Na čo mám ako slobodná mamička právo?

sonazitnanova
5. aug 2009

Ahojte mamicky chcela by som poradit na co vsetko mam ako slobodna mamicka pravo a co sa da vybavit...dakujem

alexka22
22. feb 2013

@xenula nemam taketo skusenosti ale viem ze on by ti uz mal platit vyzivne aj ked si tehotna a ked chce testy tak potom ked sa mu dokaze otcovstvo odneho ziadaj vyzivne spätne nech mas aspon aku taku korunu naviac

dominik39
28. feb 2013

Ahojte.Mam synčeka v maji bude mať3.Vychovávam ho sama momentÁalne byvame v zariadeni nudz.byv.pre osam.rodičov.Chcela by som vediet na čo by som mala nárok.O čo môžem žiadať ako finančnú pomoc pre nás.Poberam rod.prisp.210eu.Vlastne ani šajnu nemam kolko budem dostávaj i.A p.rosim vas čo môžem žiadať ak chceme byvat v podnajme.Toto tu nie je vhodné miesto pre vychovu dieťaťa.Pekne vas prosim,pomôžte mi .Nemam nikoho na pomoci!!!!Napiste mi na gina.sz@zoznam.sk alebo smsku na 0915266270tu iba smska funguje.

sktkak
28. aug 2013

@vanessa1000 no to určite áno,to si vybav

sktkak
28. aug 2013

@ladyniki no príspevok na bývanie dostaneš ked budeš bývať sama,

marta723
31. aug 2013

Ja som tiež sama,čo sa mi narodil malý,nebývam sice s rodičmi,mama v Bratislave,ale vo svojom domku a tiež nič,musela som ísť po 11 mesiacoch do práce,keď som chcela vyžiť a všelijako musím flekovať stráženie,aj keď mám prácu v mieste bydliska a nechodím denne do práce.

ladyniki
8. sep 2013

@sktkak ja už pol roka teda presnejšie 5 mesiacov bývam sama 🙂 aj nájom aj elektrinu a tak isto aj inkaso si sama platím plus ešte internet a vodu.... nevieš po akom čase ho možem žiadať?

sktkak
8. sep 2013

@ladyniki ak bereš rodičovský tak nie si v hmotnej núdzi,až ked ti skončí tak potom určite môžeš žiadať o prísp.na bývanie,potom by si dostala približne,aj s prís.na bývanie,samozrejme by si musela robiť verejno prosp.práce ,no všetko dokopy asi približne okolo 300€,ale naozaj si račej zajdi na sociálku a tam ti to všetko určite povedia presne,ja myslím že by to malo byť asi takto,moc som ti nepomohla,naozaj skús tú soc.,prajem ti veľa šťastia

