Bezvýchodisková situácia

samantha009
28. jún 2015

Ako rozmýšľam, tak rozmýšľam, nevidím východisko
Skúsim to tu teda napísať, možno sa nájde medzi vami niekto koho niečo napadne, čokoľvek to bude, prosím, sem s tým..
Žijem sama s jedným dieťaťom (školák na prvom stupni ZŠ), nemám už ani rodičov, ani svokrovcov, ani žiadnu rodinu v blízkom okolí...mám vzdialenejšiu rodinu, ale ďaleko a tou diaľkou sa časom tak stalo, že už ani neviem či ich možem za rodinu považovať, keďže kontakt medzi nami je taký, že žiadny 😖
Tým, že žijem sama, potrebujem peniaze na prežitie, čiže potrebujem chodiť do práce, ale na druhej strane ako mám do práce chodiť, keď všade sa robí na smeny, na dvanástky a proste od vidím do nevidím...kde mám dať dieťa v tej dobe, keď som v práci a dieťa nie je v škole? či už z dôvodu sviatkov, choroby, alebo prázdnin..opatrovateľka si pýta takú sumu na hodinu, že ja sama za hodinu toľko nezarobím, čiže nemysliteľné, keď počítam s každým centom čo zarobím.
A myslím že nikto mi nebude dieťa strážiť len tak zadara, z dlhej chvíle ..
Otec dieťaťa ho postráži len po dobu nevyhnutnú, aj to mi potom vyplakáva, že musel skôr z práce odísť, že nestíha, že málo zarobí tým pádom....aj z toho dôvodu som pred časom dala výpoveď z práce kde som robila na smeny, lebo to sa proste nedalo..
Teraz pracujem len na dohodu, pár hodín denne, čo bolo doteraz super časovo, lebo som dieťa odniesla do školy ráno a poobede som poňho šla, neobmedzovali sme otca...už čo sa týka zárobku je to na trt, ale aspoň niečo a snažím sa zohnať ešte niečo k tomu.
Ale čo teraz, cez prázdniny? Ja naozaj nemám tušenie, že čo mám robiť... sa cítim ako piate koleso na voze na tomto po*ratom svete 😔

samantha009
autor
30. jún 2015

@petulda333 ale ja nepozerám na jeho dobro..nepochopila si stále? dala som výpoveď v práci a zobrala brigádu kvoli tomu, že on zarobí omnoho viac ako ja a z finančného hľadiska sa neoplatilo, aby on musel skor chodiť z roboty, lebo ja som v robote...chápeš? teda okrem iného, lebo podmienky v tej robote kde som robila, ani nejdem opisovať, som rada že som odtiaľ odišla a možno ešte budem ľutovať, že som neodišla skor...len kto moze zato, ze mu to teraz nejde? nemoze za to ani on, ani ja a nikto to ani nemohol vedieť že to tak bude a že koľko to bude trvať, určite keby má, tak pýtam od neho

melyna
30. jún 2015

@samantha009 mam takisto 8ročného syna a ja som to riešila tak, že som mu kupila mobil a rano do školy sa chysta sam, samozrejme všetko mu pripravim ja pred odchodom do prace a poobede ho pušťaju o 16tej z družiny.Keď pride domov prezvoni mi a čaka pokiaľ sa ja vratim domov z prace.Ulohy si robi v družine.Bolo to ťažke aj mam oňho strach,ale o pracu som prisť nemohla.Takisto som sama,mne ho nepostraži ani otec dieťaťa, už rok ho nevidel lebo nechce jednoducho nema zaujem.Čo sa tyka prazdnin , tak robim len dva tyždne cez letne prazdniny a tie som riešila dennými tabormi.
@samantha009 mňa skoro tiež par krat porazilo keď mi neprezvaňal ako došiel zo školy a potom že zabudol a potom som napisala na veľky papier Prezvoň mi a prilepila na dvere a odvtedy nezabudol

samantha009
autor
30. jún 2015

@rough
@zuzka105 aj nad tým som už rozmýšľala, len to sú pre neho tiež cudzí a aj on pre nich
a ešte sú aj 100km od nás...na cestu tiež treba prachy
to ani z voza ani na voz..idem spať

