Muž nikdy nie je doma, radšej ide po práci na pivo..

eryka03111978
13. jan 2019

Takže začnem stým ze sme spolu 7 rokov... Mame spolu 2 deti... Chlapca 5 ročného a 3 rocnu dcéru. Môj muž pracuje od rána do večera celý týždeň od pondelka do soboty.... Strašne málo sa vydime a aj malo rozprávame... S deťmi som teoreticky iba ja... Aj keď ma voľno tak je na nich nervózny a kričí koli každej maličkosti... Pochopím že je to naňho veľa myslím v robote.... Ale nepochopim jednu vec... Konci v robote a ide na pivo s kolegami je tam do 10 tej 11 tej príde domou osprchuje sa naje sa ľahne a spi... To je všetko... Toto robí už rok... Niekedy keď konci v piatok tak po robote nepríde domou ale ide vraj ku kamošovi s kolegami no jasne telefón mi neberie a ukáže sa niekedy v sobotu alebo v nedeľu... Potom príde a ospravedlňuje sa do vzduchu... Ze sa to už nestane atď.... Posledne 3 mesiace sme spolu ani nespali... A cítim ze zomna sa stal stereotyp proste vstať variť pratat a starať sa o deti... Už to neak nezvládam psychicky ani fyzicky... Chcem sa opýtať co by ste robili na mojom mieste... Ci ma takýto vzťah vôbec zmysel... A jasne ze som sa pokúšala o rozhovor... Ale podla mňa zbytočne... Lebo mi na sľubuje ale uroby pravý opak... Ďakujem....

dzulli1980
13. jan 2019

Dievčatá, mnohé jej radíte, aby mu nechala deti na víkend ... no ak je taký, ako píše, ja osobne by som tú odvahu nechať mu deti nemala a ruku na srdce, zrejme ani väčšina z vás ... ešte by ich niekde zabudol, zmlátil ako "žito" resp. "prepil" ...

katkati
13. jan 2019

@eryka03111978 Tak skús pomenovať, čo vás ešte okrem papierového manželstva spája. Väčšina si povie, že deti. Ale veď ani o tie deti sa nechce a nevie postarať, ani o teba ako o ženu. Neverila by som mu. Mala by si zistiť, či naozaj chodí na pivo. Tu už nejde o to, že manželia si majú dôverovať, lebo on evidentne na rodinu kašle. S výnimkou peňazí asi. Ale to je všetko? On nemá stanovené žiadne hranice, za ktoré už nemôže zájsť? Istota v teba robí z neho kretena.

sasa1310
13. jan 2019

@dzulli1980 známy je takto a deti, keď má sám, tak je s nimi v krčme alebo ich nechá doma samé.

sasa1310
13. jan 2019

@eryka03111978 zmenili sa mu priority. Predtým ste medzi prvými patrili aj vy + kamaráti, teraz už len kamaráti. Preto, lebo doma má fulll servis, o deti postarané a v podstate mu sú krčmy s kamarátmi aj dovolené. On zarába, ty si na ňom finančne závislá, takže má navrch. Tebe pomôže jedine počkať, dokým sa zamestnáš, a potom by som sa zbalila, na tvojom mieste, na minimálne viac ako týždeň k rodičom a čakala čo bude. Či si uvedomí, či mu vôbec budete chýbať. Ak by to nepomohlo, tak jedine rozvod asi. Ale teda treba dúfať, že sa spamätá.

miroslava21
13. jan 2019

Nam sa to lahko pise, ale tu uz asi nie je co zachranovat. Aspon podla toho co pises. Rok je strasne dlho. Podla mna tu ani nejde o to ze je zvyknuty na domaci servis od teba. Ale on uz nema zaujem travit cas s vami. Ja som sa naucila jedno - ak niekto sam nechce tak ho nikto neprinuti travit cas s rodinou. Aby rok chlap chodil po praci neustale radsej s kamaratmi a vikend netravil s rodinou tak je to uz total nezaujem o vas. Aby odmietol veceru s manzelkou, ale kamaratov nie tak to o niecom svedci. Bohuzial.
A tiez ma napadlo ci nejde uz aj o milenku.

saslavka73
13. jan 2019

Porozprávať sa. V kľude a odpočinuti.

kodiak123
13. jan 2019

Presne takto sa správal môj otec keď som bola mala akože bol viac doma ale vždy na mňa začal ziapať aj proste na nič s Maminou sme sa vždy báli čo urobíme keď príde domov z práce. Bolo to tak keď ma otec zhučal a mamina sa pridala tak som bola ohučaná a furt som plakala ale keď ma mamina obránila tak bola sprostá ona. Raz nás mamina aj bratom zobrala a odišla k mojím starkým. Prišiel tam a chcem maminu naspäť a mamina súhlasila. Celé roky to bolo tak no trochu sa zmenil keď mamina chcela zase utiecť ale sa mi narodila moja sestrička takže musela sním zostať. Mamina na to nikdy nezabudne a plánuje po 22 rokoch rozvod ale stále ju presviedčam nech zostaneme spolu ale chápem ju že pre ňu to muselo byť ťažké.

