Manžel a ocko kamionista. Aj vy ste smutná?

mbetkova
9. nov 2011

Ahojte chcem sa opýtať, či máte niektorá podobnú skúsenosť. Máme ,,ocka,, kamionistu a v poslednej dobe sa nám vracia v sobotu ráno a odchádza v nedeľu večer. Akosi čím ďalej tým viac na mňa dopadá smútok a osamelosť 😵 😵 😵

janulienka77
10. nov 2011

@mbetkova ahoj aj moj priatel je kamionista tak viem o com hovoris .moj sice chodi von na 10 az 14 dnove turnusy.Nniekedy sa stane ze ked pride domov tak je len 1 az 2 dni doma a ide zase von. Aj teraz je na cestach.

zuuzzz
10. nov 2011

@mbetkova noj manzel neni sice kamionista ale otec aj brat su.nikdy sa mi nezdalo ze by oci odchadzal nejak stastny ze odchadza,proste isiel zarabat a vzdy ked sa vratil snazil sa byt s nami ked sme boli este deti co najviac.a letne prazdniny nam kazdy zavydel,chodil vtedy sice iba po slovensku ale bolo to supeeeeeeeeeer,vstavanie o 3.30,horuca cokolada na pumpe,obed v motoreste,kazdy den iny a niekde inde.ale neviem ake mas velke deti a kam ti muz chodi,na tyzden je vzdy lepsie ako na mesiac-tak my chodi brat. ale ak vam to vynahradza ked je doma tak je vsetko ok.a ked zacal chodit po europe na tyzdnovky boli si zrazu s mamou kus vzacnejsi,same chrobacik pod mi umyt chrbat alebo zabalila som ti nico sladke aby si si na nas spomenul.otec to roby uz 23 rokov a vsetko je ok. 🙂

doty1
11. nov 2011

ahoj, no môj priateľ nie je kamionista, ale doma je asi tak ako tvoj, neustále v práci (máme obchod). Ráno odchádza o cca 5-tej, prichádza večer o 19.00 a neskôr. Minulý december spal doma 1 týždeň, inak sme sa naňho chodili pozerať ako do zoo do obchodu 🙂 Keď sa nám narodila dcérka, tak sme sa presťahovali do rodinného domu a odvtedy som sama aj na ňu aj na dom(nehovoriac o tom, že tu nemám žiadnu kamarátku, takže som sama aj na seba). V podstate mi ani nemá kedy pomôcť. Som rada, keď ju vezme v nedeľu pred obedom von.
Stále si vravím, že to za chvíľu prejde, ale zaberá to čím ďalej menej 😒

locko007
11. nov 2011

Viem o čom hovoríš, aj keď manžel nie je kamionista. Manžel má firmu a je stále preč. Veľakrát príde domov a my už spíme. Vidíme ho len pri raňajkách. Stáva sa, že ani nedele netrávime spolu. Horšie je, že bývame sami a ja sa tu cítim ako vlk samotár. Ale čo už, táto doba je ťažká a keď tí naši mužíčkovia chcú aby sme sa mali dobre, tak to musí byť takto. ☹

kburgerin
28. nov 2011

MOJ PRIATEL JE TIES CELY TYZDEN PREC A JA S DETMI SAMA DOMA NO TAK PENIAZE TREBA CO NAROBIM JA SOM NEZAMESTNANA A TAK STALE DO OKOLA TO ISTE UZ SOM S TOHO UNAVENA

mokon
16. júl 2013

podľa mňa pri výbere zamestnania treba zvážiť plusy zárobku a mínusy, čo sa týka rodiny. Podľa mňa to nie je život - vidieť sa s partnerom a deťmi raz do týždňa. Niekedy je menej /peňazí/ viac....

saska247
16. júl 2013

ahoj,zijeme rovnako....cakam len kedy pride,ohreje sa dva dni a je prec....a strasne mi chyba pomoc,mame narocneho syna,nema ma kto vystriedat,postrazit,aby som navarila,sprchla sa....ani rodicia,nik ku nam nechodi,som sama na vsetko....
nesuhlasim s nazorom,ze treba zvazit vyber zamestnania,ze menej penazi je lepsia volba...ako ked nema muz na vyber,ked mate nejake financne zavazky na min. sumu,ktoru treba mesacne,a proste nieje nikde inde praca,tak treba vziat taku,aka je,hoc aj na ukor rodiny!to je zodpovednejsie,ako sediet spolu doma,z lasky sa zit neda a z mala penazi potom premyslat ci kupim malemu vyzivu v akcii alebo nie....to pochopia len ti,co tak ziju...