root
22. sep 2013

Ahojte... Ani neviem čo sa vlastne opýtať, otázku nemám, skôr chcem radu... Som tehotná, takmer v 6tom mesiaci... S človekom, s ktorým som plánovala život, ktorého som milovala. Chodili sme spolu... Jedného dňa sa ale namiesto toho aby vytiahol sam po sovjom rozhodnuti do mna urobil.. Potom spominal prve dni svadbu a tak par dni na to sa začalo jeho chovanie voci mne meniť na bestialne. Ja som sa rozhodla že budem s malym sama... Slubil mi, že nebude dalej holdovat marihuane, že sa bude starat o rodinu, nie flakat po krcmach zacal vyberat kociare a podobne... S tým, že krátko na to to čo vravel rpestalo byt realitou, všetko ostalo pri slovach, klamal, hlulil, pil, silne reci o tom ako bdue marihuanu pestovat a podobne, toto keby nasiel, asi ma zabije... Ale k veci... ZAcal sa mi vyhrazat ze mi dieta vezme kd budem vzdorovita, , bola som vtedy tusim v 6tom tyzdni, chodil ma napadat do prace, odmietal mi vratit peniaze ktore som mu poziciala ked neslo o velku ciastku, bavil sa so mnou horsie ako kedykolvek predtym, vulgarne, ja som nechapala co sa deje, jeho chovanie sa zmenilo na niekolko nasobne horsie ako predtým..doiesol mi do prace cislo uctu vybrateho kociku, hodil mi ho do ksichtu a povedal, vyplat si kociar, do zajtra treba.... Stale niečo zvoral a chcel napravit a takto to šlo az po den, kedy mu ostala flasa vodky milsia ako ja s malym... Ano ... toto sa stalo v juli, ked som bola v 11 tyzdni cca a tak som sa rozhodla, ze ho opustim, pretože ma len nicil a male babo tiež... Bola som 100% rozhodnuta, že ho ako otca nedam do listu rodneho aby som male nevystavila riziku, alebo nejakej striedavej starostlivosti, jemu by som pososobnej skusenosti nezverila ani psa už... No precitala som si tieto prispevky a neviem ako s peniazmi vyjdem, teda by ma zaujimalo, ci ak ho udam za otca, budem musiet s nim zit alebo sa delit o babo, pretože on nie je ten pripad co nas opustil, on je tenm ktory chce mat doma zenu, ktora sa o všekto postara, on sa zhuli s kamaratmi, opije, pride domov, naje, lahne k zene a podobne... Lenze ja takto nemozem... A ta jeho agresivita a drogy, to tiež nie... Ano som krava, naletela som jeho slovam... Lenze ja som ho milovala ako srdcom tak aj dusou a to dieta som splodila z lasky, aj ked som necakala ze sa rozhodne on za oboch,.. Poviete si rpeco som nesla pre pilulku po... Pretože vtedy som este verila, že všetko bdue fajn, kedze hned potom si ma chcel vziat, zatial co par dni na to ako tak chcel sa už zacal so mnou bavit stylom k*** daj pokoj a podobne.. horsie veci nespominam... na co... Prečo som nesla na potrat... Tento chlap mi nestoji za to aby som zabila kusok seba, velky kus seba, aby som zabila svoje dieta... A urobila taykto zasah do svojeho tela... Ak som tehotna a s nim, niekto to tak chcel a mozno je to jedine dieta ktre budem mat moznost mat... Kazdopadne, som lubila otca dietata a planovala s nim byt kym sa z neho po pocati nestalo monstrum, ktore si asi mysli že hahah tehotna, urciete o nu nepridem a bdue mi tolerovat všetko, lebo si mysli že nemam silu ho opustit, ved ho milujem... Okej, napisala som svoj pribeh dost rozsiahlo... Ako mozem doecielit to, aby som mala vyzivne a zaroven pokoj od neho ja i dieta a aby bol v liste - lebo inak vyzivne nemozem mat? Lebo on sa netaji tym, ze on je ten chudak na ktoreho som sa vysrala ja.. Lenze od jula nie sme s doteraz siril ludom naokolo ako nam je fajn, sko sexujeme, ze sa ideme brat, vytreta hlava drogami, teda ludia si myslia ze všekto bolo fajn a nikto nevie čo sa stalo, lebo nemam dovod otvarat hubu zbytocne, ale t co siri ma prekvapilo.. ved cim ma machrovat, tym ze som ho opustila s dietatom jeho pod mojim srdcom? Moj povodny plan bol a mozno aj ostane jeho za otca neuviest aby som ochranila dieta pred nezodpovednym chovanim... On chce zenu a dieta na odlozenie, vtedy kedy si on zmysli,. inak je jeho zivot iny, ja som si ymsliela ze s tym vie skoncit, no vidim že nie...drogy su mu viac. Teda ak ho udam ako otca a on sa prihlasi k dietatu a bude chciet s nim byt, ja asi bduem umierat všeok cas ked by mal male na starost on.. pretoze odmietajm s nim zit a byvat... je to notoricky klamar... tento prispevok vyzera ako clanok o tom ako najviac urazit otca svojeho dietata... ale tento clovek sa mi chodil vyhrazat ze mi vezme male a potom vravi ako byt spolu, ze on chce byt s nami? ja som ledva prve tri mesiace ustala s jeho narazkami, vyhrazkami, napadanim a tym ako ma vodil za nos a furt dookola sa na mna vysral sprepacenim, kedy mohol.. Som rada ze som to dieta nepotratila kvoli stresu, aj ked teraz si to odnasam istym sposobom... Viete mi poradit, ci naozaj bude najlepšia možnost nenapisat ho do rodneho listu a tak s nim o dieta nebojovat? Ak si niekto najde cas precitat si tento prispevok, už len za to budem vdacna, ziadam ludi ktori maju chut pisat nejake protivne vecib alebo ma urazat nech tak nerobia, neprezili to co ja, nemaju na to pravo... Verte mi, to všekto lahke nebolo, davat dookola sancu cloveku ktoreho milujete lebo je otec dietata a zaroven vidiet ako na vas kasle, aj ked vravi že ste jeho prioritou vy - zena a babo... a vzapati holduje marihuane a este sa vychvaluje ako si ju on doprajee vzdy... Som rada že nie sme manzelia... Pretože ak by som umrela pri porode, dieta nepojde jemu... verte mi ze o nic mi neide len o to aby som chranila to dieta aj ked z mojej strany planovane nebolo...