kodiak123
13. jan 2019

Proste ho skús postrašiť a odíď od neho ku svojim rodičom alebo niekde inde nechaj mu odkaz že prečo si odišla a tak a uvidíš či si pre teba príde a stojíš mu za to alebo nepríde a o vás vážne nestojí.

dominika_sk
13. jan 2019

@11mirka22 pretože keď odide bez deti bude jej taky debil ešte 20 rokov vyčitať že opustila deti, nedajbože to niekedy proti nej použije, čo nie je až take nerealne! Keď odide s deťmi pride o všetko, to by sa mohol spamatať.

pivonka6
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alchemilkazltozelena
13. jan 2019

@katkati pochybujem ze su manzelia

katkati
13. jan 2019

@alchemilkazltozelena To je tiež pravda.

11mirka22
13. jan 2019

@dominika_sk nepríde o nič, akurát bude mať viac času na posedenie s kamosmi. Opustiť deti a nechať deti s otcom,keď si ideš niekam oddýchnuť je sakramentsky rozdiel. Práva a povinnosti rodičov voči deťom sú rovnaké! Často chlapi kritizujú ženy ( najmä bývalé), že im obmedzujú styk s deťmi z pomsty. No čo ak by "z pomsty" žena mužovi deti dopriala a šla si oddýchnuť presne tak ako oddychuje jej manžel každý deň po práci? A neverím, že by im ublížil. S takým by snáď nežila, keby ublizoval vlastným deťom.

dominika_sk
13. jan 2019

@11mirka22 veď prave o toide, či sa spamata alebo mu tobude vyhovovať.

janinah
13. jan 2019

@11mirka22 rovnaké práva a povinnosti je teoria,tie deti by bolo hladné,špinavé a zrejme aj bez dozoru,na taký jej prístup by doplatili deti,to normálna matka nedovolí...
myslím,že tu niet čo zachraňovať,čím skôr chod do roboty,odkladať si potajme peniate a mysli na rozchod,toto nemá význam,to ni eje život,len živorenie...a na 99% tam vidím inú ženu,krčmu do polnoci by som uverila,ale prečo musí prenocovávať "u kamaráta"..hmm

h2
13. jan 2019

@eryka03111978 Ahoj, nechcem byť zlá, ale som si istá, že má milenku. Každý večer ide po práci "ku kamošom" a je tam do 10-11 večer? Z piatka prichádza až v sobotu, alebo v nedeľu? Kde spí? Prečo neberie telefón? Prečo spolu nespíte už 3 mesiace? Bože, dievča, veď to je úplne jasné! Nezatváraj pred tým oči. On niekoho má. Na 100 percent!

danula.ch
13. jan 2019

@eryka03111978 no to je teda charakter....ľúbiš ho ešte, stojí ti to za to? Deti k nemu majú aký vzťah? Tazko hovoriť, čo by som robila na tvojom mieste, lebo si to ani predstaviť neviem. Musí to byť hrozne frustrujuce, takto žiť. Kde vlastne prespava, ked nespí doma? Ved si skus predstaviť, že by si toto robila ty jemu. Asi si ta veľmi neváži, zvazila by som, či nemôže mat milenku. Čo s takým chlapom? Kopnúť do riti.......

11mirka22
13. jan 2019

@janinah samozrejme, že normálna matka nenechá deti niekomu o kom je presvedčená, že sa o ne nedokáže postarať. Potom načo jej je taký chlap?

montemotherone
13. jan 2019

@eryka03111978 nuž, ak takto žijete už rok, bude ťažké to za chvíľu zmeniť :-/ V prvom rade, nato, že máš doma alkoholika, si dosť pokojná. Žiadna záťaž v práci neospravedlňuje chlapa aby KAŽDÝ deň chlastal do noci s kamarátmi a dokonca zmizol na 2-3 dni bohvie kde, pričom sa nevenuje rodine. Čím skôr si ho upraceš tým lepšie. Samo sa to nezmení. Musíš to zaraziť

