Manžel pracuje v Nemecku a sme málo spolu

miruska320
24. feb 2013

Isto sa nas tu najde viac takych co zvladaju vychovu deti same pretoze manzelia pracuju v zahranici.Moj pracuje v Nemecku a sme spolu velmi malo.Teraz vo februari bol rok co tam pracuje.Ked nastupoval,vo firme mu povedalize po odrobeni 3-4 tyzdnov moze odcestovat na par dni domov,nakolko teda pracuje aj 10-12 hod.Za cele obdobie co tam pracuje sa vsak domov dostal 6 krat z toho vzdy na 4-5 dni ,akurat pocas leta cerpal dovolenku tyzden.Ako to je u vas-prestavam to uz zvladat.Mal prist domov teraz v januara a vo firme mu prelozili volno az na marec,z maju vela roboty-pracuje v masokombinate-a to si bude cerpat 20 starej dovolenky.Mrzi ma to havne kvoli detom.

pimpulienka
24. feb 2013

☹ ajaj to más ťažké. Nam tato pracuje 2 tyzdne v Norsku a 2 tyzdne je doma. Ale to je len teraz cesrtvo co tam dostal vybornu pracovnu ponuku a pritom to nie je pre mňa a malu lahke a ked teraz citam teba tak sa to neda porovnat ☹

miruska320
autor
24. feb 2013

10 dni starej dovolenky-nejaky skriatok mi prepisusje ciselka 😉

pimpulienka
24. feb 2013

Bozinku obdivujem ta ☹ ako to vôbec takto tahaš..deti čo? Vidia ho aspon ked telefonuje cez skype alebo tak?

pimpulienka
24. feb 2013

Tvoja dcerka je len o nieco starsia ako moja. Moja sa naňho vypytuje rano hned kde je tato a pod. vola ked sa kupe večer cez skype aspon tak su v kontakte..

miruska320
autor
24. feb 2013

@pimpulienka nema ani internet,na ubytovni kde byva neni zavedeny-no je to tazke lebo naozaj som bola presbedcena ked tam zacal robit ze ho doma budeme vidiet castejsie-preto sa pytam ako su na tom ostatne rodiny.Niekedy sa to vlafa lahsie ,niekedy horsie-esteze mi casto pomaha moja rodina inac by to bolo fakt hrozne

sirinka
24. feb 2013

@miruska320 nevyplatilo by sa vam tam prestahovat?

aliza
24. feb 2013

@miruska320 ak to nezvladas, su len dve riesenia, bud sa on vrati domov z Nemecka a najde si pracu na SK alebo sa vystahujte za nim. A mate aj nejaky casovy limit? ako mate doriesenu buducnost? dokedy tam mm planuje byt?

pimpulienka
24. feb 2013

Veru. takto to mate hrozne. Prestahovanie by bola tiez varianta..htozne ze sa ani.nevidia ☹ teraz su aspon tie pc vymozenosti a je to o nieco osobnejsie trosku ked clovek toho druheho aspon chvilu vidi

miruska320
autor
24. feb 2013

@aliza
@sirinka problem je v tom ze u nas si nevedel najst robotu poriadnu,kedze ja som na materskej -vsak uz sa to konci-financne nam to nevychadzalo.Neplanujem tam vycestovat aspon sme tak vazne nad tym nepremyslali-syn uz nastupil aj do skoly-takze aj kvoli tomu.Neviem teda ci je problem vo firme ze mu je umoznene tak malo cestovat za rodinou alebo to tak maju viacere ked tatino pracuje vonku.Uplne mi je jasne ze to nejde mat ho doma pod chvilou aj teda vyplatu prsa len lepsiu sko je na Svk.Akurat je to asi hodne malo aby za rok prisiel domov 6 krat

pimpulienka
24. feb 2013

@miruska320 no vsak to. preto odchadzaju..takisto tu nemal dobre ohodnotenie, nevyplacali mzdu, nadčasy proste nic z toho..

sirinka
24. feb 2013

@miruska320 takze nemate vyhliadku, ze by sa vratil na SK, ja by som vazne zacala uvazovat nad stahovanim, lebo takato rozdelena rodina len trpi....

