Na čo mám ako slobodná mamička právo?

sonazitnanova
5. aug 2009

Ahojte mamicky chcela by som poradit na co vsetko mam ako slobodna mamicka pravo a co sa da vybavit...dakujem

pettulka22
7. aug 2009

Ahoj,ja som tiez slobodna mamicka.Moja dcerka ma uz 3,5roka.NO popri poberani rodicovskeho prispevku som nemala narok na nic ine,ale ja byvam u rodicov tak preto.

adina22
7. aug 2009

ahoj soni ako slobodna mamina nie si nejako zvyhodnena,teda pokial nebyvas sama,vtedy mas narok na prispevok na byvanie.Som tiez slobodna matka.V skupine tem Mama,oco a ja je tema Slobodne mamicky,tak sa mozes pridat 🙂

sonazitnanova
autor
7. aug 2009

Dakujem vam pekne za odpovede ja tiez byvam u rodicou 🙂

maca793
8. aug 2009

takže okrem výživného a rodič. príspevku nemáš nárok na nič tak to v tomto štáte chodí

emmca
13. aug 2009

presne tak, tato krajina sa o teba prosto nepostara.. z smiesnej sumy rodicovskeho prispevku mas uzivit dieta i seba.

xenula
13. aug 2009

ahojte môžem sa k vam pridat?no ja ešte len slobodna mamička budem otecko mojej malinkej princezničky sa na nas vikašlal ešte teraz kym je v brušku takže ma čakaju take veci ako tasty dna a všetko čo sa tyka vyživneho už aby sme to mali za sebov.ma tu niektora z vas take skusenosti?ako treba postupovat?asi až po narodeni dietatka že?

wewe4
13. aug 2009

Ahojte, baby, ale mala by mať nárok na 9 mesiacov meterskej a nie iba 6..,či to tiež iba keď býva sama?
ja budem tiež slobodná mamička, ale s priateľom sme spolu, ale oficáilne bývame každý u rodičov..tak som aspoň toto chcela trošku zneužiť 😅

andzi
13. aug 2009

wewe: a spĺňaš podmienky na materskú? Lebo ak nie, tak je to jedno, dostaneš len rodičovský príspevok.

wewe4
13. aug 2009

to áno, ja normálne pracujem...teda ešte chvíľku 😀

andzi
13. aug 2009

tak potom budeš posudzovaná ako osamelá matka a máš nárok na materské po dobu 37 týždňov

wewe4
14. aug 2009

tak aspoň taká drobnosť od štátu 😀

danu
14. feb 2010

papita • Dnes o 13:50
Som slobodná matka, mám 5 ročnú dcéru. Po materskej dovolenke som nikde nepracovala a nebola som ani prihlásená na ÚP, platila som si len zdrav. poistenie. Teraz sa chcem prihlásiť na ÚP a chcela by som vedieť kolko mám nárok dostávať soc. dávky. Ďakujem.

najvaleri
19. apr 2010

ahojte ktym testom dna by som sa aj ja chcela opitat ci neviete ako postupovat..pretoze mi nikdo nevie poradit...ale ja mam trosku iny problem otec mojho mesacneho synceka je americky vojak a ja neviem ako mam postupovat aby platil vyzivne? poradte prosim...

tami_tami
19. apr 2010

ahojte mam otazku - chcem poziadat o vyzivne - ja som akurat skoncila studiu cize som nezamestnana a rodicia tym ze som skolu skoncila uz dalej nemaju voci mne vyzivovaciu povinnost - otec dietata si otvoril zivnost - je vela pytat 150 eur na dieta ? mame 4 meisace... ja dostavam len zakladny rodicovsky kedze som bola studentka a pridavky co je dokopy nieco cez 180 eur - vydavky na maleho som mala len za tento mesiac 170eur... prosim poradte dakujem

1tinka12
8. nov 2010

ahojte.newie niekto ci mi schwalia prispewok na byvanie?som slobodna mamicka a prijem mesacne mam len rod.prispevok+rod.pridawok to je spolu 180eur+100eur na dieta vyzivne tak spolu mam mesacne 280eur!bywam w podnajme sama s dietatom 4mesacnym.newiete mi niekto poradit??

