Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Má rozvedená matka nárok na nejaké úľavy?

patricia128
10. júl 2018

Má rozvedená matka s malým dieťaťom nárok na nejaké výhody-príspevky, viac dovolenky, ., dlhšiu rodičovskú dovolenku... keď je zamestnaná.. Ďakujem za každú odpoveď.

bonnie2
10. júl 2018

Myslim ze na nic.

beky1813
10. júl 2018

Nie. Mas narok na vyzivne na dieta

janinah
10. júl 2018

Nie,a myslím,že kolegovia by boli nadšení,ak by mala viac dovolenky ....😉

ukulela
10. júl 2018

u nas ma matka samozivitelka narok na nejake volno (z kolektivnej zmluvy) - myslim na jeden den za dva mesiace .... ale to je vec zamestnavatela, nie celoplosne.

ukulela
10. júl 2018

... jo a mali by tam byt nejake podmienky pri urcovani pracovneho casu ... dohoda pri praci na smeny a pod.
Ak požiada tehotná žena a žena alebo muž trvale sa starajúci o dieťa mladšie ako 15 rokov o kratší pracovný čas alebo o inú vhodnú úpravu určeného týždenného pracovného času, zamestnávateľ je povinný jej žiadosti vyhovieť, ak tomu nebránia vážne prevádzkové dôvody.

Zamestnávateľ je povinný zamestnancovi/zamestnankyni vyhovieť, ak je to možné a môže sa tejto povinnosti zbaviť, len ak mu to neumožňujú jeho prevádzkové možnosti bez ohrozenia plnenia jeho úloh. Ak zamestnávateľ odmietne žiadosť zamestnankyne, je povinný preukázať (zamestnankyni, inšpekcii práce, prípadne súdu), že požadovaná úprava pracovného času by mala nepriaznivé následky pre zamestnávateľa.
... ale to si viem predstavit akceptovat len vo velkych firmach ... ale za opytanie to hadam stoji ...

mondolina
10. júl 2018

My máme v kolektívnej zmluve že mám nárok do 10 roka dietata na jeden deň v mesiaci voľno.Ako rozvedená a dieťa zverené do mojej starostlivosti.

bonnie2
10. júl 2018

@mondolina wau to je super. Ja ked potrebujem raz za mesiac ist k dr.tam je problem nieto este aby som mohla mat jeden den len tak volno. To by sa vsetky kolegyne posrali z toho.

pupi14
11. júl 2018

Nie podľa zákona nie, ledaže by mali na to v tvojej firme nejaký iný názor

Tu začni písať odpoveď...

Odošli