nikolka2
24. feb 2013

Moj manzel tiez pracoval mimo SR ..robil v Budapesti ...a cestoval domov v piatok v noci prisiel a v nedelu uz na obed odchadzal ,,,bolo to pre mna s 2 detmi dost tazke ,,,,nakoniec sme to vyriesili tak ze prisiel naspat do Ke ..proste mu chybala rodina ,,isiel tam sice koli tomu aby sme sa mali lepsie ,ale bol tam vzdy sam a chybala mu rodina ,,tak sme sa rozhodli , ze nebudeme sa stahovat my tam ,ale sa nam vrati domov 🙂

miruska320
autor
24. feb 2013

@sirinka v priebehu 1-2 rokov este isto nie,kedze stale riesime aj bytovu otazku-prerabame starsi domcek

zuzkat1
24. feb 2013

@miruska320 nie je to dobre. Moj robi tu,ale studuje vs teda skoro nikdy nie je doma.pocas skuskoveho je aj 2-3mes.u rodicov.tam byva.a teraz ked po takej dobe dosiel dcera ho odmieta. Bere ho ako navstevu.

aliza
24. feb 2013

@miruska320 tak potom ti nezostava nic ine, len vydrzat, zial. Ste sa tak sami rozhodli. Ja si zase myslim, ze tych dovoleniek nema az tak malo. Problem je v tom, ze nemoze chodit domov aspon na vikendy. Ale mat kazdy druhy mesiac 4-5 dni volno nie je vobec az take zle. Ide len o to, ci je naozaj problem len v dovolenkach. nechcem strasit, ale niekedy taketo odlucenie vztah rozbije. Mozno manzel nechce chodit tak casto. Viem, znie to ako totalna blbost, ale stava sa. A hlavne to, ze nema internet a teda nemate ziadne spojenie mi je dost divne. Zaplatit si net nie je az taky problem, ak by tak strasne tuzil po kontakte s vami. A tiez sa mi nepozdava, ze nemate stanovenu casovu hranicu, ze napriklad ide len na rok, dva a pod. Takto neurcito... 😕, no neviem. Ja ked som cakala dceru, tak mm akurat isiel do UK. Mali sme ist povodne spolu, ale zistila som, ze som tehu, tak som radsej zostala, kedze som mala aj pracu. Zili sme oddelene asi rok a pol a ak bol za ten cely cas doma4-5x, tak to je vela. A ziadnych 4-5 dni, maximalne 2. Ale vedela som, ze robi vsetko pre to, aby sme mohli neskor prist, mali sme lehotu do roka malej a tak aj bolo. Ale keby odisiel len tak, na neurcito, to by ma vazne trapilo.

miruska320
autor
24. feb 2013

@aliza neviem niekedy mam aj ja divne myslienky ci v tom neni aj nieco viac.Ked je doma venuje sa ako sa len da-mame ohranocene obdobie-ked tam isiel dohodli sme sa ze maximalne 2-3 roky teda pokym doriesime byvanie.Viem je to nase rozhodnutie ale v dnesnej dobe su rodiny do toho aj tlacene

sisaha
24. feb 2013

@miruska320 mas male deti, idealny vek na zmenu prostredia. Deti sa ucia velmi rychlo.. Ja by som odisla.. Rodina takto trpi a cim dlhsie budete od seba, tym tazsie si budete na seba zvykat..a je dost mozne, ze manzel sa uz nebude chciet vratit...

miruska320
autor
24. feb 2013

@sirinka
@aliza
@sisaha
@nikolka2
@pimpulienka mate pravdu,budeme si musiet teraz k toimu sadnut porozpravat sa-tu si tak mozem podiskutovat s inymi ucastnickami fora ale to ako bude fungovat nass rodina zalezi od nas 😉

