Partner v zahraničí v nesprávne obdobie

kacicka1123
17. jan 2022

Pekny den ,potrebovala som sa zdoverit s jednym problemom ktory ma dost momentalne trapi a doslova nici vztah.Ide o to ,ze mame 4 mesacne babatko,priatel mi cez cele tehotenstvo sluboval ze pracu vyhlada na Slovensku kedze cele mesiace bol v praci,co som rozumela a priala si aby po tehotenstve ked bude dieta na svete ,vyhlada pracu na SK.Marne,cez porod mi pomohol s malym bol doma necele dva mesiace ,pytavala som sa ho ci si hlada pracu a vzdy bola vyhovorka ze sa nic neda najst ( moja rodina mu ponukala dobru pracu ).No marne jeho cela rodina pracuje v zahranici ,moja zas nie .Jedneho dna mi napisal ze ide za otca na 5 dni,to som vydrzala ,ale potom,doslo na to ze on chce ist do roboty,ze je mu tam fajn,ma dobru partiu,nesuhlasila som,kedze mam toho sama privela ,ci uz zdravotny stav ,ci uz zazemie ,alebo dorabajúce štúdium ,kurzy a autoškoly ,aby som maleho dokazala sama odviezt kde bude treba .Prislo na to ,že nechce kvôli nám zmenit prácu,vyhovára sa,chce tam ostať,nevie nám poriadne napísať,zmenil k nám chovanie ...O maleho javi zaujem ale na mne vyhladava chyby ,ako jeho rodina,ktora ma moc neprijala skrz to akych mam rodicov a ako som bola vychovana .Inym stylom ako oni.Kedze byva u rodicov ,je jasne ,ze sa chceme osamostatnit (mame sa kde ) .No on chce na vlastny dom ktory momentalne je prilis skoro riesit a za ten rok “ co tam chxe chodit aby nan zarobil”mi pride moc ...Hadame sa,mne ide iba o to aby tie dva 3roky s nami bol dokym si vsetko nedam doporiadku a hlavne seba ,no ale ci placem ,ci sa trapim,vyhyba sa spolocnemu dohodnutiu,nechce odtial odist ,a v konverzaciach medzi nami ,mi aj spomenul ak sa mam s nim trapit aby som sla svojou cestou,nedokaze o nas uz ani zabojovat ,hneva sa ze robil pre nas kopec krokov,pritom kazdy druhy vecer musel ist domov lebo rodicia nesuhlasia s tym aby pri nas bol(ked zavolali,odisiel,ci rano ci vecer),nic ine som za cele roky nechcela iba toto ohladom prace,mysli si ze na sk nevyzijeme ,hovoei to aj jeho cela rodina,robia zo mna hlúpu,keby sme chceli nutne stavat,lenze obaja ani poriadne nechceme,nehrnieme sa ,chceme iba spolu byvat v jednom domceku ...A naozaj neviem ci som na vine ja alebo vôbec neviem,ci si mam ja vstupit do svedomia ,je to pre mna naozaj narocne,nanajvys ked maju somnou problem iba jeho rodicia...

diamond007
17. jan 2022

@kacicka1123 nerieš. Svoj postoj ti dal vedieť aj keď ťa naťahoval. Buď sa prispôsob a budete fungovať na diaľku alebo hľadaj iného partnera

panelacikova
17. jan 2022

@kacicka1123 si náročná. chceš aj domček, aj chlapa pri sebe.... ja sa mu nečudujem, v zahraničí zarobí 4x rýchlejšie (možno i viac), aby ste mohli začať. váš vzťah však vnímam ako zlý už teraz. ty plačeš, vyčítaš a neviem čo, jeho tým ešte viac odrádzaš od seba. zvolila si veľmi zlú taktiku. ak ostaneš s dieťaťom sama na slovensku, nebudeš prvá ani posledná, čo sa sama stará o dieťa, prepánajána... nič strašné to nie je. navyše ti krásne vyšiel v ústrety, že po narodení dieťaťa bol s vami dva mesiace, toto neurobí hociktorý partner....
keby si ty mala pochopenie, on by si ťa viac vážil a celý vzťah by bol omnoho lepší.
ak sa spamätáš, dáš dokopy, premyslíš si veci a uznáš, že keď ostane 3 roky "doma", tak sú to 3 roky doslova stratené, počas ktorých môže von zarobiť na polovicu pozemku s domom, tak sa s ním porozprávaj.
ty ostaň s dieťaťom, on nech zarába. ALE... keď príde na slovensko, nech trávi čas s vami. a čo je najpodstatnejšie (nedávno tu bola dosť podobná téma), navrhni mu, aby ste sa vzali, aby dieťa malo kompletnú rodinu, pretože ak sa vezmete, začnete budovať tento majetok spoločne.

