Nezaplatil výživné. Čo robiť?

bublinka1111
21. jún 2011

Ahojte kocky.Mam problem,kt.si myslim,ze sa tyka vacsiny rozvedenych mamiciek s dietatkom.Az do tohto mesiaca mi byvaly manzel pravidelne posielal vyzivne na 4,5 rocnu dcerku,no ten mesiac nic.Sudom ma stanoveny datum do 10 dna v mesiaci.Uz som mu pisala mail,ale nic.Pocula som,ze ak mi zaplati hoci len raz za tri mesiace,nic proti tomu nezmozem.Je to pravda?

kika321
21. jún 2011

ahoj moja .áno je to pravda,žiaľ náš štát je postavený na hlavu .Môj ex mi pltí tak že mi ma dávať 170eur dá mi jeden mesiac 50 jeden zase 70 potom mesiac nič.Bola som na socialke a jediná ich odpoveď bola že mám byť rada že mi aspoň dačo dáva teraz mi dlhuje na výživnom cez 500 eur

titkovamiriam
21. jún 2011

a ja by som ti mohla pisať celý román mne ex neplatí už 14 rokov,momentalne som na nahradnom výživnom 😠 ani basa mu nepomohla a ani vlastne mne,je to beh na dlhe trate,hlavne ak by sa ti ex niekam zašil ja som behala od socialky na policiu po sudoch a houby som si pomohla 😠 dlh už nepočítam deti to nikdy neuvidia!!!!

annaopialova
22. jún 2011

ahoj zmozes ked ti nebude platit tak mozes kazde tri mesiace davat na policiu trestne oznamenie potom oznameni si ho predvolaju ked sa to bude opakovat on bude musiet to odvodnit preco ti neplati ak je zamestnany a umyselne ti neplati tak ho zavru to potom urci sud na kolko neboj sa chod za tym tvrdo

chulieta
11. sep 2011

ahojte, neviete mi prosím niekto poradiť ako to je, ak mám dieťa s cudzincom a má stanovené výživné súdom, a platí tak, asi že nikdy možno len 5krát za celý čas čo je malá na svete do termínu, inak vždy meškal alebo vôbec neposlal, malá ma teraz tri roky a dĺžny je na výživnom 500e. čo môžem robiť? ak neplatí tak môžu ho vyhostiť?

zienkadomaca123
10. nov 2011

Dobry den,chcem vas poprosit o radu ohladom vyzivneho.som sama matka s dietatom( 4-rocnym) a takto pred 2 rokmi v 11/2009 som mala sud s ex -priatelom-neboli sme zosobaseni.vtedy m,u sud urcil vyzivne 135 e plus doplatit za dobu,co dovtedy neplatil po 35 e k riadnemu vyzivnemu,cize spolu mi mal platit 170 e mesacne nejakych 18 mesiacov,potom uz vlastne iba tych 135 e.malo to zacat plynut od 12/2009.vtedy mi aj naozaj poslal 170 e. aj v 1/2010 tiez 170 e.ale potom v 2/2010 stratil pracu,tak mi poslal iba 30e.nasledne mesiac na to 135 e,v aprili taktiez 135 e a v maji takisto len 135 e.potom od 6/2010 a z po sucasnost mi posielal 170 e pravidelne.ale problem je v tom,ze ked sme mali sud,bol to slobodny chlap.teraz je uz zenaty a ma dalsie dieta-polrocne.je zivnostnik,plat ma okolo 1000 e urcite,ale teda ma uz svoju novu rodinu.teraz mi telefonoval a povedal,ze uz od tohto mesiaca dostanem len tych 135 e,bez toho doplatku.co by na mesiace sedelo,posla mi vlastne 19x po 170 e,takze dlzobu doplatil,ale medzitym vlastne tie mesiace 2-5/2010 tam mi posielal len tak,ako som vam napisala.takze moja otazka znie,ci sa mozem este obratit na exekutora s tym,ze este mi musi dalej platit viac,aby mi doplatil to,co platil menej ten min.rok.alebo ked odvtedy dopteraz pravidelne platil,tak uz je to pre sud nerelevantne,nakolko ked som vtedy nepodala zalobu,tak teraz uz to nema vyznam? kedze odvtedy riadne platil 170 e?mam to nechat tak,alebo tlo mozem este teraz vymahat aj napriek pravidlenym splatkam odvtedy?a este ma zaujima,ci by si mohol poziadat teraz o znizenie,aj ked prijem ma skoro rovnaky ako vtedy,ale teda je zenaty a ma dalsie dieta a zenu na rodicovskej dovolenke?mohli by mu to znizit?lebo viem,ze majuu aj hypoteku aj dost splatok a tak nejako,co on zarobi,ide vsetko na splatky skoro a ziju len z jej rodicovskej davky?dakujem krasne za odpovede,velmi mi to pomoze.pekny den,Jana