kattrin5
24. feb 2013

@miruska320 ja mam kamaratku co je takto aj s manzelom v nemecku ak by si sa rozhodla prestahovat kludne by vam poradila co a ako...myslim ze by si to mala omnoho lepsie lebo takto budes naozaj len trpiet, ja si taketo odlucenie neviem oredstavit ved rodina ma byt spolu, asi som sebecka ale ja to nikdy nepochopim a obzvlast ked su deti, moj brat ma hudobnu skolu a mal ponuky ist na lod na pol roka za 10 tisic eur a oredstav si ze nesiel aj ked vazne uvazoval rozhodol sa byt doma s rodinou s detmi obzvast ked syncek je diabetik...rodina ma byt na 1 mieste a peniaze sa daju vzdy nejako zarobit kto je sikovny pracu najde, vzdy su moznosti...ja ta velmi obdivujem lebo prave mam manzela mesiac na skoleni a ide ma doma svacnut ako mi chyba a to viem ze o 2 tyzdne uz bude doma s nami...skuste nejako vazne pouvazovat hlavne kvoly detom

janinah
24. feb 2013

@miruska320 viem,že vyberať sa nedá,ale tie roky detstva,keď nie je oco s deťmi a deti s ockom sa už nevrátia 😒 a samozrejme ty s manželom to isté...nie som za takéto delenie rodín,vidím aj v okolí,že to nekončí vždy dobre 😒 môj brat bol preč rok aj to len v česku a ob víkendy doma ,ale manželka na tri deti nestačila,vrátil sa...nehľadá si manžel priebežne aj u nás robotu resp. neuvažujete ísť za ním?

lucia1205
24. feb 2013

@miruska320 Podla mňa veľa rodín na Slovensku žije takýmto štýlom... Náš tato chodí domov po 4 až 5 týždňoch (je to síce viac ako váš) na týždeň domov, ale s tým nič neurobíme... Na Slovensku je ťažko nájsť robotu tak sme radí, že sme ako sme...Vôbec neuvažujeme, že by sa vrátil, lebo neviem ako by sme to finannčne zvládali... Na tvojom mieste by som to vôbec neriešila keď riešite bývanie a už vôbec by som neriešila presťahovať sa za ním so 7-ročným dieťaťom čo chodí do školy...Nech si dá spraviť internet a bude to lahšie 🙂 a možno po čase si nájde robotu čo bude viac chodiť domov, lebo keď robi v závode tak je to podla mňa normálne ako chodí domov, veď na Slovensku by si tolko volna nedostala 😝

kk83
2. mar 2013

Prežívame to isté... Trvá to už rok... Ale je pravda, že na Slovensku je to komplikované s prácou... Ten, kto to nezažil to nedokáže pochopiť...

lenussik1
10. mar 2013

@miruska320 Ahoj. ja som na tom presne rovnako...som rada ze som nasla niekoho kto je v podobnej situacii. Momentalne mam dva mesiace do porodu, priatel odisiel pracovat do nemecka v oktobri.zatial to zvladam kym je babo este v bruchu ale obavam sa strasne toho ako to bude ked sa narodi. Domov chodi kazde 3 tyzdne, je to sice castejsie ako pises ty ale je to strasne malo podla mna, aj to len od stvrtku do nedele. Sestra ma polrocnu dcerku a vidim kolko starostlivosti treba a jeden proste na to nestaci...Tiez sme sa bavili o stahovani,resp. on mi to stale navrhuje ale vobec nepozera pri tom na to, ze ja neviem po nemecky ani ceknut a on po nemeckych doktoroch nebude mat kedy chodit ked pracuje. dalsia vec je ta,ze nasi nam kupili pred par mesiacmi byt stym, ze im ho budeme splacat po 500e mesacne.nemozem na nasich vybalit ze "diky za byt ale my sa stahujeme".bolo kopec vybavovaciek okolo neho. dalsia vec je ta ze priatel ma dceru z 1. manzelstva a uz teraz ju vidi raz za 3-4 mesiace (kedze ona byva na vychode a my na zapade SR). ked sa prestahujeme tak ju uz fakt bude vidiet len raz-dvakrat do roka...no urcite by sa toho naslo este viac..ja len jednoducho neviem co robit, ci naliehat na neho nech sa pokusi nieco najst tu na SR alebo fakt uvazovat o tom stahovani...ale nedokazem si moc predstavit zivot v nemecku :(

