Osamelosť na materskej dovolenke

21. okt 2020

Baby, isto niesom jediná.. Poznám ešte 2-3 mamičky, ale s nimi sa vidíme raz za pár mesiacov. Nikoho z nášho mesta nepoznám, s mojimi kamarátmi z pred tým strácame spoločné témy. Mne sa predsa len lepšie rozpráva s inou mamičkou.. Mali ste to niektorá tak? Ako ste sa spoznali a inými mamičkami 🙂

solange7
21. okt 2020

A preco si nechces pestovat vztah s kamaratkami, ktore mas? To je skoda. Ved sa nemusite bavit len o plienkach a prikrmoch. Na materskej nebudes zvysok zivota, kontakt s realitou netreba hned prerusovat.

autor
21. okt 2020

@solange7 nejde o to že nechcem, ale ja som celkovo mladá mamička, oni sú ešte na vysokých školách, ja mám rodinu.. Žijeme úplne iné životy.. Oni chodia do školy a po kluboch, ja mam rodinu. Nemenila by som za nič na svete.. Len vravím ze spoločne témy sa stratia a postupne sa odcudzime :/ tak ma napadlo že kde sa dá vlastne zoznámiť, kezde s týmto čo poznám sa vidíme fakt maximálne raz do mesiaca

reni666
21. okt 2020

ahoj, ja som zase opačne odkedy som sa stala mamou. Nebaví ma rozprávať sa stále o deťoch, poznám pár žien s ktorými sa stretávam kôli mužovi keď ideme na návštevu jeho kamarátov a vôbec nevládzem viac ako polhodinu počúvať o deťoch, na začiatku som skúšala meniť tému ale oni sa furt vracajú k tomu :D takže keď nemusím už ani neidem k nim. Chýbajú mi kamarátky ktoré nie sú také, žiaľ oni sú ďaleko lebo som odsťahovaná. Ja sa cítim kôli tomuto osamelá. Viem, že týmto som nepomohla ale na začiatku som aj ja strašne túžila potom aby som mala mamičku kamarátku až potom som si uvedomila, že väčšina naozaj nič iné nepovedia len deti, varenie, upratovanie..

hopsadobrandejsa
21. okt 2020

Podla mna sa oberas zbytocne o kamaratov len skrz toho, ze mas deti, ale to je len moj názor.

Ja mam kamosov co maju deti a fungujeme normalne.

solange7
21. okt 2020

Chapem ta, zoznamit sa s niekym dalsim nieje na skodu. Ale neupustala by som ani od bezdetnych kamaratiek. Ked uz to takto sortujes, tak aj tie raz budu mat deti a mozno potom, neskor, ti bude luto, ze sa ti neozyvaju.
Skus napisat do skupiny tvojho mesta, ci sa tam nenajdu nejake baby na pokec... A nebudes sa citit osamelo.

snazilka_bio_mamka
22. okt 2020

Moje obe kamaratky maju dieťatko a NIKDY by toto nedokazali povedať. Držali sme kontakt este aj porodnej sály mi písala. A dieťa nemám. Chodime spolu kočíkať, rozoberáme vzťahy, sex, sadneme do kaviarne, ideme na nakupy, hram sa s malym kym povysava, navarí..neviem si predstaviť ze by ma opustila len za to ze nemam dieťa, je to dosť povrchne. Aj tvoje dieťa raz vyrastie a čo potom, o čom budes kecať?

dzina007
22. okt 2020

mna si moja najlepsia kamoska nasla cez inzerat. Napisala na konovi v skupine ze na prestahovala k nam do mesta a ze si hlada kamosku... ja som sa ozvala lebo tiez som v meste skoro nikoho nepoznala a uz to takto tahame spolu 6,5 roka... 😀 ze @lentil0805 ? 😀

18lucy11
22. okt 2020

Prečo keď som sa stala mamou,sa mi zrazu všetky kamarátky otočili chrbtom,ti je neaka vada mať dieťa 😒