root
22. sep 2013

Oprava konca:
Verte mi, to všekto lahke nebolo, davat dookola sancu cloveku ktoreho milujete a preto, lebo je otec dietata a zaroven vidiet ako na vas kasle, aj ked vravi že ste jeho prioritou vy - zena a babo... a vzapati holduje marihuane a este sa vychvaluje ako si ju on doprajee vzdy... Som rada že nie sme manzelia... Pretože ak by som umrela pri porode, dieta tak nepojde jemu... verte mi ze o nic mi neide len o to aby som chranila to dieta aj ked z mojej strany planovane nebolo...

mima89
22. sep 2013

@root presne viem ako sa citis, zazila som nieco podobne. ale otec mojej dcerky je zapisany v rodnom liste, pretoze sme este vtedy boli spolu. Rok som mu verila ze sa zmeni, po roku som sa s nim uz definitvne rozisla,. chvalabohu sme neboli manzelmi tak ako ty...
A teraz k veci-moja dcerka ho ma zapisaneho v rodnom liste, sudila som sa s nim o vyzivne, ktore mi neplatil. Od sudu je rok a zaplatil mi len za dva mesiace. s malou sa vobec nestretava, nepozna ho. Zijem s manzelom, ktory ju pozna od roku. Berie ho ako otca. Cize ak by som sa mohla rozhodnut este raz, do rodneho listu by som ho nezapisala, pretoze mi to nijak vo vyzivnom nepomohlo. Peniazky od neho nemam, otca taktiez nepona, jedine co po nom ostalo j e to meno v rodnom liste,ktore by som najradsej prepisala. Ciez tolko.

titkovamiriam
22. sep 2013

@root tiež by som ho nepísala mám podobnú skusenosť ako
@mima89 😠 starši synovia svojho otca roky nevideli a o peniaze som sa roky sudila a nic som si nepomohla,moj druhý partner im dal do života ovela ovela viac ako bio-otec 😠 a určite aj ty spoznaš ešte v živote lásku,moc ti držím palce a na niečo také ako umretie pri pôrode ani nemysli uži si tehuľkovanie a prajem pekný pôrod 😉

root
22. sep 2013

@mima89 ďakujem.... chcela som vedieť hlavne preto viac, že nie som z tých slobodných matiek, na ktoré sa partner vykašľal, ale z tých, čo sa tak pre dobro dieťaťa a aj seba rozhodli... byť samé...

@titkovamiriam ďakujem aj Vám... teším sa na malú, na pôrod neviem, pretože sa ho bojím... popravde... z toho stresu a všetkého som sa začala pred časom otvárať, respektíve, mám naznak na otvaranie sa, skrateny krcok maternice, tak sa bojim hlavne preto... lenze robim co mozem aby som sa nenamahala a tak nepodporovala už to čo sa stalo...

mima89
22. sep 2013

@root na mna sa on nevykaslal...jemu to vyhovovalo...to ja som povedala stacilo.

root
22. sep 2013

@mima89 podla toho co som videla minule... asi aj tomuto.. flaka sa s kamartatmi, chodi si davat do cela a stazuje sa ludom, aky on je chudak najvacsi, lebo ho osrla zena... to ze z neho citit marihuanu na kilometre ani enspominam..pokial si ymsli že o par rokov ma uvidi s malou niekde vonku a bdue sa tvarit ako tatik, alebo ze nabehne do nemocnice ked porodim a bdue sa dozadovat, tk sa naozaj myli, mne nasekal tolko do toho tehotenstva ako nik... viem ze je utrapeny ale za tie mesiace sa zmohol len na to aby ma slovne napadol pred kamaratmi lebo som si dala kavu a kofein malemu skodi... potom sa chodi d roboty kde robi moja sestra vypytovat ako sa mam... schizofrenia a ktovie co všetko... ale mozog ma vymazany tou marihuanou... mohli sme byt pekna stastna rodina... tak bdueme, ale bez neho... jemu ostane špek a kamarati... aj to mnoho z nich sa postavi na nohy, zalozi rodiny a jedneho dna mu dopne o co prisiel, no už teraz je neskoro.. mne nik viac neublizil ako on a najhoršie, že som to dovolovala a aj malej ublizoval, ved dieta v brusku všekto citi a aj moj stres...

root
22. sep 2013

... a ktovie, na co vlastne bduem mať od statu narok, ale som vdacna za moju mamu, ktora sotji pri mne a hned vravela, ze sa o dieta postarame a jeho potrebovat nebude, ani jeho peniazky...

babika131
3. okt 2013

@ladyniki Tak ako to u Vás dopadlo?

