Expriateľ neplatí výživné. Čo potrebujem k podaniu trestného oznámenia?

ivankova
16. jún 2009

dobry den ak urcite ma niektora maminka s tymto skusenosti,prosim o radu:chcem podat tresne oznamenie na mojho ex priatela, s ktorym mam dceru pretoze mi uz 4m po sebe nezaplatil vyzivne,len neviem co mi tam vsetko treba,alebo len pridem na policiu a oni so mnou nieco spisu?Dakujem

asanaa
16. jún 2009

ivankova trestní oznámení jsem podávala nedávno,takže to moc dobře znám.
Aby jsi mohla podat trestní oznámení,tak by ti nesměl platit minimálně 5 měsíců,ale pokud narazíš na dobrého policistu tak to s tebou sepíše už teď.
Budeš potřebovat rozhodnutí od soudu,o výši alimentů.Jinak snad nic.Zbytek s tebou sepíše policie.
jde to docela rychle,pokud ho nenajdou a nebude si přebírat poštu,dají ho do registru celostátně hledaných osob a on si to potom hodně rychle rozmyslí jestli platit nebo ne.Já jsem díky nim alimenty už dostala.tak hodně štěstí!!

zuzu13
16. jún 2009

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
mas to hned na 1.str. pekne rozpisane 😉

wladka
16. jún 2009

ivankova, odporucam ako som to ja urobila..behom 2tt to uz riesili 😉

1./ napisat na Prokuraturu v mieste tvojho bydliska - navrh na zacatie tresteho stihania z neplatenia vyzivneho pre dieta
/uved: rozsudkom sudu...urcili vysku vyzivneho. Otec neplati od..., celkom dlhuje sumu...eur. Uved ze je s nim tazka komunikacia.. na konci uviest, ze chces byt do 1mesiaca upovedomena o vsetkych opatreniach. /

- kopia rodneho listu, rozsudku o vyzivnom, a posli to, alebo daj priamo do podatelne.. maj kopiu tohto navrhu, oni ti to potvrdia, nech mas doma doklad o prevzati..

2./ prokuratura ti posle papier, ze to vzali na vedomie a postupuje to policajtom.. a to da na starost policajtom - ti to zacnu hned riesit, lebo su pod dohladom prokuratury..

3./ potom pojdes k polisom ako svedok, spisu s tebou zapisnicu.. a mas to 😉

ivankova
autor
16. jún 2009

dakujem baby za rady uz davnejsie to chcem riesit ale akosi k tomu nemam odvahu,lebo som nevedela co ma caka..a este jedna otazka ku dnesnemu dnu mi nezaplatil uz za 4m mozem teda to trestne ozamenie podat?alebo musim cakat na tych 5m ako to napisala asanaa?

wladka
16. jún 2009

u nas je ked neplati 3mes.. takze uz mozes 😉

lucifukball
16. jún 2009

aj ja som bola pred dvomi týzdnami a potrebovala som len súdne rozhodnutie a posledný doklad o zaplatení, ja som mu totiž dávala vždy príjmový lístok 😀

nikar
17. jún 2009

Holky, z práce vím (policie), že ne všechny mají rozsudek o výši výživného. Pokud ho nemáte, nevadí. Jelikož otec má povinnost přispívat na výživu svého dítěte již na základě zákona o rodině.
A dle mého je lepší než chodit na zastupitelstvo (prokuraturu) nebo tam posílat oznámení, rovnou zajít na policii. aspoň se to nebude zdržovat, neboť prokuratura to musí zaslat policii a teprve poté je zahájeho trestní řízení. A když zajdete přímo na policii, tak ta zahájí řízení ještě ten den.
A jak bylo řečeno, říct, že neplatí, nemá zájem, nic nedává....a záleží na policistovi...trestné je to od pěti měsíců, ale někdy to policista přijme, i když je to méně.
Na většinu otců, tedy těch co pracují, to funguje jako hrozba a strach z trestního stíhání a tak raději zaplatí.
Jo, a pokud tam půjdete, tak se to odloží,pokud zaplatí celou částku. Pokud Vám třeba dá jen půlku s tím, že více nemá, jeho chyba, i tak to policie bude dál řešit.
Jo poslední poznámka, až Vám to bude platit, chtějte to na složenku, je to lepší pro Vás a zároveň i jeho ochrana.
Páčko

alexandra
17. jún 2009

Na Slovensku je to od 3 mesiacov.