Rozvedené mamičky

maca793
14. okt 2006

ahojte baby, ako sa máte? Aj vy patríte do tejto skupiny? Ja som rozvedená mamina 5,5ročných dvojičiek Maťky a Simonky. Momentálne som na MD so svojím zlatíčkom, 5 mesačnou Karolínkou, o ktorej jej otec neprejavuje záujem. Mám ju s bývalým priateľom. Ten ma opustil, keď som bola v 3 mesiaci a doposiaľ komuikujem s ním len prostredníctvom súdu. A čo vy? Aj vy ste na rovnakej lodi ako ja? Macka

maca793
autor
8. jan 2014

@gazella
ahoj z BB

zuzik1603
11. feb 2014

Ahojte, chcela by som Vás poprosiť o vyplnenie môjho dotazníka k diplomovej práci. Dotazník je zameraný na rozvod a starostlivosť o dieťa po rozvode. Dotazník je anonymný. Veľmi by ste mi pomohli. Vopred ďakujem. https://docs.google.com/forms/d/1qJU4TSBw_8zDcK...

dana341
14. feb 2014

ahojte chcela by som Vás veľmi pekne poprosiť o vyplnenie dotazníka je určený pre SLOBODNÉ MAMIČKY A ROZVEDENÉ MAMIČKY potrebujem to k mojej diplomovej práci...je anonymný nájdeho na tomto linku https://docs.google.com/forms/d/1f8AvENhPQ5UEbF... na koniec stačí kliknúť na odoslať veľmi pekne ĎAKUJEM

dana341
15. feb 2014

Ďakujem všetkým rozvedeným a slobodným mamičkám za vyplnenie dotazníka. Dotazník je ešte stále aktuálny tak môžete vypĺňať aj ostatné slobodné a rozvedené mamičky 🙂 Ďakujeeeeem https://docs.google.com/forms/d/1f8AvENhPQ5UEbF... je anonymnýýýý 🙂

dommcaa
8. mar 2014

Dobrý deň, touto cestou by som Vás chcela požiadať o vyplnenie dotazníka o osamelých rodičoch, ktorý je určený k získaniu údajov k mojej diplomovej práci. Dotazník je kratučký, nezaberie Vám veľa času. Vopred ďakujem za ochotu.

Link:

https://docs.google.com/forms/d/1wg_51VyEda7bHM....

zuzik1603
8. mar 2014

Ahojte, chcela by som Vás poprosiť o vyplnenie môjho dotazníka k diplomovej práci. Dotazník je zameraný na rozvod a starostlivosť o dieťa po rozvode. Dotazník je anonymný. Veľmi by ste mi pomohli. Vopred ďakujem. https://docs.google.com/forms/d/1qJU4TSBw_8zDcK...

svetluska131
22. máj 2014

@flower2
Odpovedám na otázku ako to zvládam...som rozvedená už 7rokov skoro, mám 1 synčeka a tesne po rozvode som si tiež kládla otázku, či je šanca že sa nájde niekto, kto...bude ľúbiť mňa aj malého, zároveň si budeme rozumieť v živote aj v sexe, kto sa o nás rád postará, s kým nám bude dobre, kto bude chcieť rodinku a ešte dieťatko( po tomto som obzvlášť túžila) a budeme všetci šťastní už navždy...a??
Mala som niekoľko pokusov, vzťahov, ani jeden však nebol taký, ako som si spočiatku zadefinovala, žeby som chcela...a už nevládzem, nechcem malého zaťahovať do spoznávania niekoho, s kým to aj tak po pár mesiacoch alebo po 2 rokoch skončí, lebo každý chceme niečo iné...tak už začínam rezignovať, už nebudem mať ďalšie dieťa, ostal mi názor, že nijaký princ na bielom koni neprišiel...lebo tí najlepší muži sú ženatí. Takže tak...aj ja som asi dosť náročná, určite.Tak si tak žijeme, ja s malým, máme svoj DOMOV, kde nám je dobre, pohodku, istotu...a vzťahy? Mám...ale aj 2 naraz popravde a malého od toho chránim, vediem to pomimo neho, je to len také "citové ukotvenie" pre mňa. Nie je to vôbec to čo som chcela...ale asi musím brať to, čo život ponúka, čo iné nám ostáva??
A čo vy ostatné?? Ako ste na tom vy?

