Rozvedené mamičky

maca793
14. okt 2006

ahojte baby, ako sa máte? Aj vy patríte do tejto skupiny? Ja som rozvedená mamina 5,5ročných dvojičiek Maťky a Simonky. Momentálne som na MD so svojím zlatíčkom, 5 mesačnou Karolínkou, o ktorej jej otec neprejavuje záujem. Mám ju s bývalým priateľom. Ten ma opustil, keď som bola v 3 mesiaci a doposiaľ komuikujem s ním len prostredníctvom súdu. A čo vy? Aj vy ste na rovnakej lodi ako ja? Macka

anavi85
19. jún 2014

@svetluska131 je ro strasne,aj mne sa vyhraza,ze ich chce do starostlivosti,ale ja to nedovolim,nikdy...su to skvele deti a nechcem,aby na nich zanechal nieco...budem sa za nich bit,doslova

svetluska131
20. jún 2014

@jalito no vieš čo???!!!
PRESNE ale na písmenko presne akoby som čítala seba a svoje dôvody prečo som ja vtedy uvažovala o rozvode!!!PRESNE ako ja...a výsledok-naozaj sa mám oveľa lepšie finančne sama s malým, s exom sme nemohli myslieť ani na také veci ako povedzme korčule, lyže a pod.-neexistovalo-a od rozvodu sme s malým každý rok pri mori-síce skromne a na ULM, ale vždy to vyjde, peniaze si svoje ako zadelím, tak mám, -a to podotýkam zarábam relat.málo-ale viem ušetriť,na čo sa slobodne SAMA rozhodnem aj odložiť, dvaja s malým spolu ani toľko nezjeme, ani inak nespotrebujeme- no ako povedala moja dlhoročná kamarátka-až po rozvode sme "začali žiť".
Akurát-to 2. dieťa som už nemala s kým mať-lebo po rozvode som už "toho pravého" nenašla...Ale aj tak je to na nezaplatenie, byť spokojne sama s malým, a nie mať na krku nezodpovedného blba ako guľu na nohe... 🙄

jalito
20. jún 2014

@anavi85 Neblázni, ako to, že nepotrebuješ ani výživné ani nič... neblázni, potrebuješ, nemožeš sa hrať na hrdinku, lebo časom zistíš, že predsa len niečo od neho potrebuješ.

Inak, čo sa dá robiť, jedno dieťa je predsa len jedno dieťa, než mať dve, je to viac starostí a ide to aj viac do peňazí.

svetluska131
20. jún 2014

@anavi85 hej, veď to, lenže na súdoch je toho času veľká móda udeľovať "striedavku" hlava nehlava ☹ Nepýtajú sa matky či dovolí alebo nie, ani na dieťa nehľadia...len kopírujú zvyky z EU, aby naplnili ich kvoty, aký "demokratický" systém rodinnej politiky my tu máme...ale to je už iná téme a my nezmôžeme NIČ ☹

jalito
20. jún 2014

@svetluska131 No a teraz si predstav situáciu, že by si mala dve a viac detí a bola s nimi sama. Asi by to tak jednoduché nebolo, ako s jedným dieťaťom. Nehovorím, že sa to s dvoma a viac deťmi nedá zvládnuť, ale už to nie je také ako s jedným dieťaťom.

U mňa je situácia taká, že síce manžel je nezodpovedný, našťastie si svoje chovanie uvedomil, ale čo z toho, že mu ostali dlhy a bude to platiť ešte dlho a tým pádom bude trpieť celá rodina...

svetluska131
20. jún 2014

@jalito no to si uvedomujem denne že s dvoma by to bolo oveľa horšie...preto chvalabohu že s exom som už druhé nemala...ale s niekým iným som chcela, ak by to "vyšlo"-ale ako som už písala-nevyšlo. Tak čo už, aj tak dobre 😎 musí byť 🙂

jalito
20. jún 2014

@svetluska131 Si asi jedna z mála vyrovnaných žien, ktoré berú život, ako ide a nežijú podľa nezmyselných predstáv okolia a romantických filmov, hlavne sa drž.