miruska320
autor
20. mar 2013

@lenussik1 neviem-ja tiez sme sa bavili o fungovani nas ako rodiny v Nemecku ake neni som s tym momentalne stotoznena-uvidim casom.Dnesna doba je hrozna-viac menej nuti mladych odchadzat do zahranicia-horsie ked to takto deli rodinu.Nezavidim ani tvoju situaciu,ked nemas draheho pri sebe teraz v tomto krasnom obdobi-ale ver ze nie je to lahke ani pre neho.Uz len nestracat nadej a verit ze vsetko dobre dopadne-teda ze budu rodiny zase pokope. 🙂

juliana77
25. mar 2013

Tiež sme cez to prešli, manžel musel isť kvôli práci do zahraničia, ved na Slovensku sú podmienky priam vytvorené pre rodiny, že??
Išiel tam pracovať, len budem úprimná, práca, samota, všetko cudzie, a sranda bola ked som sa ho spýtala, čo robí, ked nerobí. Takže ja som okolo detí makala 24 hodín a to nie je všetko, proste na všetko sama a práca v zahraničí sa odrobí a potom veget. Dnes sme všetci v zahraničí spolu ako rodina. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 😉

miruska320
autor
25. mar 2013

@juliana77 no presne aj u nas toto-ked si to tak vezmeme tak ten plat by sme mali dostavat vlastne my,ze? 😝 Manzel to iste odrobi svoju sichtu,vikemdy volne a cas travi v posteli alebo sledoivanim telky ,pripadne nejake nakupy ... 😉 o takom cosi sa nam moze snivat-24 hod.sichta,ze?Ale v pohode ved tak to musi byt kazdy svojim sposobom prinasame cosi aj obetujeme-ved je to len docasu....uvidime co bude dalej-u nas je to komplikovane o to,ze ked sa pytame syna ci by chcel ist byvat do nemecka tak jeho odpov je strucna-NIE.Ale skusime to riesit v najblizsej dobe nejakym prazdninovym pobytom v Nemecku a uvidime co nam prinesie cas.U nas je to momentalne aj o tom,ze neni jednoduche sa prestahovat,kedze opatrujem aj babicku 😵

njonja
25. mar 2013

@miruska320 ja by som na tvojom mieste sla so synom za nim. Malemu to spravi len dobre, ak sa nauci jeden jazyk a otuka sa. Moj mm tak siel do nemecka ako 10 rocny s mamou a bratom a otcom. Jedine otec vedel po nemecky. A vravia, ze spravili najlepsiu vec, co mohli.
Moj mm tiez robi v zahranici, ale leti kazdy tyzden domov. Takze to mame podstatne lahsie, ako to mas ty. Ja by som zbalila kufre, deti a sla za muzom. Ved ked ma dobru robotu, nie je o com premyslat. A v nemecku sa ovela lahsie zije ako na Sk, aj v pripade, ze sa tam zarobi na ich pomery malo peniazkov. Ver mi, zijem tu uz nejaky ten rok a na zaciatku som sama mala velmi malo a v pohode sa to dalo...

miruska320
autor
25. mar 2013

@njonja ano suhlasim s tymto vsetkym co si napisala-uvedomujem si ze je to asi jedno z najlepsich riesenii a ciest ktore by som mohla vytvorit synovi aj dcere

asaela
25. mar 2013

ja sa cudujem nazorom, ktore tu odzneli, napriklad ,,nestahovat sa kvoli tomu, ze syn ma sedem rokov a zacal chodit do skoly". to je ten najmensi problem vo vasom pripade, uplna banalita. presne ako tu uz niekto spominal, dieta si velmi rychlo zvykne. otca a kompletnu rodinu potrebuje sedemrocne dieta ovela viac, ako nejaky skolsky kolektiv, neprecenujte to. pises, ze si na materskej, myslim, ze jedine rozumne riesenie je dat rodinu opat dokopy a prestahovat sa za manzelom. taketo odlucenie moze narobit nielen v rodinnom zivote, ale aj vo vasom partnerskom obrovske skody. nemyslim si, ze to stoji zato. v kazdom pripade drzim celej rodine palce ;)

njonja
25. mar 2013

@miruska320 vies, premysli si to a skuste do toho ist. Deti zmeny zvladaju lahsie ako si myslime..