Na čo mám ako slobodná mamička právo?

sonazitnanova
5. aug 2009

Ahojte mamicky chcela by som poradit na co vsetko mam ako slobodna mamicka pravo a co sa da vybavit...dakujem

alenah31
3. dec 2013

@babymum mas narok na prispevok na starostlivost do dovrsenie 3 rokov dietata, ale vezmu ti rodicovxky prispevok. Pokial je dieta starsie ako 3 roky nemas na ziadny iny prispevok narok, ak pracujes malu by ti mali prednostne ako samozivitelke umiestnit do skolky a tiez mozes odmietnut pracovat na smeny-mali by ta preradit na jednu smenu. Aak mas podnajom mozes ziadat prispevok na byvanie-no neviem.....suma kedy ho poskytuju je nizka. Ak chces dalej zit u rodicov prispevok ti nevyjde.....zaratava sa aj prijem rodicov. Skus si podat ziadost o zvysenie vyzyvneho-jedina realna moznost.

tilda
3. dec 2013

@alenah31 ahoj, prosim ta odkial vies ze by mi mali vziat dieta prednostne do MS, ked som slobdna matka? minuly rok mi dceru nevzali napriek tomu ze som na nu sama - je na to nejake nariadenie? ale pravdupovediac, ani som to nikde neuviedla, nevedela som ze mi to moze pomoct. velmi by mi pomohlo, ak mi napises ake to je nariadenie - vyhlaska.... ja neviem co 🙂 dik velmi 🙂

alenah31
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tilda
3. dec 2013

@alenah31 dakujem, s posunutim pracovnej doby /nerobim na smeny) som nemala vobec problem. skor ma ta skolka zaujimala. ale uz budem mudrejsia, uvediem to do poznamok na prihlaske. dakujem velmi pekne za radu 🙂

ivussa24
6. jan 2014

@adina22 a pokial byvame s partnerom ale som slobodna mamicka a mame uz svoju domacnost , mam tiez narok na prispevok na byvanie???

mirxa
13. jan 2014

Mam otazku ...

mirinda10
17. jan 2014

@ivussa24 v tom pripade sa berie do uvahy prijem celej domacnosti, to znamena aj tvojho partnera ale asi uz nie iba ak by bol na podpore a este aj v akej vyske ma podporu ale ak zaraba, tak urcite mate viac ako je poziadavka na prispevok

siket
11. dec 2014

ja som slobodna mamicka mam tri deti z toho su dve malolete a jeden dospely poberam hmotnu nudzu v sume 72 eura. z toho mam vydavky elektriku 30 euri a jupysy 11.50 euro a z toho neviem vyzit. mam este jeden problem ze dom sy prepysal moj byvaly manzel na seba ako sa vratil z basy domov pretoze bol zatvoreny za tyranie rodiny. a teraz mnas vyhana z domu a vybavyl sy take doklady ze aby ma vyhlasyly z trvaleho bydliska ja nemam gde ist pretoze som bola od malicka v detskom domove tornala rodicov uz nemam. pretoze by som vas prosyla ze cio by ste mi vedeli poskytnut daku vypomoc. za porozumenie dakujem varadiova anna

miminkaa26
10. jan 2015

Ahojte ostala som sama s 10tyzdnovou malickou a hladam si podnajom. Poradite mi na co mam narok a co si mam vybavit ako slobodna mamicka? Som z Ba .

katrenkag
26. feb 2015

Ahojte , som slobodna mamicka syn ma 2 roky zijem s nim sama a mam hypoteku.Otec dietata dice prispieva 120€ a plus mam rodicov.prispevok co poviete mohla by som poziadat o prispevok v hmotnej nudzi? Dakujem za pomoc ak mate niekto taku skusenost.

martinasukennikova
29. apr 2015

Baby na co mam.narok ak som slobodna mama a jedine co poberam je vzivne 180€ plus kazdy mesiac tych 22€ ci kolko to je. Syn ma 3r. Do skolky ide od septembra. Som nezamestnana( nemam.kde mat maleho) ked spocitam.kolko bude stat skolka tak neviem ako budeme zit. Byvam s rodičmi .