eryka03111978
autor
14. jan 2019

Chcem sa v prvom rade poďakovať za vaše odpovede a rady... Áno som hlúpa že mu to tolerujem.... Takže na vaše otázky..... Nie nie sme manželia.... Kontaktovala som aj dotyčného u ktorého prespáva a stala sa taka vec ze mi ten dotyčný aj jeho žena povedali ze môj muž je dospelý človek svojpravny a môže si robyt co sa mu zachce.... Takže toto bola odpoveď pre mňa.... Na milenku som myslela už dávno...... Ale nenasla som žiadny dôkaz nato žeby mal inú.... Neublizuje deťom fyziky sa ich nedotkne ale viem ze by sa o nich nedokázal postarať..... A milión krát som skúšala rozprávať sa sním vysvetliť ze deti mame spoločne nie iba ja sama, že keď tak chce ísť na pivo tak nech ide na 1 ale nech sa venuje aj nám.... Ale nič nepomohlo... Takže teraz som už prišla nato ze vlstne on je len môj spolubývajúci a ja som sa pri ňom len zničila... Naučil ma nato ze sedím v kuse doma s deťmi sama a starám sa o domácnosť Kym sa on v kľude odreaguje.... 😟😟😟

pivonka6
14. jan 2019

@eryka03111978 Takže všetci vedia o ňom viac, ako ty. Ak by u kamaráta skutočne spal, nemali by problém to potvrdiť, ale oni ťa sfúkli, teda nechceli mu robiť falošné alibi. Je to jasné, ako facka, nebude v tom pivo. To, že nie ste manželia, ti len uľahčuje situáciu.

eryka03111978
autor
14. jan 2019

Najsmiesnejsie je na tom všetkom že prišiel na na stým ze vraj ja si hľadám milenca.... Ja ktorá každý deň musím zo sebou všade kam idem brat 2 malé deti.... Neviem prečo toto robí....

katkati
14. jan 2019

@eryka03111978 Lebo je to chlap o ničom. Urobí žene detí a potom si robí čo chce.

eryka03111978
autor
14. jan 2019

Podľa mňa nechce byť on ten zlý tak si vymisla že ja mám milenca

lea202
14. jan 2019

a nema milenku teda on ked si toto takto vymysla a chce to zvalit vsetko na teba? ak takto fungujete tak preco ste stale spolu? on ta predsa nemoze brat ako samozrejmost. nemoze to tak fungovat

lujza123
14. jan 2019

@eryka03111978 máš to blbé, ale trochu mi to príde ako keď si rozmaznas dieťa a potom sa na neho hneváš že je rozmaznané. Chlapov treba zapájať do spoločných povinnosti už od začiatku vzťahu. Ešte než sa narodia deti zvyknúť si robiť domáce práce spoločne. Keď sa narodí dieťa poslať ho kočíkovat, prebalovat, okúpať, nechať postrážit hodinku, dve a venovať sa nejakému vlastnému koníčku ci relaxu. Jeden den cez víkend si pospať a nechať otecka ráno vstať s babetkom. Privrieť oči nad tým ze chlap je nervozny na dieťa, neohrabany, nerozozna pizamko od bodycka, nekomandovat ho on by si zvykol, našiel cestu ako sa správať k dieťaťu. A keby to nejde tak radšej odísť hneď s 1 babom a nájsť si lepšieho muža.
Ci si robila celé roky? Aké voľno si dopriala sama sebe keď si bola taka veľkorysá k chlapovi? A co ze on nosí peniaze, ty sa staráš o domacnost, deti to je rovnaká práca a zaslúžiš si rovnaké voľno.

Tento váš rozbehnutý vlak už nepôjde len tak zastavit. Ako radia ženy na mesiac prec nech sa spameta a keď bude mať o vás záujem postupne zaviesť nové pravidlá. Jedno poobedie po práci nech je s deťmi a ty niekam chod, niečomu sa venuj. Jeden víkendový večer nech je on doma a ty zbehni večer niekam.

Nenechaj zo sebou zametat a nerob nikomu sluzku. Ako si ťa má chlap vážiť keď si nevážis sama seba. Trochu hrdosti a sebelásky, nieje stredovek aby žena obskakovala chlapa a znášala takéto zaobchadzanie

lenkaaninka
14. jan 2019

@eryka03111978 presne toto som zažila po rokoch som buchla dvermi rozviedla odišla s deťmi všetko sa utriaslo a deti? Vlastne sa nič nezmenilo raz za dva mes si ich vezme vôbec mu na nich nezáleží akurát to teraz všetci vidia. Mala som to isté ako ty. Začala som si vážiť samu seba. Teraz mam priateľa kt miluje moje deti a stará sa o nich. Je to len v tebe ci chceš s nim ostať ci nie. Mne to trvalo dlho kým som sa rozhodla deti to ťažko niesli ale zvládli sme to. Neviem prečo som s nim bola vždy bolo čosi deti peniaze zvyk ľudia. A nakoniec som bola ja ta co mala milenca co nebola pravda a po nejakom čase sa ukázalo ze on mal milenky.. Teraz som šťastná ze som odišla..