andzi
8. nov 2010

@tami_tami záleží od príjmu otca dieťaťa, ale žiadať 150 € môžeš, radšej žiadaj viac, aby mal súd z čoho "ubrať".

andzi
8. nov 2010

@1tinka12 na to, aby si mala nárok na príspevok na bývanie musíš byť v hmotnej núdzi a ak žiješ ty sama ako plnoletá fyzická osoba + 1 dieťa, tak v hmotnej núdzi nie ste, ak máte spolu 280 €, takže bohužiaľ. Životné minimum pre plnoletú FO + 1 nezaopatrené dieťa je 269,99 €.

1tinka12
9. nov 2010

no ziadala som otec uz je dobrovolne rok nezamestnany a schwalili mi len 100 a +160rodič.prispevok+rod.pridawok

1tinka12
9. nov 2010

ty vole tak to je už co powedat chudak baba s dietatom ked je sama

stella231
20. nov 2010

@1tinka12 no ale to je dokopy 280 ! chapeš ! to ti radsej ex mohol davať 80 eur a mala by si aj prispevok na byvanie !!! 😠 to je ako u hlupych !!!!! fakt...

penelopalll
21. feb 2011

AHOJ TE mam jednu otazku mam celkovy prijem...323,90 som slobodna matka a mam 4 deti ,a mam taky problem ze mam mal ten prijem tak so zasla na urade prace a pziadal so o DHN a nemam narok ked z mojho primi odoberem 88,04e taze mi zostava 235,86e tak ze neviem preco ci s tou sumou presahujem narok ci ako to porate mi dakujem

niniak
28. aug 2012

ahojte maminy, chcem sa spýtať, či tu nejaká z vas pobera príspevok na bývanie ak ano prosím napís na : ninka273@azet.sk
dakujem moc

danjelca
28. aug 2012

ahojte ak nie sme zobratí a trvalé bydliská máme rozdielne mám nárok ako slobodná na matersku trvajucu viac týždnov?

brixina
18. sep 2012

@danjelca ahoj ano mas narok na dlhsiu matersku, len sa po ukonceni klasickej MD po 37t, myslim, predlkada ziadost o predlzenie MD. Ale si uz nepamatam ci na UPSVaR alebo Socialku... 😢

vanessa1000
18. sep 2012

@danu ahoj ja som slobodna mamička po materskej dovolenke som sa dala na urad prace chodim sa zapisovat a dostavam sociaalne davky a rodičovsky prispevok da sa to vybavyt aj ked chodi do školky ma narok na hmotnu nudzu čiže bude mat stravu lacno

vanessa1000
18. sep 2012

@vanessa1000 takže do kopi mam 141 eur dostavam

ladyniki
6. okt 2012

wow, ahojte, ako tak čítam tak som mierne zhrozená ☹ 😅 som tak isto buduca slobodná mamička, no som ešte študentka SŠ a nebola som ani zamestnaná ani na ÚP.... Tak to som asi dosť v ri... keďže vlastne nemám nárok na nič... Ani na materskú... Viem že možem požiadať o jednorázový pri narodení bába a prídavok k tomu, to je nejakých 150€ + okolo 670€ a mám nárok na rodičovský príspevok a na rodinné prídavky na dieťa to je dokopy niečo viac ako 222 € ale len nejaké centíky... Kedy by som mohla dostať príspevok na bývanie? Ale prípade iné pomocné príspevky? Prosím pomožte mi ak to nieto viete.... 😒 dakuejm 😅 papa

maznacik007
6. okt 2012

@ladyniki nuz toto si si mala pozistovat predtym nez si sla do nechraneneho sexu....
narok na davky v hmotnej nudzi ti nevznikne nakolko kvoli tvojmu veku nie si este samostatne posudzovana...
narok mas jedine si vymahat vyzivne od otca dietata... to je uplne prve co treba urobit... teda ak sa otec k dietatu nehlasi tak najprv dat sudne urcit otcovstvo...