svetluska131
20. jún 2014

@jalito och veľmi dobre to padne, dík, ale pravda je taká že sa vyrovnanosti len pracne učím, a brať život taký ako ide tiež nejde vždy tak ľahko ako sa to napíše...a nezmyselné predstavy okolia-snažím sa opakovať si múdre slová jednej p.doktorky, tiež rozvedenej-"kto vám na chleba nedá, toho názor nie je dôležitý" a po druhé to beriem tak, že každý máme život do istej miery taký ako s ním naložíme- ale aj taký, ako sa "podarí"-taký ho MUSÍME žiť a slová ďalšej múdrej pani" život nie je o tom, čo by sme chceli, ale o tom, AKO naložíme s tým, čo nám DÁ" -to vystihujú presne.Ale ďakujem ešte raz🙂Aj Ty sa drž, a keby nejaký problém, napíš, sme tu 😉

anavi85
20. jún 2014

@jalito jasne,ze sa hodia peniaze od neho,len ja uz pomaly prestavam vladat...no musim napisat na sud,dolozit do spisu,nech si ho preveria v DHL -ke,len potom ho mozu vyrazit,to su take nepisane pravidla kurierov,ze ho beru ako nespolahlivu osobu...

anavi85
20. jún 2014

@svetluska131
no ale tak 5 rocneho sa uz mozu pytat a ak budes na tom trvat,tak to kuratorka moze navrhnut,ze nech sa porozprava u psychologa,za to nicnedas a maly sa len porozprava

svetluska131
20. jún 2014

@anavi85 tak toto je teória...ale prax je iná- tj. kurátorka NIE JE v skutočnosti nezávislá osoba a neurobí nič proti plánovanému rozhodnutiu sudcu/sudkyne, s ktorými je často roky denne v kontakte a pijú spolu kávu 😉 A sudca rozhoduje nie tak ako by logika kázala, ale len ako CHCE.A to často s logikou nemá nič spoločné. A "chce" rozhodnúť tak, ako chce ten z rodičov, ktorý sudcovi/sudkyni viac zaplatí, príp. je s ním/ s ňou v lepšom vzťahu podľa známostí cez príbuzných, cez prac. post, cez službičky kto komu a začo a tak-toto je najvypuklejšie v malých mestách, kde každý každého pozná.Takže v praxi- ani psychologička ani sociálna kurátorka nezmôžu nič, AK máš tú smolu že ex podplatí sudkyňu, alebo je najlepším kamarátom jej-povedzme-manžela a pod.
A najhoršie je že mám s týmto osobnú skúsenosť a nie jednu, preto viem o čom píšem a nie je to nijako ironicky myslené, ani pritahnuté za vlasy, ako by sa mohlo zdať...bohužiaľ JE to-do bodky-holá realita... ☹
PS- a určite nikdy reálny súd neporovnávaj so zábavnou reláciou Súdna sieň 😒

anavi85
20. jún 2014

@svetluska131 No toto bola moja prva skusenost,ohladom sudu a dufam,ze ich uz vela nebude...myslela som,ze kuratorka ma hlavne pozerat na dobro deti...strasne ma to cele sklamalo....naviac dnes mi panko povedal,ze mi nemoze davat vela penazi,ze nema z coho...vobec ho netrapi,ze z coho maju zit jeho deti...

svetluska131
23. jún 2014

@anavi85 no to je jasné, oni chudáci nemajú z čoho, lebo na prvom mieste sú ich záujmy a výdaje- a len čo zvýši, by akože malo byť (podľa nich 😉 ) pre dieťa- lenže ono je to naopak- najprv dieťa a jeho potreby a potom-ak- zvýši, tak sebe.My matky to tak robíme automaticky, ale oni to berú ako milosť od nich že platia na vlastné deti...na zvracanie

anavi85
23. jún 2014

@svetluska131 presne ako hovoris,najprv on, potom deti...smutne

nefertiti12
28. jún 2014

Ahoj kočky !! Asi už aj ja patrím do klubu osamelých mamičiek. S priateľom máme spoločne 5 mesačné krásne dievčatko, ale pred mesiacom nás opustil. Hlavný problém bol vždy v tom, že na mňa, teraz už na nás nikdy nemal čas. Vždy všetko a každý bol prednejší. Nikdy ho to neťahalo veľmi domov. Potrebuje asi slobodu. Po robote každý deň mal fušky. On si predstavoval tak, že z mojej materskej budem platiť všetky mesačné výdavky. Ničím neprispieval. Teraz je urazený, potrebuje čas na rozmyslenie. Kočky, robila som správne? Nemala som mu takéto nezodpovedné správanie tolerovať? Od hádky sa tu zjavil len raz. Mám mu všetko odpustiť, len aby sme spolu vychovávali dcéru? Alebo ho "donútiť" aspoň k čiastočnému kompromisu? Alebo radšej zabudnúť, pár mesiacov trpieť a začať nový život s dcérou bez neho?? Poraďte prosím, začínam byť s nervami v koncoch!!!! Ď. 😢

