Styk s dieťaťom, keď otec žije 300 km od matky

mejbelyn1994
1. mar 2018

Dobrý deň. Chcela bi som vás poprosiť o radu.. Som sáma mam dcérku.. Manžel nás opustil už vyše roka nezáujem žiadny nezaujíma sa o malú občas vola to je všetko ale nikdy neprišiel... O výživné som už podala.. Terás sa chcem poradiť chcem dat aj do rozvodu ale bojím sa ze mala bude do striedavé starostlivosti a to nechcem! Keď chce nech za ňou chodí ale k nim ju nepustím.. Sme od seba vyše 300km..ako bi bola malá riešená na súde ma niekto také skúsenosti? Ako ste dopadli ako rozhodol súd? Chcem sa ešte spitat keď bude mala väčšia ako jej mam povedať ze sme ostali dve? Pochopí to vôbec? Nezvládnem keď sa mi bude tdapit

veronikastrickova
1. mar 2018

Striedava nieje mozna, kedze byvate tak daleko od seba.

maciatkolulu
1. mar 2018

@veronikastrickova nedovolila by som si povedat nikdy..... skor nepravdeppdobna....
@mejbelyn1994 mala to pochopi uplne normalne. Nie ste prve a ani posledne. Vyzivne si mala riesit hned. A rozvod hor sa do toho. Kolko nevidel malu? Ved sa o nu nezaujima,tak aka striedava starostlivost. Inak trosku sa mrkni na gramatiku.....😉

11031981
1. mar 2018

Ahoj.ved si mala dat ziadost o rozvod a zarovej v tom aj urcenie starostlivosti o dieta a vysku vyzivneho.ja som to mala naraz.ale dala som to napisat pravnikovi.musi to mat nalezitu formu a aj potrebne papiere k tomu prilozit.

veronikastrickova
1. mar 2018

@maciatkolulu striedava nieje mozna kvoli vzdialenosti. Dieta nemoze chodit do 2 škôl, riesila som to preto viem. 🙂 a vyzivne na dieta moze pytat odkedy niesu spolu ak to tak napisala v ziadosti. Bude to ako zameskane vyzivne.

iren88
1. mar 2018

neviem si predstaviť ako by u vás fungovala striedavá starostlivosť keď ste 300 km od seba :/ a pokiaľ sa o ňu ani nezaujíma tak to je ešte o dôvod menej

klaudia_kaja
1. mar 2018

Ak nema zaujem o nucteraz nebude mat nikdy. Mna mama vychovavala sama.. otec od nas odisiel ked som mala rok a pol a rozviedli sa ked som mala 3 roky. No v mojom pripade sa vratil ked som mala 8 rokov ale aj to moju ziadost (detske vypytovanie) a mama mu zavolala. Nezufaj ak je 300 km daleko zaujem isto mat nebude.

maciatkolulu
1. mar 2018

@mejbelyn1994 kolko ma vlastne mala?

sisikiki
1. mar 2018

Ja som dobrovolne sama s dietato /3 mes./ , otec nie je ani na rodnom liste, teda ziadne alimenty, ziadne financie, ziadna pomoc, rodicia 200 km daleko, zvladam to v pohode, nemaj ziaden strach. Dieta potrebuje citit lasku a mat milujuce okolie. Nie je to sice tradicna rodina, ale nie je prva ani posledna bez otca.

veronikastrickova
1. mar 2018

@sisikiki naozaj toto ti trosku zavidim, neni v rodnom liste, nerobi problemy, to je super, tolko usetrenych nervov

mejbelyn1994
autor
1. mar 2018

Nie mala ma dva roky ja som. Už o výživné podala.. Keďže sa nezúčastnil tak to odložili a dali druhé pojednávanie.. Ale povedal ze nepracuje takže tak.. Ďakujem vám baby fakt a bojím sa ze ostanem sama nenájdem nikoho alebo keď nájdem bojím sa už vzťahov ale najme o malú ako to zvládne bez otca

czb
1. mar 2018

Ako riešiš výživné, ak si si nepodala návrh na rozvod?

veronikastrickova
1. mar 2018

@czb zverenie dietata a urcenie vyzivnehi do rozvodu, ja som tiez tak dala, lebo rozvod sa strasne predlzuje

@mejbelyn1994 urcite lepsie sa vam bude zit ako s clovekom co ti bude len pit nervy

mejbelyn1994
autor
1. mar 2018

Czb výživné môžeš riešiť zvlášť aj rozvod

deti95060810
1. mar 2018

300 km a striedavá starostlivosť? tak to asi ťažko....
prečo myslíš že sa dcéra bude trápiť? Nemyslím, keď za ňou ani nechodí....po čase dieťa zabudne....
dieťa by sa väčšmi trápilo keby ste sa pred ňou hádali, bili a videlo medzi vami nezhody... Takto máte kľud a pokoj...skús sa jej venovať čo najviac...

mejbelyn1994
autor
1. mar 2018

@deti95060810 áno ved sa jej aj ja aj moja rodina venuje na plno ako sa len dá ale viem ze tie otázky ma aj tak rás neminu..

mejbelyn1994
autor
1. mar 2018

@veronikastrickova je v rodnom. Liste.. Mi sme zosobaseny

veronikastrickova
1. mar 2018

@mejbelyn1994 tiez toto riesim, dala som najprv zverenie dietata a vyzivne a az potom rozvod a je to omnoho lepsie ako cakat kym sa vsetko vyriesi na rozvode, ten sa strasne predlzuje, skoda ze si nedala neodkladne opatrenie, to by bolo omnoho rychlejsie

mejbelyn1994
autor
1. mar 2018

Uvidím ako dopadne m len o malú sa bojim

veronikastrickova
1. mar 2018

@mejbelyn1994 neboj, pred sudom pride kolizny opatrovnik za vami ako byvate, porozprava sa s tebou, preco ste od seba, pre dieta je lepsie zit takto ako vo vztahu plnom hadok a najhorsie je ked je matka nervozna, uplakana, strasne to vplyva na dieta, aj ked si to neuvedomujes. Nerozmyslaj ci si niekoho najdes, ci malej bude chybat otec. Ma svoju matku pri sebe a to je pre nu najviac. Spokojna matka-spokojne dieta. A ostatne pride, ked budes najmenej cakat 🙂

mejbelyn1994
autor
1. mar 2018

Ďakujem ti veľmi až som silu dostala fakt disky..

veronikastrickova
1. mar 2018

@mejbelyn1994 kludne ked budes chciet tak napis spravu 🙂

montemotherone
17. máj 2018

@mejbelyn1994 neplatí výživné, nejaví záujem, býva ďaleko... Šance, že by šiel do striedavky sú dosť nízke a šance že by mu ju súd odklepol ešte nižšie. Nepárala by som sa s tým a poriešila to čím skôr, nech to máš za sebou a malá tiež