zuzanka.zuzu
17. jan 2022

vyzera ze toto je uz stratene. vies co by som urobila ja? nechala ho nech teda ide "pre nas" zarobit na ten dom na ten rok co hovori. takto ho stratis (uz si ho asi aj stratila, ak ste vobec niekde boli "spolu"), takze ak ho "pustis" tak vlastne mozes len ziskat - o rok dom 😉 ale nestrat cas dufanim, zariad sa ako keby si uz mala zostat sama.... (URCITE ho vsak dotlac aby aspon posielal peniaze "na reziu", vyzivne by som v vtedy neriesila keby posielal - lebo ked zacnes riesit vyzivne, v ten moment ste skoncili)

panelacikova
17. jan 2022

@zuzanka.zuzu o rok ťažko získa ona nejaký dom, keď nebudú svoji 🙄

luccija
17. jan 2022

@kacicka1123 Ako často chodí domov, bývaš teraz u rodicov?veď reálne si spocitaj koľko zarobí v zahraničí a koľko doma?chyba bola spraviť si dieťa a nemať zázemie, ale to už vieš...toto je častý prípad, keď jeden chce zostať vonku a druhý nie.Na tvojom mieste do toho nerypem máš čo robiť okolo dieťaťa a uvidíš...aj tak nič nespravis neprinútis ho možno to myslí dobre, zarobí a vráti sa a postavíte dom.Teraz to výčitkami a hádkami môžeš akurát pokaziť.Ak vonku zarobí 2,3x viac ako doma ani sa mu nečudujem.Ked jeho rodičia pracujú v zahraničí ako mu mohli kázať prísť od teba domov?je jedno z akej si rodiny veď je dospelý nie?koľko máte rokov?No celé zle...ale aspoň sa snaží.Vyckala by som ako to bude ďalej a netlačila

kacicka1123
autor
17. jan 2022

@panelacikova domček ja práve stavať nechcem skrz vidím aké problémy medzi sebou mame ,nejde o to ze som narocna,chcem aby bol so svojou rodinou,aby mi pomohol ked to bude naozaj treba,momentalne mam toho na seba príliš,zle ste to pochopila ,nejde mi o majetky dom nič iba aby bol s nami ...

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vevesh
17. jan 2022

@panelacikova to je iba detail- vsak svadba je "iba zdrap papiera" ako sa tu dost casto omiela...😎

@kacicka1123 ja by som ho nechala a pripravovala zadne dvierka, kedze mate spolu "iba dieta". Alebo by som isla za nim, ak by to situacia dovolovala (rozumej ma samostatne byvanie bez rodicov)- mozno by sa ti v cudzine zapacilo...

kacicka1123
autor
17. jan 2022

@luccija nezarobi boh vie ako o dost viac ...asi o 200 viac ako tu ...

deti95060810
17. jan 2022

ja by som tento vzťah asi vzdala... mne príde že on o vás ani nestojí...milujúci otec a manžel - partner sa takto nechová..

zuzanka.zuzu
17. jan 2022

@panelacikova ty zase co tu "pravnicky" mudrujes, oni su uplne vztahovo v prdeli, tu vobec nejde o dom... AK sa o rok vrati, potom mozu riesit svadbu a spolocny dom, teraz treba riesit ine a nie svadbu 🙈 a tvoj prispevok ze mu ma byt este vdacna snad ani nemyslis vazne 🙏

kacicka1123
autor
17. jan 2022

@cocolino234 Ďakujem za vyjadrenie ,nepísala som však čo bolo aj na mojej strane čo sa dialo a pod akými situáciami .Ale dakujem,precitala som si to a rozumiem ;)

kacicka1123
autor
17. jan 2022

@vevesh to som aj navrhovala jemu ,kedze ma striedave zakazky nevie ci by to bolo mozne

vevesh
17. jan 2022

@kacicka1123 to znamena co, striedave zakazky? V ktorej krajine je a kde a s akymi nakladmi byva (a ako by sa mu navysili, keby ste prisli k nemu)-je otazka, ktora by rozhodovala. Ak by ma partner zasadne nechcel, "vetrala by som u mojho muza nejaku podlost" (rozumej nema ma za dost dobru partnerku, dieta neche(l), nechce menit svoj pohodlny zivot ci ina aferka a pod...)

