Ako zvládate sama dve deti?

sagittka
24. jan 2017

Ahojte žienky, chcem sa opýtať ako to zvládate, tie, čo máte dve deti. Napr 3r dieta a do toho male babatko. Navyse bez pomoci starych rodicov, susedov, znamych a pod s tym, ze manzel je cele dni v praci.
Uvazujeme nad druhym babom, aj ked sme povodne chceli ostat pri jednom. No ja mam strach, neviem ako to bude, ked bude treba ist s malym babom k lekarovi, alebo podobne, takisto doma, ci nebude starsie ziarlit a pod.
Zvladate to? Poprosim idealne pozitivne prispevky 😉 dakujem

jana_eyre
24. jan 2017

Zvladnut sa da vsetko.. Ja mam deti tri, som bez pomoci starych rodicov a manzel je v praci.. Priznavam, mat dve mi prislo jednoduchsie ako tri, ale aj tak je to fajn.. (tazsie to aj tak beriem hlavne kvoli pocasiu, ked bude jar, vsetko bude fajn) Dolezite je najst si vlastny rezim, system a vsetko ide..

Inak k lekarovi ak je to akutne idem sama aj so vsetkymi troma, na poradne si berie muz zvacsa dovolenku a je so starsimi.. Ziarlenie sme nikdy nezazili nejake vyrazne, maju sa radi..

simonaf
24. jan 2017

Samozrejme 🙂 vsetko sa da,ked si to clovek usporiada,teda,ked ma rodina pravidla a zasady a tie aj dodrziava...moje dvojicky-dievcata mali 3roky,ked sa im narodil bracek..a klape nam to ako hodinky,nezazivam ziadne sceny,ziaden chaos doma...od zaciatku pevny stereotyp,ranna hygiena,ranajky,desiata,obed,spanok,olovrant,vecera,vecerny ritual s hygienou,citanim rozpravky,spanok..minimalne zmeny v zavislosti od potrieb deti,ked rastu (boli obdobia,ked obedny spanok potrebovali,ako aj obdobia,ked im bol pritazou,vtedy sme ho vylucili)..deti vedia,ze ked nieco povieme,myslime to vazne,ze nas zaujima ich nazor a postoj,ale aj,ze sa nevstava od stola,kym sa vsetko nezje (na obcasnu vynimku,ked je niekto napr.chory a nema chut do jedla a pod.)-na to si potrpime,nezazivame potom situacie,ze v skolke zjedia vsetko a doma nic,ako niektore deti naokolo,ktore doma trucuju a rodicia im odpustia jedenie,no nemaju problem ponuknut neskor sladkost..drzim palce,urcite sa vsetko da zvladnut,len sam rodic musi chciet a makat na sebe,podla mna je toto jedina podmienka..

senta_sofia
24. jan 2017

@sagittka uplne v pohode a cakame tretie, to druhe dieta sa strati pri prvom. Je to narocnejsie v prvych mesiacoch,ale to je aj ked mas prve dieta. K lekarovi chodil aj starsi so mnou,ked nemohol manzel ostat doma,bezne chodim s nimi sama na nakup,co sa tyka ziarlivosti,dost to podla mna zavisi od tvojho pristupu,ako budes pripravovat dieta na surodenca a ako budes nasledne reagovat ty v roznych situaciach,u nas som nejaku ziarlivost nepostrehla,nehovorim,ze sa neposkriepia,ale to je normalne.

alby2014
24. jan 2017

Podl mna najvacsi sok je prechod zo stavu absolutnej slobody do stavu mam dieta. Najvacsi sok je podla mna prve dieta, kazde dalsie je uz len lepsie a lepsie. Ja cakam druhe, syn ma rok a pol, segra ma dve , brat tri a stale tvrdim, ze dieta dalo mojmu zivotu system a poriadok, prost enie je cas na chaos a s kazdym dalsim dietatom je toho casu na chaos menej.

matulinuska
24. jan 2017

My mame 2 s 22 mesacnym rozdielom. Ja som spokojna no samozrejme velmi zalezi od deti. Starsia bola rozmaznana, vyzadovala pozornost, krmenie takmer v 2 rokoch a ako sa narodila mladsia musela sa naucit sama hrat, do toho 22.mesiaca uz bola odplienkovana atd. Velmi sa osamostatnila comu vdacim vlastne narodenim mladsej. Mladsia bola pokojne babatko, ktore vacsinu casu spalo. Vela roboty s nou nebolo okrem toho ze mala reflux. Co sa tyka lekarov tak deti nemavam chore, na poradne som v pohode chodila aj so starsou - ta sa hrala s hrackami co mala lekarka v ambulancii. Nakup tiez nie je problem, jedno dieta v kociku a druhe za ruku. Domacnost? Mladsie dieta vacsinu dna prespi, ak nie moze sa hojdat v hojdacke, past koniky atd a starsie si moze kreslit, hrat sa. Umyvanie riadu nezaberie cely den, vysavanie tiez nie. Ja si neviem vynachvalit ze su 2. Dnes maju obe uz 2 a 4 roky, su to partacky, sice si robia zle ale z lasky. Co sa tyka ziarlivosti tak u nas sa neziarlilo, starsej sme dovolili ist k mladsej, pomahala si prebalovani atd. X-krat som ju nasla vylezenu v postielke kde mladsia spala a starsia na nu len chcela pozerat lebo bola zvedava. Za mna urcite 2.dieta, pre starsie dieta je to dozivotny partak, kamos, rival prosto nerozlucna dvojka-rodina! Aj keby sa vam ako rodicom nieco stalo, stale tu ma surodenca, ktory s nim bude zdielat radost i nestastie.

cawes
25. jan 2017

@sagittka ak by som mala riesit ako to zvladnem nemam ani to jedno. Tiez chceme druhe coskoro a vobec som nepremyslala nad tym ze ako to bude a ako to vyriesim. A to este zijeme v zahranici, nikde nikdo, materska 16tyzdnov, cize skoro sup do prace, maly od malicka so mnou chodi vsade, ci na gyndu, ci k dr, ci do obchodu na postu, spolu upratujeme, chodime umyvat auto atd tak potom tak istak budem fungovat leb budem mat za sebou dve deti😂😂😂😂😂

sardinka336
25. jan 2017

@sagittka 3 ročne dieta a bábätko bola pre mna ideálna kombinácia...syn bol aspon to doobeda v školke a ja som si zatial porobila, dalo sa to. Nenosil mi domov ani nejako choroby, takze to bolo fajn. Ostatne veci som nikdy dopredu neriešila ako je to dneska moda dopredu riešiť scénáre ktore ešte nenastali, nikto doma extremne neziarlil. Nikto dopredu nevie čo a ako bude. Netreba sa dopredu všetkým stresovat. Presne ako piše @cawes keby som uvazovala čo všetko moze nastat tak nemam ani jedno dieta.

sagittka
autor
25. jan 2017

Vďaka baby, veď ja zas z toho nerobím vedu a nemam nejaké hororové scenáre pred sebou. Prvé bábo sme velmi chceli, bolo to narocne lebo som bola stale sama, ale isla som jak robot, prebdene noci, vsetka starostlivost, jednoducho som to zvladala, ale teraz uz ked viem co ma caka, tak mam vacsi strach. Naokolo nikto kto by pomohol, manzel nemoze moc v praci vymeskavat, navyse ma pomimo vlastny biznis takze preto mam obavy. Chceli sme vzdy jedno dieta, no teraz ked mame jedno, zvazujeme ci predsa len nedopriat surodenca 🙂 dakujem za vsetky povzbudive slova, dufam ze aj ja budem taka sikovna ako vy 😉