ladyniki
11. okt 2013

@babika131 Ahoj teší ma že sa záujímate 🙂 DOpadlo to nasledovne... Na malu som dostala prispevok pri narodení, aj priplatok k nemu, teraz poberám len rodičvský príspevok a rodinne pridavky čo je dokopy 222,70 €. malej som otca neurcila tak ako som pisala. teraz mám priatela s ktorým žijem, máme velký jednoizbový byt a bývame samy avsak trvalý pobyt mám v nom len ja a mala, výdavky za byt su 160eur už s elektrinou, dalej poistka malej vo výške 22eur, a internet 12eur co je dokopy 194 eur takže na všetko ostatne mi ostáva 28,70 tiež musim kvoli mojmu zdravotnemu stavu brať antikoncepciu čo je dalších 13eur ciže po odrataní nevyhnutne zaplatených výdavkov mi ostane 15,70 eur na plienky, stravu pre malu, stravu pre mna, hygienu a kopu iných veci, bývame na dedine čiže vždy ked niečo musime chodiť autobusom a jedna cesta tam aj spať ma vyjde presne 2eurá, nebyt toho že by mi priatel pomáhal trochu s finciami bola by to katastrofa. teraz som sa dozvedela na uráde že po pol roku možem žiadať konečne o to výživné od statu a vraj to može byt až 140 eur no uvidime co vybavim

babika131
11. okt 2013

No to je krása. Slobodná mamička nemá šancu vyžiť. Je mi z toho na nič,keď to čítam

anatalia77
11. okt 2013

@ladyniki pokial nemáš uvedeného otca v rodnom liste,tak nebiem na akom základe ti vymerajú výživné od štátu.Ak to tak naozaj je,tak daj vedieť,to som zvedavá.

anatalia77
11. okt 2013

@ladyniki ešte ma napadlo,ako pozerám tvoj vek,tak pokial viem,vyživovaciu povinnosť majú tvoji rodičia voči tebe.Takže šup šup na súd a požadovať alimenty na seba od mamy aj otca. 😀 budú nadšení 🙂

ladyniki
12. okt 2013

@anatalia77 nemaju voci mne vyživovaciu povinnosť ja už nestudujem, na socialke sa rieši to výživne od státu, musis tam zájst požiadať o neho a potom zrejme bude dalsi sud o tom v akej výške bude to výživne

cecil36
12. okt 2013

@ladyniki nemyslim, ze dostanes nahradne vyzivne, ak otec nie je uvedeny v rodnom liste a nema urcite vyzivne sudnou cestou. Vid napriklad toto: http://www.upsvargalanta.sk/index.php?option=co...

ladyniki
12. okt 2013

@cecil36 ???

cecil36
12. okt 2013

@ladyniki nerozumiem tym otaznikom?

ladyniki
12. okt 2013

@cecil36 ja zas nerozumiem vašej správe, tak napr. čo ja mám s Galantou? a vobec tam nie je písané o tom čo riešim ja ale niečo uplne iné

cecil36
12. okt 2013

@ladyniki to je uplne jedno ci galanta alebo ine mesto, je to UPSVAR a ten ma rovnake zakony pre vsetky mesta. Odpovedala som na vetu: "po pol roku možem žiadať konečne o to výživné od statu a vraj to može byt až 140 eur no uvidime co vybavim". Potom nerozumiem ake vyzivne od statu mas na mysli, ak nie nahradne vyzivne.

titkovamiriam
12. okt 2013

@ladyniki trošku som si to tu prečítala,ak nemáš uvedeneho otca v rodnom liste ,tak nahradne od štatu ti určite nepriznaju,potrebuju aby im to potom niekto vracal-otec dieťaťa a je to beh na poriadne dlhe trate,aj keby si ho mala zapisane a neplatil ti ☹

sissy27
12. okt 2013

@ladyniki ty (resp. tvoje dieťa) nárok na náhradné výživné nemáš, neviem, kto ti povedal že áno... prečítaj si toto
http://www.upsvar.sk/socialne-veci-a-rodina/hmo...
nespĺňaš podmienky...

marta723
24. okt 2013

Tiež som sa chcela spýtať,aká je pomoc pre slobodné mamičky či aj finančná. Mám 2 deti,jedno je dospelé a druhé malo v septembri 3 roky. Chodím síce do práce,no finančne len tak tak,cývam sama vo svojom dome a v práci je to tiež už všelijako naklonené. Možnosť dochádzať do práce pri strate tejto skoro slabá ako spojovo a aj že tu nemám nikoho,kto by mi pomáhal so strážením a aj vodením do škôlky.

babymum
3. dec 2013

ahojte, chcela by som poradiť, som slobodna mamicka, zatial zijem u rodicov, len mam dos velke problemy s nimi, stale sa len hadame, chcela by som ist byvat sama, ale pracujem na tri smeny a s dcerkou by mi nemal kto byt, ja by som potrebovala vediet na ake príspevky mam naro ako slobodná mamicka, ci by som mala narok aj na príspevok aj na opatrovatelku