ejmi25
1. júl 2014

Ahoj môjho tiež nikdy domov neťahali mali sme prave 10 m dievčatko chalani mamička a furt čosi až nakoniec v mojom prípade bola z toho milenka.Teraz je s ňou už je jeho partnerka nevravím že tvoj prípad ja neviem dnešnej dobe by som tých chlapov nechala naučiť za ich nezodpovedné chovanie
@nefertiti12

ejmi25
1. júl 2014

@ejmi25 mucit som myslela

serpentino
1. júl 2014

@nefertiti12 Nohy na plecia a utekaaaj,kym ta neda do dalsieho pozehnaneho stavu...je to obycajny,nezodpovedny...nemam slov..nema cas na teba..o.k.ale na svoje dieta?a nic ti nedava,to co je za chrapuna?ja som si uz urcitymi vecami presla a v momente som ho vyhodila..naco by mi bol,ked je nezodpovedny...daj si aj ty otazku-naco ti vlastne je..na 2 veci..na hovno a na nic 😀 ...dieta bude spokojne,ked bude mat spokojnu maminku,ktora sa nebude nervacit pri takom chlapovi..Cas na rozmyslenie?aby sa neposral a ty budes akoze cakat co z milostiveho pana vypadne?utekaaaaj a rychlo!

nefertiti12
3. júl 2014

@serpentino ďakujem za Tvoju úprimnú radu, asi budeš mať pravdu. Odvtedy sa ešte neozval, predpokladám tento víkend. Prinesie asi plienky. Ako počujem, on si žije svoj život, premáva sa denne pred naším domom. Raz ho nenapadne, aby sa zastavil sa pozrieť na milovanú jedinú jeho dcéru ☹( Naozaj nič dobré nevidím v tomto vzťahu. Načo čakať??!! Na neho už nie !!!!!!!!!!!

svetluska131
8. júl 2014

@nefertiti12 Vieš čo, toto tebe naozaj netreba!Partnera máme NATO aby život s ním- tj. vo dvojici bol JEDNODUCHŠÍ ako osamote, nie?A-je?????Toto si treba zodpovedať, a ak je život s ním poväčšine(v prevahe)je o smútku, trápení, finan.nedostatku, strese atď-tak to zmeň, nikto iný to za teba neurobí-a to tým, že od neho odídeš/odídete s malou. Dvom Vám bude lepšie, som si istá.Chlap sa má o ženu a dieťa postarať-základná jeho "funkcia". Plní ju????Tak potom načo ti/vám je????
Držím palčeky a prajem veľa sily na správne rozhodnutie a lepší život. 🙂

serpentino
8. júl 2014

@nefertiti12 A ty tiez utekaaaj 😀 baby ved si same odpovedate,naco su Vam nezodpovedni chlapi,tolko dobrych chlapov beha po svete,teda aj po Slovensku,ktori by si vazili Vas aj Vase deti,lubili Vas a vy stale mate vycitky ci opustit nezodpovedneho blba,ktory ani nevie co chce...ved pro jedno kviti,slunce nesviti 😀 😀 nenarodili sme sa preto aby sme trpeli kvoli nejakemu debilovi,ktory si beha po svete ako by sa ho nic a ziadna zodpovednost netykala...hajde s nimi kade lahsie,nech si najdu druhe baby a nech sa s nimi zase trapia druhe..a kazda z Vas bude po case rada,ze sa takeho blba zbavila