fidorka7
3. máj 2015

@martinasukennikova skús dávku v hmotnej núdzi ale moc šancí tomu nedávam.

fidorka7
3. máj 2015

@katrenkag určite ti dávka nevyjde pri príjme 370 eur mesačne. Z tohoto niekedy žijú 6 členné rodiny. To že máš hypotéku je nepodstatné, ja keby si ich mala 5 tak to nikto nezohľadňuje.

fidorka7
3. máj 2015

@siket no tak si slobodná mamička, či rozvedená, ak píšeš, že bývalý manžel? A neuvádzaš, koľko ti platí výživné na deti, lebo aj to je tvoj príjem... Dávka v hmotnej núdzi 72 eur nejestvuje, takže sa ti asi len dopláca do životného minima, musíš mať ešte nejaký príjem, tak ho uveď, ak tu žiadaš o pomoc.
Verím, že to máš s troma deťmi ťažké /kto nemá, že?/, ale to, že tu uvádzaš neúplné info, prípadne polopravdy /slobodná s manželom?/ nedáva tvojmu príspevku dôveryhodnosť...
Mmch, manžel sám si nemôže prepísať dom, takže ako to bolo, je to jeho dom?
Gratulujem ti, ak ti niekto na základe tvojho príspevku bude chcieť finančne pomôcť, mne to zaváňa dosť veľkým klamstvom.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
martinasukennikova
19. máj 2015

@fidka79 no asi si si to zle precitala. Skus este raz.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
loginexistuje
19. máj 2015

@martinasukennikova narok na davky v hmotnej nudzi nemas .... jedine si najst prácu ... tvoj prijem presahuje sumu narokov na davku ...

skus mozno brigady v case ked su rodicia doma ... vyzivne mas dost vysoke na jedno dieta tam neviem ci by si mala perspektivu zvysenia ...

petra7777
19. máj 2015

@siket Ďalšia slobodná s troma deckami? Nechaj si urobiť ešte zo štyri ďalšie 😖

lubiatko111
28. jan 2017

@ladyniki mmm.ludia si nikdy neodpustia stiplave poznamky😠 ked nik! Nevie co je za osudmi inych ludi.. Jooj ako to ja neznesiem..pekne neboj zvladnes to aj sama s babom 😉ja som sa rozhodla byt dobrovolne slobodnou matkou...no nik v zivote nebude stat pri tebe viac ako vlastna milujuca rodina. Vela stastia s babatkom

dnamorova69
26. feb 2017

Ahojte prosim poradte ... mam 1 a pol rocnu dcerku byvam sama s dcerkou v podnajme .Bohuzial som musela prestat pracovat tak som isla.poziadat o prispevok na byvanie no tam ma poslali prec pretoze poberam rodicovky prispevok aj s pridavkami poberam sumu 226,56 eur. Nechapem tomu ze preco ho nemozem dostat.poradte dakujem 🙂

fidorka7
26. feb 2017

no pretože máš príjem pri ktorom ti to nevyjde?

loginexistuje
26. feb 2017

@dnamorova69 este bY si musela mat aj vyzivne urcene ale aj keby ti dali minimalne aj tak tvoj prijem vysoko presahuje sumu narokov na davku v hmotnej nudzi vratane prispevku na byvanie

dnamorova69
26. feb 2017

@loginexistuje
Aha tak dakujem pekne za odpovede🙂

12lucka6
4. nov 2017

Ahojte mamicky. Potrebovala by som vediet ohladom 8 mes.dcerky s partnerom nezijem uz pocas tehotrnstva. Doteraz neprejavil ziadnu snahu okrem kocikokovania a ze ju podrzal na rukach...Ked si ju brava von na 1-2h som povinna mu davat dake veci pre nu a tak isto ak by bola unho? Idem podavat navrh aj koli vyzivnemu, aj styku s nou..nakolko sa mi vyhraza, ze ju vezme k sebe a byva 70km odo mna. Dakujem za info.