manka76
16. júl 2013

...už ked sme čakali dvojičky a aj potom ked sa narodili tak môj muž jazdil na kamióne v Belgicku 4 týždne jazdil a 2 týždne bol doma ....tak viem aké to je 😒

helenka2
19. okt 2013

Kocky aj moj muz je kamionista chodi prec na 4-5 tyzdnov a doma je tak max. tyzden, ja mam na starosti domacnost, deticky a este k tomu chodim do skoly...cize to nemam vobec lahke ale zvladam-musim, aj ked mi je straaaasne smutno a placem kazdu chvilku za nim 😒

montinka
19. okt 2013

ahoj aj nas je kamionista, Nas chodi na mesiac a pol - dva,teraz je uz dva a pol mesiaca prec. Nastastie mam deticky,tak to ako tak uleti, a ano aj mne je niekedy smutno a nekedy ked mam vsetkeho plne zuby, rozculujem sa,ze by som sa hned s nim menila aspon na tyzden.:-P Niekedy je to dost narocne,hlavne syn dava dost zabrat, dava tak najavo,ze mu chyba ocino.:-/ a tak si uzivam a neviem sa dockat kedy pride aspon na styri dni a ja budem mat aspon na chvilocku z casti doma pomoc a na styri dni nebudem furt pocuvat: Mamiiiii,mamiiii. baby aj vy ste uz niekedy priam alergicke ked deti na vas zakricia mamiiii?
@ saska247 uplne s tebou suhlasim,ked ma clovek dany financny limit,aky potrebuje,musi sa obetovat aj na ukor rodiny.:-/.

mamakaja
21. okt 2013

mam barmana v krcme,robi 16h aj dlhsie smeny a ked pride na dva dni domou spi do 11tej a do 15 sa prebera a uz o 19tej zas spi pri telke a my sa uz balime spat lebo sa ide do skoly, vatsinou mal aj dve roboty ale mal kratsie smeny ale bol stale prec, a k vianocnemu stolu prisiel o 15tej...boli casy,dnes ma sice len jednu robotu ale o to dlhsie robi a ja zas sama, a vies si presdstavit co vy asi este neviete ,,kariera tvoja ziadna,pri detoch a dome treba niekto aby bol,a tak som sa len stahovala z prace do prace a dieta chore ...vsetko sama,vzdy som hovorila ja som vlastne slobodna mamicka ale s trochou viac penazi..
stahovanie dva krat , operacie tri, este ze mam obcas mamu...

lucia1205
1. nov 2013

ahojte....aj náš tato je kamionista. Chodí minimálne na 4 týždne preč a potom len na týždeň domov....Je to ťažké, ale čo narobíme keď peniaze treba... Na jednej strane je to zlé, že rodina je tak dlho od seba, ale na druhej strane sme si vzácnejší keď príde domov... Síce som na všetko sama-dieťa, domácnosť, robota, škola a teraz aj prerábka, ale už som si zvykla, mne je skôr ľúto drahého....

something
1. nov 2013

Aj my mame tatika kamionistu a lez by mal chodit takto domov, lebo by tak chodil, tak chodi domov po troch tyzdnoch na tyzden domov. Je mi hlavne luto, ked vikenduje on u rodicov (lebo byvaju blizko) a my sami

