Dieťa 3 roky po rozvode. Ako riešiť styk s otcom?

kittike
26. dec 2007

AKO NA TO DO BUDUCNA?

Rozsudok je určený od 09.00 do 17.00 hod. 1 x párna sobota, druhý týždeň nepárna nedeľa.
Dieťa je pripravené a dané otcovi.
Uz pozorujem viacery čas dieťa. Vidim na nom, nezvyčajné veci.
Napísem ako odreaguje dieťa ked príde od otca domov:
- je hladné, je 2 krát toľko ako by bol doma
- je nevyspaté, nekludné
- večer ked ho dám spať, zobudí sa po 40 min. A vykrykuje MAMA, ne plače – ale reve, a ja ako matka ho neviem len po tažkom boji ho utíšiť.
- Dieťa ešte len slovíčka hovorí, ked ho tak potajomky opýtam že čo bolo , ako sa cítil u otca odpovie:
Otec hovoril MAME Nić nehovoriť
- Na každé otazky dieťa nič nereaguje, ako by som hovorila do vzduchu.
- Ešte sa mi toto nestalo. Dieťa veľmi má rád auto.
Musela som odísť, on ani som nevyrazila z domu – začal revať, ale tak, esťe som ho takto nepočula, toto sa ešte nestalo – aby som sa vrátila domov. Pýtala som od neho prečo?
Ps. Išla som tou cestou akou ho otec berie, začala som mu vysvetlovať, že nie s otcom ide ale so mnou a ideme k babke.
Nič, ako by som na stenu hrach dala, začal esťe lepšie revať, a musela som po 9 km – ktoré celé zarevalo otočiť a vrátiť sa domov.
- ked sa vráti domov od otca potrebuje asi 2 hodiny, aby si zasa zvykol že je doma.
-

Prosím poradte mi, nechcem že teraz vychovávam zdravého syna a on by bol v buducnosti „ nenormalny – psychicky narušený chlapcek”

Ked sa opýtam že čo hovoril otec o matke hovori sam od seba len toto, mamina je zla a bosorka.

Ja svoje dieťa nevychovávam oproti otcovi, plním si rozsudok ved ho vzdy bere. Bola som aj u psychologičky – ona nevie nič robiť s dieťaťom, preto vas ziadam, ako treba a čo treba napísať na súd – aby bolo stanovene iny rozsudok, aby sa dieťa bud bol zakázaný styk s otcom alebo aby som bola aj pri styku, alebo len na 2 hodiny by bral.
Ja som uz všetko skusila, komunikaciu s otcom dieťaťa ale nadarmo, nebereme ma do uvahy, nepozera čo by bolo lepsie dietatku, len vzdy nam robi zle.
len čo mi ostava riešit toto len sudnou cestou - ziadať aby sud pribral sudneho znalca na pohovor s dieťaťom , alebo AKO?

Prosím poradte. Dakujem.

andreafa
29. dec 2007

psychologicka nevie co robit s malym???? 😲 tak zmen psychologicku, ved to nie je normalne, ze ti ten "otec" vrati dieta v takom stave! ja ti neporadim, co sa tyka pravnych veci, u nas je to tak, ze mala je s jej otcom kazdu sobotu je uplne v pohode, ked mi ju vrati.. dufam, ze to aj tak ostane.
ale ty to kazdopadne nenechaj tak, skus novu psychologicku, mas nejakeho pravnika, co sa zaobera rodinnym pravom? ak nie, ja mam, napis mi IP a poslem ti kontakt.

elise
31. dec 2007

kittike daj na súd alebo ako predbežné opatrenie na sociálku aby si bola zásadne prítomná pri stretnutí dieťaťa s otcom a nedávaj ho k nemu prespať. ono je ešte malé aby bolo sním samé ked to takto vplýnva na psichiku dieťaťa ved z neho nechceš mať neurotika 😉 určite sociálka a predbežné opatrenie ab si vždy bola prítomná na stretnutí, otec sa sním môže hrať alebo ísť na prechádzku ale ty musíš byť v blízkosti a neboj sa zasiahnúť ak sa ti niečo nebude páčiť. kamoška mala to isté a jej prítomnosť bolo super a vyriešilo sa to lebo všetci do malého hustili aby bol proti nej. držím ti palce 😉

kittike
autor
31. dec 2007

elise, dakujem, nieco skusim.

elise
31. dec 2007

kittike a ak chceš daj ešte na sociálu v predbežnom opatrení aj určitú dobu zákaz nakolko dieťa je vystresované z návštevy otca a má problémy, nikto neskúma psychický stav dieťaťa, takže predbežným opatrením môžeš veľa dosiahnuť. drž sa nech ti to v novo roku výjde 🙂

leoni.d
31. aug 2008

Ahoj, mozno reagujem neskoro.
Nakoko sa nachadzame vo velmi podobnej situacii, taktiez by som ti odporucila zmenit psychologicku.
Tiez sme jednu navstivili, ktoru mi odporucila moja znama. Bez akychkolvek problemov nam vystavila posudok, potrebny k sudu. Zaroven bola velmi prijemna a chapava.
Ako vidim, tvojmu syncekovi navstevy zo strany otca neprospievaju, vytrhavaju ho z jeho citoveho pokoja a narusaju jeho psychicku a dusevnu rovnovahu.
Ak by si chcela, mozes mi napisat na moju sukromnu mail. adresu: babs77@azet.sk
Velmi by ma zaujimalo, ako sa to napokon u vas vyriesilo. Drzte sa!