Rozvedené mamičky

maca793
14. okt 2006

ahojte baby, ako sa máte? Aj vy patríte do tejto skupiny? Ja som rozvedená mamina 5,5ročných dvojičiek Maťky a Simonky. Momentálne som na MD so svojím zlatíčkom, 5 mesačnou Karolínkou, o ktorej jej otec neprejavuje záujem. Mám ju s bývalým priateľom. Ten ma opustil, keď som bola v 3 mesiaci a doposiaľ komuikujem s ním len prostredníctvom súdu. A čo vy? Aj vy ste na rovnakej lodi ako ja? Macka

clllaudia
21. sep 2016

@salfusco ked si spoznal svoju zenu, vedel si, ze sa s nou rozvedies? Moj muz ma svoje deti rad, ale nikdy sa im nevenoval tak, ako niektori otcovia. Napr. otec uci hrat syna bicyklovat, u nas som ho naucila ja, lebo on nemal nervy, sankovat sa, kdeze. Hrat futbal. Aby som mu zas nekrivdila, tak do detskeho kutika ich odkedy nie sme spolu, brava. Daj mi radu, nech sa poucim, ako sa da zistit, ci niekto je alebo nie je otcovsky typ, ked predtym nema deti?

salfusco
21. sep 2016

@clllaudia opravim ta,prva veta sa ma netyka,pretože som slobodny 🙂
na zvysok ti odpoviem:to,že ma frajerku teraz a chodi vela do prace predsa neznamena,že je zly otec.Ak si ho naucila bicyklovat,detto...Zly otec by znamenalo,keby o deti neprejavoval vobec zaujem..napr.naša matka na nas kaslala od mala,ta sa o nas absolutne nezaujimala,až do nejakych 15 rokoch...potom už smola..to nazyvam zlym rodicom.Možno velmi porovnavas s inymi otcami,o ktorych ti rozpravaju kamosky alebo takych vidis okolo seba.OK,možno nie je ich otec najvzornejsi a nevenuje im tolko casu,akoby si si predstavovala,ale hodnot to podla toho,že ked su s nim,ci su s nim radi a ci sa vie postarať vtedy..Ja ho nepoznam a ani teba,ale upokojim ta,že su aj horší otcovia aj matky

clllaudia
21. sep 2016

@salfusco a ja som niekedy povedala, ze je zly otec? To ze nie je otcovsky typ je cosi uplne ine. A ospravedlnujem sa za prvu vetu. Netusila som.

clllaudia
21. sep 2016

@clllaudia aha po docitani mi doslo preco ta nevrazivost k zenam. Mam svoju hlavu, aj svoj nazor. Nepoznas ma, nesud. Ked si teda slobodny, tak preco si tu v tomto fore? Len sa pytam, neber to v zlom. Netreba brat vsetko doslovne.

salfusco
21. sep 2016

@clllaudia nevrazivost? Kdeže..to si naozaj zle pochopila 🙂

ludovit8
23. sep 2016

@clllaudia Čo je to otcovský typ? Po väčšine muži živia rodinu a ženy sa starajú o deti. Samozrejme, môže to byť aj naopak.

ludovit8
23. sep 2016

@clllaudia A to vieš, či to si myslíš? Ak je to tak ok... ja len.... skúsenosť ma naučila neveriť hneď všetkému, čo rozvedená matka alebo otec povedia 🙂. Ak naozaj o deti nemá záujem, tak asi máš pravdu, len to často môže byť aj inak. No to už len ty môžeš vedieť, je jedno, čo tu kto napíše 🙂.
Ja poznám matky, čo vedia aj deti týrať, len aby ich dokázali odstaviť od otca... život je občas fakt sviňa.

clllaudia
23. sep 2016

@ludovit8 ja otca svojich deti od neho neodstavujem ani ho neocuernujem pred nimi. Je mi jasne ze otcovia zivia rodinu aj moj otec to robil napriek tomu nas cez vikendy braval von, v zime korculovat, sankovat, to bolo super a dosnes na to rada spominam. Nikdy som mojho muza neociernovala, vie sa o nich postarat. Ale ked su u neho, posadi ich k telke alebo hraju plejko. Je to jeho sposob a ja sa do toho nemiesam. Moj muz mal rovnakeho otca, nehraval sa s nimi, ked sli k vode, spal na nafukovacke, nikdy ich nevzal do lesa, na vylet, ani na dovolenke neboli. Vzdy ked na to spominal, bol smutny a predsa robil to iste. Aj dnes si ich berie k sebe, v tom problem nie je. To mas tak, jeden by sa staral aj viac a druhy aj ked moze, stara sa minimalne. Deti su u neho no on pracuje. Ale aspon su s nim. Vzdy to tak bolo, este aj ked sme boli ma dovci, tak pracoval.

ludovit8
24. sep 2016

@clllaudia No a čo ti teda vadí, však je to ok, či ?

clllaudia
24. sep 2016

@ludovit8 keby si cital pozorne co som napisala tak by si vedel ze s rozvodom som sa zmierila mrzi ma ako sa k tomu postavili nasi pre nich je rozvod hanba a tak sa stavaju aj ku mne podla nich som sa mala viac snazit zlyhala som a ine ich nezaujima a toto ma trapi najviac.

