poobedneho spanku do 14.30 je hore do 22.00.

janage
19. feb 2014

@mirinda10 a ja verím 😉 moja staršia vstávala o 6, na obed spala max pol hodinu raz za čas cca mesiac hodinu a večer vydržala v pohode do 22 - to som zaspala ja skôr 😀 Nikdy nezabudnem ako ju sused ľutoval - chúďa dieťa čo ide na 7 do škôlky (v práci som musela byť do 7.30) a ja vytešená, že konečne nemusím riešiť program už od 6 - keď som s ňou bola doma. Keď sme obed. spánok zrušili tak sa spánok presunul na cca 21 - keď zas v škôlke musela spať cez obed - tak večer zas do 22 - uff Do škôlky išla 2 ročná. To, že sa prerevala prvým rokom ani nehovorím, bežné bolo vstávať aj každú pol hodinu, alebo síce trikrát ale za každým hodinový al. aj dve rev kým nezaspala na pol hodinku al. hodinku - to bol teda iný level...som mala deň rozdelený do 4 šesť hodinových blokov a cieľ bol prežiť tých 6 hodín 😀

janage
19. feb 2014

@natusik441 ahoj ja si myslím, že nedá ak je dieťa často choré - ja mám síce manžela, ale doma som ostávala vždy ja - na začiatku som to prvý rok riešila skráteným úväzkom a keď sa dalo som bola s malou doma a keď už bola zdravá tak ona na celý deň do škôlky - pol rok chodila len na pol dňa potom na celý- a ja som sedela v robote a doháňala koľko bola treba - aby bolo urobené a hodiny nadrobené- potom to bolo horšie keď som bola na celý úväzok už som nestíhala nadrábať - tak OČR, mama, čiastočne svokra, operka - často mi z tej mojej výplaty neostalo skoro nič - keď som platila operku, ale keď som si chcela udržať robotu do budúcna...ja zas chápem, že nikto by nezamestnával niekoho kto je každý mesiac dva, tri týždne doma s chorým dieťaťom...nosenie do a zo škôlky by si mohla poriešiť s inou mamkou čo by bola ochotná vybrať so svojím aj tvoje dieťa a postrážiť chvíľku doma alebo staršia pani ak máš problém zveriť mladej. Tiež je dobré mať škôlku pri práci - minimum času stratíš na ceste práca škôlka, škôlka práca. A možno bude Tvoje dieťa zdravé ako buk a ostatné sa už všetko dá 🙂

mirinda10
20. feb 2014

@janage ja som mala takeho suseda v lete este o 10 tej vecer behal s autickom po vonku ale jeho mama mu davala dost sladku stravu a musela to poriesit nakolko isiel do prvej triedy a standardne zaspaval na hodine, nebol schopny udrzat pozornost ked isiel spat po 10tej a rano uz musel byt 7.45 v skole. Ja som jej iba dala radu obmedz cukor v roznych podobach max ovocie a to uz tiez nie na vecer a zabralo, ma co robit aby vydrzal do 8mej ale aj to uz davno spi. Cukor ho dobijal. U nas v skolke chodi dcerka uznavaneho vyzivovacie poradcu a ten nam poradil to iste nakolko maju v skolke tiez take hyperaktivne deticky aby mamky ubrali z cukrov ( sladkosti, presladene jogurty, kakaoko z granka atd na vecer) mne sa dcera sama pyta spat vecer, ze je unavena a v skolke spi tak 1 1/2 hodku, precitame rozpravku potulkame, zhasnem svetlo a spi. Ja som na malu uplne sama, neviem si ani predstavit ako by som to zvladla keby chodila spat o 10tej vecer. Inak ja si ako dieta pamatam, ze mama napiekla cez vikend kolac a ziadne sladkosti vtedy neboli a jogurt bol husty klasicky s dzemom alebo biely ( je to uz moc, moc davno ) ale aj pediatricka a ucitelky v skolke povedali, ze teraz je extrem hyperaktivnych deticiek pre 40 rokmi ked ja som mala tolko ako moja dcera teraz, to ani nevedeli co to je .
@natusik441 ked budes mat dieta chore mozes ist aj na priepustku a ostat doma, mas narok na 7dni do roka a aj to je pomoc aspon pre mna urcite a miniem asi tak aj 10dni dovolenky ked bola chora minuly rok. Platam to ako sa len da ale verim, ze stale bude len lepsie a lepsie

janage
20. feb 2014

@mirinda10 no u nás to bolo bez cukru - proste som nesladila a ani sladké jedlá neboli - ona skoro nič nechcela jesť a ešte aj diétu sme museli držať lebo mala silný atopický ekzém - takže žiadne čokolády, cukríky, lízatka a pod. a pila sa len čistá voda 😉 Teraz má 7 a je za sladkým ako pominutá - ach jo, už sa to nedá ustrážiť v škole a zrejme sa takto u nej prejavujú aj veľmi striktné obmedzenia z ranného detstva ☹ Teraz spí oveľaaa lepšie - a som sa dožila aj toho, že vyspáva v sobotu aj do 8 😀 😀

mirinda10
20. feb 2014

@janage super aspon sobotu si pospite, my budicek aj v sobotu aj v nedelu o 6tej, zazrak ak potiahne do 6.30. Ja ju tiez obmedzujem zo sladkostami pokial sa da. Ja cukor ani doma nemam a ani bielu muku. Sladim a peciem s medom, agave sirup alebo stevia a peciem zo spaldovej a aj do varenia davam taku.