zuzka105
30. jún 2015

@samantha009 ja súhlasím ze o vyzivne treba zaziadat cim skor, nech uz sa zachova akokoľvek. Ak sa prestane s malym stýkať len preto ze ma platiť dietatu, je to chuj, a tam neni co riesit. Ak platenie alimentov nie je motivacia na to najst si pracu, je este aj hlupy a neinteligentny, okrem lenivy... Vies chlap ked musi a nema co do huby, pojde aj kopat kanale, na tyzdnovky do ciech, hocco. Ak chce byt radšej bv base, prosím, takeho hlupeho este nevideli asi. V tomto ti chyba nadhlad, hladas preco nie a nie preco pomoct sv dietatu a sebe

sissmiss
30. jún 2015

@samantha009 dostala si viac dobrych rad. To spolocne strazenie si deti dve tri maminy je skvele, ale musela by si poprosit. Ak sa neurazis, nemam pre teba radu (tie ktore si dostala sa mi zdaju byt fajn), ale zaujimalo by ma, preco nedokazes o pomoc poprosit. Naozaj ma to uprimne zaujima. Poznam jednu osobu ktora neprosi a nedakuje a ak sa uz neda vyhnut podakovaniu, ide to z nej uplne nasilu, ani usta jej to nechcu vyslovit. Jej sa uz nespytam co je za tym 🙂 ale zaujimalo by ma to. Snazim sa vcitit ale nic mi nenapada ako dovod. Jesitnost? Ak potrebujem pomoc a prijala by som ju ak by mi ju niekto ponukol (starsia suseda vo vytahu,...pyta sa ako sa mam, poviem ze by sa mi zisla pomoc ale ona sa neponukne...)ale poziadat o nu to neexistuje...preco? Mas pocit ze si nejaka vyssia sorta? Bez urazky to myslim. Ze si proste na vyssej urovni a je pre teba ponizujuce poprosit? Tak sa tazko zije, poviem ti. Ta osoba ktoru spominam len brala, ponukanu pomoc prijimala a tvarila sa ze robi sluzbu tomu kto jej pomaha, ze sa velkoryso rozhodla poctit svojou osobou nehodneho poddaneho

zuzka105
30. jún 2015

@samantha009 kolegyna isla do prace od rocneho dietata, ktore bolo s opatrovatelkou este s jej detmi. Myslíš ze sa jej odchadzalo od dcerky lahko? Ze sa nebala nechat batola cudzej žene? Tvoj syn má 8 rokov, vie ti zavolat keby sa deje nieco zle. A možno si tam najde novych kamaratov a nebude sa mu chciet ani vratit.

rough
30. jún 2015

@samantha009 nuz, ak sa nikdy nevideli, asi by ani nechcel ist. Predsa len sam, bez mamy, ak je zvyknuty byt len s tebou a otcom. 8 rocny uz ma svoju hlavu a ak je citlivy, mohol by to zle znasat. Tento rok to fakt buds mat naprd. Avsak nie je to posledny rok vasho zivota, tak zacni pracovat na kontaktoch, nech sa buduci rok nedostanete do rovnakych problemov. Treba zacat. Mimochodom, co som ti uz raz pisala ohladne najdenia si novej "babky", tak fakt som videla v novinach inzeraty, hladame si nahradnych starych rodicov. Len to chce potom nielen od nich ocakavat pomoc, ale zapajat ich do rodinneho zivota a travit s nimi volny cas a sviatky - proste ako so skutocnymi prarodicmi. Ozaj, a stari rodicia s exovej stranky, ci jeho rodina neexistuju?

alby2014
30. jún 2015

@samantha009 Ja som ti pisala, ze na Juhu pri kostole prave zacal primestky tabor, Tu http://kalvarka.sk/
robia saleziani, zavolaj, ci nerobia aj tabory ( viem, ze robia), dokonca robia volnocasove aktivity pre deti....na KVP, robi organizacia Laura spolu so soc. oddelenim, zavolaj tam... A zavolaj na soc. oddelenie Juh, ci daco mestska cast organizuje.. Opakujem, ak chces nieco skoro zadara a lacne, potrebujes cirkev, alebo charitu....
A este raz nechapem, co robi tvoj chlap ak zarobi menej ako 49e za tyzden v Ke...ak by musel platit alimenty, tak by mozno bol motivovany hladat nieco lepsie a ine...