ladyniki
6. okt 2012

Dobre skusime to opísať podrobnejšie :D
@maznacik007 18 rokov som už mala, otec dieťaťa no povedzme že sa k ocovstvu nehlási... A DO NECHRáNENéHO POHLAVNEHO STYKU SOM NEšLA!!! mala som priatela ako každe normálne 18 ročné dievča... tri roky som brala antikoncepciu a dokonca som ju brala aj počas tehotenstva lebo som nevedela že je to vobec možné.. nikto to ani len netušil... pretože moja šanca že vobec niekedy budem tehotná bola mizerných 13% a antikoncepciou sa znížila uplne na nulu.... ROzhodla som sa tak sama... NO potom som šla k doktorke lebo niečo nebolo so mnou v poriadku, hoci som nepriberala praveže chudla a to až 6kg mala som v sebe divný pocit, bola som nejaká nesvoja a všetko mi bolo proti srsti, doktorka ma poslala na vyšetrenie ku gynči že nehc pozrie či nemám znovu nejaký zápal v maternici alebo to nie je nejaký m... neviem čo je to divný názov, a tá mi povedala že maternica je zväčšená a že je tam aj opuch ale že je to pravdepodobne len zápal, preotže tie ja mávam často... ale že mám prísť o 2 týždne ked už bude mať svoje sono z opravy naspať a budeme vedieť viac... prislša som o dva týždne a oznámila mi že som v 3 mesiaci tehotenstva a bohužial už nemožem isť ani na potrat, teda umelé prerušenie, aby som bola slušná... Ešte v ten deň som to oznámila bývalému s ktorým sme sa rozišli ešte mesiac pred týmito udalosťami... začal mi nadávať, uržať mna aj celu moju rodinu a obvinovať ma z toho že to dieťa nie je jeho... tohoto názoru je aj teraz hoci som sa snažila o slušnú komunikáciu medzi nami ved sme predsa dospelý ludia, no bezvýznamne stále ten istý kolotoč... teraz viem len tolko že má inu priatelku, kupil si byt, zamestnal sa a zrejme s nou aj býva... ja bývam u rodičov, pretože osm to nemala ako inak riešiť... skolu studujem externe a chystám sa ju uspešne ukončiť o čom svedčia aj moje známky... nei som šlapka a ani nejaké dievčatko ktoré skočilo do postele s niekym kto prvý prišiel lebo chcela vedieť čo to je... Okolnosti ma donutili dospieť a uvažovať inak ako dievčatá v mojom veku kedže pod srdcom nosím moje malé mimonko ktoré milujem viac ako vlastný život a nikdy v živote by osm nedopustila aby sa mu niečo stalo... Bývalého preto ani nejdem udať za otca, chcem sa vyhnuť tomu že sa 10 rokov nebude zaujímať a potom si zrazu spomenie a bude ma ťahať po sudoch lebo on chce svoje dieťa... všetci sme sa zhodli na tom že to dieťa je moje a kedže sa takto stavia k svojim "rodičovským" povinnostiam tak nech je tak ako je.... Preto chcem vedieť na čo všetko mám nárok aj ked som slobodná mamička a nemám ukončenu SŠ ale povinnú 10ročnu dochádzku mám ukončenu na výbornu... nechcem ostať zakvačená rodičom na krku aj s malým dieťaťom pretože to nie su ich problémy ale moje a tie by som si mala riešiť ja a nie oni pretože toto je vec ktorá sa ich netýka, teda nemala by sa pretože oni maju svoj život a kedže ja čakám miminko tak ja mám zase svoj život plný radosti ale zároven aj starostí....
Dúfam že takto to pochopíte lepšie a na buduce si odpustíte uštipačné poznámky o tom že osm liezla do postele a podobne... 🙂 Potrebujem poradiť a nie pokarhať, na to sú tu iní ľudia, nie vy...
Ak by sa našiel niekto kto je v podobnej situácii a vie čo treba bola by som rada ak by sa mi ozval bud sem alebo aby mi prosím napísal správu... ĎAkujem 🙂