nefertiti12
8. júl 2014

@svetluska131 serpentino ďakujem Vám kočky za Váš úprimný názor!! Ešte ani teraz tomu neverím, že vedel spraviť takúto vec. To, že mňa opusti, sa nestali prvýkrát'?! Ale že 4 mesačné plánované očakávané krásne dievčatko?! Tento jeho krok asi nikdy nepochopím, nikdy neodpustím!!! Včera sme sa náhodou stretli☹ Kočíkovala som malú, on sa rozprával alebo balil nejakú cicus. Ukrýval si tvár rukami, aby som ho náhodou nezbadala. Bál sa asi nepríjemnej mojej reakcie. Pozdravila som ho, že ahoj otecko a trielila som preč. On nič, ďalej sa zabávali. Nepovedal nič, nepozrel si malú v kočíku...a to minulý týždeň sĺúbil, že príde. Ani neprišiel a ani sa neozval odvtedy!!!!☹(NO COMMENT!!!!!!

serpentino
9. júl 2014

@nefertiti12 To je fakt.. No Comment..na to sa neda ani reagovat ☹ ☹ ☹

svetluska131
9. júl 2014

@nefertiti12 áno, to je neskutočné, nepochopiteľné, ako sa v nich môže tak zmeniť cit k dieťaťu-ak vôbec nejaký mali...nikdy to my matky nepochopíme, ale- deje sa to, a nie až tak zriedkavo. Žiaľ stalo s ato aj u toho tvojho blba. A podľa toho čo si písala že nie raz opustil aj teba-tak by som usudzovala že už jeho vzťah k tebe nebol bohvieaký-tak čo potom k dieťaťu?? Chlapi majú totiž(podľa mojich skúseností) vzťah k deťom PODĽA TOHO aký majú vzťah k ich matkám!!! Nie podľa toho, či sú to ICH vlastné deti, nie podľa toho či sú malé, krásne, zdravé, choré, alebo neviem aké-proste len podľa toho, či sú "zamilovaní" do matky toho dieťaťa-vtedy"berú" aj dieťa, bez ohľadu na genetiku, a ak na partnerku ser....tak má dieťa (hoci aj vlastné) smolu-odnesie si to tiež. Bohužiaľ NIEKTORÝM to funguje v hlave takto... 😕

johnny_knoxville
6. sep 2014

Cauky michaelarobko @ luba28 .mam 30 a budem sa rozvadzat.zena si nasla druheho.tak teraz zije snim aj s 2 ma detickami.mal som najhorsiu zenu a som velmi rad ze snou nezijem.trocha my strpcuje zivot ale aj detom tak sa snazim aspon detom urobit radost.ja uz zenu neriesim.nebudem tu pisat co vsetko som si zazil ale som stastny ze snou nie som.tebe radim aby si si nasla nove ciele a dala sa dokopy.zivot ti neskoncil a mas pre koho zit.deti su to najkrajsie co v zivote su.ano je to smutne co sa tebe stalo no nie si jedina.proste to nevyslo.ak si chces o tom popisat viac kludne.odpisem ti

jaruna156
9. okt 2014

@maca793 ahoj ja som na tom veľmi podobne, vidim že nas je viacej.....

zuzicka1000
18. okt 2014

a z kade ste baby-Ja som tiez na vsetko sama a rada by som nasla kamosku s detmi, ktora rada beha po ihriskach ako ja pripadne na vylety chodi. V mieste lokailty som nasla len cakajuce baby .......ale ja uz mam 4 rocne deti ......najde sa pre nas kamoska s kamaratmi pre deti ?🙂)Ruzinov Ba

samika
27. dec 2014

Aj ja som zostala definitívne na všetko sama ☹ Všetko by bolo v pohode, len nemáme vo svojom okolí žiadnu maminu čo by bola s deťmi sama. Víkendy, prázdniny...trávia spoločne s partnermi. Rada by som spoznala maninu, ktorá je tiež na deti sama, na spoločne výlety.... 🙂

siska8
4. feb 2015

Ahojte mamičky, prosím Vás o vyplnenie dotazníka, ktorý poslúži ako podklad k DP. Vďaka.

http://www.iankety.sk/dotaznik/319808119/

enika1234
16. feb 2015

Dobrý deň, veľmi pekne Vás prosím o vyplnenie anonymného dotazníka k mojej diplomovej práci. Je zameraný na rozvedené osoby. http://www.survio.com/survey/d/I7H7L9B8T1I9N8O6H
Ďakujem. Lenka