duracelko
22. máj 2014

@svetluska131 ja som sa rozhodla po dlhých rokoch "konečne niekomu dôverovať" bola som presne ako ty v nedôverovaní. a zas smola, nalepil sa na mna človek, ktorý ma od začiatku vztahu klamal, obral ma o peniaze, dokonca som si ho vzala a mám s nim deti. Ked raz ma niekto smolu na chlapov, tak sa ho to drží ako kliešť. ja nikdy nebudem už nikomu dôverovať, mám uz svoj vek 40 rokov. Je mi luto mojich deti, keby som vedela všetko čo uz viem o otcovi mojich deti, aký je, klamár, nezodpovedný chlap, nikdy by som sa zanho nevydala, sama si hovorim aká som hlupana, ze si za to sama môzem.... takze súhlasím s tebou, nikdy nikomu never. ludia su v dnešnej dobe zlí, nevieš na akého človeka natrafíš. neverila by som že sa môže niekto takto pretvarovať, okradnut slobodnu matku s dietatom, len za cielom aby mal "rodinu" pred ludmi a dieta 😠

svetluska131
30. máj 2014

@duracelko
Ach, to mi je ľúto, a aj s ním stále asi žiješ čo? ☹
Presne o tom to je, že žiaľ NIE JE automaticky pravda že na nás osamelé matky nastopro niekde čaká "ten pravý" a "šťastie"...môžme mať smolu nielen raz, ale aj 10krát v živote-lebo dobrých ľudí( aj chlapov tým pádom) nie je až tak veľa...Niektorá to šťastie nájde , a niektorá nie...ako my napríklad 🙂 Ale vravím si čo už, žiť musíme ako sa dá😉 A najdôležitejšie veci v živote-zdravie a lásku svojich detí máme, tak to nie je také zlé 🙂

6969eva
10. jún 2014

@svetluska131 Myslím si, že je to o tom, že si stále vyberáme rovnakého partnedra, že sa na nich dívame rovnakými očami. Som tesne po rrozchode a mám rovnaký pocit, som presvedčená, že už nikto nikdy nebude mať o mňa úprimný záujem a keby aj, tak mu neuverím. Radšej sa uzavriem do seba a nejako ten zvyšný život pretrpím.

6969eva
10. jún 2014

@duracelko Myslím si, že je to o tom, že si stále vyberáme rovnakého partnera, že sa na nich dívame rovnakými očami. Som tesne po rozchode a mám rovnaký pocit, som presvedčená, že už nikto nikdy nebude mať o mňa úprimný záujem a keby aj, tak mu neuverím. Radšej sa uzavriem do seba a nejako ten zvyšný život pretrpím.

duracelko
10. jún 2014

@6969eva ahoj neviem kolko máš rokov, ale neodporúčam sa uzavrieť do seba, a život pretrpieť 🙂 treba veriť že možno raz nájdeš spriaznenú dušu. ja v to dúfam. aj ked v mojom prípade to bude možno až na dôchodku 😀

svetluska131
11. jún 2014

@6969eva Ja ti neviem, ja keď sa pozriem napr. na svoje porozvodové vzťahy, práveže boli absolútne rôzni tí chlapi...ako nad tým rozmýšľam, evidujem ešte to, že každý "ďalší" bol kvalitnejší ako ten pred ním...ale proste ak som už aj chcela ja, že JE to konečne to, čo by som hľadala, tak bol buď ženatý, alebo prestal chcieť on ☹ A tí, čo by chceli aj hneď tak s tými som nechcela rodinu zasa ja...takže neviem čím to je...asi obyčajná smola?? Alebo aj ja "neviem čo chcem" preto sa motám vo vzťahoch, posledné obdobie už aj paralelných... 😔 😒 (a nemám z toho radosť , ale nejako to "neviem" uťať...proste už naozaj na 100% milujem len synčeka a nás dvoch a náš domov sa stal pre mňa gro a pevný bod...to ostatné je už...podružné...tak to nejako vyšlo-u mňa. Ale súhlasím s Duracelkou, že netreba život "pretrpieť"...všetko je lepšie ako práve toto. Takže evi6969, užívaj si ho- ako sa dá, čo život dá 😉 Nemáme žiaľ už tak veľa času...tiež budem mať o pár mes.40...tešme sa z našich detí a modlime sa aby sme zostali zdraví! Všetko ostatné je "menejdôležité" 😉

svetluska131
11. jún 2014

@duracelko a čo, na dôchodku založíme klub starnúcich osamelých báb(tipujem že nás bude dosť 😎) a budeme chodiť na dovolenky do Tuniska a Egypta, aspoň tam ešte budeme mať -u domorodcov-úspech 😀 😀