ludovit8
25. sep 2016

@clllaudia Čítal som slabo, tak preto som nerozumel. Ak je teda problém len toto, tak ti prajem veľa síl. Ja som síce tiež mal názor, že v dobrom aj v zlom, ale rodičia by mali pomáhať svojim deťom aj v ich chybách, resp. v ich ťažších chvíľach, jedno či s tým súhlasia alebo nie. To máš smutné, ak sa takto k tomu stavajú najbližší. Tým nechcem povedať že rozvod je ok, síce životná skúsenosť ma naučila, že "OK rozvod" je ok, špinavý rozvod je čosi strašné. Ale ak to nefunguje a ľudia sa vedia normálne rozviesť je to asi lepšie ako sa trápiť.
Mne tiež povedala moja ex-babka (veľmi milá osoba) mojej EX, že oni rozvod ako kresťania neschvaľujú, hoci sa jej vnučka rozvádzala, nie ja 🙂, a že som sa mal ja viac snažiť. Ja som bol z úvodu proti rozvodu, aj som manželskú poradňu som pred tým vybavil ale nepomohlo to. Síce sa rozvádzala so mnou EX a nie ja s ňou, čiže ex-babkina vnučka ale teda vraj ja som sa mal viac snažiť udržať nás pokope. No ľudia to vnímajú rôzne, taký je život. Hlavu hore, máš iste pekné deti, to je hlavné. Na chlapov kašli, bohate stačí, keď umývadlo opravia, na iné ich netreba, je moderná doba 🙂.

clllaudia
26. sep 2016

@ludovit8 Vies, co je sranda, ze moj exmanzel ani to umyvadlo nevedel opravit 🙂. Za to ja ano. Mam to po otcovi, jednoducho som to odkukala, nerobi mi problem schytit sroubovak a co to opravit, akurat elektriny sa bojim. To s nasimi ma trapi, no je to ich problem, s tym nic nenarobim, I tak ich mam rada. Moj brat sa ma zastal a to je super. Mam noveho partnera, co miluje moje deti a v decembri sa nam narodi syncek. Je to zlozite obdobie, ale bude fajn. Staci, ze sme zdravi. Vonku svieti slniecko, radost zit.

petka131
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tiper24
15. mar 2017

@clllaudia ja som otcovsky typ

clllaudia
16. mar 2017

@tiper24 to je dobre.

obsadenemeno
16. mar 2017

@clllaudia az na to, ze tiper24 nema ani zenu, ani frajerku, ani deti, ani pracu..... ale vie, ze je otcovsky typ. Takisto, ako v inej teme tvrdil, ze je rodinny typ v jednom prispevku a potom zase otocil a pytal sa nas, ze odkial sme na to prisli, ze je otcovsky typ. Zabuda, co pise, lebo nepise pravdu.
Nevsimaj si ho, je to troll na udrziavanie diskusii.

tiper24
16. mar 2017

@obsadenemeno ty co pises???? vzdy som bol otcovsky typ

tiper24
16. mar 2017

@obsadenemeno ty sa vyjadrujes ku vsetkemu, si myslis ze si tu najmudrejsia ale si na velkom omyle su aj ovela mudrejsie

obsadenemeno
16. mar 2017

@tiper24 ty vies tak prd, co si ja o sebe myslim. Ale viem, co si myslim o tebe.
Trepes voloviny na entu. Ako o sebe mozes vyhlasit, ze si otcovsky typ, ked nie si otcom???? Takych uz bolo, co na seba spievali ody, aki oni budu/su otcovia, ale ked doslo na lamanie chleba, tak skutek utek.
Chod radsej hladat pracu, ty "otec roka". 😝

tiper24
16. mar 2017

@obsadenemeno ja viem aky som a co si o mne myslis ty mi je ukradnute 😝

obsadenemeno
16. mar 2017

@tiper24 no nielen ty vies, uz aj my vieme, aky si....... 😝

tiper24
16. mar 2017

@obsadenemeno si vravela ze tvoj super manzel ta zoberie na super veceru tak preco neveceriate ci cakate na volny stol? 😀😀😀

tiper24
16. mar 2017

@obsadenemeno takze som super 🙂

obsadenemeno
16. mar 2017

@tiper24 zlaty moj, este je skoro na veceru....tu je iny cas ako u vas u Kosicoch....... 😀

len skoda ze TY nemas koho zobrat na veceru....a ani za co....

tiper24
16. mar 2017

@obsadenemeno no my sme uz po veceri 😝

tiper24
16. mar 2017

@obsadenemeno ked aj manzela doma tak sekirujes tak chudak chlap nezavidim mu raz ti utecie 😀😀😀

obsadenemeno
16. mar 2017

@tiper24 mojho sekirovat nemusim, on si pracu najst stale vedel..... nemusel sa prizivovat na rodicoch....

tiper24
16. mar 2017

@obsadenemeno nemal som na mysli pracu ale celkovo zivot 🙂

salfusco
16. mar 2017

si tu vyznavate vzajomne sympatie,či?

ladyoftherings
16. mar 2017

@tiper24 tak toto bola pekne trapna reakcia od teba..... ja som ta citala v tej druhej teme a @obsadenemeno ti davala celkom fajn rady a mala trpezlivost svatca s tebou.
A teraz sa do nej navazas....koli comu? Ze ma dobreho muza a pracu?
Len ukazujes, aky si uboziak....vytahujes veci, co s temou nemaju nic spolocne..... co je teba do toho, ci je ona na veceri alebo ci sekiruje manzela??????? Pozametaj si pred vlastnym prahom, ty pan dokonaly, bez prace, bez frajerky, bez ciela v zivote, lenivec k tomu.....