janka_mamka
21. dec 2012

Ahojte ja sa chcem tiež dakoho opýtat ci mate skusenosti s určenim otcovstva, otec mojho maleho 4 a pol mesacneho Adamka nie je uveddený aniv rodnom liste, nechce, neposiela vyživne ani nic, nie je to ani slovak, je cudzinec , je to slovinec ja som tam žila 7 rokov. Nemá niekto skúsenosti? Na súd som to dala už v oktobri a stále nič, je pravda že to môže natahovat až do troch rokov dietata? Môzu ho vôbec prinútit podpísat ten rodný list??? Vidíte aké to máme tažke a je nás viac, bohužial je nás veľa takých čo sme samé s babátkami, ale som rada že ho mám. Dakujem 🙂

frotta2
27. júl 2013

manzel plati vyzivne ako sa mu zachce pravidelne meska aj 2 tyzdne vyzivne posiela na dvakrat ako ho mam donutit pravidelne k 15.mu posielat celu sumu? Prosim poradte....

meiwe
27. júl 2013

Moj ex neplati nic=( aj ked mame dohodu..

uberfrau
27. júl 2013

mne právnik povedal, že môžeš ísť hneď na druhý deň, keď nezaplatil za exekútorom ;) takže tak.

stana5
9. sep 2013

ahojte mám taký istý problem moj ex neplatí vyživne v juni mi poslal len 120e čo neni ani polovica a má mi platit 300 na dve detičky doteraz mi dlži 750e, ja som na predlženej materskej nemám žiaden príjem okrem prídavkov na deti ,žijem u rodičov viete mi niečo poradit,alebo mi nezostava ine a modlit sa aby nezaplatil ten 3 mes a až potom s tým niečo urobím? 😒 dakujem!

julka009
11. okt 2013

@stana5 ex ti za cely cas nezaplatil vyzivne iba za dva mesiace alebo vzdy len jeden mesiac plati a tie dva uz nie? bo teraz je to tak, ze staci, aby v obdobi dvoch rokov nezaplatil tri krat /nemusia to byt mesiace hned po sebe/ a potom ho mozes ist udat na policiu..

zigzag
11. okt 2013

za kazde meskanie sa plati 5% "urok", musi nezaplatit 3x za rok, a to svinstvo, ked maju vycmachanu uctovnicku, ktora im poradi kazdy mesic poslat vam na ucet hoci len 1e nic mu neurobia, lebo akoze plati, hoci nie vsetko, ale plati..... to je zakon,,, a vieme preco??? lebo v parlante sedia sami chlapi,,, 😝 tak to vyzera ... ale hlavne ze aj ked neplati niako to neovplyvnuje jeho rodicovske prava.... ze haha, keby som sa ja tak starala o dieta ako on, tak za 3 mesiece je umrete od hladu, co neni schopny poslat 90e.....ale on sa stara,, hahahah moj ex mi dlhuje vyzivne uz za chvilu 4 mesice za sebou... ste som nerobila nic, stale slubi,ze doniesie, tak cakam :D

suziki4
16. nov 2014

kolko dostavate vyzivne?mam 3,5 rocnu dceru a nepracujem,byvam u rodicou co nieje prechadzka ruzovou zahradou a neboli sme manzelia,,,dakujem ya rady 😉