Internetové testy otcovstva

mirka_s
10. máj 2012

Chcela by som sa spytat na vas nazor na internetove testy otcovstva...tie take domace...nakolko ked som sa spytala svojho gynekologa kde sa daju robit testy otcovstva povedal ze to malokde sa da urobit a je to urcite dost drahe este volal aj svojej zene tiez doktorke zhodou okolností je zameranim na nieco podobne aby sa opytal jej a tiez povedala len niektore mesta kde sa to da urobit...na internete vsak najdeme testy otcovstva za 250 eur...

aduskatt
10. máj 2012

myslim, ze keby to bolo take bohovske a spolahlive, tak nebudu v labakoch robit tie testy tak draho a tak dlho🙂)rovnako by sa aj kriminalisti asi prikonili k lacnejsej a rychlejsej verzii, nez za drahe prachy robit analyzu DNA v labakoch, ak by existovalo rovnako spolahlive a lacnejsie riesenie🙂takze ja osobne by som za spolahlivost internetovych lacnych testov ruku do ohna nedala..............osobnu skusenost s tym vsak nemam, pisem len moj dojem z toho

monyccka
10. máj 2012

tieto testy su spolahlive, akurat nie su pouzitelne na sude, kvoli tomu, ze vzorky odoberas sama a je na tebe od koho a ako dosledne ich od seba oddelis. Ak potrebujes testy na sudny spor, urcite treba sudnoznalecky posudok, tkory je drahsi a neda sa urobit doma. Tam treba napochodovat do labaku, postupne vsetkym odoberu vzorky zo sliznice a navzajom ich porovnaju.
Ale ak si len chces byt ista ty alebo partner, pokojne sa spolahni na tie, ktore ti zaslu tesovaciu sadu domov. Ty im potom odobraty material zasles spat a oni poslu vysledky.

monyccka
10. máj 2012
kacena4
10. máj 2012

@aduskatt @mirka_s "internetovy test" otcovstva je ten isty ako v labakoch. ide najma o to, ze si odber spavis doma a posles do labaku kde ti ho vyhodnotia. neda sa vsak pouzit na sude, lebo len ty vies, ake vzorky si odoberal od koho. kdezto, ak to potrebujes oficialne, tak to treba aj oficialne spravit, prist do labaku, kde si spravia odber (sliny) (oboch) a daju ich vyhodnotit - ak mas dobreho obvodaka dokaze ti to spravit a poslat do konkretneho labaku, lebo je pravda, ze to nerobia hocikde, alebo priamo do labaku na genetiku

mirka_s
autor
10. máj 2012

ano ale na internete citam aj o sudno-znaleckom posudku ktorý sa tiez da urobit doma tiez sa da objednat a je drahsi o necelých 100 eur...zatial co moj doktor hovoril o sume podstatne vyssej...

mirka_s
autor
10. máj 2012

a nieje tam aj sanca ze sa pomylia alebo nieco?ci na to dbaju tak ako keby ze som tam prisla osobne?

kacena4
10. máj 2012

@mirka_s a v com by sa mali pomylit?? ked ti z krvi urcuju krve vysledky tiez sa tam da pomylit??? sak to ide cez PC program ta analyza a dostanes vycuc z nej, porovnanie prveho a druheho vzorku na kolko sa podobaju 😀 😀 v com sa tam da pomylit?

monyccka
10. máj 2012

@mirka_s sudnoznalecky ale musi odobrat sudny znalec. Nie je na domace pouzitie. a pomylit sa nemozu. Mozes ty zle odobrat vzorky ale oni sa pri ich vyhodnocovani nepomylia 🙂

monyccka
10. máj 2012
nibiru
10. máj 2012

v každej vatčej nemocnici maš oddelenie genetiky ked sa objednaš testy ti urobia jeden odber stoji 160€-200€ alebo ako pise kacena4 no tiež ich nemožes použit na sude tak ako ani tie s internetu ak ich chces pouzit pre sud su to zbitočne vyhodene peniaze nechaj si ich nariadit sudom ušetriš € hradi ich ten ktory prehra určenie otcovstva.
@mirka_s