6969eva
11. jún 2014

@svetluska131
@duracelko No ja neviem. Mám 48 a myslela som si, že s tým mojím mm, ktorý je odomňa starší o 6 rokov dožijeme spolu, preskákali sme toho veľa, bolo veľmi zle, stále som stála pri ňom a keď sa nám začalo dariť, našiel si inú. On mal vtedy 48 a ona 49 a dnes je z toho osudová láska. Ona mala pred ním 2 manželov a 1 partnera, všetci jej umreli na rakovinu. Po tom poslednom bola sama rok (predtým s ním žila 14 rokov)a potom si našla toho môjho.Sú spolu už 6 rokov, ja o nich viem 1 a pol roka.Dnes má ona 55 a je na dôchodku, môj mm robí v zahraničí a berie si ju so sebou na každú robotu. Nemohla som o nich vedieť, je to 2000 km ( ona je Češka). Nech je aká chce, jedno jej musím uznať, život nikdy nevzdala a stále si ho dokáže užívať.Vlastne obaja sú dobrým príkladom toho, že aj po 50 môže prísť osudová láska ( alebo ich chytila len kríza päťdesiatnikov?). Ja nie som taká, beriem veci až príliš osudovo a neúspech ma úplne odrovná( mne keby umrel 1 muž, tak ho budem do smrti oplakávať a nepozriem na iného, lebo by mi to prišlo ako nevera). Chcela by som na nič nemyslieť, ale nedá sa. Mám síce chvíle optimizmu a vravím si, že už nikto a nikdy a učím sa žiť
pre seba. Je to ťažké, občas to zvládam a občas nie.Ale nevzdávam to. Všetky tu píšu, že po rozchode bolo zle a potom prišlo dobre. Som normálna, tak by to malo byť tak aj u mňa, nie? Bolo by dobré mať taký klub odložených žien, veľmi by to pomohlo. Ak je človek sám, prepadá pesimizmu, ale ak sú aspoň dve, tak sa môžu navzájom pochopiť a oprieť sa o seba navzájom.

svetluska131
11. jún 2014

@6969eva presne tak, my sa tu práve vieme najlepšie pochopiť a podporiť...(mnohým veciam tie spokojne vydaté žienky tak nerozumejú, aj keď aj od nich sa dá získať veľa cenných rád)Ja som si tvoj príbeh prečítala v inej téme len dnes, no a teda, veľmi veľmi Ťa obdivujem, klobúk dole, bože takéto skvelé ženské si to naozaj najviac odnesú...ale vidím aj že si silná a je normálne, že raz sa Ti to darí viac, raz menej, presne to poznám...a veru, ako píšeš, ozaj človek ak je sám, najviac prepadá pesimizmu...a čím sme staršie aj s tou "láskou" je to štatisticky menej optimistické... 😒
Tak by som bola rada keby sme sa tu aj viaceré vzájomne vykecali, vypočuli, neodsudzovali, nepoučovali ale podporili...každá máme svoje špecifické problémy a situácie, ale základ je spoločný-sklamanie a smola vo vzťahu(vzťahoch) v ktoré sme dúfali že vyjdú a potrvajú navždy a život osamote s deťmi a všetky ťažkosti okolo toho...veď to poznáme.

anavi85
12. jún 2014

Ahojte dievcata,mna caka rozvod 17.6. a pravda,ze na jednej strane sa ho neviem dockat a na druhej mam strach. Viem,ze rozvod bude v pohode, deti daju do starostlivosti mne a budem za to bojovat,lebo oni su dovod,preco uz v noci neplacem a kazdy den si hovorim ako bude lepsie,casom. O rozvode som uvazovala este pred 3 rokmi,potom som otehotnela a radsej sklopila usi. Ale iba sa to zhorsovala. Na koniec som to vzdala a poziadala o rozvod. Neviem ako to zvladnem,sama s dvomi uzastnymi syncekmi, viem,len, ze kvoli nim musim. A aby som toho nemala malo,tak mladsiemu zistili tolko alergii (zial aj potravinovych), ze skoro nic nemoze papat a to co moze je drahe. Som na rodicovskej dovolenke a ani pracu si nemozem hladat,lebo ma zakazany kolektiv a ex velky zaujem nema o chlapcov. A ex spi v detskej a ja s chlapcami v spalni. Byt mame na hypo a s mojimi navrhmi nesuhlasy,tak budem to musiet dat na sud anatahovat sa. Najradsej by som isla prec,ale nemam kam a ani za co