tatalin
11. dec 2013

náš tatino nie je kamionista... ale na naše prvé výročie som si do kalendára poznačila "sakra dôležitý výcvik"... a vlastne september a október sa niesli v duchu: čakám na neho. teraz je to už lepšie lebo je dec. no aj tak pondelok utorok- oddych pred tréningom, tréning,oddych po tréningu,spať...(dnešnú noc som sa zobudila na hladkanie :D možno mu chýbam aj ja..)... chvala bohu že ostatné dni keď je doma tak mi pomôže(s hocičím) a hlavne je s malým!!!(vtedy naozaj sa vznášam keď ich vidím hrať sa🙂. takže tatinkovia kamionisti a maminky bez kariéry : vášho tatka nemôžu preveliť ani poslať na pol roka medzi šiši ľudí s bombou na bruchu! a vaša kariéra sa možno začne keď budú drobci väčší...ale ja sa cítim v tomto úplne bezradne a už sa vidím niekde za pokladňou... nemám dokončenú školu a moja láska už naznačovala že možno budúci rok už nebudme kde sme :D :D :D tak teda hurá !!! už ani tu kde som poriadne nemám nikoho (ale pohádzam odtiaľ takže je tu moja rodina!) ale keď pôjdeme inam??? ani nad tým nechcem rozmýšľať... dúfam že v každom meste je aspoň jedno materské centrum alebo niečo také pre detičky...

mamakaja
3. apr 2014

@mbetkova mojko mam 46 a manzel robil skoro polovicku nasho manzelstva dve roboty,vies co to znamena ze? robil casnika cize rano odisiel o 8 a prisiel o 23 00 ,a to vkuse, chapes ? 6 rokov asi vydrzal,prisiel na vianoce domou o 14tej poobede a na silvestra bud mal akciu alebo bol doma, a ked bol doma tak sa musel aj vyspat,tak ho mam odofteneho ako spia spolu s dvojrocnym... inak kym je dieta male da sa to zvladnut ale si sama...venuj sa malym....vratia ti to maly mi zacal pomahat doma,aj ked ma teraz puertu a je to tazke ale to je o inom....
chcem ti len povedat ze zivot je tazky mala som do toho aj velmi vazne operacie,takze penazi nikdy nebolo vela a je jediny zivitel rodiny aj dnes....vydrz a venuj sa detom pokial muz plati seky a chodi d roboty je to asi jeho najvatsia obeta.....a tvoja su starost o nich,ak ti je smutno najdi si kamosku ci konicek.....ale na to je aj tak malo casu...obcas si dam par panakov a upracem cely barak ako raketa 😀 😀 😀 😀

tatianka7
3. apr 2014

Ahoj,tiež sa pridávam ku "slameným vdovám" ,Na jeseň sme ostali v situácii,ked proste nebolo na výber..V deň jeho nástupu do tejto roboty som zistila,že ku nášmu 2ročnému drobcovi pribudne braček.Najprv dostal mm zmluvu na pol roka a teraz mu ju predlžili na dalšieho pol roka.Bývame sami mimo mesta,mimo rodiny,ja bez vodičáku..Zatiaľ sa to dá,aj ked dnešný deň by som ho brala doma.Chýba nám,no kým je malý ešte malý,sa to dá.Mužík má super parťáka v kamione,ked sa dá,dobehne na pár hodín domov a niekoľkokrát denne si voláme-aspoň neodchádza so stiahnutým žalúdkom..Neviem si predstaviť,že by takto robil celý život,no,žiaľ,finančná situácia ho vyslovene "vyhnala z domu" ..Hádam,ked si poplatí "dlžoby z mládí" ,tak už bude s nami častejšie,aj ked volantu sa asi nepustí 😀

saskia26
7. apr 2014

Ahojte no moj muž jazdi kamionom už 8 rokov ......a ked ho chystam na cesty vždy si poplačem ☹

diva83
3. máj 2016

Ahojte žienky, no vidím, že to máme "veselé". Neviem, či sa ešte niektorá zapojí do tejto témy, či problematiky...či ako to nazvať. Ale ja som zas iný prípad. Na baby čakáme už 6 rokov a bývam so staručkou svokrou , lebo manžel je o niečo starší 🙂. 3 týždne sama, asi 5 dní s ním mi začína spôsobovať vrásky, a to takého charakteru, že ma nič nebaví. Už sú to 4 roky a zdá sa mi, že to zvládam čím ďalej tým horšie. Neľutujem sa, tiež skôr ľutujem jeho, že musí takto odchádzať..., ale viem, že možnosti sú , len musí skúsiť niečo iné a nebáť sa... Tiež mám len dve kámošky, aj tie majú malinké dievčatká, takže majú svoje povinnosti. A ja z práce, domov....no stereotyp jak sviňa...a ešte tá naša túžba po dieťatku...dosť psycho...................... Je tu taká s podobným osudom? ☹