Podala som žiadosť o výživné, teraz už len počkať

selbiii
21. okt 2020

Ahojte tak som tu zase ... Bola som na sociálke a tam sme spísali teda na súd žiadosť o výživné a že mám čakať už len na predvolanie na súd strašne sa bojím toho keďže "drahý" zmizol niekde do čiech ako to bude k tomu keď odchádzal sa mi vyhrážal ...ale odľahlo mi že som to poslala len sa aj bojím ..ktovie koľko ešte bude trvať kým dostanem niake peniaze .. nestihla som sa ani nič popýtať tej pani v takom strese som bola ešte dcérka tam plakala ako šialena 😁😒😒😒😒 PS..chcem sa poďakovať všetkým dobrým zienkam za pomoc či hmotnú alebo písomnú veľmi ste ma všetky podporili ďakujeme aj z dcérkou

deti95060810
21. okt 2020

Len mu neukazuj že sa ho bojíš... to by bol ešte viac na koni.... prešla som si tým, ale ja som mala tú drzosť dať ešte aj na rozdelenie majetku....ešte len vtedy mu asi vybehli oči z jamôk....
Drž sa, a hlavne bojuj za seba aj za dcérku.
Inak si myslím že do konca roka sa asi nebude robiť nič, súdu vždy trvalo aj pol roka kým sme mali prvé pojednávanie...

pribinak
21. okt 2020

To nevadí že zdrhol do Čiech, peniaze sa dajú vymáhať aj zo zahraničia a aj spätne. A dá sa vybaviť aj náhradné výživné

rachel36a
21. okt 2020

Zial dlho..pri prvom synovy som podala ziadost o vyzivne v auguste a sud sme mali v aprili...ale moj ex nastastie platil stale aj ked sme este nemali sudom urcene

selbiii
autor
21. okt 2020

@pribinak lenže ja neviem vôbec kde tam je a či je tam naozaj asi ho bude hľadať polícia ? Neviem vôbec :( a ževraj náhradné si môžem vybaviť až keď nebude platiť on .. a ako pani vyššie písala kým bude súd tak aj pol roka to bude trvať potom ešte čakať že nebude platiť čo nebude .. a čo mám dovtedy robiť ostáva mi 55 euro na život aj to musím kupovať umelé mlieko a plienky a nič s tým nevedia spraviť ako má človek žiť ach jaj

pribinak
21. okt 2020

@selbiii no áno, keď súd určí výživné a on nebude platiť, tak dáš trestne a exekúcie a keď nic, tak si budeš musieť vybaviť náhradné výživné
Ty ho hľadať nebudeš musieť, to bude riešit polícia.
Ja tá chápem že je to náročná situácia ale žiaľ takto je to nastavené
Niektoré sudy ktoré sú menej zavalené tak tie pojednávajú rýchlejšie, niektoré majú šialene množstvo podaní a fakt trvá dlho kým vytýčia pojednávanie