6969eva
14. jún 2014

@anavi85 Ale máš najviac.Deti. Viem, že tie dávajú všetko a strata, ktorá z rozvodu vyplynie nie je citeľná a chvalabohu ju vnímaš ako zisk Pamätám sa na svoj rozvod, 15 rokov dozadu. Riešila som ním síce manželský problém. Mm hral na automatoch, k tomu alkohol a nemali sme peniaze, dokonca sa stalo, že sme na celý mesiac mali stovku,nezaplatený byt, prázdno v špajze, ale akosi som to všetko dokázala zvládnuť,. Nebolo času na smútok, lebo šlo o život, základné životné potreby. Vtedy som si povedala, že rozvod ho alebo zmení, alebo sa ním nič neurobí a takto to bude lepšie. Zmenil ho, ale po rokoch sme sa aj tak rozišli.Ak ti na ňom už nezáleží, tak máš vyhraté aj keď nemáte zatiaľ kde bývať a ani za čo. To sa podá, hlavné je, že máš vo veciach jasno. A uvedom si jednu vec, práve vďaka týmto existenčným problémom nemáš čas zaoberať sa tými porozchodovými, ktoré normálne trápia všetkých v takejto situácii.

stuttgart
16. jún 2014

@anavi85 Ahoj, ja som uz pomaly dva roky rozvedena. Bola som v 8 .tyzdni tehotenstva ked mne moj ex manzel oznamil, ze sa necha rozviest... Rozviedli nas az ked som bola v 9.mesiaci tehotna. To bolo to najlepsie co sa mi mohlo stat 🙂 Sice som na svoju dceru sama, aj tak je moj maly anjelik ten najkrajsi dar aky ma mohol stretnut 🙂)) vsetko dobre do buducnosti. A muzi su svine ktore si nic ine nezasluzie ako im v necakanom okamihu vrazit noz do chrbta.

jalito
18. jún 2014

Baby, čo tu tak čítam, tak som čoraz viac na vážkach. Niežeby som sa chcela rozvádzať, ale mám také pocity. Problém je ten, že už som si odvykla žiť sama, chvíľami manžela milujem, chvíľami premýšľam o rozvode. Lenže ako a čo budem robiť po rozvode?

Mám o to zložitejšiu situáciu, že som ďaleko od domu a návrat domov v mojom prípade neprichádza do úvahy (moji rodičia by ma dohnali na psychiatriu a to doslova). Premýšľla som, že by som ostala vo veľkomeste, ale to je pre matku samoživiteľku drahé a ja nemám moc šťastie na chlapov - teda mám ale len na jednorázovky, tých mám aj na každom ruke zo päť (obrazne povedané - nie je to doslovné, však viete, čo asi tým chcem povedať).

Tak stále premýšľam, že bude lepšie, ale ... čo ak nie?

svetluska131
18. jún 2014

@jalito a PREčO CHVíľAMI ROZMýšľAš O ROZVODE?

jalito
19. jún 2014

@svetluska131 to nebudem vypisovat,prepáč, nie je to na otvorenú diskusiu.

svetluska131
19. jún 2014

@jalito aha, tak prepáč, len ma to tak napadlo.
Ja som rozvedená, ale mám dosť podobnú situáciu, tiež nemám v podstate nikoho, nijakú rodinu a pred rokmi som presne takisto zvažovala rozvod a čo bude ďalej, ako to preboha sama zvládnem,a vždy tieto moje úvahy skončili na tom, že sa neodvážim...Predsa len väčšina mamičiek po rozvode, alebo aj slobodných má rodičov príp. sestry a tak čo aspoň ako tak pomôžu, ale ak nemáš NIKOHO, je to ťažké. Tak preto som sa pýtala, či je to z tvojej strany "nutné"ten rozvod, alebo sa to ešte "dá"...inak u mňa to napokon vyriešil život sám, lebo ja by som sa napriek úvahám k rozvodu presne z dôvodu osamelosti neodvážila- že totiž ex si našiel inú a bolo to už nezadržateľné, proste som to odrazu MUSELA riešiť.
Ale- je tomu 7r. a som spokojná, oveľa spokojnejšia ako som čakala a ako som bola kedykoľvek v manželstve.Takže dá sa to určite aj sama, sú dobrí ľudia, vždy sa ešte nájdu, čo pomôžu...takže nech už je to u teba akokoľvek, ak to bude musieť byť-zvládneš to určite-keď človek musí(nie "chce" 😉 ), zvládne veľa...(nie všetko...🙂)

svetluska131
19. jún 2014

@anavi85 tak ako, už šťastlivo po rozvode?🙂

anavi85
19. jún 2014

@svetluska131 ahoj,no este nie,musime ist do poradne. Ale ideme aj tak oddelene. A na upp,tak klamal,ze on nepracoval do10.6.2014,ze peniaze mu davala sestra, ze jej dlzi uz 7 000 eur a potom povedal,ze dostava peniaze na ruku....ako sam sa zamotal,ale teraz bude pojednavanie az 16. 9. a privolal si svedkov jeho sestru,ktora mi uz odkazala,ze bude svedcit v jeho prospech a aj toho "noveho" zamestnavatela a vraj on tiez mi odkazuje to iste...musim dokazat,ze klame...hoci nedokazem vysku platu,da sa dokazat,ze do prace chodil,musia mat kamerove zaznam,alebo kartu vodica...len to musim napisat sudcovi,bude na nom,ci to bude ziadat od firmi

anavi85
19. jún 2014

@jalito ja som tak stale rozmyslala,ked mal starsi syn rok, potom som ostala tehu znova,tak som si povedala,zeto asi tak ma byt...CHYBA! Bolo len horsie, bude to tazke,ale si hovorim,ze to musim zvladnut. Tiez mam slabe chvilky, tiez pochybujem. No radsej sama so,syncekmi a stastna,ako v manzelstve s debilom. A po tom co predviedol na sude ma len viac usvedcil,ze robim dobre

svetluska131
19. jún 2014

@anavi85
panebože načo vás naháňajú do poradne, keď sudkyňa vidí, aký je otec a charakter-že zatajuje prachy aby nemusel platiť na vlastné deti!!! 😠 Ale toto robia mnohí "oteckovia", bože, fuj!!!Alebo si zažiadajú o striedavú výchovu, len preto aby nemuseli platiť.Obludné 🙄 A že mu sestra ide svedčiť...preboha, namiesto aby mu dohovorila, veď je tiež žena a možno matka...ale nemám slov, podobné som mala ja ja...tiež pre malého nechce vycediť ani cent navyše čo je horko ťažko vybojované na súde, hoci malý má od 5 r doteraz(10r) nezvýšené výživné-lebo ex sa vyhráža tým osvedčeným-ak ty dáš na zvýšenie výživného, tak ja radšej požiadam o striedavú výchovu! 😠 Pekne vymyslený zákon, hajzlom dal zbraň do ruky proti matkám a vlastným deťom...takže držím ústa a nežiadam navyše nič ani už žiadať do 18r nebudem, malý by k nemu ísť nechcel, a ani on ho nechce, tj. v našom prípade by mi po 2 dňoch syna aj tak doniesol domov-ale výživné by už platiť nemusel-a čo? Zas by sme sa ťahali po súdoch pre zmenu o zrušenie striedavej??? A malý po psychológoch?? Nech zožerú tie prachy, nech sa zadusia hajzli...otras 😕

tilda
19. jún 2014

@svetluska131 presne ako u nas...ex ktory s nami zil po narodeni dcery presne tri tyzdne si po 4 rokoch poziadal o striedavku! To len aby robili zle byvalym partnerkam a zneuzivaju na to deti. Aj tak striedavku nedostane,ale zbytocne sa dcera bude tahat po psychologoch...nemam slov.otec roka..

jalito
19. jún 2014

@anavi85 SÚHLASÍM. Moja kamarátka mala dosť ťažký rozvod, musí užívať antidepresíva, lebo ptlačované emócie v nej vzbudili panickú poruchu.

Moj manžel síce nie je zlý - nebije ma, máme spolu pekný vzťah, ale materiálne a finančne to nie je ono. Niežeby som bola zlatokopka, ale chcela by som sa mať lepšie. Často uvažujem nad tým, že samej len so synom by mi bolo asi finančne lepšie, než s ním.

Našťastie si uvedomujeme našu pomerne zlú finančnú situáciu a druhé dieťa neprichádza do úvahy ani omylom, ale čo ak mi prdne po tridsiatke v hlave a druhé dieťa budem stoj čo stoj chcieť a vzhľadom k jeho dlhom to nebude s ním možné? toho sa desím...

anavi85
19. jún 2014

@jalito no je to zle, viem,ze keby som mala iba jedno dieta,tak je to lahsie..uz som sa pristihla aj pri myslienke,ze som ho nemala mat, teraz,ale to v tej zlej chvilke,ked je clovek zufal...nasa financna situacia je katastrofalna,lebo herec nas neskutocne zadlzil...ale hovorim si,ze to tak asi malo byt,aby somsa zobudila a naozaj otvorila oci...mam dve slniecka pre ktore zijem,nepotrebujeme jeho,ani vyzivne...hlavne,ze budeme zdravi...ostatne zvladneme