kacicka1123
autor
17. jan 2022

@vevesh myslim ze byvanie v akom hoteli su ,je na ich sefa ...casto Nemecko kde je na 3 tyzdne a dva dni doma ,vacsinou prideskoro rano a na druhy den vecer znova odchadza na dalsiu zakazku

panelacikova
17. jan 2022

@zuzanka.zuzu a nie je to tak? nebude mať ani hovno, kým nie sú manželia.... nič z jeho zárobku jej nebude patriť... a veľmi dobre to vieš, tak sa do mňa nenavážaj.
@kacicka1123 musíš byť veľmi naivná, ak si presvedčená o tom, že v zahraničí zarobí o 200 eur viac ako tu... leda ak tu mal post riaditeľa banky alebo nejakej veľkej zahraničnej firmy 🙂
@vevesh však samozrejme.... o 3-4 roky tu bude vyplakávať, ako sa mu stará o dieťa a miluje ho, ale on o ňu nezakopne a čo si ona počne, keď pôjde od neho? veď nemá žiaden majetok.... 🙄

luuubik
17. jan 2022

Vyplakavanie, obvinovanie, naliehanie su samozrejme nanic metody, treba sa jasne a bez emocii dohodnut na rieseni, hlavne terminoch - dokedy takto chcete fungovat, ako casto a na ako dlho bude chodit domov, najst kompromis a drzat sa ho bez fnukania, lebo to ozaj ziadnemu vztahu neprospieva. Odhliadnuc od toho - suhlasim s tebou. Aj vcera tu bola podobna tema, zena v slzach tesne pred porodom na 7 tyzdnov sama, lebo muz isiel zarabat. Za mna je to cez. Ano, isteze nezarobi ako v zahranici, ale toto nie je nic ine, ako hnusny materializmus. Kto chce robit, je sikovny a usilovny, uzivi sa aj na SK. Ja uz ked vidim, ako kazdy len "domcek" a hned do 25-tky najlepsie... To je nova moda? A co tak maly bytik na zaciatok, neskor pripadne vymenit za vacsi... A trochu skromnosti. Zavisi stastie rodiny od poctu m2 obytnej plochy? Ja viem, ze peniaze su v dnesnej dobe dolezite, ale nevidiet si kvoli tomu deti vyrastat? Nuz, kazdy ma ine priority... A ze za rok zarobi v zahranici na dom? Hovadina. Ceny su take vysoke, ze to by musel mat extra super vyhodny job, uz aj nejaky dolezitejsi post, aby na to zarobil za rok - a taky si najde dobru pracu aj tu. A myslim, ze s jedlom rastie chut, cim dlhsi cas bude zvyknuty na vysoke zarobky, tym tazsie a neochotnejsie sa bude chciet zamestnat doma. Plus nevery (nech mi nikto netvrdi, ze vacsina muzov /pripadne zien/ si neriesi svoje telesne tuzby aj inde ako u zakonitej, ked sa vidia raz za mesiac ci dva)... Depresie, ziadna opora v rieseni kazdodennych starosti, samota, de facto si zije kazdy vlastny zivot. Iste su aj taki, ktorym to vyhovuje, dokonca su radi, mozno daktore zeny buchaju sampanske, ked muz vypadne, ze maju svoj pokoj... No to je zas ina fajta. Ak taketo odlucenie vnima niekto z dvojice negativne, su to prenho proste tazke a osamele casy, stratene roky. Za mna ani nahodou. Jedine, ak by ozaj nebolo co jest a hrozil by spacak pod mostom, vtedy v poriadku, ale inak by som takto fungovat nevedela a nechcela...