natalym
1. júl 2015
natalym
1. júl 2015

A nie a nie . 🙂

katarinamarkova
1. júl 2015

.......o 10 rokov neskor........
.....poradte mi prosim...som v neskutocne tazkej situaci...kazdy na mna kasle, nikto mi s nicim nepomoze...ex sa na mna a mojho syna totalne vykaslal...peniaze som od neho nikdy ziadne nevidela...teraz zdrhol ani neviem kam :( a to som sa s nim cele tie roky snazila vychadzat, byt aspon zadobre :(
...nemam kde byvat....z podnajmu z jednoizboveho bytu ma vyhodili, lebo som uz x mesiacov neplatila najomne....plus mam dlhy na SSE, vodu, nejake tie pozicky co namem skutocne z coho splacat :( som zufala.
nasetrit sa nikdy nedalo, lebo som sa musela sama starat o syna, tym padom som ani ziadnu normalnu pracu nemohla najst...nikam ma bez praxe nezobrali....a ked, tak ta pracovna doba - ufff.....co vam poviem, co s malym deckom cez vikendy, prazdniny, ked vam nema kto pomoct.....ostalo to teda len pri obcasnych brigadach - ale viete....co tam zarobim...par € ledva na stravu....a ex ma teraz tazke obdobie....tak nemoze posielat nic....a vyzivne od neho nemozem ziadat, lebo netusim kde je a ci by vobec aj tak to k niecomu bolo...
a aby to nebolo malo....
syn sa sprava presne ako jeho otec....nabuchal mladu ledva 16r. slecnu....so skolou sekol, pracu nema poriadnu...chodi obcas na fusky...ani z tych penazi nic nevidim....ze su jeho :( a to sa o neho staram.....
ta slecna mi chodi teraz ku mne vyplakavat, ze jej neda na to male nic....lebo ze ma prave tazke obdobie...a co ja s tym? mam jej snad dat zo svojho? ked nemam ani ja?....vraj ho da na sud....verite? on sa snazi, brigaduje, kde sa len da a ona takto.
co mam robit? o pomoc nemam koho poziadat...a ani nechcem...je to trapne a ponizujuce ziadat o pomoc, na tom som moc hrda.
ps: aj tak kazdu jednu vasu radu zamietnem - lebo mi taky masochisticko utrapeno stazovatelsky zivot vyhovuje.

ena70
1. júl 2015

@katarinamarkova si zabila 😀 😀 😀

sonula
2. júl 2015

@samantha009 ak ex nema na platenie alimentov, existuje nieco ako "nahradne vyzivne", mozes onho poziadat asi na urade prace, ale je potrebne mat sudom pridelene alimenty.
Co sa tyka taborov, pre socialne slabsie rodiny robi taketo tabory aj priamo MPSVaR, aspon som niekde videla clanok.

Ale pozeram, ze komu niet rady tomu niet pomoci. Baby ti dali mnozstvo riesenia na problem, ale zjavne ho vyriesit nechces a radsej ich tu napadas a utocis.

maria1989
2. júl 2015

@sissmiss Poznam jednu osobu ktora neprosi a nedakuje a ak sa uz neda vyhnut podakovaniu, ide to z nej uplne nasilu, ani usta jej to nechcu vyslovit. Jej sa uz nespytam co je za tym - osoba môže byť pravý schizoid. 😉

sissmiss
2. júl 2015

@maria1989 ine znaky ale nema 😕

maria1989
2. júl 2015

@sissmiss tak možno nejaká iná podobná diagnóza...

mihula
2. júl 2015

@katarinamarkova aka realita,a mozno o 10rokov este horsia.....sme pod mostom,kto moze darujte prisim vas....a aj tak vas potom zmiešam s hovmani 😀

samantha009
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz