Rozvedené mamičky

maca793
14. okt 2006

ahojte baby, ako sa máte? Aj vy patríte do tejto skupiny? Ja som rozvedená mamina 5,5ročných dvojičiek Maťky a Simonky. Momentálne som na MD so svojím zlatíčkom, 5 mesačnou Karolínkou, o ktorej jej otec neprejavuje záujem. Mám ju s bývalým priateľom. Ten ma opustil, keď som bola v 3 mesiaci a doposiaľ komuikujem s ním len prostredníctvom súdu. A čo vy? Aj vy ste na rovnakej lodi ako ja? Macka

gutre00
29. apr 2015

@michaelarobko ahoj som otec sam z detmi rad by som bol keby som ty mohol pomoct ak chces napis

zuzkaleng
29. apr 2015

Ahoj ties som rozvedena uz druhy rok ,mam 4 a 3 synou ,manzel na ne platy vyzivne ale o mladsieho syna nejavy ziaden zaujem a starsieho sy berie na dva dni za mesiac.

gutre00
29. apr 2015

vies som sam a matka mojich deti sa vzdala deti nema zajem preto hladam mamicku ktora si bude vazit nasej laski

sladkasue83
5. apr 2016

mozno riesenie aj pre rozvedene maminy, ktore nechcu byt stale same: www.minutove-stretnutia.sk/

nikolas2006
7. aug 2016

@maca793 ja by som velmi bola rada si tiez nejako privyrobit ak by som mala kde nechat deti vtom mam velky problem

nikolas2006
7. aug 2016

Este som zabudla dodat ze mam dve deti ktore su primne a syn starsi je u neho zatial to nemame prisudene komu deti zveria ale je to krute ked som na vsetko sama s financneho hladiska a hlavne smutne tie peniazky co mam rodicovsky nepostacuje na vsetke vydavky a nema mi kto pomoct som stoho nestastna ako sa stejto situlacie dostat a hlavne ako to zvladnut financne koli detom

ludovit8
20. aug 2016

@loss často krát je to aj naopak, že mamičky deti týrajú aby na otcov zabudli a otcovia by dali všetko preto, aby sa o ne mohli starať aj po rozvode, ale nenávistné matky tomu dajú stopku. Je vždy od každého prípadu iné.

segalnico
25. aug 2016

@maca793 taktok sa vykaslal na teha a hlavne na deti ak hladas zodpovedneho milujuceho muza rodine zalozeneho budem rad ked napises

clllaudia
18. sep 2016

Tak uz sem skoro patrim i ja. Moj estemanzel od nas odisiel minuly rok. Skoro rok mu trvalo, kym podal ziadost o rozvod. Nastastie som v tom hroznom obdobi spoznala noveho priatela. Nechcem to zakriknut, no s nim to je ine kafe. Ma rad aj moje deticky ale bohuzial otehotnela som s nim. Teda ja sa tesim a neviem sa babytka uz dockat. A pointa? Nasi ma vobec nepodporili. Stala som sa hanbou rodiny. Som cierna ovca, nuz co uz. A o dietatku nechcu ani pocut. Lebo co povedia ludia a ostatna rodina... A moja mama? Niezeby ma povzbudila, naopak, pri kazdej prilezitosti mi vchrstne do tvare svoju oblubenu vetu: "Máa si sa viac snazit!" Lebo rozvod je hanba na cely svet.

clllaudia
18. sep 2016

Tak uz sem skoro patrim i ja. Moj estemanzel od nas odisiel minuly rok. Skoro rok mu trvalo, kym podal ziadost o rozvod. Nastastie som v tom hroznom obdobi spoznala noveho priatela. Nechcem to zakriknut, no s nim to je ine kafe. Ma rad aj moje deticky ale bohuzial otehotnela som s nim. Teda ja sa tesim a neviem sa babatka uz dockat. A pointa? Nasi ma vobec nepodporili. Stala som sa hanbou rodiny. Som cierna ovca, nuz co uz. A o dietatku nechcu ani pocut. Lebo co povedia ludia a ostatna rodina... A moja mama? Niezeby ma povzbudila, naopak, pri kazdej prilezitosti mi vchrstne do tvare svoju oblubenu vetu: "Mala si sa viac snazit!" Lebo rozvod je hanba na cely svet.

mia407
18. sep 2016

No a na mna sa vykaslal uplne..opustil nas a nasiel si druhe..a este mi aj povedal ze som tucna.dufam,ze najdem toho praveho..co bude milovat mna aj moje dieta 🙂

clllaudia
18. sep 2016

@mia407 tak to sme na tom podobne, mne bolo vykricane, ze som tucna, skareda, a po dvoch detoch a siestich rokoch na rodicovskej, som aj nic nezarobila, len som ho stala tisice. Zivot je svina.

voskovka
18. sep 2016

@clllaudia aj ja som rozvedena...v juli sme mali rozvod.

clllaudia
18. sep 2016

@voskovka aspon to prebehlo rychlo?

voskovka
18. sep 2016

@clllaudia ostali mi tri deti,rodicak vyzivne a je to tazko samej.priatela nemam este.kazdemu ide o sex a to nechcem aby to tak bolo.ano bolo to rychle hodina v sudnej sieni a dovidenia

clllaudia
18. sep 2016

@voskovka ja este len cakam na sud mam pocit, ze som vyvrhel. Akurat vcera mi zas nasi vyhodili na oci, ze som vyvrhel rodiny. Isto mas krasne deticky, oni ti to vratia. Ale je to tazke. Byt na vsetko sama. Mne moj muz nedava do ruky nic, plati hypo, teda ako kedy ale ustavicne pocuvam, ze detom dava aj 1500€ mesacne. Ze ich berie do aquaparku a kupuje drahe veci, je vari moja vec? Moja svokra ma odpisala uplne, lebo som vychodniarka, k tomu ucka. Tak som tu sama, bez rodiny, podpory, kamosky v Presove. Vdaka bohu za priatela, ale ten zas robi 12 nastky, tak sme skoro cele dni sami. Uz som v siedmom mesiaci a uz teraz mam strach, co bude, ked to na mna pride. Ale mi zeny sme statocne, vsetko zvladneme.

voskovka
18. sep 2016

@clllaudia urcite zvladnes....🙂 bud rada ze mas oporu mne toto chyba

clllaudia
18. sep 2016

@voskovka dakujem.

sedmookraska
18. sep 2016

Ahojte su tu nejake mamicky z petrzalky ktore su samy a chceli by sa stretavat pripadne chodit niekedy spolocne na vylety? Manzel uz s nami nezije, caka nas rozvod a je mi to velmi luto kvoli detom maju 14 mesiacov, najhorsie je ked vidia niekde na ihrisku otca s dietatom, hned by s nim isli domov...

lubkaj38
18. sep 2016

@clllaudia byvas v PO? Podobne aj moji rodicia reagovali na rozvod. este horsie. neboj po roku si uvedomili co spravili a teraz mi pomahaju.

clllaudia
18. sep 2016

@lubkaj38 som z Presova, teraz zijem v Pezinku. Do placu mi je z toho celeho. Kazdy den sa modlim, uz aby bol rozvod. Aspon toto aby sa vyriesilo. Uz ani spavat neviem. Jem len preto, lebo som tehotna. Inak by som uz ani nejedla. Este ze mam deti.

1fifinka1
18. sep 2016

@clllaudia Všetko je len momentálna situácia a po čase sa budeš na vsetko pozerat inak. veci sa vyriesia, utrasu, aj s rodinou aj s ex. Nepadaj na duchu, stravuj sa co najlepsie vies a zivot ide dalej, aj ked nie kazdy den je nedela, bude lepsie , musi. Hovori si to tak a mas predsa deti a babo pod srdcom, musis byt silna kvoli nim. Maju len teba.

ludovit8
19. sep 2016

@clllaudia
@1fifinka1
Nemajú len ju, majú aj otca. Je jedno aké to máš ťažké, podstatné je aké to majú deti, tie trpia rozvodom najviac. Ak sa otec o ne stara, tak čo chceš viac, rozvod je rozvod, ty budeš na veci sama, na deti budete dvaja. Tak to je, bodka.

clllaudia
21. sep 2016

@ludovit8 áno sme na deti dvaja, ja 27 dní na všetko, zvyšné 4 dni, t.j. Dva víkendy tato. Ale áno stará sa.

clllaudia
21. sep 2016

@clllaudia mozno som nahnevana, na to, co sa mi stalo, ale do vztahu medzi deti a ich otca sa nemiesam. Aj chlapom je smutno za detmi, aspon tym normalnym. Som na veci sama, v podstate takto funguju aj vydate zeny, domacnost a vychova je v podstate na nich. Moj byvaly nebol zly clovek, zmenil sa, co uz. Odisiel, mozno nakoniec je to lepsie. Su otcovia a otcovia. Ako mamy a mamy. Ten mojich deti nikdy nevzal sam von, prosto ho to nebavilo. Brala som to, ako bolo. Ale aspon bol doma. Je tazke byt sama kazdy den s detmi, lebo su male a nemozem od nich len tak odist a ist si napr. zabehat, alebo na bike, ako som to robila predtym. Co uz, aj to este bude. Nevravim, ze som najlepsia a ze dokonalejsej niet. Len aj vy chlapi by ste mohli pochopit jednu podstatnu vec. Po rozvode deti ziju s mamami a ja som stastna. Lenze ked ich otcovia funguju len cez vikendy je to tazke, lebo mamy su 5 dni vkuse iba mamy a ich zivot je len praca a deti. Otcovia mozu chodit do prace a kedze ziju sami, teda vacsinou, maju slobodu, mozu zit slobodnejsie. A ver mi, niektori zacnu zit ako keby objavili druhu pubertu. Mne moj estemanzel pomoze, ked potrebujem, ale uz polhodiny pred tym, ako sa dohodneme, ze sa vratim, mi vola, ze kde som a kedy mienim dojst. Vacsinou vezme deti dakam posediet. Prizom Emmka chodi do skoly. To ze ma ulohy mi len oznami, hoc by som aj o deviatej dosla, necha to, aby sme ich urobili. Nie kazda zena odsudzuje svojho byvaleho, ale obcas by sa aj ti byvali mohli zamysliet nad tym, v akej situacii sa po rozvode ocita ta matka a aspon obcas sami od seba pomoct s detmi.

salfusco
21. sep 2016

sami od seba...

clllaudia
21. sep 2016

@salfusco hej sami od seba... Co je na tom zlé. Myslela som tým, že by mohli napr. Vyzdvihnúť raz do týždňa deti zo školy, spraviť s nimi úlohy... Uznávam, sú aj ženy, čo bránia mužom v styku s deťmi, huckajú ich proti otcom. No nie všetky sme také. Mohla som ich vziať do Prešova, tam mám rodičov, no nevzala som. Zvolila som si ťažšiu cestu a tak som skoro sama na deti. A urobila som to práve preto, aby deti mali aj otca. A predsa k nim chodieva minimálne. Lebo práca.

ludovit8
21. sep 2016

@clllaudia Taký je rozvod a? Ja by som bral rád tých 27 dní, neviem ako tvoj Ex. Skúšala sa mi ponúknuť striedavú starostlivosť, že čo by na to povedal ?

clllaudia
21. sep 2016

@ludovit8 ty si iny, co si, to by ani nahodou nevzal. Pri svojej praci, kamosoch a frajerke by ich po troch dnoch vratil. On nie je otcovsky typ. Skoda

salfusco
21. sep 2016

@clllaudia zaujimave,že vieš,že nie je otcovsky typ a pritom s nim maš deti a je ich otcom.Nič v zlom,ale to si nevedela skor?Tomu akosi nerozumiem...