777januska777
17. jan 2022

@kacicka1123 poznám par chlapov co pracujú v zahraničí a zo skúseností ti musím povedať, že sa ani jeden nevrátil. Tým chlapom taky život vyhovuje, áno tie reči o tom, ako tu nenájdu také peniaze a ze to robia pre rodinu a podobne (u niektorých to môže tak byt), ale u väčšiny nie. Tých co poznám ja ta práca v zahraničí baví a skončiť s nou neplánujú a ženy sa museli prispôsobiť.

annamalaga
17. jan 2022

https://www.modrykonik.sk/forum/som-na-deti-sama/zvladnem-starostlivost-o-novorodenca-sama/ Načo stále zakladať jedno a to iste, moja drahá , ty môžeš byt rada, že máš partnera, ktorý nosí domov peniaze, lebo nemáš ešte ani maturitu ani vodický ani peniaze, otehotnela si v mladom veku, treba Vám peniaze, keď bude robiť tu, tiež príde len večer , nemáš z neho nič , je to len priateľ , do svadby sa nehrnie, aby ten potencionálny domček raz nenapísal len na seba a ty nebudeš mať vonkoncom nič. A ak sa mu dobre pracuje v zahraničí , určite sa tebe prispôsobovať nebude, ty si pre neho len partnerka a máte spoločne dieťa , keď sa s tebou rozide, zaplati ti výživné a môže sa na Vás vykašľať úplne , lebo on je na koni, nie ty. Takze dvakrát dobre to mať nebudeš určite.

annamalaga
17. jan 2022

A, to že takých chlapov je kopec!!!!

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
annamalaga
17. jan 2022

@cocolino234 a svadba načo “ len papier” , keď sa ale dačo stane, už to len ten papier nieje. A ja by som teda isto bez maturity suchala nohami a partnera na slovo počúvala , lebo mat len tých 230€ je fest bieda.

vevesh
17. jan 2022

@kacicka1123 no tak to fakt by ti nebolo na uzitok ist za nim....len jedna vec, ak zarobi tolko ako na sk (+200e viac), tak bud ho sef dobre zdiera alebo mas ruzove sklicka na okuliaroch. Ako uz bolo spomenute, bez skoly a bez vodicaku ticho sucham nohami, dokym posiela peniaze....lebo potom mozes ist rovno k rodicom sa zbalit.

@annamalaga suhlas. A este by bol gol, keby jej pridavky posielal ako vyzivne, kedze v nemecku je to iny na slovenske pomery pekny peniaz....

simca06022011
17. jan 2022

podla mna treba si premysliet, co chces viac: muza doma, rodinu pokope alebo vysoky prijem. A potom si sadnut s chlapom (to si ale mala robit este pred tehotenstvom) a vydiskutovat to, rovnako ako vodicak a neviem ake kurzy a neviem ake skoly. AK nechce ostat v SR, jeho predstava je taka, ze budete rodina na dialku? No ja osobne by som nechcela a rozisli by sme sa. A myslim, ze ty tiez nechces vztah na dialku. NEch si jeho rodina vravi co chce, vy ste rodina, ak chce on byt rodina s nimi nadalej v takomto rezime, moze.. jasne ze mu je dobre, ma klud, slobodny zivot, partiu.. ziadne vreskoty doma, varenie, upratovanie, nakupy, starostlivost. Raz za cas sa ukaze a posiela peniaze.
NO a ked citam dalej tvoju situaciu, ty mozes iba vydrzat, zohnat si pomoc od rodiny s dietatom dokoncit si skolu, vodicak a najst pracu a potom mozes spekulovat co a ako. Zatial to neries.

Inak osobne poznam iba jednu zenu co takto zila, po par rokoch uz spolu ani nevydrzali a rozviedli sa. Jej bolo lepsie bez toho chlapa, zvladala 2 deti v pohode, mala klud, pracu, vsetko zabehnute "sama" a on ju proste uz len otravoval a tiez bol iba nervozny (niektori chlapi su nervozni aj ked zena to zvlada bez nich dobre :D ini ked to zena nezvlada bez nich.. proste clovek nevyhovie nikdy kazdemu). Samozrejme uz to bola ina situacia, kedze to bola 30tnicka a zazemie mali komplet ;)

kacicka1123
autor
17. jan 2022

@annamalaga dakujem za nazor ;)

annamalaga
17. jan 2022

@kacicka1123 ináč aj tk, držím palce, maturita už za rohom.🦾